Skocz do zawartości

Wrześnióweczki 2012 | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 26,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • sandroos

    2758

  • Doti

    2120

  • Emilia1991r

    2246

  • karolka84

    3424

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Doti jak to skąd 🙂 Tzw majówki 🙂 ja mam dwa drzewa majówek,jedno drzewo ma owoce dojrzałe w czerwcu a jeszcze inne mam takie co są najpóźniej,po tych czerwcowych 🙂 niestety w tym roku nie mam na ogrodzie truskawek 😞 ale tatuś dba o mnie i kupił mi ostatnio cały koszyczek 🙂 Przejął się rolą dziadka 🙂
Własnie nie wiem czy to zatrzymanie wody,bo nigdzie indziej raczej spuchnieta nie jestem 🙂 hihi.
Inirtam ja czytalam w ksiazce o ciazy ze niektore kobiety po ciazy musza wymienic całą swą kolekcję obuwia bo niby u niektórych kobiet stopy jakby urosną nawet o jeden rozmiar i po porodzie nie wracają do poprzedniego stanu.Pierwsze słysze ale pisze tylko to co przeczytalam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
inirtam napisał(a):
Doti bidulko!! jak nie jedno, to drugie Ci dokucza 🥴 kurczaki, obys nie musiała leżeć do końca


Mam wrażenie, że to brak ruchu źle wpływa na mój żołądek. Do tego ten posmak metalu w ustach... jakbym monety miała na języku. Mała nie przejmuje się dolegliwościami mamuśki i kopie po żołądku, więc dodatkowo zgaga..... ja nie lubię marudzić ale tak jakoś dobija mnie od wczoraj mój stan i to że do tej pory czułam się tak dobrze a teraz jest tak źle ;(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mixidixi napisał(a):
Jak myślicie na zime kombinezonik dla naszych pociech to starczy 68 rozmiar czy lepiej 74 bo nie wiem . 🤢

Ja kupuję 74 lub 80 nawet. Do zimy w sumie będzie 3 miesiące i nie wiadomo jak moja urośnie a wolę mieć większy niż za mały 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Trzeba pomarudzić, chociaż ulży nam w taki sposób,jak w inny nie idzie 🙂 Ja ostatnio pisalam ze zgaga widocznie nie odpusci mi do porodu a dzis caly dzien bez zgagi !!!! szok. Co za ulga. Doti badz tej mysli ze jutro przejdzie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mixi przyjmuje się, że 68 to rozmiar na ok. 6 miesięcy. Ja bym wybrała większy, bo to więcej luzu dla Maluszka a pod spód zwykle wkłada się jeszcze kilka warstw ubranka 🙂 Zaraz sprawdzę jaki kombinezon miał mój synuś 🙂
Na wyjście ze szpitala miał 56 (początek marca) a na wczesną zimę kombinezonik jest dłuższy chyba 15cm... więc wydaje mi się, że 74 będzie lepsze. Ale z kombinezonem możesz się wstrzymać jeszcze, bo na wrzesień zapowiadają przedłużenie lata 🙂 Nigdy nie wiesz jak duże dziecko się urodzi 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ale rozmiarówka tez jest często zawyżona... ja nie kupuję, bo mam po siostrze, więc rozmiarem się nie martwię, chyba, że maluch będzie baaardzo szybko rósł, ale to najwyżej na bieżąco będę się martwić 😉

Doti, masz prawo narzekać!! i można się zdołować w takiej sytuacji... ale głowa do góry, miejmy nadzieję, że wszystko szybko przejdzie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Sandro w domu po prostu nie mam komu narzekać jak leżę sama cały dzień w pokoju....
Dziś popłakałam się przy synku. Śpiewałam mu kołysankę przed spaniem i mi nerwy puściły 😞 Dziecko mnie przytuliło i powiedziało "nie płacz mamuś, ja cię kocham"...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzieci to jednak takie nasze male skarby 😉)
Miejmy nadzieje, ze po dwoch tygodniach sytuacja bedzie opanowana...

Kumpela przy drugiej ciazy juz od 24 miala 1,5cm rozwarcia.. co prawda byla pod kontrola,ale gin jej powiedzia, ze przy druiej ciazy moze sie tak zdarzyc.. wiec miejmy nadzieje, ze i u Ciebie okaze sie to fizjologia..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Sandro moja mama całą drugą ciążę chodziła z rozwarciem i nie była ani dnia na zwolnieniu a pracowała w przedszkolu.. Tylko że ona nie miała bóli ani skurczy a to chyba znaczna różnica.
Poza tym lekarz na izbie też stwierdził, że w drugiej ciąży takie rozwarcie to może być norma - o ile nie ma bólu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
cześć laseczki!
wróciłam po 20-j z tej szkoły rodzenia i właśnie skończyłam Was nadrabiać... ale dzisiaj naskrobałyście stron!!!
co do szkoły to pierwsze wrażenie jest super! na dzień dobry dostaliśmy 3 olbrzymie reklamówy z próbkami kremów i oliwek dla dzidziusia chyba wszystkich firm jakie są możliwe, proszków i płynów do prania, jakiś herbatek dla mam karmiących, wkładek laktacyjnych, nawet pieluchy pampers i huggies na start, poza tym kilkanaście gazet i tony poradników i różnych ulotek do czytania; tego jest tyle, że nie wiem czy zdążę do końca ciąży to wszystko przejrzeć....

co do zajęć to zapowiadają się bardzo ciekawie, najpierw 2 h zajęć dydaktycznych z kobitką z 37-letnim stażem jako położna, więc raczej zna się na rzeczy; a potem 1h gimnastyki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aaa i zapomniałam, bo były tez tam 2 butelki firmy avent, smoczek i jeszcze jakieś inne drobiazgi, nawet nie wiem jeszcze co, bo nie ma siły do końca przejrzeć zawartości tych toreb, tylko tak z grubsza przeleciałam bo byłam strasznie ciekawa co tam jest 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...