Skocz do zawartości

Lipiec 2012 | Forum o ciąży


sunshines

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 15,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • kasiulek85

    1495

  • kinia_nh

    1599

  • tosiaa

    2175

  • ania_p

    2270

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Na pewno nie osiągnęłabym takiego wyniku w takim czasie gdyby nie magiczny fat burner 🙂 bo minimalizował apetyt i dodawał kopa podczas biegania. Tydzień po porodzie miałam 10kilo mniej, następne 5 kilo to spadało w ciągu jakoś chyba 2-3 miesięcy... I na tym się zatrzymało niestety
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
oj dziewczyny wy o tych kilogramach a co ja mam powiedziec ja juz jestem na plusie 10....az sie boje co bedzie pozniej ..tez przed ciaza ladnie schudlam i czulam sie naprawde dobrze....teraz jak mowie o moich kg to rodzina jest zla i mowia ze mam nie myslec teraz o odchudzaniu. z jednej strony taka radosc a z drugiej strachprzed tymi kilogramami 😞 na pocieszenie powiem ze zrobila dzis super zakupy na ebey.de dwie pary spodni, spodnica i sweterek i za wszystko zaplacila nie cale 20 euro 😆 😆 😆 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Karola87 napisał(a):
My planujemy jeszcze przed porodem wyskoczyć nad morze na jakieś 2-3 dni to na plaży będę wyglądała jak wieloryb wyrzucony na brzeg 🤪 ale się nie rozbiorę do bikini na pewno 🙂


😁 ale się uśmiałam z tego wieloryba 😁 😁 dobre!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam 🙂 smerfetka gratuluję poczucia ruchów( w końcu się doczekalaś)
a dla Kini gratuluję 2 z przodu 🙂
dla dziewczyn które będą miały drugie dziecko powiem tak żeby przyzwyczajać teraz dzieciaki do spacerów za rączkę, mój marcel szybko się nauczył i teraz chodzi na spacery długie przy wózku i nie ucieka tylko idzie przy mnie a teraz jak będzie trzecia dzidzia to nie wiem jak ja Patryka upilnuje 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzien dobry brzuszki, ja juz po sniadanku i szykuje sie do wyjscia ale za oknem szaro i pomuro 😞pamietajcie zeby przed wyjsiem zalozyc rozowe okulary swiat wyglada duzo lepiej 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎
pozdrawiam jade cos zrobic dla poprawienia humoru...manikur 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry 🙂

Ale mi Nikoś dzisiaj pospał, wstał 20min. temu 😁 Ja oczywiście nie skorzystałam bo jakoś odzwyczaiłam się od takiej pory wstawania i nie śpię od 8.30, to i tak super 🙂

No i w końcu ja doczekałam się 2 z przodu, ale leci ten czas 🙂 Kasiulek oklask że pamiętałaś 😘

Tosia ale narobiłaś mi smaka na arbuza!! Ja mam truskawki za które za raz się biorę 😁

Ilka spoko, ja przytyłam z Nikosiem 17.5kg i bardzo szybko zrzuciłam. A żadnej diety nie stosowałam ani ćwiczeń. Mimo że karmiłam piersią nie musiałam się ograniczać bo Nikoś bardzo ładnie wszystko tolerował 🙂

Kasiulek dzięki za podpowiedź co do spacerów, właśnie tak robimy teraz. Na razie jakoś Nam to wychodzi, lepiej będzie jak się ciepło, od razu przyjemniej na spacer będzie się szło 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja w pierwszej ciazy przybralam 18kg w tym do 20 tyg tylko 3 kg a po 20 tyg 15 kg i teraz ide tak samo wiec pewnie podobnie bedzie.ale juz 3 dni po cesarce mialam 12 kg mniej wiec luzik sie nie przejmuje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
wow ile czytania miałam 🤪 🤪 to teraz sie odwdzięcze i tez Wam tyle naskrobie 😁
Ja siedzę dalej u Mamy, wczoraj pożegnalam męża, wrócił do krakowa a ja zostałam, myślalam że po tylu latach spędzonych razem praktycznie codziennie, 24h/dobę ucieszę sie na taką malą przerwę od siebie a tu wczoraj prawie sie poplakałam jak wyjeżdżal ☺️ ale dziś już jest lepiej ładnie słońce świeci więc zaraz idę na spacer do lasu 🙂

