Skocz do zawartości

Czy są już tu jakieś Majóweczki 2010? | Forum o ciąży


Anite

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Karolcia Mateusz pije wszystko co mu dam, wode, herbatke koperkową, herbatke uspokajającą, gripe water... może spróbuj innej herbatki... ja daję z hippa...
A jak nie chce nic to chyba musisz jej poprawić smak wody glukozą, lepsze to niż miałaby nic nie pić...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Pszczola24

    1700

  • Kasiaa

    2904

  • Radzia80

    1909

  • lajsoka

    2412

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Witam. Dawno nie pisałam bo naprawde nie miałam czasu ale sporo się zmieniło 🙂
Czytałam co piszecie ale nie jestem w stanie na wszytko odpisać.
Dziś byłam w poradni laktacyjnej... Fakt że od porodu minęly juz 2 miesiące ale ja jeszcze mam siły żeby powalczyć o ten pokarm... niektóre z was mogą się śmiać ze mnie ze to nie ma sensu ale cuda się zdarzają hehe. Dostałam wskazówki żeby karmić przez SNS i wypożyczyłam laktator warty 3000zł z Medeli 🤪 jest przy tym karmieniu SNS dużo płaczu Kacpra i nie chce chwytac piersi eh 😞 ale jeśli przez 5 dni nie bede miała więcej pokarmu to musze zahamowac laktacje. Potrzebuje wsparcia a mąż mi jego nie daje. Bedzie bardzo ciezko przez te dni bo pokarm trzeba sciagac po karmieniu przez pół godziny i w nocy to bedzie masakra 😞
I dziś Kacper pięknie przewrócił sdie na boczek 🙂 czy wasze dzieciaczki też już sie przewracają? A co do spania na boczkach to ja nigdy nie klade go na pleckach i teraz jak połoze to nie trzyma głowy prosto tylko na bok. Czy to źle?
Karolcia Kacper też nie chciał pić wody ani herbatki koperkowej ale dawałam mu wtedy jak był głodny i wypijał. teraz też bardzo mało daje bo daje tez troche piersi a na poczatku przeciez płynie mleko wodniste. U nas nie ma prblemów z kupkami zaparciami kolkami tfu tfu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wysa nawet by mi do głowy nie przyszło żeby sie z Ciebie smiać że walczysz... ja Cie podziwiam i wszystkie które mimo trudności wytrwały i karmią piersią... ja gdybym miała więcej siły to pewnie tez uratowałabym to karmienie ale ja sie poddałam... nie powiem, bo jestem zadowolona z butelki ale chyle czoła przed każdą silną mamusią która próbuje tak długo... Wysa mam nadzieje że Ci sie uda, trzymam kciuki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wysa super babka z Ciebie - gratuluje wytrwałości 😉
Właśnie wczoraj naszły mnie jakieś smuty i wyrzuty, że przez tą skaze białkową odsunęłam pierś... ale ja praktycznie jem tylko nabiał 😞 czasem jak leżę z Mała to mam ochotę przystawić ją do piersi, ale za chwile pomysle co jadlam i rezygnuje.
No nic pozostaje butla 😉

Karolcia ja daje zamiennie herbatki z hippa : rumiankowa, uspokajajaca, na trawienie, z kopru i chyba to wszystko 🙂

Moja tez czasem fikolka zrobi na bok 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny u nas znowu zazelo sie mocne ulewanie, nawet po 2 -3h od karmienia 😞 Mała nie potrafi przez to spac bo siemeczy i placze, ponosze a ona po raz kolejny odbija i wylewa mleczko. Znowu ja poloze i po chwili to samo. Dzisiaj tak sie meczyla od 3 do 6 😞

Wasze dzieciaczki na rawde tak nie maja? 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej...

Wysa nikt nawet nie śmie się z Ciebie śmiać - myślę że każda mama karmiąca butelką jest pełna podziwu dla Twojej wytrwałości!! życzę Ci powodzenia 🙂

Kasiu ja używam Nivea Baby fak 30 i jestem bardzo zadowolona 🙂 ten się bardzo dobrze rozsmarowuje 🙂

Kicha straszna - musimy iść na szczepienie a tu pada - miał mi Henryk zostawić samochód to powiedziałam że pójdziemy na piechotę 😞 mam nadzieję że za chilę przestanie padać bo chciałam wpiąć fotelik zamiast gondoli bo w gondoli jest krzyk 😞 a w foteliku można się rozglądać na boki 🙂

Zmykam bo Maja usnęła to trzeba się przygotować naspacer 🙂 Buziaki 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Heja laski
U nas dalej kupki nie widac i ani łyczka niunia nie wypiła 😞 Chyba macie racje ze musze sprobowac z inna herbatka moze tą rumiankowa. Bo ta koperkową to mam własnie z Hippa i nie chce jej pic. A jak innej nie bedzie tez chciała to zrobie jak Radzia pisze ze dam przegotowanej wody z cukrem.

