Skocz do zawartości

Mamy Styczniowe witajcie:) | Forum o ciąży


Abby

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 6,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
byłam dziś z rodzinką na dłuuuuuuuuuugim spacerze , nachodziłyśmy się że hoho , aż mi brzusio stwardniał , i gorzej mi się szło 🤨
a teraz odpoczywamy sobie , już nie mam jakoś na nic ochoty objadłam się pysznymi pierogami ruskimi i najchętniej bym poszła lulu 🙂 a co tam u Was?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
doncia napisał(a):
Ais2 napisał(a):
MadziaW napisał(a):
michasia - dzieciaczki potrafia sie nawet w ostatniej chwili obrocic prawidlowo - choc domyslam sie, ze musi to byc dla mamy dosc niekomfortowe :/ Ja czekam wlasnie ,zeby sie umowic z polozna, moze za tydzien, to powiem, zeby probowala wykukac pozycje bobasa.

Moje dzieciaki i jedno i drugie rodziły się z rączką w górze jak Superman 🙂 to oczywiście o niczym nie świadczy ale mam nadzieję, żę maluch daruje sobie takie pozy przy porodzie 🙂


Nam położna mówiła, że aby uniknąć takiego porodu z rączką przy główce, trzeba jak wody odeja położyć się na kilkanaście minut, aby dziecko a raczej jego rączka nie wcisneła się w kanał. Później już można normalnie chodzić, najważniesze jest właśnie to kilkanaście pierwszych minut 🙂


Dzięki Doncia za radę o tym nie miałam pojęcia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczynki 🙂 Ja dzisiaj z rodzicami byliśmy aż w górach na grobach od strony taty 🙂 Także nachodziłam się dzisiaj cały dzień.
Prawie skończyłam prasować wszystko dla małego także mamy już wszystko zrobione tylko zostało dla mnie rzeczy 🙂
Nogi mi napuchły jak bańka, nie mogę chodzić w ogóle ... W poniedziałek jedziemy z moim Kamilkiem na kontrolne badania do pani gin także zobaczymy ile mój syneczek już waży 🙂 I będę musiała zrobić wszystkie badania chyba bo coś jest nie tak, że tak puchnę od paru dni.
Idę odpoczywać mamuśki dobranoc 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ais2 - też o tym nie słyszałam wcześniej. Nie ma problemu jak wody odejdą w domu czy nawet u kogoś bo wtedy kładziesz się po prostu na podłodze i czekasz chwilę, gorzej jak w mieście czy w jakimś sklepie 🤢. Ale cóż w sklepach też są ławeczki położyć się na chwilę można i wezwać pomoc, albo wszcząć alarm porodowy 🙂 Swoją drogą ciekawe jak ludzie by zareagowali, czy od razu zostajesz sama czy tłum gapiów chce pomóc ?? 😮
Jednak chodzenie do szkoły rodzenia coś daje, bo dużo rzeczy można się dowiedzieć, a najlepsze jest to że to Tatusiek o wielu rzeczach pamięta i aktywnie uczestniczy w zajęciach (odpowiada na pytania jak położna sprawdza co pamiętamy z poprzednich tematów, czy sam zadaje jak ma jakieś wątpliwości - brawa dla niego).

U nas spokój, ręka dalej drętwieje - teraz dostałam skierowanie do fizjoterapeuty na masaże suche ręki 🙂 tylko czasu nie wiem jak mi starczy bo musiałabym chodzić codziennie przez 2 tyg - niby fajnie, ale jak się pracuje i jeszcze 2 razy w tyg ma się szkołę rodzenia to czasu trochę mało zostaje, szczególnie że po 17 jest już ciemno 😞

Mnie plecy przestały boleć i podbrzusze jak zainwestowałam w pas ciążowy ANITA, jest na prawde dobry, plecki się prostują, macica nie uciska pęcherza bo jest nieco podniesiona.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczyny no faktycznie cicho sie zrobilo 🙂 ze wszystkich swietych chyba dziewczyny jeszcze nie powracaly, przeciez dluuugi weekend 😁 😁
ja juz mam dosyc 😮 moj przerabia centralne i mam strasznie duzo sprzatania 😮 pokoj wysprzatalam niewiem jakim cudem i tam sie dostal kurz 🥴 😉 zaraz sie biore za kuchnie a lazienke i korytarz zostawie na wieczor mycie podług tez teraz co naprawde sie nie oplaca 😮 mnie strasznie boli kosc ogonowa ze jak siedze to mam trudnosci ze wstaniem a wczoraj to butoe ubrac nie moglam bo brzuch w nachyleniu sie przzeszkadzal 😁 moj sie smial ale co to do stycznia bedzie to niewiem 😮 😮 milego dzionka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A ja Wam muszę dziewczyny powiedzieć, że już mi się zaczęła włączać niecierpliwość 😞 już bym chciała ten styczeń i żeby mały był ze mną a nie we mnie. Nie lubię tych ostatnich miesięcy - dłuży się to - a ja do cierpliwych nie należę. Też tak macie? też chciałybyście przyspieszyć czas ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ais2 napisał(a):
A ja Wam muszę dziewczyny powiedzieć, że już mi się zaczęła włączać niecierpliwość 😞 już bym chciała ten styczeń i żeby mały był ze mną a nie we mnie. Nie lubię tych ostatnich miesięcy - dłuży się to - a ja do cierpliwych nie należę. Też tak macie? też chciałybyście przyspieszyć czas ?


