Skocz do zawartości

MAMUSIE LISTOPADOWE...O WSZYSTKIM... | Forum o ciąży


1989gwiazdeczka

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
super anka ze z Mała all OK 🙂))))
no i z Toba też.. u mnie zelazo ok, za to mocz ciągle jais felerny, toxo z przeciwciałami mam do zrobienia, a paciorkowca mam next time to wyjdzie czy mam jakąś infekcje, bo z oględzin dr stwierdził ze wszystko czysciutkie i bez barw, wiec nie wie skąd te bakterie....powiedział ze najwyzej po porodzie mi jakiegoś antybiota dają (czego nei chce...bo nie wiem co z karmieniem...). na dzien dzisiejszy mam jesc zurawit, pic soki zurawinowe, moze przejdzie...

co do TV to normalnie jak sie wcz ucieszyłam z nowego czasu honoru i z jakiegos master chefa na TVN..wreszcie cos normalnego wieczorami 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
edithd napisał(a):
a ja po wizycie. all OK. Mały lezy wysoko, nic sie nei luzuje, mogę robić co tylko chce 🙂 waga 2 kg, ja 11kg na plusie.... siusiak na miejscu.Mały pokazał nam język 🙂
data porodu 21.10, ale nie wierzę w to.... na usg z Kari zawsze pokazywalo ok 16.06, z okresu było 20.06 a wylazła 22 🙂

kari wlasnie mi zasnęła na bajce...

ide was poczytac


Super wieści 🙂 tylko tak dalej 🙂 ale nam dzieciaki rosną w oczach 🙂 Pomału wkraczamy w okres odliczania chyba... terminy październikowe sie porobiły 🙂 a to juz lada chwila 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
anula4ever napisał(a):
Ja juz te4z po wizycie.Lenka wazy uwaga uwaga 1498g-moja mala kluseczka 😉 lezy prawidlowo kopie jak diablica glowice usg-mala zadziorka.termin mi sie wg us przesunal na 11 listopada a co najlepsze to sam lekarz sie zdziwil i powiekszal ma taka bujna czupryne tyle wloskow i lekarz byl w szoku ze bujna czupryna bo nie kazdemu dziecku tak bardzo wloski widac widac ale u naszej to mocherek 😉 po tatusiu bujna czupryna 😉 Lenka maly bujaniec reka pod glowa jakby sobie na hamaczku sie wylegiwala.lozysko wody ok szyjka prawidlowa rozwarcia nie ma-bo od wczoraj mialam takie dziwne wrazenie jakbym miala wielka dziure tam na dole ale to pewnie ze wzgledu na to ze czasami jak Lenka sie wypina to ja tak czuje najwazniejsze ze wszystko ok tatus widzial cipcie w powiekszeniu i na 100% kobitke splodzil co do wynikow to powtorka toxo ok paciorkowca nie mialam robionego jeszcze jest czas mocz sie poprawil ale zelazo troche spadlo wiec mam lykac 2 razy dziennie mam globulki dowcipne bo zaczyna mi sie cos robic wiec w pore jest reakcja bo i faktycznie od soboty jakis intensywniejszy sluz mi zaczal wyciekac i pewnie dlatego wiec bede sie czopowac 😉 kolejna wizyta za 3 tygodnie 26 wrzesnia.A jak na serduchu lzej popatrzec na kluseczke 😉


