Skocz do zawartości

Wrześnióweczki 2012 | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Jestem w szoku.Na nfz podobno lekarze tez robia na kazdej wizycie- dziewczyny na pazdziernikowkach pisaly.
Ja chodze czesto no bo caly czas jestem na L4 bo na poczatku ciazy bylam w szpitalu, wiec musze isc zeby dostac zwolnienie, ale wszystkie moje kolezanki czy chodzily raz na 2, 3 czy 4 tygodnie to na kazdej wizycie mialy. Badanie zupelnie jest nieszkodliwe a przynajmniej jest sie spokojnym- zwlaszcza na poczatku ciazy jak jeszcze nie czuc ruchow dziecka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 26,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • sandroos

    2758

  • Doti

    2120

  • Emilia1991r

    2246

  • karolka84

    3424

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Pesteczko gratulacje Nikola piękna 🙂
Dzonatalin ja używam coco buter i w pierwszej ciąży też używałam i polecam bo nie mam ani jednego rozstępu 🙂
A my wróciliśmy i był to najgorszy dzień jaki miałam w ciąży,dopadły mnie jakieś dreszcze,dostałam gorączkę,słabo mi było a na koniec zwymiotowałam w samochodzie M 🤢(mój pierwszy pawik w ciąży,a myślałam że mnie to ominie)A teraz umieram,głowa to mi zaraz wybuchnie,wzięłam paracetamol i trzęsę się pod kocykiem 🤨A miało być tak miło...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Danusiu jeśli nie ma powodów do obaw, żadnego zagrożenia ciąży, to czemu miałabym nie być spokojna o Dzidzię? Ja wierzę, że ona tam sobie rośnie i się rozwija spokojnie 🙂
Już zdążyłam się zorientować, że w innych regionach USG w gabinecie na NFZ jest normą. W Krakowie niestety takiego luksusu nie ma...Zresztą ja nie łaziłam specjalnie po lekarzach żeby znaleźć tego z USG tylko wybrałam tego, który ma bardzo dobre opinie jako lekarz. Jakbym chciała mieć USG co chwilę to bym pewnie za takim gabinetem chodziła....choć ja uważam to za zupełnie zbędne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nie o to chodzi ze Cie atakuje, po prostu sie dziwie bo o czyms takim nie slyszalam, myslalam ze wszedzie postepowanie lekarzy jest takie samo i za kazdym razem rutynowo robia.
Roznie z dzieckiem moze byc, zwlaszcza na poczatku ciazy... ja sie strasznie boje o dziecko czy jest ok 🤔 a przy pierwszej ciazy to sie nie wie czy jak cos boli czy cokolwiek to czy to normalne czy nie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja też nie mam usg na kazdej wizycie, a chodze i państwowo i prywatnie.... lekarz z nfz to nawet nie ma aparatu do usg u siebie w gabinecie, moze mi jedynie dac skierowanie na badanie, ale to tak jak Sandra pisze na NFZ przysługują 3, chyba, że coś byłoby niejasne, to wtedy lekarz moze zlecic czwarte. ja dopóki nie poczułam ruchów, też marzyłam o tym, zeby miec usg na kazdej wizycie, dla spokoju, zeby sie nie martwic, ale odkąd są ruchy i to w takim nasileniu, to jestem spokojna 🙂

a we wtorek połówkowe i czekam na potwierdzenie płci pięknej 🙂

Pestka, bardzo się cieszę, że lekarka tak kompleksowo się Tobą zajęła i gratuluję ślicznej córeczki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziwne, bo jak juz maja usg w gabinecie to wiele ich to nie kosztuje zeby zrobic- troche zelu i gumka...

Tez bym juz chciala czuc ruchy- na pewno bede spokojniejsza 🙂
Mi na prenatalnych w 11 tyg lekarz wstepnie powiedzial ze dziewczynka, ale jakos w to nie wierze ze juz tak dokladnie widac 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
danusia mi sie wydaje ze jestes przewrwazzliwiona i musisz wyluzowac bo jak bedziesz caly czas sie stresowala czy wszystko ok to pamietaj ze na dzidzie tez to dziala 🙂 tak jak sandros napisala jesli nie ma krwawienia ani skurczy to wszystko ok 🙂 mi przy poronieniu towarzyszyly i skurcze i obfite krwawienie. A ja sie tak zastanawiam dajmy na to ze terminem okaze sie sierpien i np. bede przed porodem u M w Berlinie i nagle zaczne rodzic to czy ZUS pokryje mi koszty porodu i czy to w ogole przejdzie hm? co wy na to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc dziewczyny 🙂

Ja też chodzę do dwóch lekarzy,bo nie mogę się zdecydować co do miejsca porodu 🙂 Poza tym także jestem spokojniejsza jak mogę podglądnąć Maleństwo na usg.Wtedy wiem,że wszystko ok 🙂
Ja też nie mam siary i w ogóle nie miałam zielonego pojęcia,że można się jej spodziewać tak wcześnie.
Miałam dziś dość ciężką noc.Czułam jakby mnie co chwilę coś ciągnęło....czy to rozrastająca się macica?Macie takie bóle jakby w okolicach jajników?Takie ciągnięcie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Zus nie... tu sie rozchodzi o NFZ.. wydaje mi sie ze musisz miec wykupione osobne ubezpieczenie na wypadek porodu.. ale bys musiala zadzwonic do NFZ i dokladnie sie dowiedziec, bo czasem wystacy taki formularz wypisac i z nim jechac za granice...

Ogolnie to bym siedziala z tylkiem w domu, bo pozniej same problemy jak sie nie ma ubezpieczenia na terytorium... niby w uniii, ale zawsze cos sie znajdzie problemowego
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja mam dwie karty ciąży :P liczę się z opinią mojej zaufanej od dłuższego czasu lekarki, ale u niej prywatnie, a państwowo chodzę, żeby za badania nie płacić i to moja lekarka mi poleciła.. wizyty mi wypadają co dwa tygodnie, ale to też ma swoje plusy... i żeby nie było, co dwa tygodnie się nie rozkraczam 😜 u jednego i drugiego lekarza co drugą wizytę. Jesli wszystko jest ok, to nie ma takiej potrzeby....

a pisałam, ze ten z nfz nie ma u siebie aparatu usg, wiec nawet nie ma jak badania zrobic 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...