Skocz do zawartości

Wrześnióweczki 2012 | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Marylu ja na pewno dam radę 😉 pytanie tylko czy się męża doproszę o ściągnięcie wózka i wanienki ze strychu... Tak się właśnie zastanawiam co jeszcze powinnam zrobić poza generalnym porządkiem w pokoju hihihi

No i myślę nad imieniem dla córci teraz.... moje typy to: Laura, Lilianna, Lena, Sara, Zuzanna. Jakby był jednak chłopczyk to Szymon albo Dariusz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 26,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • sandroos

    2758

  • Doti

    2120

  • Emilia1991r

    2246

  • karolka84

    3424

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Emilia1991r napisał(a):
karolka albo mi sie wydaje albo brzusio ci spadl w dol 😁


no spadl wlasnie i nie wiem czy to dobrze, czy nie...

Wiecie co, pisalam Wam tydzien temu o 2tygodniowym synku mojej kuzynki, ze wymiotowal, mial biegunke i mdlal. No wiec byla z nim 2 dni w szpitalu i niby grype zoladkowa zalapal z powietrza, a tu sie dzis okazuje, ze to cos z zoladkiem i bedzie mial maluszek operacje. Podobno pokarm mu do zoladka nie dochodzi, bo cos tam sie nie wykształciło do konca 🤨 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Doti napisał(a):

No i myślę nad imieniem dla córci teraz.... moje typy to: Laura, Lilianna, Lena, Sara, Zuzanna. Jakby był jednak chłopczyk to Szymon albo Dariusz.


Mi się podobają Laura, Lena i Zuzia ale sama nie wiem które z nich wybrałabym. Jednak dla mojej pociechy,nie ma opcji na takie imię bo M wybredny cholernie i żadne mu się nie podoba....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Doti napisał(a):
Marylu ja na pewno dam radę 😉 pytanie tylko czy się męża doproszę o ściągnięcie wózka i wanienki ze strychu... Tak się właśnie zastanawiam co jeszcze powinnam zrobić poza generalnym porządkiem w pokoju hihihi

No i myślę nad imieniem dla córci teraz.... moje typy to: Laura, Lilianna, Lena, Sara, Zuzanna. Jakby był jednak chłopczyk to Szymon albo Dariusz.

Sara ladne 🙂 Lilianna tez 🙂 no i Laura 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Karolka ,ale masz niziutko brzuszek 🤪
Mój teraz z dnia na dzień coraz bardziej sterczący się robi ,chyba zależy od położenia małej.
Co do imienia dla dziewczynki to my wybraliśmy Wiktoria Małgorzata .Tylko nie wiem jaką pisownie wybrać : Victoria, Wiktoria .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mi ani Laura ani Liliana 🙂)
Lena fajne, bo ruskie 😉) Tez rozwazalam 😉
U nas nie ma opcji na zmiane. Nadia by chyba nie dala sie przekonac na inne, a poza tym nie chce dziecku w glowie mieszac....

Taaaaaaa,damy rade.... nie "kazalam" mezowi pic Coli i wywiazala sie taka afera, ze gowno wyszlo z zakupow...;(( Wiec Nadia nadal nie ma skarpetek, bo wrocilismy do chaty po zakupie miotly i czajnika ;(( A ja pol drogi przebeczalam...;((

Ja bym wybrala pisownie polska - Wiktoria.

U nas jedno imie tylko bedzie miała mloda 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
O to, ze nie wolno mu takich rzeczy, bo osadza sie kwas w stawach i prowadzi do ich obrzekow,bolu , a pozniej znieksztalcen... i powiedzialam, zeby gowien nie pil, tylko do wody sie przyzywczajal...;///

Jesli ta choroba sie potwierdzi to zwariuje z nim!!!

Tatiana 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dziewczyny normalnie kazdy mi mowi, ze brzuch mam juz nisko i sie lekko poschizowalam... az musialam do mojego kolegi gina napisac, zeby sie skonsultowac w tej sprawie 🙂 powiedzial, ze jesli nie mam bolacych skurczy, to na razie nie mam co sie stresowac. Mam liczyc tylko te moje skurcze braxtona-h. i zajadac aspargin 3x1...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziękuję jeszcze raz dziewczyny 🙂

Pati, podróż poślubna w moim stanie byłaby niezłym kuszeniem losu 🙂 Jeszcze to nadrobimy, gdy Mała się urodzi a ja dojdę do siebie.
A tak swoją drogą, to w ciągu tego ostatniego tygodnia strasznie mi brzuch do przodu poszedł i to niekoniecznie od tortów i ciast ślubnych 😜 I niestety jak tylko strzelił mi 30 tydzień to zaczęły się jakieś nieprzyjemne skurcze i straszne twardnienie brzucha 😞 Może to zmęczenie a może to już te słynne skurcze Braxtona Hicksa ?

