Skocz do zawartości

Czy są już tu jakieś Majóweczki 2010? | Forum o ciąży


Anite

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
U mnie też słoneczko dziś było śliczne 🙂

Kasia ten balonik stosuje się od 37 tygodnia, więc jak już jest ciąża donoszona, więc chyba nie ma wtedy przeciwskazań.

Co do masażu krocza olejkiem to najlepiej zapytać ginekologa, bo czasem w ulotkach róźne rzeczy piszą żeby się zabezpieczyć.

Jeżeli chodzi o kosmetyki to ja wziełam sobie do serca to co Pszczoła napisała, że juz nie smaruje się dziecka oliwką, więc kupiłam olejek do kąpieli. Liczę na to, że on wystarczająco nawilży skórę Małej.
Generalnie ja się skłaniam do jak najbardziej naturalnych kosmetyków. Lepiej bez chemii.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Pszczola24

    1700

  • Kasiaa

    2904

  • Radzia80

    1909

  • lajsoka

    2412

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Hhehe Kasia tak czasem mam, ale w końcu padło na budyń czekoladowy 😉3 salaterki wciągnęliśmy z Oliwusiem:P a teraz czas na wieczorek z książką 😉 Do jutra, milusich snów 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ech Łajsoka ale apetytu wszystkim narobiłaś 🙂 ja akurat za kisielem ani budyniem nie przepadam ale mnie znowu - jak zwykle zresztą - wzieło na lody... chyba poproszę mojego Grzesia żeby kupił jakieś jak będzie szedł do domku 🙂 mniammm 🤪

A powiem Wam jeszcze ze zauważyłam że mnie moja Ala zaczęła kopać w bok brzucha i obawiam się że zmieniła trochę swoje położenie.. będę musiała porozmawiać z ginem na temat jakiegoś usg w niedługim czasie, żeby mi się malutka nie okręciła nóżkami do przodu...

Milego wieczorku 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Właśnie zjadłam lody :P Mmmm pyszności 🙂 To dzisiaj dzień słodkości mamy 🙂

Agga to już dorodny chłopczyk z Oskara 🙂

Emilia też mnie kopie w bok, tzn czasem w lewy i prawy bok na raz, więc chyba tak samo ułożyła się jak żabka 🙂

Kosmetyki bezzapachowe, no właśnie takie są chyba najlepsze...

Dziewczyny jeśli macie jakieś fajne rady typu, świetny jest dla dzieci krem do buzi... To piszcie, bo ja niezdecydowana "ryba" zakupie wszystkie kosmetyki z wszystkich firm ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja slyszałam dobre opinie o serii babydream z rossmana i o hipp. Ważne zeby było bez konserwantów, bez chemii i srodków zapachowych. Koleżanka znowu nie polecała osławionego Jonsona bo podobno lubi uczulać.
Ostatnio odkryłam stronę http://www.wizaz.pl/kosmetyki/ i dział "Wyłącznie dla dzieci" i tam można poczytać opinie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Dziewczyny 🙂

Madziocha - właśnie przeglądam te strony do których przesłałaś linki 😁 ekstra 🙂 teraz rzeczywiście można popatrzeć co jest na rynku i kierować się opiniami innych mam a nie kupować w ciemno 🙂 mi się podoba 🙂
O firmie Jonson to na szkole rodzenia też położna mówiła, że pomimo swej "sławy" ta linia kosmetyków wywołuje uczulenia 🤢
Gratuluję decyzji Twojego Męża 🙂 i mam nadzieję, że wytrwa na wykładach 🙂 takie rozwiązanie (że część zajęć to teoria a część to ćwiczenia) to idealny układ dla Was 🙂

A co do wczorajszego słodkiego wieczorku to powiem Wam, że jak dałam znać Mężowi żeby mi kupił jakieś lody to on już był pod drzwiami 😞 ale nie ma tego złego - po lody poszliśmy razem 🤪 każdy zjadł po jednym BigBambi o smaku toffi 😁 Jednego mój Mężuś, jednego ja i jednego Alicja 🙃 heheheh

Miłego dnia 🙂

PS. U nas w nocy padał śnieg.. znowu jest biało.. mróz chwycił i pod tą warstwą śniegu jest spora warstwa lodu. aż strach wychodzić na zewnątrz bo orła można wywinąć bardzo konkretnego. W każdym razie ja się dzisiaj nigdzie nie wybieram 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieńdoberek:P

Pszczółka jaka pogoda w Gorzowie taka i tu w Międzyrzeczu, w końcu to tylko 50km 😉jest dokładnie to samo 😞 a już myślałam że może, śniegi stopnieją, słonko zaświeci i wiosna przyjdzie. Też się raczej dziś nigdzie nie wybieram.

