Skocz do zawartości

Wrześnióweczki 2012 | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
inirtam ze tak powiem szoruj na IP wszystkie dokumenty ciazowe dowod i ubezp i spakuj sobie pidzamke i papcie i szlafroczek i przybory jak by cie chcieli zostawic na obserwacji
powiedz na IP ze mialas wczoraj plamienie a dzis slabo czujesz dzidziusia i one juz beda wiedzialy co robic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 26,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • sandroos

    2758

  • Doti

    2120

  • Emilia1991r

    2246

  • karolka84

    3424

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
marylu:To gorąco chyba odbiera mi rozum.........Zapomniałam,że moi rodzice będą za niespełna m-c w Niemczech .W dodatku mężuś też będzie w październiku.Orientujesz się czy są jakieś ograniczenia wiekowe do stosowania tego leku?Rozumiem że on jest bez recepty?..Pytam,bo kupiłabym go więcej......na zapas......

inirtam: dzięki.Zapisałam sobie...Może macica się oczyszcza?.Zjedz coś słodkiego,napij się zimnej wody i połóż na lewym boku.Powodzenia!.Uspokoisz się i Cię wypuszczą do domku.

Malgosia: zazdroszczę 🙂. Wiesz dokładnie jakie masz rozwarcie?.

Tusia: fajny wózek...Podobają mi się jasne wózki,ale nie zdecydowałam się-za wygodna jestem 🙂.

Zmykam na USG I KTG.
Miłego popołudnia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mamusiak, raczej macica podczas ciazy sie nie oczyszcza...
Ewentualne plamienie moze byc wynikiem "puszczania" i rozwierania się szyjki macicy. Ale kazde plamienie powinno byc sprawdzone.

Ja mam sprowadzony z Niemczech Sab i ponoc wypisywali na niego recepte, ale nie wiem na ile to wiarygodne... bo moze nie byla konieczna...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mamusiak Sab można bez recepty w Niemczech kupić. Są różne buteleczki większe i mniejsze, ale nie pamiętam po ile ml. Wiem, że 4 mniejsze na dzień dzisiejszy kosztują ok25euro.
Nie znam ograniczeń wiekowych dt tego leku. Wiem, że dawkujesz przed karmieniem 15kropel. Więc trochę go schodzi gdy są kolki.
initram napisz eska do kogoś co i jak 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny, dzięki za wszelkie rady co do tej podróży. Fakt, że jeszcze decyzji nie podjęłam i nie podejmę jej aż nie urodzę. Wiele może się zdarzyć do tego czasu, więc nie chcę już teraz podejmować decyzji. Gondola mojego wózeczka niestety nie instaluje się w samochodzie. Chcieliśmy początkowo z taką opcją kupić (WindooPlus), ale już ich nie produkują, a poza tym kilka osób mnie przekonało, że fotelik jest bezpieczniejszy.

Marylu, dzięki za linka z artykułem. Jakoś do tej pory nie trafiłam na niego, ale potwierdza to co pisze Sandra i Doti – jednorazowa podróż nie zaszkodzi dziecku, a jedynie trzeba pilnować by robić przerwy.
Mamusiak, podróż nie jest obowiązkowa, ale jest dla mnie dość ważna i byłoby miło, gdyby udało mi się jednak pojechać. I pewnie, że wszystko zależy od tego, czy po cc będę mobilna, ale to będzie ponad miesiąc po porodzie, w zasadzie już nawet prawie po połogu, więc nie wykluczam, że będę już całkiem sprawna.
A Małej nie chcę zostawiać tylko z M z dwóch powodów – nie wiem, czy M sobie poradzi nie tylko z karmieniem, ale i z przewijaniem, kąpaniem, uspokajaniem, kolką itp. itd. A po drugie, gdybym zostawiła Małą, to jest to pewien kłopot dla mnie, bo co dwie godziny muszę odciągać pokarm, żeby sobie problemów z cyckami nie zrobić. I gdybym jechała sama, to pewnie pojechałabym pociągiem (bezpieczniej), a to już jest pewien dyskomfort, by z laktatorem lecieć do łazienki w pociągu co dwie godzinki. I w takich warunkach to ja bym laktatora myć nie chciała…
No nic, na razie rozważam tylko tę podróż, ale i tak pewnie życie wszystko zweryfikuje 🙂

