Skocz do zawartości

MAMUSIE LISTOPADOWE...O WSZYSTKIM... | Forum o ciąży


1989gwiazdeczka

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
gosiaczek83 napisał(a):
baiser88 napisał(a):
Dzień dobry 🙂

U mnie kolejna nieprzespana noc, już pomalutku się do tego przyzwyczajam...

Mam do Was pytanie, bo moja gin nic już o tym nie wspominała, ale czy między 28-32 tygodniem należy również zrobic USG genetyczne??? Co prawda, miałam robione USG z pomiarami ale to było to zwykłe, zastanawiam się czy ni umówić się jeszcze na jedno

Ja to wiem ze dzis mam wizyte kolejna albo za 2 tygodnie albo miesiac a pozniej co dwa tygodnie i co tydzien blizej konca

Baiser z tego co ja sie orientuje miedzy 28-32 tyg. jest normalne kontrolne usg z oceną narządów i stopnia rozwoju. Tak mam na rozpisce od lekarza do którego chodze robić usg. Genetyczne tylko w poczatkach 🙂 Ja mam wizyte u gin swojego w środe rano, może zdąrze porobić odrazu badania krwi, a popołudniu mam usg w drugiego lekarza. I to bedzie przedostatnie badanie Usg wg planu oczywiście 🙂 nastepne dopiero pod koniec ciązy 🙂 w 36 tyg. chyba.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Ja też dziś słabo spałam 🙂 ale to przez komary 🙂 całą noc mi brzeczał nad uchem i kąsał. Mysłałam że dostane białej gorączki... Mała mi nie dokucza w nocy jakoś... śpi razem ze mną od 23-24 do rana sie nie budzi chyba bo kopniaków nie dostaje. Gorzej tylko bo zauwazyłam już ze troche brzuch mi przeszkadza jak sie obracam na boki 🙂 musze uwazać i delikatnie pomału sie gramolić 🙂 i podkładam poduche jasia pod brzusio 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
gosiaczek83 napisał(a):
Ja też dziś słabo spałam 🙂 ale to przez komary 🙂 całą noc mi brzeczał nad uchem i kąsał. Mysłałam że dostane białej gorączki... Mała mi nie dokucza w nocy jakoś... śpi razem ze mną od 23-24 do rana sie nie budzi chyba bo kopniaków nie dostaje. Gorzej tylko bo zauwazyłam już ze troche brzuch mi przeszkadza jak sie obracam na boki 🙂 musze uwazać i delikatnie pomału sie gramolić 🙂 i podkładam poduche jasia pod brzusio 🙂

Ja to samo na lewym boku wiekszosc czasu spie bo zeby nie uciskac zyly glownej lewy bok najlepszy ale na chwilke jak chce sie wyprostowac to ciezko i pomalu sie turlam a wstac z lozka nie lada wyczyn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wizyty u lekarza prowadzącego owszem teraz zaczniemy częsciej chodzić mi mowila że co 2 tyg. ale usg ja nie mam na wizycie tylko chodze prywatnie wiec wiem że nastepne dopiero w 36 tyg. ostatnie. No chyba że cos sie pokomplikuje... odpukać. Zaczynam sie zastanawiać jak ja to logistyznie ogarne 🙂 na wizyty teraz po przeprowadzce musze jezdzić do warszawy a to 120 km 🙂 raz na miesiac to ok mozna bryknąć ale jak bedzie czesciej heheh to moze być problem. Zastanawiam sie czy nie trzeba zmienic lekarza pod koniec ciązy 🙂 choć to głupie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ahh to ostatnio robiła mi USG jak byłam we wtorek, więc to pewnie było to 🙂 Kolejne mam w 34 tygodniu, ze względu na moją skracającą się szyjkę. Uff ja też mam problem z przewracaniem się z boku na bok... Leżę w łóżku i takie nudy, czekam na rodziców bo popołudniu jedziemy kupić kabine prysznicową plus odebrać tapety, które z mężem zamówiliśmy , to troszkę sie pewnie nachodzę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dosc prasowania na dzis bo nawet mimo pozycji siedzacej w krzyzu mnie boli jak diabli poleze sobie teraz a pozniej zaczne zabiegi pielegnacyjne przed wizyta.Gosiaczek-wg mnie to no to fakt zgodze sie troche glupie zmieniac lekarza na sam koniec tymbardziej ze lekarz zna juz ciebie i dzidzie a ze zmiana na innego roznie byc moze,a dojechac no ciezko bedzie ale czego my mamusie nie jestesmy w stanie zrobic dla naszych maluszkow.Baiser-powolutku dreptaj przysiadaj gdzie tylko mozna i wytrzymasz ja tak ostatnio na zakupach dreptalam i gdzie tylko moglam przysiadalam-spojrzenia niektorych ludzi byly powalajace ale w d.....to mialam bo to mi ciezko bylo a nie im.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam mamuski po weekendzie 🙂
ja w koncu wyszlam na troche z domu 🙂 sobota i niedziela minely zakupowo 🙂 musiałam porzadnie ubrac mężulka do nowej pracy na dziś wiec dostał chłopina nowe buciki takie jakie chciał i 4 pary portek (koszul nakupowałam mu juz wczesniej )i po kryjowmu pokupowałam ostatnie rzeczy dla maluszka 🙂 teraz juz tylko musze znaleźć czas prac i prasować ubranka 🙂 Wiki szła dzis na nową grupe najstarszą w żłobku....ciekawe jak sie jej spodoba 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
anula4ever napisał(a):
Andziucha napisał(a):
anula4ever napisał(a):
Andziucha napisał(a):
dzien dobry 🙂

