Skocz do zawartości

Wrześnióweczki 2012 | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
A to może po prostu zostaniemy tu na forum? Nie wiem, jak wszystkie się rozpakują, trzeba będzie decyzje jakąś podjąć 🙂

Fajnie jak tak się przechodzi ciąże, wiadomo,że nie raz było ciężko, ale ani razu w szpitalu nie musiałam być, ani nie miałam tych skurczy braxtona, nie puchnę, krocze mnie nie boli. Były dolegliwości jak zgaga (prawie non stop), bóle kręgosłupa, bezsenność i mnóstwo innych ale ogólnie wspominam tą ciążę super 🙂 długo miałam mały brzuch i to też lepiej dla mnie było.
Najgorzej jak ciąża super a poród będzie traumatyczny.hehe

Kurde nie słyszałam o tym,że w czasie pełni dzieci więcej się rodzi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 26,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • sandroos

    2758

  • Doti

    2120

  • Emilia1991r

    2246

  • karolka84

    3424

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
dzonatalie napisał(a):
chodze jak jakis robot , niewazne czy leze i odpoczywam czy chodze i tak boli

To zadzwoń do swojej położnej,czy kogo wy tam w UK macie 🙂 Ale w sumie co ona Ci poradzi...Mi się wydaje,że tak w ciąży może być, każda ma inaczej.Jeśli nie plamisz itd to widocznie tak organizm Twój szykuje się do porodu.
Dobrze, że mój wybrał mniej bolesny sposób na szykowanie się do porodu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Z tą pełnia księżyca, to raczej tak trzeba z przymrużeniem oka. Jednak niektóre położne twierdzą, że w czasie pełni i kilka dni po jest wzmożony ruch w szpitalu. 😉
Zresztą większość lekarzy też wam powie, że na wrzesień jest baaardzo dużo porodów w skali roku ( i na to chyba są statystyki ) 😜 ale to związane już z czymś innym 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
W sumie w dzien terminu zaczely mi sie saczyc wody, ale ze dzien pozniej mialam wazny egzamin, to polecialam na egzamin 🙂 i pozniej do szpitala dopiero.. a ze skurcze mialam w nocy i po p/bolowym ucichly i dupa blada, rozwarcie kiepskie...

o 12 mnie wzieli pod OXY i o 18 45 juz Nadia byla na swiecie...Bolalo jak cholera, ale naprawde szybko sie o tym zapomina.. 🙂)

Dwa razy bralam Dolargan, koszystalam z pilki, pod prysznic nie mialam sily dotrzec.. bo co wlazilam to skurcz sie pojawial 🙂)
i najwieksze skurcze siedzialam na klopie 🙂 bo mi tak jakos wygodnie bylo 🙂
I ostatnie 1,5 h juz mialam lzy w oczach.. bo mialam dosc bolu.. ale teraz jak mam to opisac to naprawde nie wiem jak bolalo 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Też słyszałam o tej pełni - że jak ktoś ma pęknąć przed terminem to właśnie w okolicach pełni 🙂 dla nas to by była TA pełnia, bo następna na koniec września dopiero... Ja w takie rzeczy wierzę 😁 - ile razy nie mogłam spać bo akurat pełnia była... Księżyc mi w okno świeci i nie zasnę, coś w tym jest 😉 Mam nadzieję, że na porodówce jak nadejdzie mój czas nie będzie jakiegoś masakrycznego obłożenia.... Bo tylko 3 łóżka porodowe są, a sale poporodowe 5 osobowe, taka trochę masówka w tym naszym szpitalu... W razie jakby miejsc nie było zawsze mogę na Pleszew jechać, tam bardziej przyzwoite warunki socjalne są 😁

Mnie też krocze boli, jak pochodzę sobie to nawet dość konkretnie, ale nie aż tak żebym nie dawała rady. Chyba już cała ta masa w brzuchu jest spora (dzidzia + wody + cała reszta) i napiera na krocze i stąd ból. Przynajmniej ja to tak odbieram - efekt noszenia dużego bebzolka 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dotarłam do chaty... ide do wanny chwile poleżeć bo coś mnie w brzuchu i kroczu dziwnie pobolewa 😮
co do bólu to ja czasami muszę sobie popłakać aż przejdzie 😁 więc każda ma swój sposób na łagodzenie... a mój M mówi że chyba cały poród będę beczeć... bo taka płaczka ze mnie 😁 😁 menda...

Sandra powodzenia z tymi urodzinami małej 😁 może Nadia w prezencie otrzyma siostrzyczkę? 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ceny są powalające za ubrania dla ciężarnych i dla mam karmiących.....no ale zakupię sobie chociaż 1 taką bluzkę....

Ogarnęłam na dzisiaj prackę,a teraz idę leżec.Zasłużony wypoczynek.O tak 🙂.
Wpadnę wieczorkiem.Może któraś urodzi...........?? 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja też raczej nie będę kupowała specjalnych ciuchów dla karmiących... jak dla mnie to tylko dodatkowy wydatek... można równie dobrze kupić normalną bluzkę i nada się ona do karmienia...

dziewczyny mam pytanie... mój mały strasznie świruje w brzuchu! ...i brzuch mnie boli jak na okres czy to są te niby jakieś skurcze, czy co?! 😮 nie jestem w temacie, więc pytam 😁 bo może to on mi tam naciska na narządy i tak boli... 🤔 wzięłam nospę ... i czekam aż mąż skończy malować poddasze bo kazał zaczekać z kolacją...... a ja taka mega głodnaa.... 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
isa8 mam dokładnie ten sam "problem" z tym, ze te moje bóle takie jakby przed lub w trakcie miesiaczki sa teraz znosne dlategoejszcze nie brałamnospy, ale tez maluch w brzuszku niezle daje czadu i nie wiem czy tez z tad te bole takjak napisałas.

co do ubran ciazowych i dla mam karmiacych doklandie straszne ceny, do karmienia kupilam tylko 2 biustonosze, ubran raczej nie mam zamiaru kupować

swoją drogą ciekawe, czy keidys ejszcze wejde w jeansy z przed ciąży ;(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie wieczorkiem 🙂 Ja wypoczęłam trochę, bo M zabrał syna do fryzjera i na plac zabaw i nie było ich prawie 3 godziny. Mała ten czas przespała a ja leniuchowałam. Teraz Lalunia już nakarmiona i przebrana, koło 21 do kąpieli i do spania. Zaraz musimy jakąś kolację dla nas wykombinować....
Jeeeeeej jak mnie piersi bolą od nadmiaru pokarmu.... Mała jak ssie to muszę albo najpierw odciągać albo ją odstawiać na chwilę bo zaczyna mleko samo sikać i się Dzidzia dławi.
Wg mnie ubrania "dla karmiących" są przereklamowane i kosztują za dużo. Wystarczy kupić zwykłą bluzkę z dekoltem "na zakładkę" w zwykłym sklepie a zapłaci się dużo mniej.

Isa Laurka kilka dni przed porodem też świrowała niesamowicie 😉

Szczesliwamamo ja już wchodzę choć wtedy flaczek na brzuchu sie wylewa 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...