Skocz do zawartości

MAMUSIE LISTOPADOWE...O WSZYSTKIM... | Forum o ciąży


1989gwiazdeczka

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Karina83 napisał(a):
czesc dziewczynki 🙂 dzieki za rady -. ten zestaw do lozeczka kupilam wczoraj na allegro, ale zanim mama to dostanie i wysle mi do niemiec to jeszcze potrwa 😞 sterylizatory musze popatrzec czy sie oplaca bardziej w niemczech kupic czy w polsce sa tansze...
wlasnie gadalam z kumpele i ona mnie zszokowala- ona ma teraz 1.5 synka i wszystkie jego ubranka do roku czasu prala recznie w plynnym mydle nawet pieluchy< tetrowe itd zeby dziecko sie nie uczulilo, nie uzywala poza oliwa z oliwek i mydlem zadnych kosmetykow! to dopiero poswiecenie! i dziecko wykompala pierwszy raz dopiero po tygodniu wyjscia ze szpitala bo ponoc tak lepiej?
slyszalyscie cos na ten temat?

Tak ja slyszalam i bylam swiadkiem moja siostra rodzac 7 lat temu w warszawie na solcu(aallicee bedzie wiedziec dobrze gdzie 😉 urodzila mala i tam dzieci nie sa od razu myte z mazi plodowej dopiero na 2 lub 3 dobre no wycieraja ze sluzu krwi itp ale taka skropke zostawiaja na skorze bo maz chroni skore dziecka a w wiekszosci szpitali od razu myja do czysta dzieci wiec nie wiem ktora metoda lepsza ale co do prana recznego nie dziekuje mamy takie czasy i taki sprzet ze po co sie uwsteczniac i sobie zycie utrudniac proszek plyn dla dzieciaczka i w pralke-ja nie jestem wogole zwolenniczka recznego prania bo czy upral czy nie mam i tak wrazenie ze jest brudne a z pralki to inaczej-no chyba ze jakis ciuch wymaga delikatnego taktowania to jeden dwa upior recznie ale nie zeby sterty prania a dziecko dobrze brudzi i pralka tylko ulatwia zycie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Witam, fajne te staniki tylko szkoda, ze nie maja fiszbin, no chyba ze cos przeoczylam. Nigdy takich nie nosilam i chyba bym sie zle czula. Zreszta cycochy mi urosly z malutkiego b na c, takich donic w zyciu nie mialam 🙂 i jednak cos je musi podtrzymywac.
Ja dzis drugi dzien walki z porzadkami, na czas l4 i macierzynskiego przeprowadzilismy sie do moich rodzicow i musze wygospodarowac w szafkach miejsce na ciuchy dla dzidziusia i K.
A tak z innej beczki, moze doradzicie: w lutym kupilismy mieszkanie, wyremontowalismy dla siebie, no ale jak sie okazalo, ze dzidzius sie pojawi postanowilismy, ze na poczatku "przy mamusi bedzie lepiej", teraz mam dylemat jakich malo, czy na ten okres wynajac mieszkanie-liczac sie z tym, ze troche lokatorzy go zniszcza, czy zostaiwc zeby stalo puste? Chcielismy je wynajac od wrzesnia, sporo osob je widzialo i kazdy chcial brac od razu, ale mi sie potem odwidzialo i jakos szkoda zrobilo. Juz sama nie wiem co robic, ale w pazdzierniku chyba bedzie drugie podejscie z wynajmem...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Thalia-wiesz kazdy zna swoje mozliwosci finansowe i sytuacje.Ja ci opowiem w skrocie jak to u nas bylo.Mielismy mieszkanie i mielismy dylemat czy wynajac czy sprzedac.Wynajem wchodzil w gre bo lokatorzy by splacali kredyt wiec z tym bylby spokoj ale liczylismy se z tym ze lokator wiadomo lokator mieszkanie po remoncie generalnym i szkoda bylo by tej pracy i tej wsadzonej kasy co miesiac przyjezdzac kontrolowac pobierac kaucje w razie w a byly u naszych takie przypadki ze lokatorzy byli sobie mieskzali placili az wreszcie naciagneli wody pradu spakowali sie i wyniesli i znajomi po sadach sie ciagali za glupi czynsz plus rachunki a co zostawili to tragedia.Wiec my bralismy to pod uwage i jednak zwyciezyla sprzedaz-taka sytuacja ze moim rodzice musieli przepisac dom po babci na siostre a nasz dom przepisali dla mnie wiec mieszkanie sprzedalismy kupe kasy na tym jeszcze zarobilismy bo po remoncie i zysk wsadzilismy na podwyzszenie i generalny remont pietra u rodzicow.Teraz nie mamy kredytu zyjemy spokojniej a ja jak sie nudze zawsze moge zejsc do rodzicow-bo tam bylam sama skazana na siebie bo maz cale dnie w pracy.W dodatku mam siostre 2 km od siebie i juz minal rok jak sprzedalismy mieszkanie splacilismy kredyt i spokojnie mieszkamy tutaj.Wiec to zalezy od was jaka decyzje podejmiecie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
edithd napisał(a):
poza tym nie wiem jak u was, ale w PL zaraz po urodzeniu sie dziecko ociera a od nast dnia codziennie sie kąpie w szpitalu (zazwycaj pod bieżącą wodą....niezbyt ciepła...). myśmy codziennie kąpali od 1szego dnia w domu


