Skocz do zawartości

Czy są już tu jakieś Majóweczki 2010? | Forum o ciąży


Anite

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 16,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Pszczola24

    1700

  • Kasiaa

    2904

  • Radzia80

    1909

  • lajsoka

    2412

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Pszczółka, rzeczywiście nieciekawie, a z ZUS-em to trzeba pilnować wszystkiego. Kiedyś, jeszcze przed ciążą miała taką samą sytuację. Od tamtej pory kseruje każde zwolnienie, a teraz to już wogóle bo wysyłam pocztą i przy wipisywaniu kolejnego sprawdzam z kserem czy daty się zgadzają - musi być ciągłość.
Panie w okienku w ZUS-ie to chyba siedzą tam po to żeby papiery odbierać, ale żadna nie pomysli przy tym ani trochę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gabiś chyba w czwartek świętowała początek 36t 🥴

O qurcze Pszczółko może wszystko się szybko potoczy i wypłatka będzie wcześniej.

Mi się już nawet nie chce patrzeć na moją wypłatę, 2 miesiące przed moją ciążą zmienili wszystkim umowy, pozmniejszali etaty, bo firmę rzekomo dopadł kryzys 😠 Tak więc wynagrodzenie nie było liczone z ostatnich 12 miesięcy, tylko od momentu zmiany umowy. Więc moja wypłata spadła dokładnie o połowę 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Własnie ja też robię ksera, i na moim ksero mam podbite kiedy przyjęli. Ciągłość zwolnienia mam bo to też sprawdzam zawsze. Ale mój lekarz walnął się w dacie wystawienia dokumentu. Zwolnienie pisał mi 8 marca, a na zwolnieniu jest 8 lutego 😞 i o to cały dym 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Dziewczyny

Ja miałam ciężką noc bo jakoś się ułożyc nie mogłam ale jak już mąż się ewakuował do pracy i miałam całe łóżko dla siebie to się obudziłam w pół do dziesiątej 😁

Ja już torbę mam prawie spakowaną - zostały mi tylko koszule nocne 🙂 ja lubie mieć wszystko przygotowane wcześniej i dopiero się chyba wyluzuję jak przepiorę i przeprasuję wszystkie ciuszki, a nie jestem jeszcze nawet w połowie 😞

Tak ostatnio sobie myślałam, że jednak faceci to zupełnie inny gatunek 🙂 ja z natury jestem pedantką i mówię ostatnio do męża, że nie mogę przestać myśleć o tym, że po porodzie jak będę mieć tylko wolną chwilę, to powinnam odpoczywać, a nie sprzątać i oczekiwałam że wtedy on mi powie że on przejmie sprzątanie, a on mi na to, że trudno ale będzie troszkę brudniej w domu!!!! Ach te chłopy!!

trszeba jakiś obiad zacząć robić 😞 Podobnie jak Madziocha robię schabowe 🙂 Mniam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Takie mi przyszło pytanie do głowy. Kupujecie maluchom już jakieś zabawki, karuzele, maty edukacyjne itp? Od kiedy sie takie rzeczy dziecku daje?
Ja w sumie mam grzechotkę, pozytywnę-pluszaka i 2 pluszaki. Wszystkie te zabawki sa od 0+

Zastanawiam się czy kupować już pościel. Chyba potrzebna jest tak około roku?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Madziocha ja zabawek nie kupuję, karuzela ponoc zdaje egzamin dopiero ok 3 m-ca zycia dziecka, wczęsniej dziecko sie nią nie interesuje... Maty i tego typu rzeczy zostawiam na prezenty, jak nie dostniemy to wtedy dopiero kupie, przeciez rodzinka musi miec pole do popisu :o)
Pościeli tez nie kupuję, bo poduszki i kołderki nie będe uzywać, kupuje jedynie przescieradła a do przykrycia mam ewentualnie kocyk i spiworek - bezpieczniejszy :o)
Wydaje mi sie że na początku jedynie jakas pozytywka może sie przydac :o)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Karuzeli, maty itd, nie kupuję, podchodzę do tematu tak jak Radzia. Odwidzającym trzeba coś zostawić 😜
A co do grzechotek, pluszaków itd., to nie mam nic 🥴

Pozytywkę chcę kupić i to jak najszybciej, bo w razie czego będę małą nią usypiać 😜 Tylko nie wiem jaka, może coś polecicie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja ma wór cały zabawek, grzechotek itp. - to akurat w spadku po koleżance, więc nic nie kupuję. Poza tym to i tak wszystko leży w worku w Szczecinie - będę to zabierać dopiero później, jak rzeczywiście będzie taki moment, że Mała zacznie się interesować przedmiotami.
Karuzele nad łóżeczko też mam (dostałam w zestawie z zabawkami) ale nawet jej nie wyciągałam z kartonika :P i też jeszcze jest w Szczecinie 😜
Natomiast pościel (wkład) dostałam jakiś czas temu w prezencie, ale tj Radzia będę jej używać później bo i tak na początku dzidzia będzie w rożku, poza tym podusia na początku odpada, więc będzie wszystko czekać na swój czas. Pościel Mąż kupił wczoraj w ikei. Taką zwykłą żeby była w razie czego. A ja już upatrzyłam sobie jedną na allegro, ale to może dopiero na jesień kupię najwcześniej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mam z firmy Fisher Price taka pozytywko-projektor http://www.swiat-zabawek.pl/index.php?p975,fisher-price-pozytywka-projektor-trzepoczace-ptaszki tylko ja mam w rybki i można min. ustawić odgłos takich bulgotek jak w akwarium, ale to też może później przymocujemy i mam jeszcze taka zwykła też z Fisher price taki lew pluszowy nakręcany
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja mam takiego pluszaczka w stylu http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/10109226
tylko jest to hipopotam. Mąz sam wybierał. Najlepsze było, że przyjechał do domu i naciskamy mu brzuch a on nie gra. Za tydzień mąz pojechał z reklamacją a Pani pociągneła za ogon i gra..
Więc sobie pomyśleliśmy że jak rodzice nie wiedzą jak tą zabawkę obsługiwać to Mała też nie będzie wiedzieć i trzeba będzie jej pokazać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja się jakoś dziwnie dzisiaj czuję... miałam sie połozyc ale przyjechał szwagier po swojego PIT-a i mi jakos przeszło... Znalazłam nowe łóżeczko, dopytałam czy wymiary na pewno się zgadzają z opisem... zgadzają się!!! To nawet ładniejsze i co najlepsze - tańsze 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...