Anula super wiadomości. Twoja Lenka to widze ze niezła artystka bedzie 🙂 Dobrze jej w Twoim domku to sie wyleguje jak na hamaczku 🙂 Jejku dziewczyny jak ja Wam zazdroszcze ze popatrzyłyscie na swoje cudaczki małe 🙂 Ja czekam do środy i już nie moge wytrzymać. Mam tylko obawy czy wszystko dobrze... Czy znow mnie nie postraszą szpitalami itp. Ale mała dziś mnie mocno skopała wiec chyba czuje sie dobrze 🙂 Troche popracowałysmy w mieszkaniu i pewnie z nerwów że matka dala wycisk.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gosiaczek-no nasze dzieciaczki tak maja nawidoczniej matka jak da sobie wycisk to raz dwa i skopana zostaje mnie czasami Lenka tak skopie ze sie zastanawiam skad ona ma tyle sily ale jak kopie i sie przewraca to dobra oznaka.A ze bedzie artystka to tak przeczuwam bo po mamusi temperamencik bedzie miala jak to lekarz stwierdzil mala Anusi rosnie 😉 do srody szybko ci czas zleci ja juz tesknie za tym obrazkiem na monitorku.Ale 3 tygodnie szybko zleca.ide ogladac tv do pozna mamuski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dziendobry mamuski 🙂
ja znowu spac nie moge - budze sie codziennie po 5 rano....ale od dzis mam urlopik 2 tyg wiec moge spokojnie pozniej odsypiac. Zamawiala moze ktoras z was na allegro takie komplety poscieli do lozeczka z rozkiem i baldachimem? tam jest ich masa- zastanawiam sie tylko czy to tak fajnie na zywo wyglada jak tam na zdjeciach`?
aha i kupowalyscie steliryzator i podgrzewacz do butelek w jednym czy osobno? ja nie mam zielonego pojecia jakie sa dobre i co nalezaloby zakupic- poradzcie cos...pls
tak wogole to mam wrazenie ze wy za kilka tygodni tzn byc moze juz w pazdzierniku zaczniecie rodzic a ja koniec listopada a moze sie i okazac ze poczatek grudnia....
juz nie moge sie doczekac jak zaczna sie akcje porodowe i ogladanie zdjec waszych dzieciaczkow 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Karusia83 napisał(a):
dziendobry mamuski 🙂
ja znowu spac nie moge - budze sie codziennie po 5 rano....ale od dzis mam urlopik 2 tyg wiec moge spokojnie pozniej odsypiac. Zamawiala moze ktoras z was na allegro takie komplety poscieli do lozeczka z rozkiem i baldachimem? tam jest ich masa- zastanawiam sie tylko czy to tak fajnie na zywo wyglada jak tam na zdjeciach`?
aha i kupowalyscie steliryzator i podgrzewacz do butelek w jednym czy osobno? ja nie mam zielonego pojecia jakie sa dobre i co nalezaloby zakupic- poradzcie cos...pls
tak wogole to mam wrazenie ze wy za kilka tygodni tzn byc moze juz w pazdzierniku zaczniecie rodzic a ja koniec listopada a moze sie i okazac ze poczatek grudnia....
juz nie moge sie doczekac jak zaczna sie akcje porodowe i ogladanie zdjec waszych dzieciaczkow 🙂

Nie załamuj sie ja codziennie o 4:30 jestem budzona przez moja baletnice wiec wiem co czujesz.Jesli chodzi o szybsze rozpakowanie no ja raczej nastawiam sie na listopad a nie na pazdziernik 😉 niech sobie malutka jeszcze posiedzi w brzuszku.Co do wyposazenia lozeczka ja mam zamiar kupic 15 elementowe plus lozeczko za jednym zamachem bo i koszta tansze i w jednej paczce wszystko dostane a czy to wyglada tak samo jak na allegro np to powiem ci ze tak moja siostra miala takie wyposazenie i wygladalo cudnie i Baiser kupila i wrzucila zdjecie to gdzies na ktorejs stronie jest zdjecie jak to u niej wyglada.Co do sprzetu to podgrzewacz mam Canpola spisywal sie super jednej siostrze i drugiej i ja powinnam byc tez zadowolona.Co od sterylizacji to ja mam taki z Aventu mikrofalowy koszt na allegro jakies 80 zl ale jak bedzie sie spisywac nie wiem okaze sie w praniu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej mamusie 🙂)

Ja wczoraj tak zabiegana, że nei miałam czasu nic podczytać, ale przynajmniej troszkę spraw załatwionych. Kilka tapet zamówionych, prysznic odebrany plus kupiłam kosze na pranie do łazienek i taki malutki śliczny dla Sofii na jej ciuszki i jeszcze pudełeczko na jej zabawki 😁 Do tego szlafrok i piżamę dla mnie, więc już mam wszystko co mi bedzie do szpitala potrzebne odnośnie mojego ubioru 🙂.

