Skocz do zawartości

Wrześnióweczki 2012 | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
agn36 napisał(a):
Hej kobietki!
U mnie taka burza wczoraj w południe przeszła, że dopiero teraz włączyli nam prąd 😲 A mieszkam zaledwie kilka km pod Szczecinem a tam widzę prąd dziewczyny mają 🤨
Jadę zaraz do fryzjera, bo po porodzie może nie być czasu 😁 A, chciałam jeszcze się pożalić, że mieliśmy śliczną sosnę za domem, lecz wczorajsza wichura podzieliła ją na pół 😞


u mnie też wczoraj prądu nie było...oczywiście wyłączył sie chwilę po tym jak wstawiłam pranie i ruszyłam z ambitnym planem prasowania 😉 ale na szczęście popołudniu już był...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 26,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • sandroos

    2758

  • Doti

    2120

  • Emilia1991r

    2246

  • karolka84

    3424

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Witam dziewczyny... zżerała mnie ciekawość czy któraś już się rozpakowała i musiałam usiąść przed kompem... ale widzę że nie ma zmian i nic mnie nie ominęło 😉

Wysłałam męża do sklepu po jakieś owoce i soczki bo jakaś ochota mnie nabrała 😉 no a poza tym to kończymy w końcu remontować nasze gniazdko...
Normalnie nacieszyć się nim nie mogę i chodzę za moim M krok w krok 😁 jak rzep 😁
kołyska przywieziona... resztę wyprawki skompletowane, jeszcze tylko małe drobiazgi zostały ale to zakupie w aptece... więc powoli zbliżam się ku końcowi...

a dzisiaj piorę i prasuje ciuszki małego 😉

miłego dnia kuleczki 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
buffy85 napisał(a):
Dziewczyny a kupowała któraś z Was jakąś taką pamiątkową ksiązkę dla dziecka?? gdzie tam się pierwsze zdjęcia wkleja, odciski itp, itd??? możecie coś polecić??


Moja koleżanka sama zrobila taki album dla swojej córeczki, kupiła taki pusty album z białymi kartkami w IKEI i tam wszytko opisala, poprzyklejala usg, zdjęcia nawet test ciążowy 😁 ozdobiła naklejkami i super to wygląda!! 🙂 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
natalia23ona napisał(a):
Emilia1991r napisał(a):
natalia dziwne ze twoj lekarz nie stwierdzil ze mala za malo wazy 😮


przez te przeplywy. I tak jej waga i wymiary są mniejsze o tydzien wiec jak sie urodzi bedzie malutka kruszynka

nie wiem ale mnie to dziwi ze mna lezala laska w tym samym tygodiu co my maly tez wazyl mniej wiecej tak jak Maja i trzymali ja w szpitalu bo za maly tak wiec dziwie sie 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
bylam poprawic maturke zbaczymy czy sie uda a tym czasem padam na pysk to ze mi nie dobrze to juz chyba bedzie trzymac mnie do rozwiazania 😮
inirtam pedz na IP i odezwij sie do ktores z nas jak by cie zatrzymali czy wszystko ok
no i tez jestem ciekawa co u doti ale pewnie jak by rodzila to by dala ktores znac na kom 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Buffy85 ja taki album dostałam od starszej córki na Dzień Matki 😁 Ale zaznaczyłam, żeby to ona prowadziła go siostrze, bo ja na to kompletnie nie mam czasu 😁 No i córa dumnie wkleja zdjęcia i wszystko skrupulatnie opisuje. A album nosi tytuł "Nasz dzidziuś". Ciekawe, na jak długo wystarczy jej chęci 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Emilia1991r napisał(a):
natalia23ona napisał(a):
Emilia1991r napisał(a):
natalia dziwne ze twoj lekarz nie stwierdzil ze mala za malo wazy 😮


przez te przeplywy. I tak jej waga i wymiary są mniejsze o tydzien wiec jak sie urodzi bedzie malutka kruszynka

