Skocz do zawartości

Czy są już tu jakieś Majóweczki 2010? | Forum o ciąży


Anite

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Łajsoka ja nie widziałam wózeczka bo mnie długo nie było... tez mi sie podoba... a mogłabys mi powiedzieć jakie sa wymiary gondoli wewnątrz? bo na uakcji nie podaja a mnie to tez intersuje...
Łajsoka mi tez robiłas smaka na shake'a ale jeszcze go nie wciągnełam... może jutro bo czuje że go nie popuszczę.. wysłałabym męża dziś ale cos mi lezy na żołądku i w ogóle nie mam apetytu... tzn wiem co mi lezy - noga Mateusza :o)
dziewczyny co do tej poduszki to racja... ta trójkątna jest świetna i na pewno dziecku nie zaszkodzi a podkłada sie nawet cos pod materacyki zeby główka była wyżej głównie jak dziecko ulewa zeby sie nie dławiło...
Panienka moim zdaniem to dobrze liczysz te tygodnie - jesteś 3 tygodnie za mną... Ale jest fajna stronka na której wszystko ładnie liczy i ja z niej korzystam http://dziecko.haczewski.pl/index.php?cykl=28&dzien=28&miesiac=7&rok=2009&bg=000
Co do wyprawki to ja nie mam prawie NIC... dzisiaj normalnie miałam doła bo nawet nie wiem jakie łózeczko kupic i prawie się pobeczałam że co ze mnie będzie za matka jak ja nic wybrac nie potrafię... Mąż mnie musiał pocieszać...
Co do płci to ja się nie martwie bo tak jak mówicie, jak już stwierdza chłopca to raczej nic mu sie już nie wciągnie a jak dziewczynka to jeszcze tam może cos się wydarzyć... Poza tym my mamy już 3-krotnie potwierdzone i dobrze udokumentowane :o)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Pszczola24

    1700

  • Kasiaa

    2904

  • Radzia80

    1909

  • lajsoka

    2412

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Radzia nie wiem jakie są dokładnie wymiary gondoli ale powiem że jest długa i dość szeroka, też patrzeliśmy na to jaka gondolka, nie które wózeczki, które oglądaliśmy były ładne, ale znów gondola to za krótka to za wąska, a tu jest w sam raz 😉 Agga rzeczywiście widać "klejnotki" Twojego Oskarka,tak sobie zażartowałam z płcią mojej pociechy mój też ma zdjęcie swojego "fistaszka" 😉 i 4 razy na USG było potwierdzone 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Laseczki 🙂

Nam też lekarz powiedział, że jak na usg widać, że chłopczyk to jest to praktycznie na 100%, a z dziewczynkami to różnie bywa. Niby nam lekarz powiedział, że na 100% dziewczynka...no ale zobaczymy. Chociaż koleżance lekarz przez całą ciążę mówił chłopczyk.... i przy porodzie jak usłyszała "to dziewczynka" to myślała, że z radości wyskoczy do sufitu. Więc przypadki się zdarzają...no ale to było 7 lat temu.

Radzia jesteś Rybką, a rybki są niezdecydowane 🙂 Spokojnie zdążysz jeszcze wszystko kupić 🙂
Ja teraz czekam na paczke z allegro z przeróżnymi drobiazgami dla Bobaska. Potem zamawiam wózek (też przez allegro) i łóżeczko.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczynki,
mi też się już udziela nastrój zakupowy ale jestem dopiero w trakcie robienia listy.

Powiedzcie mi w czym będą spały wasze maluchy.
Na początek podobno rożek, ale czy koniecznie? poza tym starcza tylko na okolo 3 miesiące.

Widzę że do wyboru są także spiworki np takie:
http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/10162817
albo takie:
http://www.bebelulu.pl/v3/cont_artykul.php?id=60&lang=pl

Juz sama nie wiem co lepsze, chciałabym uniknąć kupowania niepotrzebnych rzeczy.

Pszczółka, mam podobną glukozę do Ciebie. Po godzinie wyszło mi 144, więc chyba trzeba będzie powtórzyc?

