Skocz do zawartości

Wrześnióweczki 2012 | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Pestka u mnie taka sama pogoda sie zapowiada co u Ciebie, bo ja z Poznania 🙂 ale sie akurat z tego powodu ciesze, bo teraz to mi z nosa leci przez to zimnisko 🤨
my w sobote przywozimy lozeczko i wanienke od mojej siostry i tylko zostanie nam wozek do kupienia, mam nadzieje, ze tez w sobote uda nam sie wstepnie jakis wybrac 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 26,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • sandroos

    2758

  • Doti

    2120

  • Emilia1991r

    2246

  • karolka84

    3424

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
karolka84 napisał(a):
Pestka no to oszczedzaj sie, a gadaniem gin sie nie przejmuj. Malo ktora kobieta tyje do 13 kg, przewaznie jest to 20 kg, ale oczywiscie wiecej tez sie zdarza. a z nadmiarem kg bedziemy walczyc pozniej 🙂
Ja mam co miesiac robione badanie moczu i morfologie, ale to tylko dlatego, ze od poczatku ciazy mecza mnie zapalenia kaczki i anemie mam ciagle. A reszte badan mialam na poczatku ciazy, no i teraz powtorzylam toxo no i zrobilam krzywa.

Ja tej krzywej właśnie nie miałam robionej. Normalnie mnie zdołowała ta pipa jedna 😞 i teksty ze w ciazy tez mozna się pilnować! Już normalnie stresuje sie na następną wizyte, że znowu będzie jej w dupie źle 😞Mogłam jej pwoiedziec na złość ,że to czy schudne po porodzie to jest mój problem a nie kurde jej. Wiem że ona nie chce źle,ale nie mozna wszyastkich wrzucac do jednego wora. Dzięki dziewczyny 🙃 🙃 🙃 🙃 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Doti napisał(a):
Pestka ginka to jakaś dupa bo wcale nie jest powiedziane że masz góra 9 kg przytyć. To że ona przytyła tyle, to nie znaczy że każda kobieta tak ma. Tym się nic nie przejmuj Kochana :* Z kolei ja z każdej wizyty wychodzę ze skierowaniem, przynajmniej na mocz+osad.

Dzięki kochana, jedyna nadzieja w Was 🙂 Ale z ciekawosci zaczne sie pilnowac konkretnie i zobacze co wtedy będzie na wadze sie działo bo jak tak czy tak bedzie mi przybywac to będe miec w dupie to pilnowanie się 🙂 Następnym razem jak zacznie mi tak długo gadac o wadze i ze 9kg to max przez cala ciaze to pwoiem jej spokojnie ze widocznie ja mam inaczej i nie zamierzam się katowac i pilnowac ilosci posilkow i godzin w ktorych je spozywam, jakbym byla na diecie! Przeciez nie jestem otyła ,no co ona ode mnie chce 😞 niech sobie ogladnie te baby w Stanach Zjednoczonych grube tak ze nawet nie wiedza ze w ciazy sa 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
karolka84 napisał(a):
dziwne, ze nie dostalas tego skierowania na krzywa, chociaz wiem, ze nie kazdy lekarz to zleca... ja mam 7 kg do przodu i ginka mi ostatnio mowila, ze wszystko w normie. Nastawiam sie, ze ogolnie jakies 18 kg mi przybedzie, no ale taki urok ciazy 😉

Mówisz ze jeszcze 10kg Ci przybedzie? To jak mi jeszcze 10 przybedzie to ginka dostanie zawału. Nie no przez 2,5 miesiąca mysle ze do tylu nie dobiję 😞

Aha co do wózka, ostatnio mówię M że w lipcu już chcialabym lozeczko kupic i wózek a on zdziwienie ze czemu nie w sierpniu a ja mowie a jaką masz pewnosc ze w sierpniu nie urodze? a poza tym nie wiem czy bedzie mi sie chcialo w upały (jeśli bedą) latac z brzucholem po sklepach. Ale faceci jak zwykle, najlepiej wszystko na ostatnią minutę a potem papę otworzy jakby mnie wzieli wczesniej a tu ani lozeczka ani nic.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny pamiętajcie, że te wózki nowe strasznie śmierdzą i dobrze jest żeby przynajmniej 2-3 tygodnie miały czasu na wywietrzenie! Jak my kupowaliśmy to nawet po miesiącu od kupna było czuć ten paskudny zapach i pranie nie pomogło.
Ja się zastanawiam kiedy łóżeczko złożyć, ale myślę, że na to mam czas na początek sierpnia. Zastanawiam się tylko czy kupować nowe wypełnienie pościeli czy tylko to co mam dać do pralni chemicznej... Zwłaszcza że na początku dziecko będzie w rożku spać, potem w śpiworku.... A potem przyjdzie lato i będzie spało pod kocykiem.... Więc jak będę miała kupować to i tak się z tym wstrzymam hehehe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
karolka84 napisał(a):
No nie wiem czy az 10 kg w ciagu 3 miesiecy mi przybedzie, moze troche mnie ponioslo 😁 😁 😁 ale jak tak sobie pomysle, ze dzidzia jeszcze z jakies 2 - 3 kg urosnie, dodatkowo ja sie bede nadal rozrastac i to wszystko w srodku to moze i do 8-10 kg dobije 😉