nie wiem ale mnie to dziwi ze mna lezala laska w tym samym tygodiu co my maly tez wazyl mniej wiecej tak jak Maja i trzymali ja w szpitalu bo za maly tak wiec dziwie sie 😮


po co ją trzymali? nie rozumiem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
natalia23ona napisał(a):
Emilia1991r napisał(a):
natalia23ona napisał(a):
Emilia1991r napisał(a):
natalia dziwne ze twoj lekarz nie stwierdzil ze mala za malo wazy 😮


przez te przeplywy. I tak jej waga i wymiary są mniejsze o tydzien wiec jak sie urodzi bedzie malutka kruszynka

nie wiem ale mnie to dziwi ze mna lezala laska w tym samym tygodiu co my maly tez wazyl mniej wiecej tak jak Maja i trzymali ja w szpitalu bo za maly tak wiec dziwie sie 😮


po co ją trzymali? nie rozumiem

no jak to po co skoro dziecko za male do tygodnia w ktorym sie jest to chyba musza robic cos zeby zaczelo przybierac na wadze 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Emilia1991r napisał(a):
natalia23ona napisał(a):
Emilia1991r napisał(a):
natalia23ona napisał(a):
Emilia1991r napisał(a):
natalia dziwne ze twoj lekarz nie stwierdzil ze mala za malo wazy 😮


przez te przeplywy. I tak jej waga i wymiary są mniejsze o tydzien wiec jak sie urodzi bedzie malutka kruszynka

nie wiem ale mnie to dziwi ze mna lezala laska w tym samym tygodiu co my maly tez wazyl mniej wiecej tak jak Maja i trzymali ja w szpitalu bo za maly tak wiec dziwie sie 😮


po co ją trzymali? nie rozumiem

no jak to po co skoro dziecko za male do tygodnia w ktorym sie jest to chyba musza robic cos zeby zaczelo przybierac na wadze 😉


no to chyba jak już się urodzi...moja jest tylko mniejsza o tydzien czy tam nawet o pare dni,ale rozwija się dobrze i lekarze nie chcieli jeszcze rozwiązywać ciąży wcześniej,nawet z tym że ma wade serduszka. Także jestem dobrej myśli że nawet gdybym urodziła za tydzień mała będzie miała ponad 2,5kg 🙂 zobaczymy oby była zdrowa i nas szybko wypuścili do domku 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
natalia23ona napisał(a):
Emilia1991r napisał(a):
natalia23ona napisał(a):
Emilia1991r napisał(a):
natalia23ona napisał(a):
Emilia1991r napisał(a):
natalia dziwne ze twoj lekarz nie stwierdzil ze mala za malo wazy 😮


przez te przeplywy. I tak jej waga i wymiary są mniejsze o tydzien wiec jak sie urodzi bedzie malutka kruszynka

nie wiem ale mnie to dziwi ze mna lezala laska w tym samym tygodiu co my maly tez wazyl mniej wiecej tak jak Maja i trzymali ja w szpitalu bo za maly tak wiec dziwie sie 😮


po co ją trzymali? nie rozumiem

no jak to po co skoro dziecko za male do tygodnia w ktorym sie jest to chyba musza robic cos zeby zaczelo przybierac na wadze 😉


no to chyba jak już się urodzi...moja jest tylko mniejsza o tydzien czy tam nawet o pare dni,ale rozwija się dobrze i lekarze nie chcieli jeszcze rozwiązywać ciąży wcześniej,nawet z tym że ma wade serduszka. Także jestem dobrej myśli że nawet gdybym urodziła za tydzień mała będzie miała ponad 2,5kg 🙂 zobaczymy oby była zdrowa i nas szybko wypuścili do domku 🙂

🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam się z Wami... widzę, że zżerała Was ciekawość 😉 miło wiedzieć że ktoś się martwi i myśli co u mnie 🙂 Dziękuję Wam że jesteście :*
Noc była koszmarna... Skurcze były słabsze, mniej bolesne ale miednica, krocze, biodra, krzyże wszystko bolało tak że ruszać się nie mogłam 😞 Płakać mi się chciało przez to wszystko i w końcu zasnęłam obolała i wymęczona chwilę po 22 a pół godziny później obudził mnie M jak wrócił z pracy... On zasnął w 2 minuty jak wlazł do łóżka a ja nie spałam do 2 i leżałam na łóżku zła, zmęczona i sama nie wiem co jeszcze.... a o 5 jemu zadzwonił budzik i było po moim spaniu już... Teraz ciągle czuję ból w podbrzuszu i krzyżach jak przy okresie ale nic się nie napina 😞 😞 😞 Psychicznie jestem wycieńczona tymi akcjami bo tylko się denerwuję bo nie wiem czy jechać czy nie a tu i tak wszystko się wycisza 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Zapomniałam Wam jeszcze napisać: wzięłam dziś z apteki ulotkę "Świat Zdrowia" z promocjami leków i znalazłam Bobik DK (wit. K i D w kapsułkach twist-off) 30 tabletek w promocji z 42,67zł na 17,99zł + 1 op. gratis..... Promocja tylko do 31.sierpnia... Nie wiem czy kupować wcześniej czy jednak nie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Doti napisał(a):
Zapomniałam Wam jeszcze napisać: wzięłam dziś z apteki ulotkę "Świat Zdrowia" z promocjami leków i znalazłam Bobik DK (wit. K i D w kapsułkach twist-off) 30 tabletek w promocji z 42,67zł na 17,99zł + 1 op. gratis..... Promocja tylko do 31.sierpnia... Nie wiem czy kupować wcześniej czy jednak nie...


Doti a przypomni mi jak to było z tymi witaminami. Jeśli maluszek dostaje zastrzyk z WitK (u mnie tylko ten), to i tak powinnam mu podawać wit K i D od razu po narodzeniu? czy tylko wit D?

Wyobrażam sobie że musisz być wymęczona, nie tylko bóle ale jeszcze brak snu 😞 Jedyne pocieszenie to to, że naprawdę już z górki i już w najgorszym przypadku będziesz w ciąży 3tyg i parę dni. Ale wszystkie liczymy na to że jednak będziesz się trzymać listy i pójdziesz rodzić wcześniej 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Marylu w książeczce zdrowia syna mam wpisane tak: "przy karmieniu piersią od 2 tygodnia zycia do 3 miesiąca należy podawać dziecku Vit K 1x1kapsułkę dziennie".
Suplementacja vit.D jest chyba od 1 dnia życia przy karmieniu piersią, a przy karmieniu sztucznym po konsultacji z pediatrą, bo mleka modyfikowane są wzbogacane witaminami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień Dobry!!.
Ależ mi gorąco!!.Skończyłam właśnie myc lodówkę........jak tam w środku miło i przyjemnie.Najchętniej bym do niej wlazła,ale się nie zmieszczę 😁 😁.

Ja chce już urodzic......Wiem że się powtarzam.......Mam dzisiaj USG i KTG......Ciekawe czy coś zanotuje piekielna maszyna 🤪 🤪

Efek: ja już 2 dzień odstawiłam magnez..........Jeśli chodzi o wzrost wagi,to wydaje mi się że to woda.Piję dużo....w ciągu dnia mało sikam,a w nocy biegam co godzinę...... 🥴

Pestka
: hm,czyli dobre wieści z wizyty przyniosłaś.Dorodna córcia się szykuje 🙂.Ciekawe czy rozpakujesz się do końca sierpnia........Trzymam kciuki 🙂.Nie ma tego preparatu w aptekach,(Sabsimplex),że chcesz zamawiac z neta,czy taniej na necie?

Pauleczka:
ja też mam już +12 kg...

Deira: myślę że lekarze faszerują ciężarne lekami wstrzymującymi poród...i później są problemy z porodem naturalnym.......