Kasiu moja myszka tez ulewa i to prawie po kazdym posiłku nawet jak sobie odbije. Nie ulewa duzo ale zawsze cos jej wyleci i to jest normalne nie przejmuje sie tym zbytnio. Najwazniejsze ze nie sa to wymioty i ze prawidłowo przybiera na wadze.

Wysa wielki podziw dla Ciebie i trzymam kciuki napewno Ci sie uda wrocic do cycka. U mnie karmienie było meczarnią, a teraz z butelki jestem zadowolona i w nocy dobrze mi sie spi i mała najedzono nie krzyczy tak czesto jak przy cycku i nie deneruje sie przy jedzeniu. Ale teskni mi sie nieraz za przyłozeniem jej do piersi. No coz wszystkiego są plusy i minusy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie,

u nas znów słońce grzeje jak szalone,na spacer nie idziemy,dopiero wieczorem,bo wyrobić nie idzie.

Martwię się,bo Oliwka 2 dni kupy nie robiła,a pije herbatki więc chyba zatwardzenia nie ma,jak do wieczora nie zrobi to włożę jej czopek.Mam ciągle w głowie słowa mojej bratowej jak mnie nastraszyła,że jej koleżanki córcia nie robiła 4 dni kupki i jeden lekarz to zbagtelizował,mówił,że to normalne,ale ona poszła do innego prywatnie bo mała strasznie się męczyła i to był ostatni dzwonek,maleństwo operowali,usunęli jej kawałek jelita,bo dostała już skrętu kiszek.Wiem,że t taki przypadek i nie jest regułą,ale wiadomo,że każda mama boi się o swoje maleństwo.

U nas tez trwa walka o spanie na różnych stronach główki,bo Oliwka lubi spać na wznak i tylko główkę skręca,mała uspia mi 2 razy dłużej,bo nie pozwalam jej spać na ulubionym boku,płacze i histeryzuje,ale sa już pomału efekty,bojak zaśnie to boku nie zmienia i nawet sama go już wybiera... 😆 A i pierwsze słyszę,że to ma się samo do 3 miesiąca wyregulować,a potem rehabilitacja,główka dziecka jest miękka i jak teraz ją skrzywimy przez takie nawyki to potem już taką krzywą będzie miało,mam 2 koleżanki,gdzie widzę naocznie jak te maluszki zostały skrzywdzone.... 😞