Gabiś trzymaj się, jak coś to pisz. Ja właśnie też pożegnałam męża do następnego weekendu.

Dobranoc brzuchatki 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dobry wieczor Kochane 😉
ja juz u Rodziców w Szczecinie 🙂 jakos dalam rade dojechać ale powiem Wam szczerze że 1,5h w autobusie bez sikania to dla mnie była meczarnia.. jeszcze mała zaczela figlowac i myslalam ze sie posikam :P na szczeście dałam rade i dojechałam sucha 😁

Teraz jestem juz troche spokojniejsza ale powiem Wam że dziś rano zaczęłam się mocno niepokoic, bo tj. niektore z Was miałam twardy brzuch.. zdarzało mi się to wczesniej już ale zawsze szybko mijalo, a etarz trzymalo prawie caly czas i to od piatku wieczorem 😞 juz dzis rano kolo 7 chcialam sie wybrac do szpitala zeby mnie przebadali czy cos, ale balam sie ze pomysla ze panikara jestem, tym bardziej ze dodatkowych boli nie miałam, Mała sie rusza i ogólnie w miare wszystko w porzadku.. i powiem Wam że tak lezałam do 14 i przeszlo. Brzuszek juz ok, Malutka dalej fika koziolki i zadnych niepokojących objawów nie mam. Wziełam ze sobą wszystkie wyniki badan i papiery jakby trzeba bylo tutaj gdzies podjechac, ale myslę ze obejdzie się bez dodatkowych wizyt w szpitalu 🙂

Kasiaa - nipotrzebnie Ci bylo glupio z tym pytaniem o szkole rodzenia - nie rozumiem dlaczego 🙂 a poza tym sama sie deklarowałam ze bede pisac 🙂 z tym ze dwa tygodnie temu bylo malo rzeczy nowych, o ktorych bysmy nie rozmawialy tutaj wczesniej i dlatego jakos mi sie to tak przeciagnelo 🙂 a teraz po tych kolejnych prostu musze to sklecic w jakas sensowna calosc (chociaz jak znam zycie i tak wyjdzie mi post gigant :P) i na pewno Wam wysle 😁

Łajsoka - no to mam nadzieje tylko ze w tej przychodni w ktorej Ci sie snilysmy razem z Kasiaa spotkaly nas same mile rzeczy 🙂

Co do wyliczania dnia tygodnia to to jest też jeden ze sposobów: od daty pierwszego dnia ostatniej miesiaczki odejmij trzy miesiace (u mnie było 8 sierpnia, więc minus 3 miesiące 8 maja). Do otrzymanej daty dodaj 7 dni (8 maja + 7 dni = 15 maja) i to jest +/- przewidywany termin porodu 🙂 mi z obliczeń u ginekologa i innych kalkulatorów wychodzi 17 maja, a wg usg 7 maja tak więc jak widać narazie wiem tylko orientacyjnie :P

U nas też potwierdzone juz że dziewczynka ma być, ale tj piszecie - z chlopakami pewniejsza sprawa, a z dziewczynkami roznie bywa. Ja tam się nastawiam ze będzie córcia, ale biorę poprawkę na mozliwosc pomylki i wcale sie bardzo nie zdziwie jak się okaze ze urodzi się chlopiec 😁

Madziocha - z pewnościa bedzie do powtorki.. Moj lekarz mi powiedzial ze nawet jakby mi wyszlo 138 tez by mi dal bo to blisko granicy.. ale na szczescie sie okazalo ze na 75g wyszło wszystko ok a do granic jest daleko 🙂 zresztą kolezanka, która juz jest po porodzie mowiła mi ze ją lekarz z kolei kierował od razu na 75g (50 ominal) bo powiedzial ze na 50g zdarza się sporo bledow wiec po co ma biegac dwa razy :P a 75g jest dokładniejszym badaniem..

Ja się zbieram 🙂 Dobranoc dziewczyny 🙂 spijcie dobrze, ja ide jeszcze z Mamusią pogadać i zaraz też do spania bo z samego rana ruszam na zakupy 🙂 chcę kupić od razu tą poduszeczkę o ktorej rozmawiałysmy to jak obejrze i pomacam to tez dam znac co i jak 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry,

u nas dziś jakiś huragan nadciągnął,wieje tak mocno,że szok.