Karola- ja miałam takie niedobre skurcze które przeszły mi dopiero niecaly miesiąc temu więc lekarz stwierdził żeby niepotrzebnie nie prowokować macicy do skurczy jeszcze przynajmniej przez miesiąc; poza tym status mojej ciąży w dalszym ciągu "wysokiego ryzyka" ze względu na chorobę z autoagresji a przy takim statusie moj gin uważa że nie powinno sie przytulać.. 😞
Ruchy czuję cały czas jak leże, siedzę, stoje, nie czuje jak chodze 🙂 chociaż zauważyłam że też ma takie pory wzmożonej aktywności- koło 9rano (czeka na śniadanie i kopie 😁 ) koło 14 (chyba znowu domaga sie jedzenia 😜) i koło 22 tak na dobry sen 😁

Kasialeczek ale miałaś kiepski piątek, współczuje, oklask dla Ciebie 🙂 mi lekarz też wypisał "skierowanie" na jakimś wytarganym skrawku kartki tyle że pieczątką podbił 🤔
a na usg zapisałam sie 23.03, nie mogę sie doczekać 🙂

Kinia a gdzie ten kulkoland jest? mój mąż jak widzi takie "suche"baseny w tv (tzn takie wypelnione piłeczkami) to mówi że on zawsze chciał w takim poplywać ale rodzice nigdy go nie zabrali, to może zaprosiłabym go do takiego kulkolandu na dzień dziecka 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Rosi - ja duphaston kupiłam bez zmian, pozostałe leki nie wiem bo zrobiłam zapas w zeszłym roku i jeszcze nie kupowałam 🙂
Rosi, Ilka to może to brutalnie zabrzmieć ale cieszę sie że nie jestem sama z tą wagą 😉 😁 😁 😁 tu u Mamy nie mam wagi, ale widze że codziennie jest mnie więcej.. Karola chyba Ty napisałaś że przytyłaś w ciągu 6tyg 2,5kg, a ja od ostatniej wizyty (3tyg) przytyłam 2kg.. 😮 i podobnie nie mogę przestać jeść slodyczy, mój mąż stwierdził że jestem jak narkoman jak wczoraj zaczęłam przegrzebywać szafki u mamy w poszukiwaniu czegoś słodkiego i trzęsącymi sie rękoma wyciągnęłam nutelle i zaczęłam ją wyjadać łyżeczką 🤔 Ale spoko dziewczynki schudniemy po porodzie 🙂

Smerfetka gratulacje ruchów, oklask 🙂

Morskooka poszczególne członki ciala mego dziecka też tak jakby żyły swoimi osobnymi życiami i każde jest z innego tygodnia 😁 tzn jest różnica paru dni ale już nie pamiętam między czym ale lekarz powiedział że to normalne 🙂
a ja z kolei mam ostatnio bzika na punkcie kultu "arahja" bo mnie sie wydaje że ja to mogłabym sie nigdy nie budzić, a moja Córcia mam wrażenie że nigdy nie zasypia, poprostu skacze caly czas.. 🙂 teraz sie ciesze ale co bedzie po narodzinach 🤪 😁 😁
http://www.youtube.com/watch?v=ZoWAYeHU4oU
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No i zgodnie z obietnicą znowu ja 😁
Byłam w sobotę u mojej Bratowej i dostałam reklamówę ciuszków 😁 umarlam 😁 takie ślicznusie sukienusie i spioszusie że spadłam 😁
Ach i był jeszcze temat pępka- mi pepek od początku wywaliło do przodu a teraz jest już tak wystający że czasami zahaczam o niego bluzką i wtedy boli 🥴
Ok uciekam bo coś słonko sie chowa i nie wiem czy padać nie będzie...
Miłego dnia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

