Skocz do zawartości

Czy są już tu jakieś Majóweczki 2010? | Forum o ciąży


Anite

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Witam
My takze po szczepieniu, Zosia bardzo dzielna,tylko jak do domu przyszlismy to miala marudke i plakala nawet w trakcie jedzienia.Teraz spi od godziny,ale przez sen poplakuje.Wazy juz 4600 i chyba wszystko oki,krostkami kazala sie nie przejmowac i od czasu do czasu przesmarowywac je sudokremem.Niestety i u nas zawitala cimieniucha,za uszami na brwiach i czesciowo na ciemiaczku
pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Pszczola24

    1700

  • Kasiaa

    2904

  • Radzia80

    1909

  • lajsoka

    2412

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Siemanko mamuski 🙂
U nas znowu skwar my wrocilismy ze spacerku i Oliwii włączyła sie maruda chyba przez ta pogode mieszkanie znowu nagrzane, ze siedziec sie nie da 🤢
Rano bylismy na bioderkach i wszystko prawidłowo sie rozwija kolejna wizyta za 5 miesiecy :Moja Oliwia wazy 4500 czyli kilogram przytyła od porodu czyli przez 1,5 miesiąca mysle ze prawidłową ma wage zreszta lekarka nic nie mowiła to jest dobrze 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A ja poszłam popołudniu na spacer i wróciłam na syrenie... i tak do tej pory prawie... chyba za wczesnie sie pochwaliłam że po szczepionce wszystko ok... wydaje mi sie że go nózka boli bo drze się wniebogłosy... stresuje mnie to bo Mateusz pratycznie nie płacze, chwilke przy kolce ale wtedy wiem jak mu pomóc a tu nic nie działa, ani gripe water, ani noszenie i przede wszystkim nigdy to nie trwa tak długo... w koncu dalam mu czopek przeciwbólowy, nie zaszkodzi a może pomoże... no i mały spi od dłuższej chwili więc chyba już będzie spokój, przynajmniej tak długo jak działa czopek... a biedny był juz tak zmęczony że zasypiał jak tylko na chwilkę przestało i zraz krzyk i tak w kółko...
Współczuję szystkim mamom których dzieci mają duże kolki i płacza z róznych innych powodów... ja jak go słuchałam to normalnie mi łzy leciały z żalu... 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam 🙂 My dopiero wróciliśmy od znajomych i Kacper był dziś bardzo grzeczniutki 🙂 Tydzień temu we wtorek ważył 5060 to teraz jeszcze na pewno więcej... I lekarka powiedziała że go tuczę. To Kacper najcięższy z waszych dzieciaczków 🙂
A Alunia słodziutka 🙂 fajne są te ubranka dla dziewczynek można je tak fajnie wystroić bo chłopczyka to nie za bardzo 😉
Czy uzywacie już mat edukacyjnych? ja zauważyłam że Kacpra to bardzo interesuje i dziś leżał pod tą matką 2 godziny i nawet nie pisnął tylko machał rączkami 🙂
A co do ślinienia to Mój Bączek też się ślini od paru dni i pcha rączki do buzi 🙂 puszcza bąbelki i ślina aż kapie 🙂 koleżanka mówiła ze tak pewnie jest bo dzicko uczy się połykać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej 🙂
my dzis "urloppowo" tzn. bylismy u sasiadki na podworku, opalanie, niunia pod parasolem w hustawce i przebimbalysmy caly dzien a mama teraz smaruje zjarane ramionka, bo oczywiscie dorwalam sie do slonca jak dzika!!! 😲
Wsya kochana, twoj maluszek nie jest najciezszy, bo moja 2 tyg temu wazyla juz 5100 g a przy jej ogromnym apetycie to nawet nie wiem ile teraz wazy, ale kregoslup juz czuje 😜
widze, ze wiele maluszkow zaliczylo szczepienie, dzielne brzdace 😉 a czy ktoras z was szczepi na pneumo i rota????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej
A myślalam że tylko mój Tygrysek budzi się na spaerach 🙂 jak wtrzyma 30 min to cud i często muszę biegiem wracać do domu. A w domu jak opóści wózek już jest zadowolony i się smieje, a ja pędzę jak oszalała że może taki głodny.... 🙂
Oskar jak miał 6,5 tyg ważyl już 5120, teraz dwa dni temu skończył 8 i napewno jest cięższy 😉 , nie wiem ile ma wzrostu ale nosi już 62 roz.

Wszystkie dzieciaczki są cudowne , a Emilce zazdrościmy włosków 🙂
Oskar też zaczyna się trochę slinić ( czyli pewnie to normalne), rączki też wkłada do buziaczka.
A jak czesto gada 🙂 najglośniej o 4 rano jak sie obudzi. Dziisaj przerywał ssanie cyca i dyskutował i za chwilkę znowu dojadał, spodobało mu się gadanie.
Ale dzisiaj tesował 4 nowe smoczki , różne kształty i nie chce, a to pech, bo zasypia tylko z cycyem w buzi...jutro próbować będę znowu

przyznam że ja jestem ostatnio trochę bardziej zmęczona, jak tylko położę głowę na poduszkę podczas karmiena od razu zasypiam, a na książkami do egzaminów to jeszcze szybciej.....

miłej nocy, pozdrawiamy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
oj jak mówicie ze Maluszki takie marudne po szczepieniu i nóżki bolą to aż się zaczęłam bać jutrzejszego dnia 😞 a co do szczepień my szczepimy na wszystko... z rotawirusami jeszcze nie wiem ale chyba tez będę szczepić...
a jutro ja Wam się będę chwalić ile Aluntek wazy 🤪
hah - teraz w Szymonie Majewskim była LADY ZGAGA 😁 od razu mi się przypomniały nasze doznania pod koniec ciąży 😜
I moja Ala tez się ślini jak Wasze Szkraby 🙂 tez ma takie bąbelki w buzi, a z tymi piąstkami to myślałam ze dlatego tak wpycha do buźki ze głodna jest...
Wysa - my maty jeszcze nie mamy ale chcemy kupić, bo myślę ze warto 🙂

