Skocz do zawartości

Lipiec 2012 | Forum o ciąży


sunshines

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
czesc dziewczyny nocka minela super spalam jak zabita chyba po tych wczorajszych wrazeniach...ale dzisiaj znowu spojrzalam na wage i znowu 4,5 wiecej nie wiem co robic bo lekarz juz na ostatniej wizycie powiedzial ze mam wage kontrolowac, ze nie poge miesiecznie ponad 5 kg przytyc...chyba za duzo jem 😉soki juz rozcieczam z woda zeby nie bylo za duzo cukru, slodycze tylko sporadycznie, normalnie sniadanie, obiad i kolacje o 19.00 i pozniej juz nic chyba ze owoc albo jogurt...ok jeszsze male zachcianki w ciagu dnia typu kebab labo frytki ale to nie zawsze 😉moje dziecko tego niie potrzrbuje bo jak porownam z waszymi brzuszkami to moj nie za duzy...co tu zrobic...niedugo bede powierze jadla a moja waga bedzie rosla 😞 😞 😞 😞 😞
kasia ty lepiej na siebie uwazaj i z gorubskie zostancie w lozeczku a jak wszystko bedzie dobze to tez lody polecam.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • kasiulek85

    1495

  • kinia_nh

    1599

  • tosiaa

    2175

  • ania_p

    2270

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

witajcie mamuski 🙂juz prawie poludnie a ja dopiero siadanie zjadlam ;p ale jakos lubie tak sobie polezec dluzej.
Ania jak dzis lepszy humorek, handra minela?mam nadzieje ze tak 🙂
Tosia sliczny brzuszek 🙂
wiecie co tak wam powiem szczerze ze jak patrze na te wasze brzucholki to martwi mnie to ze moj taki maly...nie wiem czy to normalne..W piatek ide do gin i sie dowiem, ale mam malego stresika przed ta wizyta, nie wiem czego sie spodziewac,czy z serduszkiem mojego dzieciatka wszystko w porzadku..
Kasialeczek ja na gardlo tez bralam wlasnie tantum Verde, a propozycja Rosi jest dobra i faktycznie pomaga,ja tez stosuje taka profilaktyke 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smerfetka mnie też waga zastanawia. Też nie mam wielkiego brzucha (wklejałam zdjęcie tydz temu chyba) a przytyłam już 10 kg! I wierz mi, że nie jem dużo co kilka dni pozwolę sobie na coś słodkiego typu pączek, wczoraj zjadłam marsa, albo chipsy. Ale właściwie to nic się nie zmieniła, zawsze tak jadłam. Nie mam pojęcia gdzie poszła ta waga, bo wczoraj jak przymierzałam konstrukcję ilki 😉 to się okazało, że normalne jeansy są tylko trochę bardziej obcisłe na pupie i w udach i mam większe piersi o pół rozmiaru. Ale 10kg?? Też się boję co lekarz powie, ale chyba niektóre tak po prostu mają.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam wrecz odwrotnie, jem wszystko na co mam ochote i kiedy chce, nie patrze na godzine a moj brzuch tez jest malenki, od poczatku ciazy przytylam tylko 3 kilo i nie wiem czy to nie za malo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kurcze Martato ty masz szczescie moja kolezanka w calej ciazy przytyla 8 kg, i lekarz powiedzial ze taka jej uroda i ze dziecko rozwija sie normalnie ale mnie martwi tez moje zdrowie ja przytylam ju 14,5 kg boje sie o cukrzyce, dusznosci i to ze bedzie mi tez puzniej ciezko do mojej wagi wrocic a co za tym idzie bede miala dola....odchudzac sie nie bede teraz ale musze zapytac gina z czego musze na 100% zrezygnowac.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi lekarz tez powiedzial wlasnie ostatnia ze z dzieckiem dobrze ze rozwija sie i rosnie prawidlowo,a tez ze jestem taka jaka jestem to ze moja taka uroda, przed ciaza wazylam 48 kilo i w sumie nigdy nie przekroczylam 50kg jak pytalam mamy to powiedziala ze ona za kazdym razem jak byla w ciazy(a byla 4razy) to nie przytyla wiecej niz 10kg wiec moze to genetycznie uwarunkowane jest
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej!

Smerfetka, Rosi widać taka Wasza "uroda" w ciąży, jedyny plus to taki że tych kilogramów po Was nie widać zbytnio.
Tosia a widzisz, ja myślałam że Ty u fryzjera je odbarwiałaś. Faktycznie samemu lepiej nie ryzykować bo nie wiadomo co na głowie wyjdzie. Chociaż ja ze swoich też zadowolona nie jestem...
Smerfetka tylko pozazdrościć szpitala, też bym chciała w takim rodzić!
Ania jak humorek? Lepiej?