Może czasami nie mogę się już doczekać, ale tak to raczej mi się nie spieszy .... chociaż wczoraj stwierdziłam że skoro to już 32 tc wiec dziecko jest bezpieczne to może małe igraszki mu nie zaszkodzą i nie wywołam skurczy 🙂 Lekarz mi nie zabraniał stwierdził że nic się nie dzieje, tabletki przeciw skurczom cały czas biorę wiec zaryzykowałam. Mały dalej grzecznie czeka, chyba się nie przestraszył 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczyny jak tsm niedziela sie rozpoczyna? ja jeszcze w lozku gorace kakao sobie pije 😆 i zbytnio nie mam sil zeby sie wynurzac 😆kto wie moze uda mi sie caly dzien tu spedzic 😁 maly od wczoraj bardzo spokojny az troche mnie to martwi,zawsze wieczorem najbardziej wojowal a tu spokoj 🤨 🤔 nawet na sniadanko nie zareagowal 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej 😉
ja tez sie robie niecierpliwa.Chcialabym juz miec malenstwo obok.No i porod juz za soba.
Maz nie wkurza i ciagle zdenerwowana chodze.Czasem mysle,że on nie mysli logicznie.Skupiony na sobie i wlasnych glupotach;/

Michasiu nie martw sie,tez tak mialam.
Rozne te nasze dzieciaczki maja dni,bo coraz mniej miejsca maja na figle 😉

milego dzionka 😉 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a mnie chyba jakoś dopada chandra jesienna 🤨 szybko się denerwuje i wydaje mi się , że wszystko jest nie tak jak powinno być 🥴
i może przez te hormony i pogodę , już sama nie wiem - mam wrażenie , że nie interesuje mojego męża , jakoś on nie ma ochoty ostatnio ani na przytulanie ani na nic więcej ☺️ 🤨 i jak to kobieta zaraz myśli kłębią się w mojej głowie - że już mu się nie podobam i takie tam... 🤨
dobra kończę bo się zaraz rozkleję 🥴
do zobaczenia później
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny... udało mi się bezpiecznie wrócić po tym road tripie po Polsce :P
Ania i Daguza... Mój mąż też jest jakiś nie do zniesienia :P Chyba szkodzi im ta ciąża 😉 Bo to przecież na pewno nie nasza wina!!! :P
Mi się chyba jeszcze nie dłuży... przed chwilą właśnie się zorientowałam że za tydzień zaczynam 8 miesiąc - byłam strasznie zaskoczona... przecież dopiero zaczynałam siódmy 🙂
Czekam na pieniążki i mam w planie kupić fotelik i bazę Isofix... już nie mogę się doczekać - to chyba ostatni duży zakup dla Mikołaja. I wtedy zostanie tylko czekać 🙂
Miłej niedzieli :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Arnulka - a masz w samochodzie pasy isofix?? Nie każde auto je ma. Ja dopiero na warsztatach załapałam o co chodzi z tym isofixem, i dobrze że warsztaty były wcześniej bo w moim wozie nie ma tego rodzaju zapięcia, baze kupiłam na na normalne pasy do maxi cosi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Dziewczynki, jak Wasze Dzidziolki? Nasza Dziewczynka waży już 870g, tańczy w brzuchu w kółko, zaczął mi się juz troche napinać brzuch, nospa i leżenie póki co pomaga. Moja szyjka macicy jeszcze żyje, pessar ją nadal powstrzymuje od głupot no i liczymy, ze chociaż jeszcze 10 tygodni choć do 36tg wytrzymamy, wiec raczej będę Styczniówką niż Lutówką, jak termin wskazuje 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej jak tam wieczorek? ja jutro do lekarza i zaraz musze poszukac jakis wygodnych ciuszkow bo ostatnio strasznie we wszystkim mi niewygodnie.. 🥴 nawet gumka od dresow mnie uwiera 😆 zobaczymy co jutro lekarz powie 😉 ja juz na jutro obiadek mam przyszykowany bo nie wiem o ktorej wroce, mam nadzieje ze pogoda nie bedzie kiepska. moj maluszek troszeczke sie powypinal i zas zasnol 😆 milego wieczorku 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
michasia24 - ja też jutro do doktora. nie mogę się doczekać 🙂

Sonka - odpoczywaj dużo 🙂

reszta - widzę, że coś dzisiaj kiepski dzień macie..albo to może hormony szaleją? nie dajcie się! 😆

Mnie udało się w końcu przedwczoraj męża wyciągnąć do Ikei (a to jednak 170 km). I kupiłam sobie w końcu fotel, na moje obolałe plecy ( i do karmienia Maleństwa bardzo się przyda). Poza tym kupiliśmy prześcieradła, śpiworek, ręcznik z kapturem i jakieś drobiazgi. Poza tym w Outlecie Triumpha kupiłam dwa fantastyczne staniki do karmienia. A wczoraj w chińskim sklepie nabylismy dużą torbę - w domyśle do szpitala 🙂
Ostatnio zakupy pełną parą. Całą resztę kupimy za ok miesiąc - czyli przede wszystkim wózek, fotelik i całą masę drobiazgów. A no i kosz na brudne pieluchy (super sprawa - znajoma używała).

miłej końcówki niedzieli!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mnie tez meczy zly humorek;/ niestety...
mam nadzieje,ze jutro bedzie lepiej.
Pogoda tez taka rozna...

Pokupowalam juz wszystkie kosmetyki dla mnie i malutkiej wiec juz to mam z glowy.Jeszccze jedynie materacykk i rzeczy do lozeczka no i reszte kasy do wozka doplacic 🙂
Na szczescie juz te najwieksze wydatki prawie za nami.

Juz niebawem bedziemy trzymac nasze maluszki w ramionach i to mnie nnajbardziej pociesza!

Malutka sie bardzo wypina 😉 uwielbiam to 😉

Milego wieczorku!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...