Lecę spać 🙂 pospałam trochę na balkonie na leżaczku... tak cieplutko jest... 😆 ale Mąż mnie obudził i teraz w końcu jest tak że ja tu, a on teraz na balkonie śpi 😜
DOBRANOC 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
o to Kacper nie jest jedynym grubaskiem 🙂 Tylko Kacper sie urodzil to mial 57 cm wzrostu i 3350 a przy wypisie ze szpitala 3100. Wiec to zalezy jakiej wagi wzrostu urodziło się dziecko 🙂
Aga jaki Oskar sie urodzil bo nasze dzieciaczki z tego samego dnia 🙂
A my dziś idziemy do lekarza bo Kacper jakos ma zakatarzony nosek i 37.1 st temperatury i nie wiem czy to normalne 🤨 My szczepionke mielismy tydzien temu we wtorek ale Kacper chwilke poplakal a mial 3 kłucia i sie zaraz uspokoił. Nie mial po tym żadnej gorączki ale był marudny wiec włozyłam czopek i spał jak suseł. Mogą dzieci mieć jeszcze zgrubienia w tym miejscu gdzie było kłucie więc trzeba okłady z sody oczyszczonej robić.
Oki ja lece do Mojego Słońca bo śpi w moim łóżku 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc Mamuski
Anetka zazdroszcze opalania 😎

Wysa - Aga urodziła wczesniej 😉
Fajnie,ze Oskar tyle dyskutuje 😁 Moja tak troszke, ale juz sie nie moge doczekac wspolnych "rozmow" 😁 😁 😁

My robimy wszystkie szczepionki... rota juz za nami.

Radzia, Anita, a lekarka nie poleciła Wam czopka dla niemowlat po szczepionce? chyba verbucol (potem wstane to sprawdze nazwe) po co dzieci maja sie meczyc...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a to ja przepraszam 🙂 Bo taka data jest na profilu i ja niestety nie zdołałam zapamietac kto kiedy rodził 🙂 ja własnie wcinam śniadanie a Kacperek narazie śpi i zaraz bede dzwonic umawiac sie na wizyte.
Ja niestety w ciagu dnia nie chodze z Kacprem na spacery 😞 wózek jest cięzki i nie dałabym rady znieść z 3 piętra 😞 ale dostałam nosidełko więc od dziś chociaż w nosidelku bedziemy spacerowac 🙂 i zaplanowalam na dzis spacer nad zalew 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejo 🙂
My już po szczepieniu 🤪 myślałam że będzie gorzej, mały tylko skrzywił się jak pani wbiła igłę a jak już wyciągała to tylko tak chwilkę podniósł głos, przytuliłam i już się uspokoił, a w samochodzie nawet się uśmiechnąl jak mu mówiłam że grzeczny jest 🙂
a kawał chłopa z niego bo waży 5500g 🤪 i ma 62 cm mleczko mamy mu służy 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Laski 🙂
chciałam Wam się tylko pochwalić że Ala zrobiła w końcu kupę 😁 chyba się wystraszyła jak jej rano mówiłam że powiem o wszystkim pani doktor 😜
A ja teraz jem śniadanie, Mała gada ze Stefanem (maskotką dwa razy większą od siebie 😉) i zaraz zbieramy się na te szczepienia.... 🤢

Buziaki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Oj te szczepienia....ale jak trzeba to trzeba,u nas po sczepieniu Oliwka też była marudna,miała lekką gorączkę i rzadką kupke robiła,ale po 2 dniach już było ok.

Też mam do Was pytanie o dodatkowe szczepionki czyli pneumokoki i rotawirusy,robicie?Jaki jest koszt u Was?

Co do spacerów w ostatnich dniach to one chyba u wszystkich wyglądają podobnie,to pewnie przez ten upał,Oliwka nawet nie myśli,żeby spać w taką gorącz...masakra.Ale też pięknie rozmawia nad ranem,dziś to mie obudziła takim smiechem i zachwytami (rozmawiała z sufitem znowu),że żałowałam,że nie mam przy sobie blisko telefonu żeby ją nagrać,a bałam się ruszyć,żeby nie przestała gaworzyć. 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej!!!
Kasiu lekarka nam nic nie mówiła, pielęgniarka która robiła zastrzyk powiedziała że nic nie powinno se dziac ale co ona tam wie, mięsień boli po zastrzyku nawet dorosłych a co dopiero takiego malucha... dałam mu czopek wieczorem i padł ze zmęczenia jak kawka i już potem cały czas był spokój a Mateusz spał jak zaczarowany... zła jestem że nie wiedziałam wczesniej i pozwoliłam mu sie tyle męczyć... 😞
A tu dla równowagi filmik z moim wesołym dzieckiem
http://www.youtube.com/watch?v=fseZVdoWgeQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Oj Monia 😞 oby te wredne kolki jak najszybciej zostawiły biedna Lenke 😠

Haha co te dzieciaczki widza w sufitach 😁 moja tez sie cieszy do sufitu i z jakim zachwytem... achhhhh

Wysa ja tez nie wychodze na spacer do 16 - wózek za ciezki, a po cc nie moge dźwigać 😞
ale dzisiaj sprobuje zrobic tak: zostawie Mala w lozeczku, wozek jakos pociagne ze schodów i szybciutko wroce po Emile
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...