A ja jakoś spać nie mogłam,jak się obudziłam po 12ej w nocy tak o 3ej jeszcze oglądałam zakonczenie igrzysk...zasnęłam może około 4ej,a po 7ej już wstałam,może przez ten wiatr,bo hałas się zrobił straszny.

Radzia,ja też nie mam za wiele,w dodatku jakoś samej ochota mi przeszła na kupowanie.W dodatku do tej pory zdecydowana byłam na łóżeczko turystyczne,nawet mąż się na nie napalił,co wcześniej mu się nie podobało,a teraz jednak jak patrzę na te drewniane,z taką śliczną pościelą,to jakoś mnie do niego ciągnie.O wyborzye wózka nawet nie wspomnę,jakaś wybredna chyba jestem,bo oprócz względów praktycznych zwracam uwagę na kolory i nic mi dla Oliwki nie przypadło do gustu.

A co do płci...hmm,ja też czasem myślę,że będzie heca jak się jednak chłopiec urodzi,choć 2 różnych lekarzy potwierdziło córcię i nawet to,że ma drobniejszą budowę.Ona długo nam nie pokazywała co tam między nóżkami ma,może dlatego czasem takie myśli nachodzą.

A u nas póki co cel nadal ten sam,czyli wytrwać do Świąt,bo po pierwsze jak Wam pisałam w zasięgu ręki będzie 37 t.c.a poza tym,jeśli wszystko dobrze pójdzie,to może mąż przyjedzie na parę dni...:-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej

Właśnie otrzmałam przesyłkę z allegro. Wszystko ok, faktycznie kolor gondoli i torby jest ładny 🙂 Oprócz tego zamówiłam też termometr Hipcio - uroczy , aplikator do noska , coś jak gruszka i balsam do ciałka Hipp, podobno też jest dobry i skóra może oddychać nie jak przy oliwce. Można go używać od 1 tygodnia. Ładnie pachnie.

Także zapewne jeszcze coś zamówię 🙂

pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie brzuchatki.

Dawno mnie tu nie było więc nadrobienie zaległości mi troszkę czasu zajęło.
Ciężkie za mną 1,5 tyg.Najpierw mój mąż znalazł troszkę czasu wiec stwierdził że odświeży kuchnie i nasze pokoje.A tu nasz synuś jak nie zaczął kichać ,kaszleć najgorsze są nadal noce.Okazało się że ma uczulenie na kurz pył (jakikolwiek)roztocza i na pierze.Więc wszystkie pościele w domu poszły do wymiany no i oczywiście leki odczuleniowe po których jest mało aktywny.Cały nasz "remont" trwał 3 dni a on nadal nie może się pozbierać.A i na nową pościel wydaliśmy całkiem niezłą sumkę 😞 .
A ja w czwartek zrobiłam maraton po moich lekarzach.Diabetolog najpierw się czepiał że za mało przytyłam bo 10 dag w ciąga dwóch tygodni i zastanawiał się nad insuliną.Ale póki co zostaje przy diecie do 15 marca.A później była wizyta u ginekologa z małą wszystko ok waży 1350. Ale za to moje wyniki badań ... w moczu ciała ketonowe a i płytki krwi poniżej normy.Jak tak dale pójdzie to mnie czeka zmiana szpitala.A i jeszcze mój gin stwierdził żebym się za bardzo z porodem nie spieszyła bo mała już uciska na szyjkę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej 🙂
U mnie też dziś strasznie wieje;/ tak ciepło było, a tu znów, wiatry deszcze 😞
Dla poprawienia nastroju poszłam do fryzjera, niby tylko zwykłe ścięcie grzywki, ale zawsze jakaś zmiana i jest ładnie 😜
Mi też się zdarzają takie chwilowe jakby twardnienia brzuszka, jak poleżę to przechodzi, albo odwrotnie czasami muszę "pospacerować" po domu, na piłeczce się pokulać i jest ok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc szczuplutkie 🙂

