Skocz do zawartości

MAMUSIE LISTOPADOWE...O WSZYSTKIM... | Forum o ciąży


1989gwiazdeczka

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Ja wizyte mam za tydzien(3.09) ostatnia wizyta co miesiac bo teraz juz bede miala co 2 tygodnie-tak mi zapowiedzial lekarz.Rez nie moge uwierzyc w to ze w Londynue tak wyglada opieka medyczna i juz sie nie dziwie ze moja kolezanka ktora od 7 lat mieszka w Londynie na czas ciazy wrocola do Polski bo jak mi pisala zwariowalaby jakby nie mogla chodzic na usg widziec swoje dziecko itp.I czytajac i ja i ciebie Elmirko to ja wole nasze zadluzone szpitale ale opieke taka jaka mam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Dziewczyny nie jest az tak strasznie. Wszystki najwazniejsze badania mam robione tylko nie tak czesto jak w polsce. A jesli chodzi o usg to niestety maja ograniczone fundusze i jezeli ciaza nie jest zagrorzona to przysluguja tylko 2 skany. A do lekarzy prywatnych niestety sa kolejki zwlaszcza polskich specjalistow. Co do lekarzy ogolnych i przychodni zdrowia to niestety jest jak jest jesli nie umierasz to dostajesz paracetamol i krzyzyk na droge i modl sie moze ci przejdzie. Cale szcescie sa tez lekarze z powolania ktorzy potrafia leczyc i nawet przepisuja antybiotyki jesli jest koniecznosc. No i najwiekszy plus i duma Wielkiej Brytanii - sluzba zdrowia jest darmowa dla kazdego niewazne czy masz ubezpieczenie czy nie jestes osoba pracujaca czy bezrobotna zyjesz z zasilkow itd pomoc medyczna masz za darmo wiec to jest tu dobre.
A jesli chodzi o ciaze to naprawde jesli dzieje sie cos strasznego i podejzanego to przeprowadzaja dodatkowe badania i robia dodatkowe usg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
edithd napisał(a):
jestesmy po zabiegu. zabrali nam Kari o 10.30, o 11.15 była z powrotem. ale jest płaczliwa i niespokoja, trochę śpi, chce pić a nie może jeszcze 😞(( boli ją gardło
ja ok, Mały saleje strasznie dziś
poczytam was póki spi

Super ze juz po wszystkim-grymasna bo dziecko wiec zrozumiale ale najwazniejsze ze po wszystkim-strasznie szybko to zdziałali
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A za te ciuszki(56rozm.) zapłaciłam za sztukę 3 zł 😉 bo malutkich rzeczy prawie a prawie nie mam a nie wiadomo jaka się dzidziula urodzi a troszke malutkich zdecydowalam sie zeby miec z duzych mala zrobie podwine nogawki rekawki 😉 kolory neutralne bo a wiadomo może jakaś niespodzianka będzie hihihiih zanim kupiłam oblukałam z każdej strony i wymacałam zero plam zero oznak uzytku tylko wyprac wyprasować i ok więc mam juz wszystko dla Lenki z ciuszków zostało łóżeczko wyposażenie kosmetyki i mogę rodzić 😉 a znając mnie to do listopada i tak jeszcze coś dokupie tylko juz z cieplejszych rzeczy polarowych welur bo bawełnianych mam ful całą szafe i komodę.
[IMG]http://i48.tinypic.com/wb6p94.jpg[/IMG]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edithd super,że już po. Będzie dobrze. Kari jest dzielna.
Anula super zakupy 🙂
Byłam u gina i z synkiem wszystko ok 🙂 🙂 🙂 🙂 waży prawie 1,5 kg - ok. 1423 gr. Ciągle tak samo ułożony. Główką w dół, brzuszek przy moim pępku,a stópki pod moim żebrami 🙂 🙂 🙂 niestety twarz ma ciągle przy łóżysku i nie można ładnego zdjęcia zrobić twarzy. DO tego jeszcze dłońmi je zasłania... Może innym razem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej...a ja od wczoraj chora...dopadła mnie grypa jelitowa...masakra już nie wyrabiam...cały czas lecę na kisielku i waflach ryżowych...skonsultowałam się z ginem i kazał mi brać stoperan powiedział że małemu nic nie zaszkodzi...mężusia mojego też wczoraj złapało ale już mu przeszło tylko mnie trzyma...dobrze że nie wymiotuję bo jak bym dodatkowo wymiotowała to czekałby mnie szpital....ciesze się że alicce u Ciebie już wszystko ok to najważniejsze...ja dzisiaj dosałam od sąsiadki pełno ciuchów dla małego już mi się nie mieści w szafach to wszystko a jeszcze wr wrześniu mam dostać ciuszki po kuzynki synku nie wiem gdzie ja to poupycham i tak wiem że wszystkiego nie założy ale zawsze to oko cieszy nowy ciuszek 🙂 mi do szpitala brakuje tylko dla małego chusteczek nawilżanych a dla mnie kapcie klapki pod prysznic wkłady poporodowe( choć koleżanki mówiły że najlepsze jest legnina którą dostaje się w szpitalu) jedną koszulę do karmienia i staniki do karmienia a resztę już mam...a do domu musze jeszcze tylko zakupić krople na kolki czopki na gorączkę herbatkę laktacujną, parafinę na ciemieniuchę, spray do pępuszka, gaziki i w razie w mleko 1 dla małego i też już mogę rodzić 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej mamusie 🙂
U mnie pracowity dzień ! Z mężem już troszke lepiej, ale nadal w łożku leży. Jutro jak wydobrzeje czekają go prace koło domku bo musimy pomyć tarasy, wykosić trawę i umyć samochody 😁

