Skocz do zawartości

MAMUSIE LISTOPADOWE...O WSZYSTKIM... | Forum o ciąży


1989gwiazdeczka

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Ja normalnie kopiuje, nie musze nic wpisywać ! Ale też mnie wkurzają tyle reklam na tym forum już jest wrrr

A odnośnie Oilatum, to widzę że sa dwa rodzaje, Oilatum Emulsja do kąpieli i Oliatum Baby Emulsja do kąpieli, jest jakaś różnica między tymi produktami?????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
baiser88 napisał(a):
Ja normalnie kopiuje, nie musze nic wpisywać ! Ale też mnie wkurzają tyle reklam na tym forum już jest wrrr

A odnośnie Oilatum, to widzę że sa dwa rodzaje, Oilatum Emulsja do kąpieli i Oliatum Baby Emulsja do kąpieli, jest jakaś różnica między tymi produktami?????

Ja to raczej bede kupowac Oilatum emulsje musze wyszukac gdzies moze sa wieksze butle niz 500ml-jak znajde dam znac.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
edithd napisał(a):
oilatum mozemy wszyscy stosować 🙂 ja się w tym kąpie zeby rozstępów nie mieć 🙂))

Ja uwielbialam kapac siostr5zenice bo pozniej takie super rece sa po Oilatum a Bepanthen jest super nie dosc ze do pupy na sutki to ja zawsze sobie jakiegos syfka nim smarowalam i goil sie raz dwa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nie wiem czy te Oilatum są większe niż 500ml, widziałam raz w aptece na promocji taki dwupak 500ml że drugi był za połowę ceny, może uda mi się ustrzelić teraz taką promocję.
Kurde ale nudy!!! Męża nie ma, bo dopiero wraca we wtorek, i tak sama w domku siedzę 😞

Zaraz ide robić sok z malinek, bo tatuś wczoraj nazbieram sporo 🙂 będzie na zimę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
anula4ever napisał(a):
Baiser-jak to sie mowi okazja czyni mistrza 😉 wiadomo apteka dla apteki nie rowna a czasami bywa tak ze apteka tradycyjna taka marze nawali ze glowa boli a apteka internetowa nie dosc ze korzystniejsza cena to i do domku przyniosa 😉
www.aptekaolmed.pl/strona-glowna/264
a dlaczego ja zawsze musze linki recznie wpisywac bo przez kopiuj wklej mi nie dzialaja?tez tak macie?


ja wklejam przez ctrl + C a potem ctrl + V bo mi też nie działa zwykle kopiuj 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A ja już po występach w stolicy 🙂 Ale padnieta jestem od wczoraj od 5 na nogach, badania bieganie po sklepach, zakupy, później usg i spotkanie z kolezankami. i tak do 23. A dziś droga powrotna 🙂 Zaraz poleze troche bo mogłam sie troche za mocno sforsować... Kupiłam kilka drobiazgów dla dzidziusia i wkoncu biustonosze do karmienia. Wydałam mnóstwo kasy na to.. ale cóż. Duze piersi niestety ale są drogie w utrzymaniu... Nie moge miec bez fiszbin i miekkich... A moj rozmiar dostać to cudem trzeba trafić, nawet sie nie bede przyznawała jaki 🙂 Ale mam swój sprawdzony juz sklep w Warszawie z brafitingiem i przeróbkami na miejscu i tam kupiłam zwykłe biustonosze takie jakie mi sie podobały i pasowały tz ładne i nawet dla meza beda przyjemne do patrzenia 🙂 a teraz gorseciarka je przerabia na karmniki 🙂 wiec jestem mega zadowolona z zakupu. Bo juz spedzało mi to sen z powiek gdzie ja dostane na swoje piersiatka takie biustonosze dla mam.