A ja dzisiaj miałam jakieś porąbane sny! Najpierw mi się śniło że miałam wylew, czekałam na śmierć i mówiłam mężowi żeby znalazł dla siebie kobietę która pokocha Franka jak własne dziecko a później śniło mi się że Franek jest w szpitalu sam a ja nie mogę go odwiedzać nawet.
Chore jakieś te sny 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a [powiem Ci smerfetka jeszcze ze mojej kolezanki siostra cioteczna w ciazy przytyla prawie 50 kilo a przed ciaza byla szczuplutka i wazyla tez ok 50 wiec przybylo jej 2razy tyle.i co najlepsze wszystko zrzucila w ciagu niecalego roku po porodzie 🙂
kurcze wazyc prawie 100kg tuz przed porodem masakra !!! ;p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w zyciu bym nie powiedziala ze ty wazysz 84kg widzialam zdjecie i wcale tych kilogramow nie widac. Jestes pewnie wysoka i to sie tak rozlozylo... bo ja to kurdupelek jestem wiec jak by mi przyszlo 100 wazyc to latwiej byloby mnie przeskoczyc nic obejsc 🙂 mam tylko 156cm wzrostu;p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień doberek! Jeżeli chodzi o wagę to ja już przytyłam ok. 4-5 kg i też że mnie kurdupel bo mam 156cm wzrostu 🤨 Myślę, że to zależy od naszej anatomii (tak przeczytałam w necie 😉), że jedna kobieta przytyje w całej ciąży 10 kg a druga już może 40-50 kg. Wiadomo że lepiej by było za dużo nie przytyć bo ciężko później i w ogóle, no ale z naturą nie wygramy 🤢
Zapomniałam się pochwalić że zdałam egzamin teoretyczny i to bezbłędnie ☺️ 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny, piszę z pracy oczywiście 🙂
Niesia gratuluję zdolniacho, to jeszcze jazdy bezbłędnie trzeba 🙂
Co do wagi to ja przed ciążą ważyłam 65,5 kg bo mi się przytyło jakoś tak w ostatnim roku, apetyt mi strasznie dopisywał, a jak mi ziemniaki smakowały, kilogramami mogłabym jeść
na początku ciąży schudłam 2 kg, a później przytyłam 1 kg,
dzisiaj mam wizytę to zobaczymy ile jest mnie więcej, ale coś mi się wydaje nie niewiele,
też się zastanawiam czy to nie za mało, ale z drugiej strony mała waży 530 czyli w normie,
a ja apetytu nie mam, no to skąd mam wagi nabierać
moja koleżanka to pamiętam w 26 tygodniu przytyła tylko 3 kg i wtedy wcześniaka urodziła,
nie było to oczywiście związane z wagą, tylko jakieś zatrucie,
ale lekarz jej mówił że widocznie taki urok i dużo nie przytyje

A mój humorek to powiedzmy, że dzisiaj lepiej,
moja mała dzisiaj już się chyba nie gniewa,
bo co chwile czuję lekkiego kopniaczka w dole brzucha 🙂

dziewczyny dzisiaj w pracy stwierdziły, że brzuch mi zmalał,
no ale po wczorajszych przebojach toaletowych, których nikomu nie życzę, to wcale się nie dziwię
i wiecie, że pierwszy raz odkąd mam zaparcia takie duże, dzisiaj burczy mi w brzuchu i coś bym zjadła, bo wcześniej to brzuch non stop napompowany to i głodna nie byłam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a i wczoraj pooglądałam na allegro małe sukieneczki idąc za radą którejś z Was
i trochę lepiej mi, chociaż jak widzę ubranka dla chłopca to coś mi się bardziej podobają,
ale przejdzie, muszę kupić pierwszą sukienkę widocznie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aniu to ja powiem Ci ze po tej lactulosie to mnei nie ruszyło a tylko zwymiotowałam... a co do córci to szybko Ci przejdzie zobaczysz 🙂

byłam w aptece kupiłam te pastylki do ssania tantum verde i póki co to mi język trochę zdrętwiał a gardło dlaej boli 😞 kupiłam też rutinoscorbin tylko pytanie do Was czy któaś z Was go zażywa? i nie szkodzi dziecku?

