Skocz do zawartości

Wrześnióweczki 2012 | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Marylu tego nie przewidzisz raczej, bo jeśli maluch nie będzie ulewał i się brudził to w jednym komplecie cały dzień chodzi, prawda? Ja przy synku robiłam tak, że po wieczornej kąpieli ubierałam go w ubranko na następny dzień i jeśli się nie przesikał albo kupka bokami nie wyszła to było ok 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 26,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • sandroos

    2758

  • Doti

    2120

  • Emilia1991r

    2246

  • karolka84

    3424

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
marylu345 napisał(a):
bardziej się zastanawiam. czy jest jakaś minimalna ilość potrzebna na start ? Ile razy w ciągu doby przebiera się malucha? ja pranie co dwa dni mogę robic- ale codziennie to mi się nie chce 😞

wiesz co w takiej ściądze co mamw poradniku dla mam jest orientacyjnie podana lista pierwszych ubranek w rozmiarze 56-62:
- body 5-7 szt,
- kaftaniki + śpiochy 4 szt
- pajacyki rozpinane w kroku 4 szt
no i oczywiście czapeczki 2-3 szt, skarpetki 2-3 szt
to takie minimum które trzeba mieć
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
pati1984 napisał(a):
marylu345 napisał(a):
bardziej się zastanawiam. czy jest jakaś minimalna ilość potrzebna na start ? Ile razy w ciągu doby przebiera się malucha? ja pranie co dwa dni mogę robic- ale codziennie to mi się nie chce 😞

wiesz co w takiej ściądze co mamw poradniku dla mam jest orientacyjnie podana lista pierwszych ubranek w rozmiarze 56-62:
- body 5-7 szt,
- kaftaniki + śpiochy 4 szt
- pajacyki rozpinane w kroku 4 szt
no i oczywiście czapeczki 2-3 szt, skarpetki 2-3 szt
to takie minimum które trzeba mieć

Jak dla mnie to za mało,tym bardziej tak jak Doti pisze dziecko może ulewać,albo wyleje się z pieluszki i czasem to z 3 razy trzeba przebierać 🙂
A u mnie jak pamięta to pralka co drugi dzień chodziła bo mała ulewała strasznie,czasem to ubierałam niewyprasowane bo brakowało 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A moja mała dostała ostatnio od Cioci Tysi kieckę 🙂 moja pierwsza typowa rzecz dla dziewuszki 🙃
[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/812/imag0515i.jpg/][IMG]http://img812.imageshack.us/img812/7262/imag0515i.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
marylu345 napisał(a):
a jak ubiera się pajacyk, to zawsze body po to? albo czy kaftanik się pod to ubiera?

Ja zawsze body i pajacyk najlepiej te rozpinane na całej długości.
A ty Marylu jesteś w uk z tego co pamiętam to polecam ci carboot w niedziele tam za grosze kupisz praktycznie nowe ciuszki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Doti napisał(a):
Mój synuś poszedł spać a ja mam już dość dzisiejszego dnia 😞 M warczy na mnie od rana jakbym nie wiem co mu zrobiła... ehhh za mało zmartwień i smutków mam w glowie chyba ;(

M niech Ci da dzisiaj spokój 😞 nie powinien Ci dokładać zmartwień więcej... Tylko wspierać w tych chwilach...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mi się kaftaniki nawet podobają i kojarzą mi się bardziej z kimonami 🙂 ale właśnie też mi się wydaję że są niezbyt użyteczne bo będą się podciągać. Z kolei z body nie podoba mi się to, że wszystkie jakie mam to przez główkę trzeba wkładać. A taki kaftanik wygodniej założyć, napewno na początku.
emaleth właśnie się na car boot sale wybieramy w weekend jakichś mebelków poszukać to może i ciuszki się trafia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
marylu345 napisał(a):
Mi się kaftaniki nawet podobają i kojarzą mi się bardziej z kimonami 🙂 ale właśnie też mi się wydaję że są niezbyt użyteczne bo będą się podciągać. Z kolei z body nie podoba mi się to, że wszystkie jakie mam to przez główkę trzeba wkładać. A taki kaftanik wygodniej założyć, napewno na początku.
emaleth właśnie się na car boot sale wybieramy w weekend jakichś mebelków poszukać to może i ciuszki się trafia 🙂

Ja znalazłam na car boot body rozpinane więc życzę powodzenia na pewno znajdziesz dużo fajnych rzeczy za grosze 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a mi babcia wlasnie truje zebym kaftaniki kupowala 😮 pare kupie dla swietego spokoju i tak tez sie zastanawiam czy kupujecie body na dlugi czy na krotki rekaw? ja mysle zeby z 3 pary na krotki kupic moga sie przydac i ze 4 na dlugi rekaw a ja znowu nie widze roznicy miedzy pajacykami a spiochami 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
to ja mam az jednego spioszka 56r
i 1 pajacyka 56
do tego body na dl. rekaw 56 r 1 szt i 62r tez 1 szt 😁
i na krotki 62r 1 szt 😁 tak wiec sporo musze kupic tych takich malutkich 😁
a na wyjscie ze szpitala jak trzeba ubrac dzidzie? bo ja juz mam komplecik taki cieplutki bluze i spodeneczki i pod to pewnie musza byc rajstopki body starczy? czy za cienko? czy co?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...