Skocz do zawartości

Czy są już tu jakieś Majóweczki 2010? | Forum o ciąży


Anite

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 16,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Pszczola24

    1700

  • Kasiaa

    2904

  • Radzia80

    1909

  • lajsoka

    2412

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Hej Kochane 🙂
A ja właśnie wróciłam z zebrania i rzuciłam się na gołąbki 🙂 masakra jaka głodna byłam!! No ale 3h się wysiedziałam...
Ja przed wyjściem z domu zaczęłam odkładać na półkę wszystko co muszę zabrać ze sobą, muszę jeszcze tylko wyprać moje koszule i staniki i w sumie będzie chyba większość. Tak więc lada chwila też będę spakowana 😁
Póki co - Kasiu - cieszę się razem z Tobą z Twojej spakowanej torby!!!! 🤪
Mam nadzieję, że na dniach tak samo będziemy się cieszyć z mojej 😜
Ja się przebieram w dresiki i idę dalej działać z wyprawką całą - i chyba czas na to żeby wstawić pierwsze pranie dla Małej 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja jeszcze nie kupiłam tego Tamtum Rosa... wysatczy 10 saszetek? Kolezanka mi mówiła zeby sobie je dzielić bo tego wychodzi z saszetki duzo i potem reszta do wylania...
Ja wlasnie grzebię na tej stronce doz bo wczesniej jakoś natchnienia nie miałam... taniej tam leki wychodza niż w aptece...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Heja laski
ja niedawno wrociłam do domu prawie cały dzien mnie nie było,a z fryzjera jestem zadowolona 🙂
Radzia twoje łózeczko barodz mi sie podoba i takie funkcjonalne jest.
Kasiu ja tez sie ciesz z twojej torby 😆 Ja swoja tez tak codziennie zamierzam spakowac i jakos mi to nie wychodzi. Moze jutro sie tego na powaznie podejme 🙂 Ja najbardziej mam dylemat ile ubranek dla małej zabrac zeby nie przesadzic, ale zeby tez czegos nie zabrakło. Kasiu a ty co spakowałas do swojej torby jesli mozna wiedziec?
Dziewczyny jak ja wam zazdrosze ze macie ikee w swoim miescie. Bo w Szczecinie jeszcze nie wybudowali, a najblizsza jest w Poznaniu, albo w Berlinie ale tam ceny w euro wiec sie nie opłaca 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Łajsoka - ja kupiłam saszetki bez irygatora. Patrząc na to co będziemy miały między nogami po porodzie to ja bym nie miała odwagi użyć irygatora :P resztą nawet nie wiem czy to byłoby wskazane, ale moim zdaniem nie. Ja kupiłam jedno opakowanie - tam jest 10 saszetek. Jedną rozpuszcza się o ile pamiętam w 0,5l wody. Zamierzam to sobie dzielić po pół saszetki i po podmyciu się po prostu przepłukać, opłukać to tą mieszanką. Nie wiem - jakąś buteleczkę chyba wezmę i tak sobie będę podlewać jakoś :P innej drogi na razie ni widzę..

Karolcia - co do Ikei to też strasznie nad tym ubolewam 😞 fakt że teraz mieszkając w Gorzowie to do Poznania stosunkowo niedaleko, ale nigdy jakoś nie ma czasu tam jechać. A w Szczecinie by się Ikea przydała i to bardzo 🙂 Mi by było po drodze z racji częstych wizyt w tym pięknym mieście :P a dwa to znam masę osób które muszą właśnie jeździć albo do Poznania albo do Berlina za Ikeą...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kochane jesteście, że podzielacie moją radość 😜

Radzia ja mam takie bóle podczas skurczu, ale nie za każdym razem. Właśnie przed chwilą tak miałam. Kąpiel faktycznie Ci pomoże 😉

Łajsoka, ten irygator nie jest potrzebny. Wystarczy w jakiejś miseczce rozpuścić ten proszek i przemywać krocze np płatkiem kosmetycznym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Rzeczy w mojej torbie

- 2 ręczniki (kąpielowy i mniejszy)
- 2 koszule nocne (w tym jedna do porodu)
- majteczki jednorazowe
- 1 biustonosz do karmienia (czekam na paczkę z allegro, więc dorzucę jeszcze 1)
- klapki do kąpieli
- ogromne podpaski poporodowe z apteki+ dokupiłam największe podpaski z Always
- 5 podkładów na łóżko
- skarpetki 2 pary
- 2 rolki super miękkiego papieru toaletowego , posłuży mi też do wytarcia krocza po podmywaniu (po porodzie)
- 10 pampersów dla dzidzi,
- oliwka dla dzidzi,
- chusteczki nawilżane la dzidzi,
- osłonki na sutki w razie gdyby mnie bolały przy karmieniu,
- jutro dorzucę wszystkie kosmetyki, szczoteczka, mydło, szampon itd.
- podkładki na kibelek (ale to dopiero jutro, bo odbiorę je z apteki)

Zaraz zajrzę do torby i sprawdzę czy wszystko tu wpisałam i niczego nie pominęłam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nie.. ja akurat majtasy kupiłam wcześniej w hurtowni za ok 6 zł (5 szt). Na DOZ te co ja mam kosztują 7 zl ale że i tak muszę dokupić to kupię na DOZ, bo to raptem 1 zł więcej i nie opłaca mi się jechać po same majty gdzie indziej bo na dojazd wyjdzie więcej 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja kupiłam jedno opakowanie czyli 2 pary, myślę że to łatwo można wyprać i szybko schnie.
Ja kupowałam taką sól http://www.doz.pl/apteka/p3526-Physiodose_plyn_do_przemywania_oczu_i_nosa_5_ml_x_12_szt ale Pszczólka kupowała taką http://www.doz.pl/apteka/p19987-Gilbert_NaCl_0.9_5ml_fizjologiczny_roztwor_soli_100_ampulek
Ta większa ilość bardziej się opłaca
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ufff udało mi się wyczołgać z wanny 😠

Karolcia nie pakuje ciuszkow dla Małej, bo szpital ubiera dzieciaczki w swoje ciuchy. Jedynie na wyjście, no o tym pomyślę poźniej 😉

Mam takie same majtki 😜 Ale tylko 2 szt., więc jutro dokupię
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...