Byliśmy wczoraj u mojej koleżanki,która rodziła w styczniu i kupiła ostatnio dla swojego synka kojec,powiem Wam,że ja zamiast maty kupię to samo.Z maty mała mi zaraz wyrośnie,u nas w domu same panele i płytki bez dywanów,więc taki kojec rewelacja,bo tak to ciągle jakieś koce bym musiała Małej rozkładać i pół pokoju zabagałanione,no i można robić coś w kuchni,bez obaw,że Mała coś sobie zrobi,nie spadnie,nie skulnie się.I taki kojec posłuży nam kupę czasu.Więc inwestycja dobra.A wczoraj Oliwka leżała tam pół dnia zadowolona,tak,że mama mogła spokojnie pić kawę i rozmawiać...Tylko kolega Tymek był niepocieszony,bo ktoś zajął jego miejsce.Zaraz wkleję wam fotkę z tego dnia. 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wysa, szacun za wytrwalosc 🙂!!!mam nadzieje,ze ci sie uda. przyznam szczerze, ze nie raz chcialam zrezygnowac, bo po pierwsze strasznie ograniczone menu a ja tez wczesniej jadlam praktycznie sam nabial a teraz nic, po drugie karmie na zadanie, wiec nie znasz dnia ani godziny...w upaly nawet co godz, po trzecie piersia karmi sie zdecydowanie dluzej, co w nocy niekoniecznie mi pasuje 😜 ale z drugiej strony jak mnie corcia trzyma jedna reka za piers a druga na biodrze i mnie laskocze to rozczulam sie na maksa, albo jak sie dorwie do cycka to jak glonojad, to pekam ze smiechu jakie to niesamowite no i najwazniesjza rzecz, to wygoda tam gdzie stoje wyciagam cyca i jazda 😁 ale wszystkiego sa plusy i minusy i to kazdego indywidualna sprawa!
kasia ja uzywam kremu avene mineralnego z faktorem 50 i z tego co wiem, to wiekszosc kremow z mineralnym filtrem kiepsko sie rozsmarowuje i zostaje na ciele widoczny.
moja czasami tez ulewa, ale juz mam sposob i jak moge to karmie ja na lezaco tzn. ona lezy na mnie i wtedy mleczko wolniej leci i sie niunia nie krztusi 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie 🙂
My wczoraj byliśmy u księdza załatwiliśmy na 11 lipca chrzciny, nie wiedziałam że rodzice chrzestni muszą mieć zaświadczenie o tym że są katolikami 😮
....chyba lecę nakarmić Hałabałkę bo "dziobie" teściową po klacie i szuka cyca 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejka 🙂
no ten Linomag Sun ciężko się rozsmarowuje, ale można się przyzwyczaić. Ja na początku myślałam o zmianie kremu na NiveaBaby (bo mam z tej serii na silny wiatr i ładnie się rozsmarowuje i zakładam, że na słońce konsystencja jest taka sama) ale w końcu zostałam przy Linomagu. Zresztą tj Netinetka napisała - kremy z filtrami mineralnymi właśnie takie są i zostawiają biały ślad.
Co do ulewania to Moja Ala bije dziś rekordy, rano co chwile ulewała, a zaraz po karmieniu porannym chlusnęła ze dwa albo trzy razy z rzędu i chyba wypluła wszystko co zjadła, bo sporo tego było... aż się przestraszyłam co się dzieje, bo nigdy wcześniej nie miała aż w takich ilościach. Ale teraz już jest dobrze i mam nadzieję że tak zostanie.
My byłyśmy już na porannym spacerku, ale skwar straszny 😮 Poszłam z Małą do szpitala, bo to kilka minut drogi od mojego domu, bo chciałam dowiedzieć się jak z okulistą. Już wszystko wiem i idziemy zaraz bo przyjmuje od 14, ale pójdę wcześniej zająć kolejkę, bo jeżeli będzie tak jak w poradni laryngologicznej jak byłyśmy z uszkiem, to lepiej iść sobie zaklepać miejsce...
Gabiś - co do kojca uważam ze to super sprawa. Szczególnie jak maluch zaczyna raczkować 🙂 wkładasz do środka, dajesz zabawki i możesz zająć się czymś innym 🙂 my już kojec mamy, ale na razie jest u Rodziców w Szczecinie i czeka jak go zabierzemy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hello...
Kasiu Mateuszowi sie troszkę ulewa ale nie zawsze, ale jak mu się czasem nie chce odbic po jedzeniu to własnie mi sie biedny męczy w łóżeczku... nie płacze ale widac że cos nie daje mu spać i tak go biore po kilka razy az mu sie odbije...
Ja też uzywam Linomagu Sun ale nie moge powiedziec żeby jakoś bardzo ciężko sie rozsmarowaywał... ponoć fajnie się rozprowadza Nivea na słońce a inne jeszcze gorzej... zanim kupiłam to czytałam opinie na forum i wiele osób polecało ten Linomag i Nivea... u mnie wygrał Linomag ze względu na cenę bo Nivea kosztuje ok. 30 zł...
Karolcia nie dawaj herbatki z cukrem, kup glukoze, ponoć to trochę zdrowsze niż cukier...
Gabis jakie fajniste bobasy 🙂
A ja mam inny problem z piciem... Mateusz mleko potrafi wypic ładnie, bo gęste i daje mu przez smoczek 3 bo przy innych się wkurzał bo mu nie leciało... przynajmniej ten Bebilon Comfort bo on jest własnie gesty... ale herbatka czy woda to masakra, w jakiej pozycji by nie był to mi sie krztusi, a daje mu oczywiście ze smoczka 1 czyli najmniejsza dziurka... wczoraj tak mi się zakrztusił że aż spanikowałam... potem biedny tak ciężko oddychał no i oczywiście w końcu wylała mu się cała ta herbatka którą wypił... w jakiej pozycji dajecie dzieciom pić? bo ja już mam stresa za każdym razem jak mam dac mu pic... 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Karolcia gratuluje kupki!! Wiem co to za radość bo ostatnio tez kilka dni czekałam aż Ala kupkę zrobi 🙂
A my u okulisty nic nie załatwiłyśmy 😞 byłam przed czasem i jako pierwsza, ale chwile przed 14 zaczęli się schodzić ludzie, którzy byli pozapisywani na konkretne godziny... a pielęgniarka która była zanim jeszcze dr przyszedł powiedziała mi ze ona nie wie czy mnie lekarz przyjmie 😠 i zdziwiona ze w ogóle w rejestracji mi powiedzieli ze na 14 mam przyjść i się ustawić w kolejce.. a rozmawiałam z jedna panią która czekała na wizytę to mówiła ze terminy są na 2,5 m-ca do przodu.. jeszcze dr się spóźnił, poza kolejnością przyjmował kogoś po zabiegu i dopiero kolo 15 udało mi się go zapytać czy mnie przyjmie. Kazał przyjść po 20 na oddział. Tak wiec czekamy..
Najśmieszniejsze jest to ze ta głupia piguła wiedziała jaka jest sytuacja, ze nie jetem zarejestrowana i ze mam maleńkie dziecko na rekach to nawet nie zapytała doktora co ze mną tylko wywoływała pacjentów. Do tego stopnia ze jak miedzy pacjentami podeszłam do niej poprosić żeby się zapytała czy zostanę przyjęta to baba chciała mi drzwi przed nosem zamknąć ale jak dr usłyszał mnie i zobaczył mnie w drzwiach to powiedział żebym przyszła na dyżur i już 🙂 przynajmniej nie waruje już pod drzwiami jak głupia, a tam gorąc straszny, mała cala spocona już zaczynała płakać... ech.. nachodzimy się tam dzisiaj ze hej...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Karolcia,u nas też hurraaa!!! Były aż dwie kupki,druga aż po pachy i to dosłownie,cała umazana aż ją myłam pod zlewem.Ale same nie wyszły,trzeba było im pomóc,wkładaliśmy Małej termometr do pupci i po 5 minutach poszło.... 🤔