Badania generalnie wyszły ok. Tylko w moczu pokazały sie ciała ketonowe - i to troche zniepokoiło połozna bo to podobno swiadczy albo o odchudzaniu albo nieprawidłowym zywieniu... hmm. Mało przybrałam na wadze. Od poczatku ciązy 2 kg. Nie mogła w to uwierzyć. Pozatym szyjka ok, morfologia lekkie wychylenia są ale bez obaw ze cos nie tak. Usg super - Olusia spała sobie smacznie całe badanie oczywiscie z raczkami przy buzi wiec słabo widać. Ale buziula pyzata hehe. I tu niespodzianka waży 1470g !!! Czyli w ciagu 4 tygodniu ponad o połowe ciezsza 🙂 bo ostatnio było 645g. Myslałam że bedzie max 1200. Bo ostatnio mówil lekarz ze malutka. A tu taka pyza. Ulozona głowkowo, narzady wszystkie ok. Jedyne co mnie zmartwiło to fakt że owinieta jest dwukrotnie pępowina wokoł szyjki. Co prawda lekarz mówi ze luzno i do porodu moze sie to jeszcze zmienic i odwinąć a narazie jej nic nie grozi bo sprawdzil wszstko dokładnie czy nie poddusza. Ale przed samym porodem trzeba to koniecznie sprawdzic i w razie jakby sie przedłuzał to będzie trzeba robić cc dla bezpieczenstwa dziecka. Ale narazie mam być spokojna bo z małą wszystko ok a mówil że co 3 dziecko jest owiniete i nic sie nie dzieje. Wody płodowe oco sie martwiłam tez w normie. Chociaz tyle... 🙂 Relacje zdałam, nadrobiłam zaległosci w czytaniu Was bo duzo naskrobałyscie i ide odpoczywać po podrózy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
anula4ever napisał(a):
Gosiaczek super ze z Ola wszystko ok i ze wody ok a wyniki to teraz z nimi bedzie roznie bo mi nawet lekarz mowil ze mozna miec ok ok a na koniec ciazy moga sie chrzanic bo dziecko wiecej ciagnie 😉 to nie tylko widze moja Lenka jest kluseczka bo twoja tez dobija do mojej 1500g


Nadrobiła przez ostatni miesiąc. Ale to dobrze 🙂 mnie to cieszy bo troche sie martwiłam ostatnio ze malutka taka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
anula4ever napisał(a):
aallicee napisał(a):
rety ale to moja dzidzia się kręci!!! co chwila wystaje mi jakaś noga albo ręka 🙂 momentami aż boli 😮
tarta się robi 🙂

Moja wywala swoje giry tak ze mozna ja pogilgotac i od razu chowa nogi 😉


mnie dzis kopie mocno że ja az sie wzdrygam 🙂 i dupke wypina bo mam wypukły kamyczek z jednej strony brzucha Hehe wczoraj siedziała cały dzien cicho jak mysz pod miotłą 🙂 chyba była pod wrazeniem wycieczki do warszawy 🙂 heheh jeden lekarz najpierw macał, później drugi jeździł głowicą, matka latała po sklepach, później zajeta na spotkaniu ze znajmomymi i zero reakcji dzidzi 🙂 cisza... ani jednego kopniaczka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
baiser88 napisał(a):
Gosiaczek super wieści 🙂 ! Dzidzia nadrobiła 🙂 mam nadzieję, że i moja przybierze, bo jest starsza o te 2 tygodnie a miała tylko 1400 😞

Nie martw sie bedzie ci lzej urodzic niz nam takie klocuszki ktore do listpada jeszcze przybiora na wadze.Mi w sumie lekarz powiedzial ze Lenka to taka do 3500 powinna sie urodzic ale kto tam ja wie 😉))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hard day..dobrze ze juz sie konczy.... ja tez juz po badaniu ale u mnie nie wyglada to tak kolorowo 😞
niby pomiary doplerowskie sa w porzadku i wszystkie inne tez ale mala jest za mala na 28 tydzien ma tylko 1kg a powinna miec minm 1200g..wiec bedzie malutkim dzieciatkiem- no i jesli za dwa tyg nie bedzie lepiej to musze to w szpitalu skontrolowac..... byc moze ze juz wogole nie wroce do pracy..ale to jakos mnie nie martwi 🙂
powinnam sie oszczedzac dobrze sie odzywiac i nie stresowac- w tym problem ze jeszzce kilka intensywnych dni przede mna i nie da sie inaczej.....wrrr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Karusia83 napisał(a):
hard day..dobrze ze juz sie konczy.... ja tez juz po badaniu ale u mnie nie wyglada to tak kolorowo 😞
niby pomiary doplerowskie sa w porzadku i wszystkie inne tez ale mala jest za mala na 28 tydzien ma tylko 1kg a powinna miec minm 1200g..wiec bedzie malutkim dzieciatkiem- no i jesli za dwa tyg nie bedzie lepiej to musze to w szpitalu skontrolowac..... byc moze ze juz wogole nie wroce do pracy..ale to jakos mnie nie martwi 🙂
powinnam sie oszczedzac dobrze sie odzywiac i nie stresowac- w tym problem ze jeszzce kilka intensywnych dni przede mna i nie da sie inaczej.....wrrr