Ja dziś porobiłam pranie, plus prasowanie 🙂 bo w pt mąż leci do Dublin'a na 10 dni 😞 i musze mu wszystko przyszykować.

Megan super, że synek rośnie 🙂 sama jestem ciekawa ile waży moja sofii 😁 jutro idę do ginekologa, to się dowiem 🙂

Edithd jak dobrze, że już po wszystkim. Teraz dzielnie odpoczywajcie i szybko wracajcie do zdrowia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aallicee napisał(a):
Witam mamusie 🙂 ja dziś rano byłam na glukozie 🤢 bleeee choć nie była tak źle jak przy Wiki 🙂 po powrocie przespalam cały dzien 🙂

Ja walnelam sobie drzemeczke bo zaczelo mnie klasc dziwnie i myslalam ze bierze mnie jakies swinstwo bo wszyscy chodza prychaja kichaja i jeszcze tego mi by trzeba bylo zasmarkania ale drzemnelam sobie przeszlam sie z mezusiem po buleczki na sniadanko i jest juz ok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ale fajną rzecz wynalazłam na allegro chyba sobie zakupię fajna rzecz i pamiątka super
http://allegro.pl/show_item.php?item=2581174856&msg=Obserwujesz+t%C4%99+transakcj%C4%99.%3Cbr+%2F%3E%0D%0ANie+przegap+jej+zako%C5%84czenia.+Ustaw+przypomnienie+w+zak%C5%82adce+%3Ci%3E%3Ca+href%3D%22%2Fmyaccount%2Fwatch.php%22%3ETrwaj%C4%85ce%3C%2Fa%3E%3C%2Fi%3E.&watched=1&msgtoken=2115c2a3abfe1d62338ee15a0f666a574a80fea88dffff9b62fb8b71e1e483bb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anula też to oglądłam 🙂 🙂 mam zamiar taką rameczkę sprezentować Mężowi pod choinkę. Ale troszkę inną.
http://allegro.pl/ramka-z-glinka-na-odcisk-imie-data-dedykacja-i2550667821.html
http://allegro.pl/ramka-ramki-zdjecia-glinka-odcisk-imie-data-abi-i2552330521.html
http://allegro.pl/ramki-zdjecie-glinka-odcisk-imie-data-na-stelazu-i2552905371.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
edithd napisał(a):
a my idiemy spac
kari w miarę
jak noc bedzie ok, to jutro o 8 wychodzimy
jeszcze zadnego dnia ciązy nie przeleżałąm tak jak dzis 🙂)))

To super-przyjemne z pozytecznym za jednym razem tak narzekalas ze nie masz kiedy polezec to dzis sie wylezalas a zabieg Kari na dobre wyjdzie bo sie osluchalam na ten temat i oczytalam wiec super ze wszystko u Was ok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Megan101 napisał(a):
Anula też to oglądłam 🙂 🙂 mam zamiar taką rameczkę sprezentować Mężowi pod choinkę. Ale troszkę inną.
http://allegro.pl/ramka-z-glinka-na-odcisk-imie-data-dedykacja-i2550667821.html
http://allegro.pl/ramka-ramki-zdjecia-glinka-odcisk-imie-data-abi-i2552330521.html
http://allegro.pl/ramki-zdjecie-glinka-odcisk-imie-data-na-stelazu-i2552905371.html

Wyłapałam pierwszą lepszą ale fakt wybor jest bombowy -i dobry pomysł walniemy prezenciki dla mężusiów pod choinkę ja tak wymyslilam ze Lence kupie taki malutki stroj mikołajka wsadze w nosidelko pstawie pod choinke i podpisze jako prezent dla meza-na bank mnie z prezentem nie przebije hihihih
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...