Gratuluję Edithd i Anuli, super wieści i Wasze maleństwa rosną pięknie 🙂 ! Ja się zastanawiam jaką wagę będzie miała moja królewna, bo chyba troszke mniejsza jest bo na 31 tydzień miała 1400, no ale może dogoni 🙂

Gosiaczek ja mam cały taki komplet do łóżeczka, kupowałam razem z łóżeczkiem na allegro, jesteśmy super zadowoleni z tego i ślicznie to wygląda! Łóżeczko tatuś już skręcił i czeka na córeczke, a naprawdę jeżeli chodzi o jakoś to zarówno pościel jak i komplet poszewek jest świetnej jakości !

ja dziś pranie, obiadek i znowu ruszam w miasto, tym razem farby :/ dobrze, że mąż wcześniej pozaglądał to tu to tam, i wiem co gdzie i ile, bo nie trzeba latać jak wariat po wszystkich sklepach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
anula4ever napisał(a):
Ok bede pozniej ide dalej walczyc z prasowankiem Lenki ciuszkow.A dzis mialam sen snila mi sie moja kluseczka miala takie czarne wloski na glowie i duzo ich miala i taki stopki malutkie i duze oczka normalnie realistyczny sen jak diabli-hormony mi buzuja 😉))


To jeszcze emocje po wczorajszym usg 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Karusia83 napisał(a):
dziendobry mamuski 🙂
ja znowu spac nie moge - budze sie codziennie po 5 rano....ale od dzis mam urlopik 2 tyg wiec moge spokojnie pozniej odsypiac. Zamawiala moze ktoras z was na allegro takie komplety poscieli do lozeczka z rozkiem i baldachimem? tam jest ich masa- zastanawiam sie tylko czy to tak fajnie na zywo wyglada jak tam na zdjeciach`?
aha i kupowalyscie steliryzator i podgrzewacz do butelek w jednym czy osobno? ja nie mam zielonego pojecia jakie sa dobre i co nalezaloby zakupic- poradzcie cos...pls
tak wogole to mam wrazenie ze wy za kilka tygodni tzn byc moze juz w pazdzierniku zaczniecie rodzic a ja koniec listopada a moze sie i okazac ze poczatek grudnia....
juz nie moge sie doczekac jak zaczna sie akcje porodowe i ogladanie zdjec waszych dzieciaczkow 🙂


Karina ja mam zamiar tak jak Anula zamówić razem z łóżeczkiem taki zestaw pościeli 15 czy 16 el. niepamietam. Oglądalam na zywo w sklepie i prezentował się pięknie wiec myśle że warto. Ja też szykuje sie na listopad 🙂 jakoś nie mysle żebym miała rodzić wcześniej... To i tak szybko zleci 🙂 I na styk wyrobie sie z przyszykowaniem wszystkiego dla dziecka.
Ja na allegro kupowałam sterylizator i podgrzewacz Aventu - osobne... Laktator i butelki tez mam aventu wiec poszłam już w jedną firme. żeby wszystko pasowało. Ale widziałam tez takie łączone 2w1 sterylizator razem z podgrzewaczem. Praktycznie ale pamietam że dośc drogie były.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A u mnie to nei wiadomo jak to będzie, bo wg USG termin mam zmieniony na 30 październik i gin mowiła, że może być nawet koło 25 już, ale cierpliwie czekam 🙂 Oby tylko nie za wcześnie.

