Skocz do zawartości

Wrześnióweczki 2012 | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
karolka84 napisał(a):
Ja mam dzis straszny ucisk na krocze, na dodatek bolesne, przy tym bol w podbrzuszu jak wstane, przy kazdym kroku czuje 😞 bylam w sklepie i ledwo doszlam do domu...



Karola, Mixi, Małgosia... mam dokładnie to samo, co opisujecie... zaczynałam się obawiac, ale skoro co najmniej kilku z nas dokuczają takie objawy, to widocznie jest to wpisane w ten etap ciąży 😉
ja leże i dziś nie mam zamiaru nigdzie się ruszac 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 26,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • sandroos

    2758

  • Doti

    2120

  • Emilia1991r

    2246

  • karolka84

    3424

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Dzień dobry! zapowiada się piękny dzień, słonko świeci, cieplutko i mam zamiar chwilkę się pobyczyć na słonku bo już mam dość tego leżenia w domu... 🤨

inirtam mi też się nie chce zamawiać tej wyprawki, jestem strasznie niezdecydowana co do wyboru różnych rzeczy... no ale jakoś trzeba się zmobilizować 😉
Emi wiem jakie to uczucie... ja tez nie chce tak żyć na odległość, ale jak narazie muszę to wytrzymać bo wiem ze to wszystko robione jest dla maluszka...

ja to kucie w dole brzucha prawie cały czas mam... bardzo nieprzyjemne, ale już bliżej końca wiec lekko już nie będzie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dobry!.
Chyba się zmówiłyśmy w większośc bo i ja mam o d jakiegoś czasu to kłucie w kroczu.Dzidziole wstawiają nam się w kanał rodny,ale nie sądziłam że bóle będą narastac.......Czasami nie mogę dojśc do łazienki,tak boli.....
Skurcze męczą mnie już 5 dzień..a wizyta u gina dopiero za tydzień......No nic,bądźmy dobrej myśli.Oby wytrzymac jeszcze 3 tygodnie.
Miłego dnia Brzuszki!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
isa8 napisał(a):
http://allegro.pl/baby-raj8-el-posciel-do-kolyski-i2532025678.html

co myślicie o pościeli 12. turkusowe paseczki? bo właśnie mam dylemat którą zamówić 😮


bardzo ładna mi się takie podobają proste. będziesz miała kołyskę? super strasznie mi sie podobają kołyski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
właśnie dostałam od dziadków (a dla mojego Skarbka pradziadków) podobną kołyskę jak jest na tej aukcji i o tych samych wymiarach... i teraz tylko zastanawiam się nad pościelą 😉
a łóżeczko zamontujemy jak mały podrośnie bo też dostaliśmy 😁 więc zostaje nam tylko wybierać pomiędzy kołyską a łóżeczkiem 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam 🙂
Ja od rana sprzątam z mamą. Normalnie masakra...
W poniedziałek jeszcze jadę na działkę na niecałe 2 tygodnie. Muszę sie pobyczyć w zaciszu 🙂
Już normalnie padam z tego zmęczenia więc trochę odpoczynku 🙂