Nic nie mowcie o wichurze ja pół nocy nie przespałam przez nia :/
Zamowiłam dzisiaj na allegro big pake bedzie wazyła ok 3 kg majty i podkłady poprodowe, wkładki laktacyjne, pieluchy tetrowe i flanelowe,grzebyk i szczoteczke do włoskow, nozyczki do paznokci,chustki nawilzane z Nivea z pudełkiem, stelaz do baldachimu, aspirator do noska i buciki welurowe na wyjscie ze szpitala bo w mojej wyprawce akurat tego zabrakło 🙂
Zostaną mi do kupienia w sumie tylko kosmetyki.
Wozek kupujemy w przyszłym tygodniu bedzie to Bolder. Bylismy dzisiaj w hurtowni namacalismy sie duzo różnych wozków, ale Bolder najbardziej nam sie spodobał i cena jest taka sama jak na allegro takze nie bedziemy zamawiac tylko w hurtowni zakupimy 🙂 Juz sie nie moge doczekac.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc szczuplutkie 🙂

Nic nie mowcie o wichurze ja pół nocy nie przespałam przez nia :/
Zamowiłam dzisiaj na allegro big pake bedzie wazyła ok 3 kg majty i podkłady poprodowe, wkładki laktacyjne, pieluchy tetrowe i flanelowe,grzebyk i szczoteczke do włoskow, nozyczki do paznokci,chustki nawilzane z Nivea z pudełkiem, stelaz do baldachimu, aspirator do noska i buciki welurowe na wyjscie ze szpitala bo w mojej wyprawce akurat tego zabrakło 🙂
Zostaną mi do kupienia w sumie tylko kosmetyki.
Wozek kupujemy w przyszłym tygodniu bedzie to Bolder. Bylismy dzisiaj w hurtowni namacalismy sie duzo różnych wozków, ale Bolder najbardziej nam sie spodobał i cena jest taka sama jak na allegro takze nie bedziemy zamawiac tylko w hurtowni zakupimy 🙂 Juz sie nie moge doczekac.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Madziocha ja kupiłam taki bawełniany cienki spiworek jak ten z IKEI bo na lato idealny... ale rożek tez kupię... a potem sie zastanowię co dalej... Mi sie taki spiowrek udało kupić w TESCo za 16 zł :o)
Łajsoka bo ogladałam wózek z Leviroo i ma wymiary gondoli 80/40 więc chyba taka dosyc duża... http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=939939050 p na 95% ten wózek kupimy...
Dziewczyny ja pierwszą glukoze miałam wynik 137 - do powtórki oczywiscie, ale druga wyszła ok...
U nas tez wieje okrutnie i ja tez nie spałam pól nocy az sie popłakąłam bo spac mi sie chciało a nie mogłam zasnąc i ten żoładek mnie bolał...
A teraz wiadomośc dnia... moja kolezanka urodziła w niedziele synka... to oczywiście nic nadzwyczajnego ale ten jej "mały" wazył 5100 i miał 64 cm długości... urodził sie oczywiście przez cc w 39 tygodniu... ja do tej pory nie moge wyjść z szoku jaki on wielki 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Radzia, to niezły ten synek koleżanki wieeeelki.

Ja odetchnęłam z ulgą, byłam dziś na kontroli i moja szyjka taka sama jak była więc mogę troche wstawać, nawet obiad mogę ugotować i na szkołę rodzenia też mogę 🙂
Więc chyba pojade na 3 tygodnie do Warszawy. Wprawdzie szkoła zaczeła się dziś i mąż poszedł sam ale było by świetnie jakbym do niego dołączyła.
No i glukoza do powtórki, oby te 75g wyszło w normie.
A Mała waży już 1600g :laugh:

Znalazłam jeszcze alternatywę rożka - otulaczek. Przesyłam Wam linka http://www.babymama.pl/vmchk/Otulacze-i-spiworki/Otulacze/View-all-products.html
Ciekawe co o tym myślicie.

