Skocz do zawartości

Wrześnióweczki 2012 | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 26,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • sandroos

    2758

  • Doti

    2120

  • Emilia1991r

    2246

  • karolka84

    3424

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Hej Kochane. Ja wczoraj padłam jak mucha po Raidzie 😁 Dziś miałam problemy ze wstaniem z łóżka bo miednica mnie bolała po wczorajszym chodzeniu. Zaraz muszę iść zrobić drugie śniadanie i nie wiem gdzie ja je wcisnę, bo zamiast żołądka mam nogi Małej 😜
Karolka wit. K dziecko karmione piersią dostaje chyba od razu w zastrzyku a później od 2 tygodnia życia do końca 3. miesiąca. Wit.D dziecko karmione piersią powinno dostawać od pierwszego dnia życia. Inaczej jest z karmieniem mieszanym i sztucznym, więc o to najlepiej zapytać położną.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
U mnie znow afera z babcia... hmmmm... w sumie nie znow, bo i tak dobry wynik jak na to, ze mieszkamy juz od czerwca ;//
Masakra... \
lzy mi sie cisna do oczu ale jej sie nie dam.. 😉 🙂

uwierzcie, ze jak slysze, bo Ty to nawet pomoc nie umiesz??? No kurwa,,, jasna gdyby nie my, to by tynk ze scian zarla...;// Ehh.. i dowiedzialam sie, ze od czasu, jak my mieszkamy jest grzyb na scianie... No kurwa jasna, zbieram w lesie i sadze sobie w pokoju ;((
Ehhhh....a tak nie chcialam kredytu brac na mieszkane.. a jak sie wsciekne to pojde stad w cholere i ciekawego z czego oplaci wszystko, bo tego to juz sie nie widzi.. ;// i mysli, ze wszystko za darmo dziala...Nic kurde nie placi oprocz 150 zl.. i ciagle wieczne, wieczniate pretensje o wszystko...;((
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny tu czerwcowka :P
Witamine d3 najlepiej isc do pediatry i niech zapisze na recepte te witaminy sa w kroplach i zaplacicie 4zl a te w kapsulkach macie z 30-40sztuk i zaplacicie okolo 30zl a po co przeplacac jak to to samo 😁 ale te w kroplach to tylko na recepte.
Pozdrawiam 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Verandzia napisał(a):
Hej dziewczyny tu czerwcowka :P
Witamine d3 najlepiej isc do pediatry i niech zapisze na recepte te witaminy sa w kroplach i zaplacicie 4zl a te w kapsulkach macie z 30-40sztuk i zaplacicie okolo 30zl a po co przeplacac jak to to samo 😁 ale te w kroplach to tylko na recepte.
Pozdrawiam 🤪

dzieki za rade 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczyny !
u nas dzisiaj Afryka... na termometrze 40 stopni... nie ma czym oddychać, i co chwile karetki jezdża bo ludzie słabną... 😞 w wiadomościach mówili że dzisiaj na Podkarpaciu jest maksymalna temperatura i żeby uważać.... wyszłam chwile na ogród i faktycznie pożałowałam... teraz czuje się tragicznie i strasznie kręci mi się w głowie 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja mieszkam w holandii i u mnie naszczescie jest dzis chlodno, wiec posiedze dzis na balkonie i pooddycham, i wy tez macie takiego lenia jak ja , siedze na fotelu i nic doslownie nierobie , wczoraj udalo mi sie pokoj wynajac, zawsze cos wpadnie co miesiac, na jakies szalenstwa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Lenia tez mam jak zwykle, ale cos trzeba robic...teraz wlaczylam pranie - mam nadzieje, ze nie zacznie padac. W miedzyczasie musze zrobic zakupy na obiad, bo dzis robie chinczyka 🙂 Zaplanowalam ogarniecie lazienki i kuchni, a pozniej ide sie relaksowac z kolezanka do tej groty - jeszcze nigdy nie bylam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja jedno pranie zrobiłam i już zdążyło wyschnąć 🤪 to sobie wyobraźcie jak musi u nas smażyć... 😮 teraz nastawiłam kolejne... 🙂
muszę poszukać jakiejś torby i męża spakować bo jutro wyjeżdża 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej brzuszki 🙂 A ja wczoraj padłam do łóżka o 11 i spałam dziś do 10.30.... i nawet młody mnie nie okopuje, bo się wczoraj zmęczył, dawał za dwóch 🤪 teraz mnie głowa boli, nie wiem czy od spania za długiego, czy od pogody 😁 przejdzie 🙂
Co do wit K i D to niektórzy wolą te kapsułki, bo niby wygodniejsze niż kropelki, ale faktycznie różnica w cenie duuuża 🥴
Położna na ostatniej szkole rodzenia mówiła, że nawet matka karmiąca powinna brać tą witaminkę, tzn. 2 kropelki dla dziecka i kropelka dla matki - żeby matka się nie odwapniła 😉 ale nie wiem jak z tym jest, bo przecież dorosły sam sobie tą witaminę wytwarza w wystarczających ilościach, musi tylko na słońce wychodzić. Chyba, że już od września będzie szaro i pochmurno... Oby nie - marzą mi się spacery z Wojtkiem 😜 Już mam trasę obmyśloną 😜
Czy któraś z doświadczonych mam umie powiedzieć na jakie długie spacery można malucha na początku zabrać? Wytrzyma maluch w wózku np. godzinę? Domyślam się, że dużo zależy od malucha, pogody itp... Ale jestem ciekawa, bo potem się okaże, że np. Wojtek da się przewieźć wokół bloku i będzie trzeba wracać, a ja sobie nadziei narobię na wędrówki 😮
Natalia cieszę się, że wychodzisz. Szpitale są ok, bo dają dobrą opiekę ale mimo wszystko człowiek marzy, żeby do domu wrócić...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Natalko super, że już wychodzisz!

Efek wszystko zależy od pogody i od dziecka. Jak Dzidzia zaśnie w wózku a będzie suuper pogoda to możesz i cały dzień z nim łazić - tylko musisz mieć zapas pieluch, jedzenia i ubranka na zmianę na wszelki wypadek. Byleby nie wystawiać takiego maluszka bezpośrednio na promienie słoneczne, nie przegrzewać i w takie upały jak teraz są to lepiej odpuścić długie spacery w południe. Lepiej wyjść rano jak jest jeszcze znośnie i późnym popołudniem.
Mój Mati urodził się na początku marca, więc po 2 tygodniach chodziliśmy na spacerki tak po 30 minut do godziny...
U mnie babcia i teściowa uważają, że dziecko nie powinno być na dworze jak zaczyna osiadać rosa. Nie wiem dlaczego, dla mnie to trochę dziwne... Ale one są starej szkoły i dziwi je że dziecko bez majtek koło domu puszczam 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja wstawiłam prańsko właśnie 🙂
I później jadę do sklepu, bo muszę jakieś 3/4 legginsy sobie kupić albo krótsze spodenki, bo biodra mi trochę poszły i jedynie długie legginsy są mi dobre, a w taką pogodę dosłownie się gotuję 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Co do Witamin to niestety Ci nie pomogę, bo sama się na tym nie znam 🙂

A co do wkładek laktacyjnych, to ja kupuję w Rossmanie BabyDream. 30 szł. jest za ok 7/8 zł. I jak dla mnie są rewelacyjne 🙂 Wcześniej miałam firmy Bella Mamma 30 szt. za 16 zł ale mi osobiście się nie sprawdzają.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...