Pszczoła,chore to co piszesz,piguła to jakaś idiotka,nie mam sił na takie osoby....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
u nas dziś strasznie marudno jeszcze jak tesciowa przyjdzie to super duzo pomaga, myslalam ze bedzie sie wtracala mowila co i jak mam robic ale nie pyta sie zawsze jak co robie. Mariusz ciagle zabiegany wczoraj mial nocke, dzis tez i jeszcze dniowka..w nocy maly prawie nie spal cyca szarpal plakal przy nim no i oczywiscie ja juz nie wytrzymalam i tez sie poplakalam, do tego te upaly duszno ja sie mecze a co dopiero dziecko, ledwo co go wykąpalysmy, karmie go i czuje jak sie lepi...juz mam dosc tej pogody...fajnie slonce slonce ale kilka stopni w dol i byloby git 😉 no ale moge sobie tak mowic...dzis tez zaczyna sie marudzenie,ledwo zasnal i juz pobudka...mam dosc 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny bardzo dziekuje ze trzymacie za mnie kciuki 🙂 jesli w ciagu pieciu dni nie bedzie wiecej tego melka to bede hamowac laktacje ale jeszcze mam troche sily 🙂 narazie jest troszke lepiej i mam wiecej tego mleczka bo nie mialam jak dzis nakarmic Kacpra bo musialam zalatwic pare spraw i nie zdazylam wrocic i mama musiala go nakarmic wiec ja sciagnelam pokarm i sciagnelam prawie 60 ml 🙂 a wczesniej sciagalam po 20 i to ledwo 🙂
Ja kupkami sie nie martwie jesli dZiecko sie nie pręzy i nie placze ze nie da rady zrobic. U nas przeważnie jedna kupka dziennie 🙂 teraz czekam az Baczek wstanie nakarmie go i ide w kime 🙂 ale pewnie w nocy wstane 2 lub 3 razy bo Kacper denerwuje sie przez te rurki.
A o do kremów z filtrem to ja nic nie uzywam bo lekarka powiedziala ze on jest jeszcze zamały. A na tradzik niemowlęcy oznajmiła że to normalne i z czasem zejdzie samo i nie wymaga to leczenia tlyko przemywac woda przegotowaną 🙂
No wiecej nic nie napisze dzis bo brzdąc wstaje 🙂
Dobranoc 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No cześć 🤪
Jest godzina 10-ta a moje dziecko jeszcze śpi... zjadł mleczko przed 7 i śpi do teraz... 🙂
Pszczoła ta pielegniarka wredota jedna, nagadałabym jej... nie pojmuję toku myslenia takich ludzi... 😠
Wysa ale sa kremy na słonko od pierwszych dni... ale skoro lekarka Ci tak powiedziała to jej słuchaj... ja bałabym sie niczym Mateusza nie posamrowac przy tak ostrym słońcu... mimo że mam parasolke i osłaniam go przed słońcem jak mogę, bo normlanie jak patrze na ta jego delikatną skórkę to mi sie wydaje że każdy promień mocniejszego słońca go poparzy... ja mam chyba obsesję... w ogole z dnia na dzień zamiast normalnieć to ja głupieję... mam schizy na punkcie że może mu sie cos stać... jak mi sie przy tym piciu tak dławi to potem całuję go jak głupia i mi sie płakac chce... wy tez tak macie? 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej
U nas nocka ładnie przespana zresztą Oliwka praktycznie kazdej nocy spi tylko raz budzi sie na jedzenie 🙂 Wczoraj jak mi zasneła po kąpieli po 21-ej to obudziła sie dopiero o 4:30 🤪 a najlepsze jest to ze spała by dalej tylko Tomek ja obudził jak wstawał do pracy. Zjadła ładnie i dalej poszła w kime. Spała do 9,zrobiła kupke 🙂 znowu zjadła i dalej spi 🤪 Takze na nieprzespane noce ostatnio nie moge narzekac.
Znowu zapowiada sie gorący dzien, ale dzisiaj pojde z mala na spacer poznym popołudniem jak troche słonce sie schowa bo wczoraj byłysmy w południe to ledwo szłam nie miałam siły pchac wozka przez ten upał i kondycja po ciązy nie ta sama 😮
Radzia ja tez sie tak wszystkim przesadnie przejmuje w koncu jestesmy odpowiedzialne za te nasze małe szkraby bez nas bezbronne. A jak biore Oliwie na rączki i ona sie do mnie prztula to tez ja ciągle po głowce całuje i najchetniej to bym ja schrupała 🙂 Ale tak bardzo ją kocham ze nie dałabym nikomu jej skrzywdzic 🙂
Musze uciekac bo mycha sie budzi. Miłego dnia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień Dobry 🙂