monkado też twierdzę, że wagą będziemy martwić się po porodzie, ale mimo wszystko przeraża mnie to 🙂 jeszcze 4 m-ce przed nami a tu już połowa zalecanej wagi!
Ja od rana dziś czytam o szpitalu, w którym zamierzam rodzić a ostatnio oglądałam porody na youtube i na tlc jest program "Porodówka", na którym regularnie ryczę jak się w końcu maluszek urodzi ☺️
Już tak strasznie bardzo mocno nie mogę się doczekać tej mojej córci!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A myślałyście o szkole rodzenia? I oglądaniu porodówki? Co do pierwszego się zastanawiam ale porodówkę bardzo bym chciała zobaczyć przed porodem, czułabym się pewniej jakbym wiedziała gdzie trafię 🙂 A i jeszcze czytałam, że od zeszłego roku w ustawie o opiece okołoporodowej jest przepis o obowiązku lekarza/położnej do ustalenia z rodzącą planu porodu. W nowym "Mamo to ja" jest artykuł, swoją drogą bardzo fajna gazeta.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witajcie dziewczynki
dzisiaj pojechałam na miasto poogladać co nie co, szmatki dla dziecka i inne gadżety - koszmar!!! od ostatniej ciaży mija 7 lat od pierwszej 9 - cholera jakie to wszystko drogie... ale nie omieszkałam wydac troche grosza 🙂 poza tym mam wiele moich cióchów, które wedrowały po dzieciach znajomych i wróciły w idealnym stanie 🙂
Nasza mała kopie jak szalona 🙂
co do wagi - 7,5 kg na +, zalecana waga do "zdobycia" to 16-17kg - wspomnę, że z poprzednikami miałam ponad 20kg na+ 🙃 😮 🤪 ☺️
Wiec głowa do góry, bedziemy martwić się potem
pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Monkado pięknie nadrobiłaś 🙂 Co do kulkolandu to podobno jest w Parku Wodnym na Dobrego Pasterza, koleżanka była z Synkiem 🙂 No myślę że mogłoby się tam spodobać Twojemu Mężowi 😁 😁 Jest jeszcze w Galerii Krakowskiej ale malutki więc nie zadowoli Twojego Męża 😁

Jufi no niestety wszystko teraz drogie, ale wiem że ciężko się powstrzymać jak się widzi takie słodkie ciuszki 🙂

Rosi ja ani w pierwszej ciąży ani teraz nie będę korzystała ze szkoły rodzenia. Co do oglądania porodówki to w pierwszej ciąży nie wpadłam na taki pomysł żeby iść sobie oglądnąć, ale myślę że warto to zrobić, zawsze to jakieś oswojenie z sytuacją 🙂 Ja już dogłębnie oglądnęłam 2lata temu i jestem zadowolona 😁 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam brzuchatki 😁

Dawno się chyba nie odzywałam... w każdym bądź razie nic sie nie zmieniło... W piątek wieczorem byłam na tym spotkaniu z bratową pojadłam wypiłam świezo wycisniętego soku z marchewki 🤪 i nasza kruszynka dostała mała wypraweczkę to znaczy takie różowe coś ala mały kocyk z welurku z głowa słonika na środku wielkość około 20X20 cm (różowe) tuniczkę białą do tego różowe leginsy 3 pay śpioszków różowych od najjaśneijszego do ciemnego różu 🤪 i piękną sukienusię w arbuzy i do tego majteczki 🤪
Wczoraj bylismy u chrześnicy mojego M i zjadłam Pannę cotta pomysłu na i jest ochydna bleeee to znaczy spróbowałam bo nie byłam w stanie zjeść... ale kopiec kreta wsunęłam ☺️
Dzisiaj byłam na tej nieszczęsnej krzywej cukrowej jakos się udało ale nie powiem ze się nie wkurzyłam bo tyo by była nie prawda... mianowice jak dzwoniłam to trzeba było mieć swoją glukozę i cytrynę można było wcisnąć a na mijescu okazał się że oni dają też glukozę a cytryny nie można 😠 🤢 ehhh

Kinia gratuluję 2 z przodu 😎 i trzymam kciukasy &&& za mezulka zeby przesżło szybciutko 🙂

Monkado to wypoczywaj u mamy i jedz ile mozesz bo w domu tego nie ma 🤪

Smerfetka super że czujesz już dzidzie 🙂 na każdego przychodzi pora 🙂

Rosi ja do szkoły rodzenia zapisałam się w styczniu i idę do przyszpitalnej za darmo do tego szpitala gdzie chcę rodzić chyba ze remont się nie skonczy to ide do innego bo nie chcę się meczyć przy remontach szkolę rozpoczynam 8 maja 🙂

Kg na polusie mam 2 ale jutro powiem dokładnie ile od ostayniej wizyty bo ide do lekarza podglądnąć curusie moze jej jajeczka nie urosły bo teraz to chyba bym się popłakała mimo że mi wszystko jedno ale tyle już mam sukienusiek po szwageirce i te od mojej bratowej ze by mi szkoda było 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...