Doti: współczuję tak bolesnych skurczy............Ty to się nacierpisz.......Będziesz "zaprawiona w bólach" jak będziesz jechac na porodówkę.Kiedy masz najbliższą wizytę?

Emi:
niepotrzebnie pytasz i słuchasz takich opowieści jak sama jesteś przed porodem...Po co się dodatkowo stresowac?......

Madzia: wagowo Twój dzidziuś aż tak mocno nie odstaje......nie ma co panikowac....ale skoro kierują Cię do szpitala to lepiej się posłuchac i położyc.Nikt nie lubi leżec w szpitalu ale będziecie pod fachową opieką.Powodzonka.Mój synek ma spory obwód głowki,( 3 tygodnie do przodu),ale mówili żeby się nie denerwowac......

inirtam: byłaś na IP?.Ja też miałam takie ślady ale przeszły.....

Powodzenia na IP i na wizytach!!












Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mamusiak najbliższą wizytę u gina??? 5. września jak nie urodzę... czyli 5 dni po terminie. Miałam iść w tym tygodniu na KTG do szpitala, ale najbliższy wolny termin to 28.sierpnia - stwierdziłam że jak coś się będzie działo to pojadę na IP i też zrobią...
Ale postanowiłam że jeśli dziś cokolwiek się ruszy i będę miała regularne skurcze to po pół godzinie jadę na porodówkę i niech coś z tym zrobią bo ja mam dość...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej, Doti 🙂 Dobrze, że się odezwałaś 🙂 Pewnie dziś wcześniej położysz się spać, albo zmorzy Cię w ciągu dnia po tej nieprzespanej nocy. Naprawdę nie zazdroszczę Ci tej huśtawki emocji, bólu, skurczy... Zwariować chyba można, kiedy człowiek nie wie już na czym stoi... 🤢
Co do witamin, to chyba Karolka wrzuciłą kiedyś linka o podawaniu KiD - http://pediatria.mp.pl/lista/show.html?id=64705

A ja mam do Was pytanie, może wiecie - niewykluczone, że będzie mi się szykował wyjazd dosłownie na jeden dzień, ale już kilka tygodni po porodzie - jakieś 5-6 tygodni, jeśli urodzę w terminie. Nie chcę Małej zostawiać, więc myślałam, by zabrać ją ze sobą. W grę wchodzi podróż tylko samochodem, jakieś 5-6 godzin jazdy w jedną stronę i tyle samo powrót następnego dnia. I nie wiem teraz, czy mogę takie malutkie dziecko zabrać w podróż. Pewnie jechałby z nami M, jako kierowca, ale to i tak nie zmienia faktu, że mam dylemat, czy ryzykować podróż czy nie. Wiecie może, czy można z tak małym dzieckiem podróżować samochodem już 5 tygodni po narodzinach?
Wiele też zależy od tego jak ja będę się czuła po cc, no i czy urodzę w terminie, bo jak przenoszę to wogóle nie ma tematu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Deira nie tak łatwo jest się przespać w ciągu dnia przy dziecku... Mały teraz śpi a mnie się oczy nie chcą zamknąć...
Podróżować z dzieckiem można ale trzeba pamiętać żeby po 2 godzinach jazdy zrobić przerwę ok 20 minut i wyciągnąć maleństwo z fotelika żeby się mogło rozprostować. Czyli np zrobić przerwę na karmienie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Oj znam ten ból, kiedy jest co prawda okazja się przespać, a tu ni cholery, oczy się nie kleją 😉 Ja niestety tak mam, że w nocy choćbym przespała tylko godzinę, to i tak w ciągu dnia tego nie odeśpię. Rzadko mi się zdarza drzemka w ciągu dnia - muszę być wtedy naprawdę już na granicy wytrzymałości.
Jakbyś zdecydowała się jechać na IP, daj koniecznie znać, bo ja już od wczoraj trzymam za Ciebie kciuki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...