No to sie oszczedzaj i nie forsuj dzidzia najwazniejsza ja wiem ze czasami wiele rzeczy sie chce zrobic samej ale nie jestesmy same i musimy dbac o nasz dar pod serduszkiem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Karusia ja też się martwię wagą mojej królewny, no ale najważniejsze to to, żeby były zdrowe 🙂)
ja też podczytuje dziewczyny wrześniowe , faktycznie codziennie jakaś rodzi 😁 przeczytałam, ze jedna mamusia urodziła córeczkę z rozszczepem wargi hmm tak się zastanawiam, czy takich rzeczy nie wykrywa USG4d już w trakcie ciąży ???
Ja się musze jutro koniecznie umówić jeszcze raz na to ostatnie USG 4d z wszystkimi pomiarami, zeby już było wszystko jasne że jest dobrze !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hmm, ja widzę dokładnie buzię Małego na każdym USG, bo dr przełancza głowicę usg z 2D na 3D i 4D. dzięi temu widziałam dokładnie ost nosek i usta Małego. i nie tylko hehehe 🙂 ale wracając do tematu, skoro ja widziałam dokładnie części ciała (buzi) to dr tez to powinien widziec...moim zdaniem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hey mamuski 🙂
wreszcie pospalam troche dluzej wstalam przed 7 to juz jest roznica 4 rano a 7. i nawet samoloty dzis nad nami nie lataja -widocznie nie ma wschodniego wiatru 🙂 wiec troche spokoju 🙂
i kolejny dzien skladania mebli- wy skladacie ubranka a ja meble 😞
pierzecie ubranka malenstw normalnie w automacie wedlug temperatur na etykietach? w jakim proszku lub plynie?
wy juz jestescie przy prasowaniu a ja nawet pralki nie mam podlaczonej 😞 jak was czytam czasami to sie stresuje ze nie zdaze....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
nie stresuj sie karinka. spokojnie meisiąc przed terminem zdążysz! ja ost przeglądałam zdjęcia, to 22.05 składaliśmy łózeczko dla Kari, a równo miesiąc później sie urodziła.na tydzien przed ur Małej zajęłam się ubrankami. teraz tez jeszcze nic nie mam gotowe. ubranka są w workach, dopiero musimy poprzestawiać meble w sypialni zeby łózeczko weszło, ale spokojnie, za jakis czas się tym zajmiemy.
musimy zweiźć rzeczy od moich rodziców ze strychu (leżaczek, wannę), nic w sumie nie mamy przygotowane...
ja wcz rzutem na taśmę kupiłam wkładki laktacyjne, podpaski giganty i majtki poporodowe. jeszcze tantuum rossa na rozwalony 'dół' (ost bardzo sie sprawdził) i podkłady poporodowe (nie pamiętam czy musiałam mieć czy nie, ale 1 opakowanie kupię). w sumie nabyłam to tylko dlatego ze byłam kupić Kari papacie Befado które są u nas w mieście tylko w 1 sklepie a że mam tam kartę zniżkową to wzięłam i inne rzeczy

popoludnie spędziłąm w przedszkola kari na zebraniu rodziców 🙂 o matko, pierwszy raz byłąm z tej strony...zwykle to ja prowadziłam zebrania 🙂 ale miałam stresa 🙂))) na szczęsci nikt mnie nie wrobił w 3kę grupową...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Karinka ja też dziś pobuda o 6, co uważam za sukces 😁 ! Nie martw się, ze wszystkim zdążysz, skończycie skręcanie mebli i porządkowanie i będziecie już na swoim, mysle że takie myślenie też jest budujące!!

Ja piorę w automacie, bo uważam że metody prania ręcznego to tylko i wyłącznie strata czasu. Ale jak kto woli 🙂 Kupiłam proszek Jelp, bo wiem że jest bardzo dobry i nie uczula, mam kilka pewnych rekomendacji, jest troszke droższy ale myślę, że warto zainwestować. Aczkolwiek niektórzy używają Lovela i też sobie chwalą, co kto lubi. Zakupiłam tez płyn do płukania Jelp. Generalnie starałam się stosować zasady podane na metkach, więc prałam w 40 stopniach z opcją podwójnego płukania , jedynie pieluchy tetrowe wyprałam na 60 stopni. A później prasowanie na maxa i gotowe 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...