Miłego dnia 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry Kochane,

widzę,że dzieciątka nam w brzuszkach rosną,przybierają na wadze,aż miło poczytać.No i konkretnie zaczynamy się zabierać za kompletowanie wszystkiego co potrzebne.

A mnie od wczoraj męczą te kłucia w szyjce,wcześniej były sporadycznie,ale wczoraj to raz za razem,lekarz mówi,że to nrmalne,że jak nie przybierają na sile,to wszystko jest ok,ale jakoś tak dziwnie się czułam,już nawet kłuło jak leżałam w łóżku.I cały czas mam głupie myśli,żeby tylko Oliwka nie urodziła się wcześniej,niby nie ma do tego wskazań,ale jak takie skurcze i kłucia mnie łapią to różne myśli mi chodzą po głowie.

U nas póki co odwilży ciąg dlaszy,wszędzie pełno wdy i lodu,tragedia.

Miłego dnia :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Kobietki 🙂

Dopiero wstałam ☺️ huhu

Madziocha faktycznie świetna stronka, a i opinie o tej serii babydream są dobre, no i cena przystępna 🙂

Pszczółko Ty już nie pisz, że u Was jest brzydka pogoda, bo zauważyłam taką zależność, że jeśli piszesz o pogodzie, to za pare dni jest taka na Śląsku :P U nas kolejny dzień baaardzo słoneczny 🙂 Praktycznie cały lód już się stopił :P

Gabiś Ty już 31tc 🤪 Teraz to z górki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc dziewczyny

U mnie znowu snieg pada, a z godzine temu jak robiłam sobie sniadanko to ani jednego płatka nie wiedziałam.

Jesli chodzi o kosmetyki to ja mam sentyment do bambino zapach ma sliczny i kojarzy mi sie z moim dziecinstwem 🙂
Do pupki przeciwko odparzenia to napewno sudocrem moje siostry przy wszystkich dzieciach go stosowały i jest rewelacyjny.
A jesli chodzi o proszki do prania i płyny do płukania to kolezanka mi mowiła zebym od małego Oliwie hartowała bo ona kupowała specjalne dla dzieci proszki i płyny, a pózniej nie mogła małego przestwic na normalne i ma z tym kłopot do dzisiaj bo wszystko go uczula. I jak ja byłam mała to nie było specjalnych proszków dla dzieci i mama moja prała w normalnych i nie miałam zadnego uczulenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kasia tak mówisz że u Ciebie po kilku dniach taka pogoda jak u nas.. to szykuj się na nieciekawą aurę 😞 u mnie co godzine pada mokry śnieg, słońca nie ma, jest brzydko i ponuro 😞

A co do wczorajszych lodów to tj piszesz 🙂 dla każdego po jednym 😁 a że Alicja sama nie może jeszcze lodów jeść to ja musiałam jej pomóc trochę i wciągnęłam dwa 🤪 pyyyszne były 😎

Karolcia - co do kosmetyków to ja też się nastawiam na Sudocrem ale to też wszystko zależy jak pupa będzie reagować. Bo Sudocrem oprócz pielęgnacji i nawilżania skóry ma też właściwości wysuszające (zawiera tlenek cynku) natomiast np. Linomag znacznie mocniej nawilża i natłuszcza. Więc jeżeli okaże się że Sudocrem będzie za mało nawilżał skórę to trzeba będzie szukać czegoś innego. Dlatego na to też warto zwrócić uwagę.
Zaś jeśli chodzi o proszki to się z Tobą zgadzam - kiedyś nasze mamy prały w normalnych i my dziś żyjemy i mamy się dobrze 🙂 ale wtedy też skład tych proszków był inny i nie zawierały one tylu sztucznych i szkodliwych składników. A skóra dziecka do pierwszego roku życia jest bardzo delikatna i moim zdaniem zwykłe proszki tak - ale nieco później.
Czasami nie da się uniknąć uczuleń i alergii chociażbyśmy na głowach stawały.. ale jak jest coś dzieciowego i dużo delikatniejszego to chyba warto przynajmniej na początku chronić dzidziusia i zmniejszyć prawdopodobieństwo wysypek, uczuleń i tym podobnych alergii...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej

Przesylam zdjęcie Naszego Oskara, jest z 2 lutego. Niestety wczoraj nie chcial pokazać buźki. [img size=300]http://www.brzuszek.net/images/fbfiles/images/Oskar1.JPG" src="https://brzuszek.net/applications/core/interface/js/spacer.png" />
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agga cudny Oskarek, ja tez jeszcze spróbuje wrzucić fotkę jak mój Oli ma taki śliczny uśmieszek na buźce 😉
Już nie długo będziemy mogły pochwalić się "normalnymi" fotkami naszych skarbów 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Heheh Oliwierek faktycznie ma uśmieszek, pewnie wiedział, że akurat ma robione fotki 😉 No dzieciaczki są po prostu świetne.