Ja jak będę tak tyć 3kg miesiecznie to jakieś 8 , 9 kg jeszcze przede mną !!!! Oj nie, trzeba się pilować,na początku ciąży tak myslalam ze 13-15kg przez cala ciąże mi przybedzie... Moja ginka moze jest z tych co moja siora.Przytyla 8 kg w ciazy a pożerała wszystko co chciala. Ma taką naturę,że chce przytyc a nie moze, a je wiecej ode mnie... i czemu ginka porównuje takie kobiety jak ona do takich jak ja.heh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja wróciłam ze sklepu. Byłam po Tantum Verde w sprayu 🙂 kupiłam jeszcze sobie wkładki laktacyjne. No i jeszcze kuzynce świeczkę w kształcie kwiatków zamiast normalnego bukietu.
Teraz trzeba coś wszamać 😉
Nic totalnie mi się nie chce dzisiaj... A jak przypomnę sobie, że jutro wesele to najchętniej byłabym już chora na tym punkcie szykowania, strojenie itd...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Pestka24 napisał(a):
Dobrze Doti że mówisz bo o tym nie pomyslalam ze śmierdzą nowościa. Najpozniej w pierwszym tyg sierpnia musimy kupic i koniec.Łóżeczko tak samo.Niech miesiac postoi i poczeka na mała.Lepiej tak niż jakby nie miała gdzie spać 🙂

Łóżeczko może stać a twój M może je skręcić jak już będziesz w szpitalu - nie ma sensu żeby się na nim kurz zbierał. Ty tylko przygotuj pościel żeby miał co włożyć do łóżeczka 😉
Ja miejsce na łóżeczko już zrobiłam w pokoju, bo Starszaka wymeldowałam 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tussiiaa napisał(a):
Ja wróciłam ze sklepu. Byłam po Tantum Verde w sprayu 🙂 kupiłam jeszcze sobie wkładki laktacyjne. No i jeszcze kuzynce świeczkę w kształcie kwiatków zamiast normalnego bukietu.
Teraz trzeba coś wszamać 😉
Nic totalnie mi się nie chce dzisiaj... A jak przypomnę sobie, że jutro wesele to najchętniej byłabym już chora na tym punkcie szykowania, strojenie itd...

Tusia ja się zastanawiam nad zamówieniem dla Młodej Pary bukietu z kuponów albo zdrapek totka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja tez ogladam 🙂

Co do wagi to ja chyba nie bede pisac komentarzy, zeby Pestki nie irytowac ;/
12-15kg to jest taka bezpieczna norma...ale ja tez uwazam, ze wszystkie ciezarne powinny byc zdecydowanie bardzoej uswiadomione i powinny korzystac z uslugi dietetyka..
bo przytycie w ciazy 20kg to nie jest juz norma...

Pestka nie stresuj sie, bo zlosc pieknosci szkodzi 🙂) !!!!
Powiem Ci, ze tez sie mega dziwie , ze nie zrobila Co krzywej tymbardziej, ze dosc sporo przytylas jak sama zauwazyla ;// a to jest abrdzo czeste przy cukrzycy... ;// Glupia baba!!!

Pamietac, tez trzeba o tym, ze jesli bardzo duzo przytyje sie w ciazy to nie tylko jest niezdrowe dla nas ale i dla rozwijajacego sie plodu..a w koncu fajnie przejsc ZDROWO ciaze, bez nadcisnienia, hemoriodiod , rozstepow i innych ciekaweych jednostek chorobowych bedacych wynikiem otylosci ;( Choc wiadomo, ze to nie regula 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Sandros a ja nie przytyłam dużo bo 4,5 kg do wykrycia rzekomej cukrzycy.... więc jak to z tym jest?
Pewnie, że przytycie 20kg nie jest zdrowe, ale czasem nie zależy to od diety, bo można się ograniczać a i tak przytyć... Zresztą ja żadnej reguły tu nie widzę,bo odżywiam się dokładnie tak samo jak w ciąży z Mateuszem a przytyłam dużo mniej. Tamtym razem miałam już 12 kg do przodu na tym etapie a cukrzycy nie miałam ani gin się nie przyczepiała do wagi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Doti ogolnie jak ze wszystkim nie ma reguly i zalezy od organizmu.. dlatego wlasnie jest tak propagowane to robienie krzywej cukrzyccowej u KAZDEJ ciezarnej, bo wykrycie jest prosciutkie, a konsekwencje niewykrytej dla malucha sa dosc spore..

Doti powtarzalas te krzywa? czy czekasz na wizyte?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Sandro nie powtarzałam krzywej. Na wizycie lekarz nie sugerował powtarzania, bo dla niego wynik jest oczywisty. Zdziwiło go tylko, że jak dzwoniłam do Kliniki Chorób Metabolicznych to nie kazali mi wcześniej przyjść żeby wypożyczyć glukometr, ale powiedział żebym stosowała się do ogólnych zasad diety dla ciężarnych z cukrzycą i czekała na wizytę tam. U mnie w rodzinie nikt nie ma takiego sprzętu..... Miałam jeszcze przejść się po laboratoriach u nas i popytać czy uda się to badanie zrobić, bo dodzwonić się do nich to graniczy z cudem i nie wiem czy jutro tego nie zrobię, bo póki co nie miałam z kim Małego rano zostawić. W sumie dieta mi nie zaszkodzi na pewno (choć dziwi mnie że to tylko 1800kcal) więc staram się stosować.

A gdzie te staniki mama dostała? 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...