A u mnie wieje, ale nie tak bardzo żebym spać nie mogła.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Madziocha ten otulaczek tez ciekawy... ja własnie tak mysle że te pierwsze miesiące naszych dzieci będa raczej ciepłe a ja nie jestem zwolenniczką przegrzewania więc obawiam sie że rożek może być mało przydatny... Dlatego ja kupiłam ten spiworek bo bezpieczny, na buzię nie zajdzie a i za gorąco dziecku nie będzie... i swoboda w nózkach bo tam sporo miejsca ma :o)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Dziewczyny 🙂

Ja już kupiłam rożek, ale nie dlatego żeby Mała w nim spała. Na początku wolałabym, żeby mąż trzymał ją w rożku :P Kupiłam taki z wkładką kokosową (wyjmowaną), na prawdę rewelacyjny z firmy Drewex (Kolorino). Może służyć jako kołderka np do wózka. http://allegro.pl/item930441996_drewex_rozek_z_kokosem_krab_safari_krolik_zabki.html Mam ten z żabką. I już widzę, że w firmowym sklepie przepłaciłam :/

A śpiworek też na pewno kupię z firmy feretti http://allegro.pl/item929366004_spiworek_dzieciecy_feretti_dreamer_100_kolory.html Bardzo dobra firma. I na pewno dziecka się w tym nie przegrzeje. W lato wystarczy bodziaki z długim rękawem i ten śpiworek 🙂

Co do tego otulaczka, to nie wiem czy dziecko nie byłoby za bardzo "skrępowane" 🙂 Myślę, że lepiej taki śpiworek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Dziewczyny 🙂
ja właśnie zjechałam do domu.. cały dzień mnie nie było. Rano objazdówka po hurtowniach: kupiłam wanienkę, zestaw do pazurków dla dzieci, proszek do prania Lovella, znowu kilka bodziaków i pajacyków :p i tą poduszkę ortopedyczną - moim zdaniem dobry wybór 🙂
A potem pojechałam do koleżanki, pobawiłam się trochę z 7-miesięcznym Jasiem i powiem Wam że już się nie mogę doczekać jak zobaczę moją córcię 😁
A jutro jeszcze wizyta u 3-miesięcznego Adasia 🤪 objazdówkę robię jak jakaś ciotka-klotka :P

Zmykam spać bo konam ze zmęczenia..

Dobranoc 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Moretta w tym leviroo sie nie rozkłada? O kurde... dobrze że piszesz bo tych wózków w sklepie nie widziałam tylko na necie... no to chyba jednak pozostanie TAKO Jumper... Jejku dalej mam mętlik w głowie z tymi wózkami...
A dostałam dzisiaj tyle ciuszków od kolezanki że na czworaczki by mi starczyło :o)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry Kobietki 🙂

Radzia ten wózeczek co ja kupuję też ma takie wymiary, pisałam do sprzedawcy bo chciałam wiedzieć czy napewno jest tak duży 🙂

Wczoraj była ta moja koleżanka położna i bardzo polecała poduchę Rogal, pomocna dla świeżo upieczonej mamy w karmieniu, do spania-teraz gdy z brzuszkiem niewygodnie, można się obłożyć, a potem maluszek może ćwiczyć unoszenie główki, i wypoczywać, mówiła że sama sobie taką zakupi bo już niedługo jej brzuszek też urośnie 🙂 Co do rożków i śpiworków to ja już mam to i to:P przyszło do mnie z tą ogromną paką z ciuszkami 😉 ale za to dziś spędzam na allegro cały dzień pozamawiam pieluszki tetrowe, staniki do karmienia, żeby łatwiej było cycuszka wystawić:P podkłady i jeszcze jakieś tam pierdółki:P

Idę coś zjeść bo mój maluszek już się wierci i upomina o śniadanko 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dziewczyny, robiłam dziś badanie z glukozą 75g i po 2 godzinach wyszło mi 139, a norma jak wiecie jest do 140.
Trochę się martwię. Dzwoniłam do gina i mówi że powtórzymy za 3 tygodnie.
Chyba odstawie krówki i malagę profilaktycznie, mimo że to moje jedyne przyjemności w ostatnim czasie 🙂

Dalej robie listę wyprawkową ale jeszcze nic nie kupiłam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...