Ja również mam sterylizator i podgrzewacz z Aventu, jak i buteleczki i smoczek , a laktator dostanę od kuzynki, więc nie będę musiała kupować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dosc na dzis bo szczerze boli mnie w krzyzu jak diabli nawet na siedzacotez ciezko a jeszcze zostalo mi pewnie na dwa dni prasowania i jeszcze ze dwie praleczki wstawic musze bo mama kupila wnusi kilka ciuszkow i siostra wiec pozbieram i wrzuce i znow prasowanko.
Andziucha-oj tak zapowiada sie duzo wloskow-podobno i tak wypadaja na poczatku dziecko wyciera ale pewnie geny po tatusiu bo mezulek ma mocne geste i bujne wloski szybko rosna nie to co moje a teraz to juz wogole jedyne co to na porost paznokci nie narzekam bo sa mocne i szybko rosna ale i tak bedzie trzeba je sciac jak Lenka sie urodzi. Dzis na obiadzik mam juz gotowe mielone z ziemniaczkami i buraczki zrobie bo podobno buraczki maja duzo zelaza a ja musze zelazo sobie podciagnac.Ide sie poloze na chwilke i wiem co mnie czeka zemsta cory zaraz mi wszystko skopie moja kluseczka 😉
Baiser-o wage Sofii sie nie martw nadgoni przy cycusiu 😉 ja sie zastanawiam skad moja taka kluseczka szybko przybiera obstawialismy gora 1350g a tu szok 1500g ale to dobrze ciagnie z mamusi
Edith-ty i tak masz na sam poczatek listopada to moze twoje prosby synus wyslucha i przyjdzie na koniec pazdziernika no chyba ze mu sie spodoba bardzo i postanowi dluzej zostac-a swoja droga i jakie wreszcie imie?Macius?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
nie wiem co z imieniem anulka....
ja chce wojtuś (i tylko ja)
grzesiek chce paweł (i tylko on)
a kari maciuś (ja jestem na tak, G na nie)

i nikt nie chce popuścic

ost G powiedział Kari ze Mały sam powie jak sie nazywa jak wyjdzie z mamy brzuszka. na co kari podeszła do brzucha, pocałowała go i powiedziała 'powiesz Maciuś, prawda?'
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc Ciezaroweczki!!!
Dziewczyny super ze z waszymi dzieciaczkami wszystko ok.
U mnie piekna pogoda sloneczko swieci a ja umieram. Dopadlo mnie jakies chorubsko wiec mam juz dosyc. Na dodatek w nocy spac nie moglam bo maly sie tak ulozyl ze mi zoladek do gardla podchodzil jak tylko sie polozylam wiec pozostawala mi opcja siedzaca lub stojaca.
Co do sterylizatorow i podgrzewaczy ja mam z tommee tippee caly zestaw wraz z butelkami i mam nadzieje ze sie sprawdzi. Zmykam zdychac dalej 😉 Do pozniej 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Edith - Kari jest super 🙂 chyba pokocha swojego braciszka od pierwszego zobaczenia 🙂 Słodkie dzieci są - rodzenstwo jak sie obsciskują i całują w czółko 🙂 lub teraz w brzuszek. To jest takie pocieszne... 🙂

My już po obiadku - barszcz ukrainski mój ulubiony... Ciekawe jak mała zareaguje 🙂 Bo ja uwielbiam zjadłam 1,5 talerza 🙂 A teraz poleniuchujemy troche. bo jakoś nie mam chęci na nic przed jutrzejsza wyprawą. Ruszam o 6 rano do stolicy a wracam dopiero w czwartek. Bo mamy babskie spotkanie z dziewczynami z pracy umówione. Może jakies drobne zakupy zrobie bobasowe... planuje tez kupić biustonosze do karmienia o ile znajde rozmiar 🙂 hihihih
Allice apropos tego tematu - kupowałas Alles o ile pamietam - maja sklep jeszcze w tesco na bemowie? orientujesz sie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a ja mam gosiaczek wątpliwości. kari jest strasznie zaborcza (po matce) i boję się ze Mały będzie miał ciężko, ale zobaczymy. znajoma mi powiedziała ze jak przybyła ze szpitala do domu to urodzona córeczka 'przyniosła' prezent 'wkupny' braciszkowi starszemu. chyba tez o tym pomyslimy na dobry start 🙂

a co do wyprawy to ja ci strasznie zazdroszcze.... ja bardzo lubię warszawę....uwielbiam wędrować po starym mieście, po nowym świecie, po złotych tarasach hahaha. ze wzgl na dosyc aktywne działania w akcjach szkolnych zw z projektami europejskimi od 6 lat raz-dwa razy w roku byłam na 3 dni w warszawie...zawsze się bardzo cieszyłam na te wyjazdy....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...