ale się wnerwiłam w 2010 kupiliśmy opony letnie do auta i nie uwierzycie ale kolesie któzy zmieniali Nam na zimowe w grudniu spartaczyli robotę i uszkodzili Nam jedną oponę i teraz trzeba kupić 2 opony czyli jaieś 400 zł trzeba zapłacić jak nie więcej 😠 😠 😠 jak nie urok to sraczka i jak tu oszczędzać pieniadze na cokolwiek wrrrrr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ania, Marta dzięki 😘 Ale coś mi się wydaje że z praktycznym nie pójdzie tak łatwo bo ja trochę taki pirat drogowy jestem 🙃
Strrrraszną mam ochotę kupić już jakiś ciuszek mojemu maleństwu, ale puki co mam tylko małe skarpeteczki bo małżonek mój każe mi jeszcze poczekać 🤢 😮 (nie wiem na co).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Brzuchaczki 🙂
Widzę że więcej nas wczoraj było z handrą.. Ja też humoru nie miałam więc poszłam spać żeby sie nie denerwować i nie dołować.. A dziś już lepiej 🙂
Odebralam wyniki- glukoza zaraz na dolnej granicy 😁 to oznacza chyba że za mało pączków i lodów jem 🤪 No i moje leukocyty sie jak zwykle nie popisały więc musiałam iść rano na dodatkowe badania i czekam na wyniki, mam nadzieję że będą ok.. 🤔
Kinia podsunęłaś mi świetny pomysl z tymi meblami- zrobię forumowa sondę 😁 ale to później 🙂
Tosia śliczny brzusio 🙂
Ania dokładnie wiem co przeżywasz, u mnie było tak samo- zawsze marzyłam o chłopaku i jak w 12tyg lekarz potwierdził chlopaka to skakalam z radości. A później jak sie okazało że dziewczynka to totalna załamka.. a teraz jak byłam na tym usg 4D to tak sie modliłam przed wejściem żeby sie ta dziewucha potwierdziła!!! 😁 🤪 nie wyobrażam sobie inaczej, córusia moja kochana 🙂 daj sobie troche czasu, oswoisz sie z myślą i będziesz szalała na punkcie dziewczynki 🙂
Kasialeczek ja też śpie w skarpeciochach od wczesnej jesieni do późnej wiosny 😁
a gdzie wymienialiście opony- będę omijała szerokim łukiem.. 😠 co do gardła to potwierdzam tantum verde (ale lepszy ten spray przynajmniej dla mnie i język nie drętwieje 😁 ) i rutinoscorbin też można 🙂
Rosi ja już 8 na plusie jestem ale ja to sobie nie żałuję.. ☺️ godzina bez jedzenia to stracona godzina 😁 😁 ale w spodnie swoje wchodze dalej więc też nie wiem gdzie to 8kg...
Niesia gratuluję zdanego egzaminu! Oby praktyczny poszedł równie gładko 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja tez dziś stanęłam na wagę, mam 7 na plusie ale co najgorsze, to że te kg idą mi nie tylko w brzuch a wszędzie, tyłek, uda, biodra - już powoli nie mogę na siebie patrzeć a najbardziej na swój tyłek 😠 Do tego dodam, ze tez mam 156 - ale z nas kurduple 😁 Niedługo rzeczywiście łatwiej będzie nas przeskoczyć niż ominąć (a przynajmniej mnie 😉 ).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No dobra a teraz meble bo dalej jestem niezdecydowana.. 🤢 a zależy mi na tym żeby:
1. były praktyczne i ładne
2. pasowały dla dziewczynki
3. pasowały do pokoju z niebieskimi ścianami i żóltym sufitem
Te mnie sie bardzo podobają ale nie jestem pewna czy spelniają 2 i 3 warunek:
http://allegro.pl/zestaw-legoo-1-system-meble-mlodziezowe-marmex-i2217729650.html
(to taki przykładowy zestaw- tam poniżej są wszystkie elementy tego systemu i coś sobie z tego powybieram)
I drugie:
http://allegro.pl/meble-mlodziezowe-miki-4-tanio-promarkmeble-i2233520092.html
(też przykładowy zestaw a wszystkie elementy poniżej, tylko ja brałabym te z żółtymi wstawkami)
I co sądzicie? 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

smerfetka to witaj w klubie ja też mam 83,5kg my jak takie słonice na tym forum wśród tych drobinek 😁
A mi właśnie dziś przyszły kolejne zakupy ☺️ komplecik ze spódniczką, cudowny kubraczek na patkach i z krótkimi nogaweczkami w grochy i kamizelka też w kolorowe kropeczki, jestem zachwycona 🙂
Niesia gratuluję egzaminu i powodzenia na praktycznym.
Monkado właśnie rozmawiałam z przyjaciółką i mówiłam jej o tej wadze i mówię "żebym sobie chociaż pojadła porządnie to bym się tak nie wkurzała" a jak pokazałam się jej ( na skype'ie gadałyśmy) to była w szoku, że prawie mi brzucha nie widać a jutro 7my miesiąc zaczynam 🤪 więc jedyny wniosek taki, że waga się zepsuła 🤪 🙃
A mebelki mi się podobają te z żółtym.
A właśnie, któa to chora, kurcze nie pamiętam, ilka?, to tantum verde to do psikania na gardło miało być. A rutinoscorbin nie szkodzi dziecku bo to zwykła wit. C, której nadmiar jest wydalany, możesz śmiało wziąć sobie 2 razy po 3 tab, taką dawkę uderzeniową. Przynajmniej ja tak robiłam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...