Inirtam, Ty jedź już na IP, tak dla własnego świętego spokoju i czystego sumienia, że nic nie zaniedbałaś. Ja bym już dawno pojechała, choćby po to, by nie siedzieć w domu i się nie stresować niepotrzebnie. I daj znać, jak już będziesz wiedziała co i jak.

Tusia, a jednak bardzo ładny ten wózeczek 🙂 Teściowa jednak się postarała 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Marylu, tak się teraz zastanawiam i wydaje mi się, że pociągach mogą być takie specjalne przedziały dla matek z dzieckiem... 🙂 Ja bym mogła w takim przedziale usiąść i chyba nikt nie mógłby mieć pretensji, że cycka wyciągnęłam 😁 Co prawda bez dziecka, ale z laktatorem 😁 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kurczę mam nadzieję że nasze dzieciaczki nie bedą mieć kolek. ja córce podawałam espumisan. ale nie miała kolki tylko zapobiegawczo. pozatym położna kazał kłaść kilka razy dziennie na krótko do brzuszku. i powiem Wam że córka wtedy tak dawała czadu z bąkami. a najważniejsze odprowadzenie gazów mówiła. więc ja nie wiem co to kolka i problemy z brzuszkiem. a tak się tego bałam. a teraz znowu stracha mam 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dobrze że piszecie takie wskazówki, bo ja to zielona w temacie 🤨 Jak was ominęły kolki to może i nam się poszczęści.
A stosowałyście kiedyś coś takiego do odprowadzania gazów jak WINDI? Ja oczywiście zakupiłam to zapobiegawczo, więc się nie śmiejcie- bo ja naprawdę mam aptekę w domu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Deira ja bym poważnie przemyślał temat tej podróży, wydaję się to trochę sporo jak na takiego maluszka; też czytałam, że dziecko nie powinno przebywać dłużej niż 2h dziennie w takim foteliku, wiadomo, po takiej jednorazowej eskapadzie nic wielkiego może się nie stanie, ale dla Twojego i Natalki dobra jak nie ma musu to nie jedź, będziecie obie wykończone ta podróżą

Tusia no ładne cacko z tego wózeczka i jednak nie kot na 3 łapach

Inirtam mam nadzieję, że pojechałaś na IP. Teraz to już nie ma żartów, jeżeli się nie odczuwa ruchów w ciągu 12 h to powinno się jechać, lepiej jechać na darmo i upewnić się, że jest wszystko ok, niż potem pluć sobie w brodę, tym bardziej, że masz słabo wydolne łożysko, więc trzeba ruchów dziecka pilnować i reagować na jakiś dłuższy ich brak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
sandroos napisał(a):
Takie male z brzuszkiem 🙂)

[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/840/dscn4884e.jpg/][IMG]http://img840.imageshack.us/img840/5598/dscn4884e.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]


Sandra Twoja Nadia jest przesłodka 🙂 a brzuszka prawie nie widac 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Emilia1991r napisał(a):
łaaał sandra ale Ty jestes laska 🤪 a Nadia przesliczna 😁
marylu moja babcia mowi tak:
scierasz jabłka dajesz do sloiczka i w sloiczku gotujesz pozniej jak chcesz to mozesz oslodzic ale przed nie ma takiej potrzeby

Emi podziękuj babci 😉
bo właśnie się zastanawiałam co z cukrem- bo dla malucha 7miesięcy to chyba cukru się nie daje. Tylko nie wiem jeszcze czy bez cukru to wytrzyma w słoiczku tyle 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...