Jeszcze na 14:10 mam wizytę u lekarza.
Na dworze dość parno, więc już widzę jak będę wyglądać jak dojadę na miejsce...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no mnie też najbardziej się podobają 🙂, M mówi, żeby zamawiac, tylko ja jeszcze nad rozmiarem sie zastanawiam... bo potrzebuję do łóżeczka...
jeden komplet dostałam od siostry i jest 120x90 (to jest cały zestaw poza wypelnieniem po jej dziewczynach), a okazało się, że teściowa kupiła dla wnuka wypełnienie w tym większym rozmiarze, tj. 135x100... mi wydaje się to za duże, poza tym nie wiem, co ma w środku i nie wiem, czy nie jest używane... jak mi naznosiła ubranek z lumpeksu, to się za głowę złapałam... brudne, poplamione, zniszczone i śmierdzące 😞 a na brak kasy nie może narzekac, bo sama ubiera sie w butikach z wyzszej półki, no ale nic... poza tym... mam jeszcze swoje żale do niej i jakoś nie mam ochoty korzystac z niczego, co da dla wnuka przyniesie...
a z tego, co tu dziewczyny pokazywały, to mozna w lumpkach ładne rzeczy kupic, natmoiast te od niej do niczego sie nie nadają...
w rezultacie podziekowałam i powiedziałam, zeby zawiozła rodzinie na ukrainie, bo im sie bardziej przydadzą...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam się.
Była właśnie u mnie położna.
Czy Wy też macie takie wysokie tętno? Ja mam puls 113 i zdziwiła się trochę,ale przed ciążą miałam dobry więc to chyba nie tarczyca,bo pytała czy miałam badania na tarczycę. Może widocznie tak mam,że serducho bije jak oszalałe w ciąży. Ciśnienie jest ok, aby ten puls.
Za dwa tygodnie będzie uczyć mnie przeć.... 🙂
Tak myślę co do pobytu mojego M przy porodzie. Myślę że chyba dam radę go namówić, by był obok mnie do czasu porodu, w czasie skurczy i wogóle a przy samym parciu może sobie wyjść na korytarz jak to go tak stresuje i jak mała się urodzi to może mógłby od razu wejść a nie przyjechać dopiero jak mała będzie czyściutka i ubrana.Chyba dam radę go namówić.
Kurde od paru dni męczę się jak słonica...Po schodach na piętro dyszę strasznie i jak wejdę to muszę usiąść bo mi słabo. Nic lepiej mi się nie oddycha a nawet coraz gorzej.Mała jest jeszcze wysoko,bo położna jeździła tym aparatem do pomiaru tętna płodu, poniżej pępka i nie było bicia serce, dopiero jak wyżej zrobiła to nad pępkiem znalazła tętno małej i mówiła że jeszcze czas bo wysoko jest.
Wieczorem nie mogłam się położyć ani na jednym ani na drugim boku,bo czułam jakbym się dusiła albo astmę miała, strasznie ciężko mi było oddychać i mówię sobie jak będę w nocy spac,chyba na stojąco.Ale udało się,może mała troche zmieniła pozycje,nie naciskała już tak mocno i spałam całą noc dość wygodnie.Ufff z tym oddychaniem mam masakrę,chcę już poczuć ulgę...
Pogoda dziś super, słoneczko świeci ale nie jest parno.
Byłam u siorki, wczoraj kupiliśmy jej z M litrowe białe Martini za to że tak nam pomogła,tyle dała ciuchów,fotelik,wanienkę,bujaczek,nosidełko,laktator i tysiąc innych rzeczy.Odciążyła nas bardzo. Siostrze M też trzeba coś kupić za karton ciuchów dla małej,ale nie wiemy jeszcze co,bo ona chyba nie przepada za winkiem 🙂
Co do pościeli, śliczna ta turkusowa.
Ja mam do łóżeczka - dino żółto zielone i na żywo są cudne 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czytałyście może o kobiecie (w sumie potworze), która urodziła dziecko, udusiła, ugotowała i zmieliła w maszynce do mięsa ciało maluszka ??? Tylko zajebać takie zwierzęta !!!
http://www.se.pl/wydarzenia/kronika-kryminalna/radom-ilona-s-udusia-ugotowaa-i-zmielia-dziecko-matka-potwor-jest-na-wolnosci_270308.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Zastanawiam się nad tą matą edukacyjną. hmmmm
http://allegro.pl/mata-edukacyjna-mis-skladany-i2463382393.html
W sumie te boki nie wiem czy będą przydatne,bo później i tak się dziecko przekulnie przez ten bok.
Ta też jest fajna 🙂
http://allegro.pl/kolorowa-mata-edukacyjna-dla-niemowlaka-chrzciny-i2507154352.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jestem już... ile się wysiedziałam to moje 🙂 ale wg pani doktor cukry jak marzenie, insulina mi nie potrzebna, dostałam receptę na paski do glukometru jeszcze i mam przyjść jak będę miała za duże skoki cukru, bo termin najbliższy na 28. sierpnia a ja stwierdziłam że na pewno nie dotrzymam 😉
Za to TSH mi wyszło za niskie 0,029 μlU/ml (norma: 0,270-4,200) i mam przyjść na badania jeszcze raz na tsh, ft3 i ft4... :/ Mimo wszystko lekarka powiedziała że ona by tego nie leczyła w tym tygodniu ciąży...
Ledwo się dotoczyłam do auta na parkingu bo daleko było a chodzenie to masakra przy tych moich skurczach... ciekawe co gin jutro powie 😉

Maty obie śliczne ale musimy pamiętać, że dla dziecka ważne są silne kontrasty kolorów 🙂 pastele może i ładnie wyglądają ale taki niemowlaczek to najlepiej widzi jak coś jest czarno-białe 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nio, my jak wyszlysmy rano na plac, to jeszcze o pediatre zahaczylysmy,bo mlodej okropne puchnace uczulenie wyszlo...
i tym sposobem zafundowalam dziecku jutro od rana pobieranie krwi ;//

4h chodzilysmy i nogi mi w tylek wchodza, a w pewnym momencie mnie tak bolec zaczelo, ze myslalam, ze nie dojde na ten plac zabaw... ale sie dokulalam powioli 🙂
Matko, chyba sobie na basen jeszcze polaze 🙂

Poznanianki, widzialyscie, ze zorganizowali plaze na MTP???

A co do maty, to czesto sa te zabawki tak wysoko,bo jak maluch ma nad samym nosem to zeza robi ;// Tak mi kiedys przynajmniej Pani wytlumaczyla 🙂)

No wrabalam peczek rozdkiewek i sie minimalnie zregenerowalam 😉) haha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...