Pauleczka, u nas też nie było nie wiadomo jak dużo gości. Tak naprawdę najbliższa rodzina, bo nie było czasu powiadomić wszystkich. Ślub od momentu podjęcia decyzji załatwiliśmy w 2 tygodnie 😁
I współczuję Ci tych przygód w pociągu. Ja bym na Waszym miejscu chyba wyniosła kobietę na korytarz 😠 A w najlepszym razie wezwała konduktora i oficjalnie i złośliwie poprosiła go o zgodę na położenie nóg na dwóch siedzeniach z uwagi na Twój stan. Zabiłabym takie babsko 😠 😠 Mogę sobie tylko wyobrazić, jak byłaś wykończona fizycznie i psychicznie.

Isa, ja dostawałam luteinę dopochwowo od początku ciąży aż do 20 tc -2 tabletki 3 razy dziennie. Niestety pomimo tego, że wpychałam ją jak najgłębiej, to lała się ze mnie biała maź przez cały dzień. Przez te blisko 20 tygodni non stop w podpaskach chodziłam, bo wkładki przeciekały. Nie przejmuj się tym, to normalne, choć niestety uciążliwe.

Sandra, współczuję problemów zdrowotnych męża. Trzymam kciuki, by jednak wszystko było dobrze.

Doti, mi się szalenie podoba Lena i Laura 🙂 Obstawiam te dwa imiona 🙂 Gdyby nie opór mojego M, to pewnie u nas byłaby Lenka 🙂

Karolka, współczuję koleżance przejść z synkiem 😞 Oby wszystko się udało.
Faktycznie brzuszek masz nisko, ale jeśli lekarza to nie zaniepokoiło, to pewnie taka uroda Twojego brzuszka 😁

Mixi, nasza Natalka na drugie będzie miała Wiktoria 🙂 Po babci mojego Ślubnego 😉 Przyjmijcie normalną polską pisownię, bo dziecko będzie miało potem problem, zresztą Wy też w różnych urzędach itp.

A ja dziś się narobiłam – zrobiłam ciasto drożdżowe z jagodami, placek biszkoptowy z jagodami, zalałam 2 kg jagód wódką na nalewkę (będzie za rok gotowa, akurat, gdy będę mogła już posmakować 🤪 ) a z reszty jagód będę sobie robić koktajle mleczne 😁 Tak się zmęczyłam, że padłam na 2 godziny.

I się pochwalę, że dziś przyszedł sterylizator do butelek dla dziecka 😁 Moja babcia nie wiedziała jak to wygląda i gdzie się takie cuda kupuje, więc dostaliśmy w ramach prezentu ślubnego kasę na zakup tego urządzenia 🙂 Byłam w szoku, że zapamiętała, jak jej ze dwa tygodnie wcześniej mówiłam, że chciałabym coś takiego mieć, ale narazie mnie nie stać i będę po prostu butelki i smoczki wyparzać w garnku. No więc w zasadzie mogę oficjalnie stwierdzić, że za wyjątkiem koszul dla mnie i cyckonoszy do karmienia, wyprawkę mam praktycznie skompletowaną 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A tak wogóle to możecie mi dziewczyny wyjaśnić na tyle na ile się da, jak się odczuwa te skurcze Braxtona Hicksa? Bo ja już sama nie wiem, czy to są skurcze, czy po prostu boli mnie macica od rozciągania 🥴 U mnie jest ten problem, że mam bliznę na macicy po operacji i ja już nie wiem, czy to skurcze czy nie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a my nie chcieliśmy wydziwiać i szukaliśmy polskiego, normalnego imienia, i przede wszystkim takiego którego nie ma jeszcze w naszej rodzinie i z nikim nam się nie kojarzy 😉 więc Szymon przeszedł wszystkie nasze testy i rozważania 😁
a spotykamy się czasami z opiniami dlaczego akurat tak, że brzydkie, pospolite itp... ;/ no ale my się tym nie przejmujemy i mam nadzieje że Szymek w przyszłości nie będzie miał do nas pretensji że właśnie tak się nazywa 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
widze ze piszecie o imionach....My w sumie Bartek wpadl na pierwsze imie Maja i ja mowie ze juz nie zmieniamy 🙂 i tak jakos,u mnie w rodzinie tez nie ma takiego i z niczym mi sie nie kojarzy 🙂 bedzie miala Maja Justyna...drugie po śp.mamie Bartka 🙂 dzis kupilam sobie byty i w lumpeksie czarna bluzke i sweterek,a jutro jeszcze z mama zobaczymy na targu i chyba sobie kupie długa spodnice na ten pogrzeb i mam wybrana odlozona bluzke...taka ktora moge ubrac jak urodze,wiec chyba tez ja kupie....Dzieki dziewczyny za wsparcie...Deira Wy mieliscie cywilny? my w sumie za poltora tygodnia juz mam ślub 🙂 cywilny 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Deira napisał(a):
A tak wogóle to możecie mi dziewczyny wyjaśnić na tyle na ile się da, jak się odczuwa te skurcze Braxtona Hicksa? Bo ja już sama nie wiem, czy to są skurcze, czy po prostu boli mnie macica od rozciągania 🥴 U mnie jest ten problem, że mam bliznę na macicy po operacji i ja już nie wiem, czy to skurcze czy nie...


ja je odczuwam tak ze mi brzuch twardnieje i boli mnie od gory do dołu...ale to tylko jakias minute i przestaje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...