A ja siedzę na allegro z dłuuugą listą dla Małej 🙂 Praktycznie wszystko kupuję i jednego sprzedawcy, więc koszt wysyłki będzie jeden 🙂

Hmmm cały czas zastanawiam się nad wanienką, czy ze stelażem czy bez. W sklepie stelaż wydawał się niestabilny 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na nagraniu ma większy uśmieszek 😉 ja też śmigam po allegro patrzę akcesoria takie jak: specjalne nożyczki,z okrągłymi końcówkami, aspirator do noska zamiast tradycyjnej gruszki i oglądam ciuszki, takie słodkie rampersiki znalazłam w sam raz na lato maluszek się nie przegrzeje 😉, narazie poczekam na paczkę i zobaczę co mi szwagierka wysłała.
Z wanienką też masz dylemat, też mi się wydawało że stelaż niestabilny 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mi to się wydaje,że nasze mamy to raczej w proszkach naszych ciuszków nie prały,bo raz że ciężki był do nich dostęp,a dwa nawet jeśli je miały to one faktycznie nie były tak naszpikowane chemikaliami jak teraz.Jeśli już to używało się płatków mydlanych,szarego mydła,więc ja póki co ryzykować raczej nie będę,bynajmniej na początku,szkoda mi takiego maluszka jeśliby miał mieć jakąś wysypkę przeze mnie.A później się będzie stopniowo wprowadzało zwykłe proszki.

Co do kosmetyków,to też głównie Bambino mi się nasuwa na myśl i ma pozytywne opinie,chociaż tak do końca to nie wiemy jakie nasze maluszki będą,czy aby nie będą na cos uczulone,wtedy trzeba będzie kombinować.

Łajsoka, Agga - śliczne maluszki :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie moja mama mi mówiła że prała właśnie w płatkach mydlanych, a jeszcze wtedy używało się pieluszek tetrowych ceratek itp. i trzeba było jeszcze gotować:P
Gabiś a ty pokaż swoją Oliwcię 😉

Ja jak zwykle o tej porze odda się książce:P i życzę miłej nocki 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jeżeli chodzi o stelaż do wanienki, to ja jestem za.
Opinie moich koleżanek są pozytywne, jest stabilny, wygodniej i bezpieczniej trzyma się maleństwo.

Przyznam że ja cały czas zastanawiam się nad zakupami na allegro i już kilka razy zrezygnowałam i zrobiłam zakupy w sklepie. Nie wiem jakoś nie mogę się przekonać..... 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Eh już mam powyżej dziurek w nosie tych zakupów... Siedzę od 2 h i kupuję 🤢 Co do kosmetyków to zdecydowałam się na serie z NIVEA Baby, opinie dobre więc zobaczymy 🙂 Zamówione już są 🙂

Zamówiłam m.in. butelki z Tommee Tippee, patyczki higoeniczne, podkłady poporodowe, szczoteczke i grzebyk, szczotke do butelek no i całą serię kosmetyków z NIVEA. No to działam dalej :/

Tylko nie piszcie, że kosmetyki z Nivea uczulają czy cuś... 😎 Bo odwrotu już nie mam.

Muszę nad tą wanienką pomyśleć. Na stelażu wygodniej to fakt 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kasia napisz u jakiego sprzedawcy kupujesz ze tak ma wszystko. Właśnie rozmawiałam z mężem i też powiedział żebym się już zajeła zakupami.
Dziś w Rzeszowie była wiosna 🙂 kilkanaście stopni i słoneczko. Ja miałam dzień pełen wrażeń w porównaniu do ostatnich tygodni leżenia bo rano badania krwi (po glukozie dlugo wlaczyłam żeby nie zwymiotować i się udało), później byłam u teściów a wieczorem jeszcze u poleconego lekarza co homeopatią alergię leczy, a ja jestem strasznym alergikiem na pyłki i jak z jednek strony cieszę się na wiosnę to z drugiej jest to dla mnie najgorszy czas. Zobaczymy jak to na mnie będzie działać, a nie chcę brać sterydów teraz i przy karmieniu piersią.

Też słyszałam że sudokrem jest dobry. Mam nadzieję że nie będzie on nam często potrzebny. Będzie ciepło więc mamy możliwość wietrzenia pupci maluchom 🙂

Agga, Łajsoka śliczne buźki. Nasza dama nie lubi się niestety fotografować. Wszystkie zdjęcia wyglądają mniej więcej tak:

[IMG]http://i50.tinypic.com/33vi2id.jpg[/IMG]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...