Za nami pierwsze szczepienie 😞 Było strasznie 😞 Maja tak strasznie płakała że aż powietrza nie mogła złapać 😞 Inne dzieci nie płakały tak strasznie 😞 Oczywiście wieczorem maruda więc dałam jej Calpol i spała ponad siedem godzin bez przerwy a jak się obudziła to miała temperaturę więc znowu Calpol i na szczęście teraz jest już ok 🙂 nie wiem na co jest szczepienie w Polsce ale tu jakaś masakra - błonica, tężec, krztusiec, polio, zapalenie opon móżgowych i pneumokoki na raz - nie wydaje mi się żeby jakiekolwiek inne dziecko dobrze zniosło to szczepionkę, mogliby to jednak jakoś rozłożyć na więcej szczepień 😠 aż się boję jak pomyślę że za miesiąc czeka nas to samo 😞
Na dodatek wczoraj w pracy było zebranie i firmę w któej pracuję przejmuje druga i w marcu przyszłego roku zamykają nas 😞 mamy przejść do tej drugiej firmy któa znajduje się w odległości 30 km od mojej miejscowości 😞 ehh nie wiem co to będzie? a poza tym nie wiem czy będą mi w stanie zapewnić pracę na takim samym stanowisku no i nie wiem czy będę mogła żądać ruchomych godzin pracy 😞 Oj się porobiło 😞
Jedyna miła rzecz któa nas wczoraj spotkała to przyjechał mój szwagier z synkiem i Maja dostała super prezent - pamiątka na całe życie 🙂 nawet nie wiedziałam że coś takiego można kupić 🙂 pewnie któraś z Was już coś takiego ma 🙂 dostała taki czerwony wózeczek który się otwiera a w środku jest srebny smoczek z wygrawerwanym Imieniem, datą urodzenia, a na małym zegarku jest też godzina urodzenia 🙂 a pod zegarkiem jest skrytka na pierwszy ząbek lub pukiel włosków 🙂 super 🙂 już wiem co kupię mojej chrześnicy w prezencie 🙃 🙂 tylko muszę poprosić siostrę w Polsce bo to można kupić na allegro a ja nie mam konta w Polsce - a tu jest zdjęcie jak to wygląda http://www.allegro.pl/item1096595113_smoczek_srebrny_bocki_wyprzedaz_okazja_chrzest.html 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...