A witamy witamy jak zwykle o tej porze

jak moj syneczek spi 🙂
to ja wpadam tu bo z nim to nie ma takiej opcji rozniosl by mi komputer hehe

tak tez sie i domyslilam-to co to bedzie z 2 brzdacow? 😉

dom wariatow hehe 😁 😁
jestem ciekawa jak to bedzie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Paputki ja to mam chyba tylko jedne 🙂 i zastanawiam sie czy sens dokupować wiecej? Skarpetek tez mam sporo wiec mysle ze starczy? Dzidzia i tak spiochy czy pajace ma z zakrytymi stópkami na to skarpeciuchy i chyba nie zmarznie? paputy do wózeczka na wyjscie dodatkowo bede zakładać bo mam takie grubsze, ocieplane
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
anula4ever napisał(a):
Dziewczyny a duzo macie takich paputkow dla malenstwa?Bo ja mam 3 pary i ful skarpeteczek i zastanaeiam sie czy jeszcze paputki kupic bo taki dzidzius to tylko lezy i zeby w nozki bylo mu cieplo


jaa chyba nie mam zadnych, Wiki nosila skarpetunie 🙂 a do kombinezonu to bez butów 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anula ja też mam tylko jedne, z tych grubszych ! I ful skarpetek, nawet ostatnio bratowa mi pokupiła kolejne, więc jest tego sporo, a jeszcze muszę kupić fajna czapeczkę zimową, bo mam 3 po kąpieli i jedną taką wiosenną a nie mam takie grubej zimowej, kombinezon już jest bo bratowa we włoszech zakupiła , a jak mężulek wróci 11 idziemy kupić ten wózek, jednak X-lander X-move kupujemy, zobaczymy jak będzie się sprawował.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Andziucha napisał(a):
ja musze sie spiac i sobie torbe spakowac ale jakos narazie nie mam weny 🥴
mam za to mega lenia ☺️


Andziucha też mnie to czeka, gin już na ostatniej wizycie kazała ze wzgledu na mój stan, ale ja we wrześniu nie zamierzam rodzić i cały czas tłumacze mojej królewnie, żeby spokojnie sobie jeszcze troszeczkę posiedziała, bo teraz jeszcze nie czas 🙂 ale od końca września kończe przyjmować wszelakie lekarstwa na podtrzymanie ciąży i zobaczymy co to będzie.. Oby jak najdłużej

Andziucha a jak z Twoim terminem?? przesunął się? Bo mój już się waha około 30 pażdziernika

Anula a z prasowaniem miałam podobnie, wszystko mnie bolało a tez prasowałam na siedząco 🙂 ale to tylko przyjemność!! Daj znać po wizycie, jestem ciekawa jak u Twojej Lenki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a ja po wizycie. all OK. Mały lezy wysoko, nic sie nei luzuje, mogę robić co tylko chce 🙂 waga 2 kg, ja 11kg na plusie.... siusiak na miejscu.Mały pokazał nam język 🙂
data porodu 21.10, ale nie wierzę w to.... na usg z Kari zawsze pokazywalo ok 16.06, z okresu było 20.06 a wylazła 22 🙂

kari wlasnie mi zasnęła na bajce...

ide was poczytac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja juz te4z po wizycie.Lenka wazy uwaga uwaga 1498g-moja mala kluseczka 😉 lezy prawidlowo kopie jak diablica glowice usg-mala zadziorka.termin mi sie wg us przesunal na 11 listopada a co najlepsze to sam lekarz sie zdziwil i powiekszal ma taka bujna czupryne tyle wloskow i lekarz byl w szoku ze bujna czupryna bo nie kazdemu dziecku tak bardzo wloski widac widac ale u naszej to mocherek 😉 po tatusiu bujna czupryna 😉 Lenka maly bujaniec reka pod glowa jakby sobie na hamaczku sie wylegiwala.lozysko wody ok szyjka prawidlowa rozwarcia nie ma-bo od wczoraj mialam takie dziwne wrazenie jakbym miala wielka dziure tam na dole ale to pewnie ze wzgledu na to ze czasami jak Lenka sie wypina to ja tak czuje najwazniejsze ze wszystko ok tatus widzial cipcie w powiekszeniu i na 100% kobitke splodzil co do wynikow to powtorka toxo ok paciorkowca nie mialam robionego jeszcze jest czas mocz sie poprawil ale zelazo troche spadlo wiec mam lykac 2 razy dziennie mam globulki dowcipne bo zaczyna mi sie cos robic wiec w pore jest reakcja bo i faktycznie od soboty jakis intensywniejszy sluz mi zaczal wyciekac i pewnie dlatego wiec bede sie czopowac 😉 kolejna wizyta za 3 tygodnie 26 wrzesnia.A jak na serduchu lzej popatrzec na kluseczke 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...