my też kąpalimsy Wiki codziennie od powrotu do domu i super potem spała 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam wszystkie mamusie 🙂

My już po śniadanku, zaraz zabieram się za prasowanie i muszę pomóc bratowej coś popakować w pudła bo będę się przeprowadzać w tą sobotę.

Odnośnie tej kąpieli, to tak bardzo na tym się nie znam, ale wydaje mi się że okres jednego tygodnia nie kąpania malucha nie jest dla niego korzystny, mogę zrozumieć jeden dzień ale nie jeden tydzień. Do mnie będzie przychodziła położna przez pierwsze 3 dni, i wiem że zawsze kapie dziecko, a tak jak już dziewczyny wspominały wcześniej w większości szpitalach dzieci są od razu myte pod bieżącą wodą !

Anula wow ile Ty masz tych wszystkich ciuszków 😁 super ! Ja nei mam aż takich ilości, ale wstrzymuje się już z kupowaniem, bo wiem że każdy będzie przychodził i też coś przyniesie a chyba powinno mi starczyć, jak nie to mąż będzie latał i kupował 🙂

btw. tez wkurza mnie to forum !! Tyle reklam wrrrr

Jak Wasze samopoczucia??? Kurcze jeszcze 1,5 miesiąca i my możemy zacząć się rozpakowywać 😁 już czuje te emocje 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
anula4ever napisał(a):
A zakupujecie jakies herbatki laktacyjne?Jesli tak to jakie?Ja zamowilam z ostatnia przesylka gosciu mial takie herbatki ale to wogole zdaje egzamin?Najwyzej wywale jak nie bedzie mi smakowac albo nie bedzie rezultatu


Też nad tym myślałam, ale nie wiem czy one tak naprawdę działają

Mnie nurtuje od kilku dni temat rozstępów, hmm kiedy sie pojawiają jeśli mają być??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
baiser88 napisał(a):
anula4ever napisał(a):
A zakupujecie jakies herbatki laktacyjne?Jesli tak to jakie?Ja zamowilam z ostatnia przesylka gosciu mial takie herbatki ale to wogole zdaje egzamin?Najwyzej wywale jak nie bedzie mi smakowac albo nie bedzie rezultatu


Też nad tym myślałam, ale nie wiem czy one tak naprawdę działają

Mnie nurtuje od kilku dni temat rozstępów, hmm kiedy sie pojawiają jeśli mają być??


