Skocz do zawartości

Wrześnióweczki 2012 | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Kochane ja po urodzeniu syna byłam 20 tygodni na macierzyńskim i tyle też jest w Kodeksie Pracy więc nie wiem skąd Wam sie wzięło mniej 🙂 a od tego roku może być przedłużony o 4 tygodnie na wniosek pracownicy.
http://www.kodekspracy.pl/artykul,198,1930,dodatkowy-urlop-macierzynski-oraz-urlop-na-warunkach-urlopu.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 26,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • sandroos

    2758

  • Doti

    2120

  • Emilia1991r

    2246

  • karolka84

    3424

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Pestka24 napisał(a):
To widzę Natalia że u Ciebie to już wogóle wielkie zmiany. Współczuję Ci rozłąki z ukochanym,ja bym chyba się zaryczała ale co zrobić ,skoro trzeba to trzeba.Potem może Ciebie czeka przeprowadzka, dużo więc będzie się dziać. Ja czytałam też przed chwilą że 24 tygodnie.
http://www.ofeminin.pl/prawa-kobiet/urlop-macierzynski-2011-dodatkowy-urlop-macierzynski-2011-d16116.html



ja już rycze codziennie 😞 a jeszcze nie wiemy czy wyjedzie....ale dobrze ze bedzie przy porodzie 🙂 i mala zobaczy to najwazniejsze 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A co do tych rpzesadow to wszystkie mozna wsadzic miedzy bajki.. 😉 a to, ze sie rodzi tego samego dnia co sie ruchy poczulo to juz wogole nie wiem skad sie wzielo 🙂) ale przesady dotyczace ciezarnych chyba beda towarzyszyc do konca swiata 😁



to co urodze 14 sierpnia 😁 😁 😁 dobre
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Właśnie znalazłam na necie że u mnie w mieście żlobek jest czynny już od 5.30 i aż do 18.00. Może to ułatwi podjęcie pracy bo gdyby był do 16.00 to rzadko która praca kończy się przed 16.00. A odbierać dziecko będę musiała ja,więc fajnie że aż do 18.00czynne.Właśnie mi kumpela odpisała na smsa że płacą za córkę około 200zł, bo odliczają gdy małej nie ma w żłobku,gdy jest chora. Wiadomo- to żlobek państwowy ale też jedyny jaki tu jest,bo przedszkoli pełno,żłobek jeden.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aisza2612 napisał(a):
karolka84 napisał(a):
aisza piekna dzidzia! 🙂
widze, ze zmagamy sie z tymi samymi dolegliwosciami 🤨


A co bierzesz na zapalenie pęcherza?

żurawine i urosept... i to w kólko...
na a nemie tez ostatnio dostalam tardyferon, ale fatalnie sie po nim czuje 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
natalia23ona napisał(a):
Pestka24 napisał(a):
To widzę Natalia że u Ciebie to już wogóle wielkie zmiany. Współczuję Ci rozłąki z ukochanym,ja bym chyba się zaryczała ale co zrobić ,skoro trzeba to trzeba.Potem może Ciebie czeka przeprowadzka, dużo więc będzie się dziać. Ja czytałam też przed chwilą że 24 tygodnie.
http://www.ofeminin.pl/prawa-kobiet/urlop-macierzynski-2011-dodatkowy-urlop-macierzynski-2011-d16116.html



ja już rycze codziennie 😞 a jeszcze nie wiemy czy wyjedzie....ale dobrze ze bedzie przy porodzie 🙂 i mala zobaczy to najwazniejsze 🙂


Ty się nie zamartwiaj i nie płacz bo córuni też jest wtedy smutno 😞 Główka do góry, poradzicie sobie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Natalio moj M od grudnia siedzi w niemczech z tym ze zjezdza co 2-3 tydzien i jakos zyjemy. Jesli chodzi o finanse u nas w 2 mamy ok. 3000 z czego wydarki to jakies 1200. Pociesza mnie fakt ze w Niemczech M bedzie pobieral rodzinne ok. 200 euro jesto to juz cos. Moja wyplata skonczy sie w grudniu. Do grudnia mam umowe to pewnie nawet wychowawcze mi sie nie nalezy i trzeba bedzie sobie radzic a do tego przydaloby nam sie mieszkanko zeby M mogl wracac tylko do nas 🙂. Mam nadzieje ze za jakies 2 lata uda nam sie w 3 zamieszkac w Berlinie bo jak nie to cienko to widze.
I ja tez ogladam shreka 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Emilia1991r napisał(a):
Natalio moj M od grudnia siedzi w niemczech z tym ze zjezdza co 2-3 tydzien i jakos zyjemy. Jesli chodzi o finanse u nas w 2 mamy ok. 3000 z czego wydarki to jakies 1200. Pociesza mnie fakt ze w Niemczech M bedzie pobieral rodzinne ok. 200 euro jesto to juz cos. Moja wyplata skonczy sie w grudniu. Do grudnia mam umowe to pewnie nawet wychowawcze mi sie nie nalezy i trzeba bedzie sobie radzic a do tego przydaloby nam sie mieszkanko zeby M mogl wracac tylko do nas 🙂. Mam nadzieje ze za jakies 2 lata uda nam sie w 3 zamieszkac w Berlinie bo jak nie to cienko to widze.
I ja tez ogladam shreka 😁


no a Bartek chce sie dorobic i raz na 3 miechy by przyjezdzal...eh skonczmy juz ten temat bo mi sie juz ryczec chce 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Bartek mnie zapewnia że wroci i bedzie z Nami,bo wie jak bylo w moim bylym zwiazku...tez gosc wyjechal na 8 miesiecy po czym przyjechal...i niesetty po jakims czasie dowiedzialam sie ze tam mnie zdradzil....Ale teraz wiem,że Bartek jest tak za mną że takie czegoś by nie zrobił,zresztą to nie jego charakter 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
niestety nie ma u nas za dobrze dlatego trzeba uciekac ja tez nie wyobrazam sobie zyc w Polsce z takimi dochodami bo wszystko drozeje a wynagrodzenie w miejscu dlatego ja sie ciesze ze mamy taka mozliwosc ulozenia sobie zycia w Niemczech. Tu jest zupelnie inaczej inne zycie i zarobki adekwatne do utrzymania sie. Natalio on na pewno nie mysli o sobie tylko o was tez mi bylo ciezko to zrozumiec ale tak to juz u nas jest
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...