mi sie już poajwiły ze dwa małe na cycka ale już jakoś dawno temu a na brzuchu nie mam nic i nie czekam aż się pojawią 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aallicee napisał(a):
baiser88 napisał(a):
anula4ever napisał(a):
A zakupujecie jakies herbatki laktacyjne?Jesli tak to jakie?Ja zamowilam z ostatnia przesylka gosciu mial takie herbatki ale to wogole zdaje egzamin?Najwyzej wywale jak nie bedzie mi smakowac albo nie bedzie rezultatu


Też nad tym myślałam, ale nie wiem czy one tak naprawdę działają

Mnie nurtuje od kilku dni temat rozstępów, hmm kiedy sie pojawiają jeśli mają być??


mi sie już poajwiły ze dwa małe na cycka ale już jakoś dawno temu a na brzuchu nie mam nic i nie czekam aż się pojawią 🙂

Mi rozstepy sie nie pojawily i oby tak zostalo ale za to zauwazylam taka malutka peknieta zylke jakby zylak wyglada jakby mi ktos kreske dlugopisem zrobil ale nie bylo tego wczesniej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej
ja tez bez rostępów thx god. łądnie mi po Kari brzuch zniknął i skóra była taka łądna, teraz się boje ze popękam bo ten brzuch juz wielki mam niemiłosiernie....

ja piłam heratki z hippa, nie wiem czy działały czy nie, polozna mówiła ze najlepsze Karmi. piłam tez codziennie 0,3L 🙂 mleka miałam duzo i bez herbaty i bez piwka 🙂 na rok starczyło, a 6 miesięcy Mała tylko mleko piła.

czy mi sie wydaje czy dawno megan nie było???????????????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no powiem wam ze tez bylam zdziwiona tym dlugim niekapaniem dziecka i takim sposobem prania- bo to ogrom poswiecenia i mase roboty dodatkowej... wiec nie wiem czy bym sie zdecydowala?
FAKT TA KUMPELA MOWI ZE MALY NIE MA ZADNYCH ALERGII I PROBLEMOW SKORNYCH ale uzywajac pralki dziecko tez nie musi miec takich problemow, nie wiem nie znam sie -za niedlugo bedziemy same zbierac swoje doswiadczenia i wtedy mozemy sie wypowiedziec 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja też nie mam do tej pory żadnych rozstępów, w sumie mam nadzieje, że się nie pojawią 😁 U mnie jedynie to tylko na brzuchu, choć nie jest jakis wielki bo piersi się powiększyły ale nie moge mówić , że jakos super bardzo 🙂 . A z tego co zauważyłam to mi wszystko w brzuszek idzie, nogi bez zmian i inne części ciała tez 😁

Pewnie zakupię jakies herbatki laktacyjne na próbę i zobaczymy co z tego wyjdzie 🙂

Ja już po obiedzie i po duzym kawałku arbuza, dawno sie tak nie najadłam 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
edithd napisał(a):
hej
ja tez bez rostępów thx god. łądnie mi po Kari brzuch zniknął i skóra była taka łądna, teraz się boje ze popękam bo ten brzuch juz wielki mam niemiłosiernie....

ja piłam heratki z hippa, nie wiem czy działały czy nie, polozna mówiła ze najlepsze Karmi. piłam tez codziennie 0,3L 🙂 mleka miałam duzo i bez herbaty i bez piwka 🙂 na rok starczyło, a 6 miesięcy Mała tylko mleko piła.

czy mi sie wydaje czy dawno megan nie było??????????????? No fakt od 1 wrzesnia jej nie bylo.Napisalam eska wiec czekamy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wróciłam do domku po pobycie u Teściowej i nareście mam internet. Dziś już Was nie czytam. Jutro wszystko nadrobię, bo padam na pyszczek. cały dzień coś, gdzieś, ktoś,a na koniec dnia jeszcze 2 godzinne zajęcia w szkole rodzenia. Idę do łóżka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...