Skocz do zawartości

Lutoweczki 2013 | Forum o ciąży


innicone

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Hej Dziewczyny!!Czy ktoras z was jest moze porzadnie przeziebiona tak jak Ja?Jest jakis wirus swirus,dzieci chore i maz tez, no i mnie dopadlo, jak narazie tylko mocny bol gardla czasem jakis kaszel mnie dopadnie.Biore Tantum Verde do ssania tak mi babka polecila w aptece (ponoc bezpieczne w ciazy)...Macie jakies extra pomysly,ktore pomoga sie wyleczyc? 🙂Chce dodac ze mleko z miodem i czosnkiem oraz herbatke z cytryna i malinowym sokiem juz stosuje.Nie wiecie czym moge plukac gardlo?Help !!! 🙂
Tez kupuje w szmatexach ubranka dzieciom i powiem,ze gatunkowo sa lepsze niz te w naszych sklepach 🙂Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
ze sposobów na gardło ... łagodzi ból jedzenie miodu - tak łyżeczkę po prostu w japkę 🙂
do płukania to 3 opcje znam ... letnia woda przegotowana albo z wodą utlenioną albo z sola albo z sodą 🙂
u mnie lekki katarek i co nieco ciareczki przechodzą, ale na całe szczęście nic gorszego mnie nie dopadło 🙂 a od lat na przeziębienie napar z majeranku z miodem i cytrynką 🙂 i moczenie stópek w dość ciepłej wodzie z solą kuchenną 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja zrobiłam sobie syrop z cebulki i pomaga 🙂 już czuje się znacznie lepiej niż przedwczoraj 😎

ja z ciuszków większych to mam baaardzo dużo po mojej siostrzenicy, ale malutkie ubranka muszę kupić i jakoś nie mogę się do tego zabrać.
Postanowiłam kupować najmniejszy rozmiar 62 bo mała pewnie i tak szybko wyrośnie z 56... teraz zaczynam się wahać z tym rozmiarem bo mam mały brzuszek to może i Kruszyna urodzi się malutka...z drugiej strony może być tak ułożona że brzuszek nie za duży...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
I ja słyszałam o tej wodzie z solą do płukania ale jakoś na samą myśl jak to smakuje robi mi się niedobrze..

Dzikuska a może tak: jak boisz się,że córcia urodzi się malenka to kup jeden komplet na wyjscie ze szpitala w małym rozmiarze. Jeśli Twoje obawy się spełnią to mąż czy mama szybko dokupią jeszcze kilka sztuk. Mi tez wszyscy mówią,że nie ma sensu kupować tych ubranek bo po miesiacu juz są za małe a noworodki nie ruszają się za dużo więc nie przeszkadzają im przydługie rękawki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
rękawki zawsze można podwinąć a dzieciaczkowi na pewno nie będzie to mocno dokuczać 🙂

co do wody z solą do płukania ... to nie jest najgorzej ... nie jest to solanka tylko lekko słona mieszanka i po chwili i tak wypluwasz 🙂 da się przeżyć .. gorsze uczucie jest po płukankach z wodą utlenioną 🤢 blehhhhhh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Basidrak napisał(a):
Ciuchlandy to dobra sprawa 🙂 zwłaszcza przy rzeczach dla naszych maluszków - przez samo leżenie dzieciaczki tak nie niszczą a poza tym przy tak szybkim nabieraniu rozmiarków bankructwo by nas czekało 😉
a nie szkoda Ci samego kocyka ... ja noszę się z zamiarem włożenia go w poszwę - na wszelki wielki jakby maluszek ulewał łatwiej wyprać pościel niż kocyk, który potem może trochę się zbić i stracić na przytulności 🙂 (ale to tylko moje własne spostrzeżenia)

Generalnie u nas są takie fajne szmateksy, że i kocyki, i śpiworki łatwo znaleźć, więc myślę, że będę miała dość, żeby prać. Te lepsze, które ewentualnie miałyby przez pranie się zmienić, będę bardziej oszczędzać 😉 zobaczymy jak to będzie w praktyce...najwyżej będę zmieniać metody na bieżąco, bo w sumie każde dziecko jest inne, np. Tomkowi mojej siostry nic się nie ulewało, albo raczej bardzo rzadko... 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Zgadzam się z Wami laski,że w lumpkach można znaleźć wiele fajnych ciuszków.W pierwszej ciąży dużo małej kupowałam ale teraz nie mam na to czasu i wyprawkę zamawiam na allegro.
Wczoraj zamówiłam komodę
kąpielową,a dzisiaj zestaw butelek,materac gryczano-piankowo-kokosowy do łóżeczka i klin poduszkę,a dodatkowo wkłady do aspiratora frida,bo mam taki po Julce.
Wózek zamówię dopiero na początku stycznia ale jestem już zdecydowana na Baby Design Lupo.
No i zostaną mi takie drobiazgi typu pojedyncze rzeczy z garderoby,kosmetyki i rzeczy dla mnie do szitala,pampersy no i nie wiem co jeszcze.Czy o czymś nie zapomniałam.Brzuch się robi coraz większy i sprawia coraz więcej trudności,Laura kopie tak,że nie raz cały faluje.Robie się coraz bardziej ograniczona ruchowo 🙂Zajęcia ze szkoły rodzeni powoli się kończą bo zostały chyba tylko 2 spotkania.Miłego wieczoru laski,lęcę myć moją latorośl 🙂Dobranoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzisiaj przeczytałam w gazecie że kobiety które urodzą po 18 marca będą mogły korzystać z rocznych urlopów macierzyńskich...tzn to dopiero ustawa jest konsultowana społecznie...co oznacza że my się nie załapiemy 😞 Chociaż na FB pojawiła się grupa kobiet ciężarnych która chce wywalczyć żeby wszystkie rodzące w 2013 roku miały taką możliwość...mam nadzieję że im się uda 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja natomiast jakiś czas temu trafiłam w tv na wypowiedź Tuska, że planują to wprowadzić dopiero od IX następnego roku 🥴
ciekawe tylko jakie będą obwarowania .. np. to będzie musiało być ciągiem ... czy np. wykorzystam najpierw podstawowe 24 tygodnie macierzyńskiego potem zaległy urlop wypoczynkowy - albo zwolnienie w zależności od sytuacji z dzieciaczkiem - i będę mogła skorzystać z 2 części tego macierzyńskiego 🙂
aż w końcu najważniejsze ... czy to przejdzie, bo obietnice i chęci premiera to jedno a realia to same wiemy jak wyglądają 😠

http://prawo.rp.pl/artykul/950064.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tyle ze kobiety ktore 1 wrzesnia beda przebywac na urlopie macierzynskim beda moglby juz korzystac z dluzszego urlopu...a wiec te ktore urodza po 18 marca sie zalapia...

no ja czekam z niecierpliwoscia na jakas decyzje bo nie ukrywam ze chcialabym skorzystac jesli by nas to tez dotyczylo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no i ja się z lekka na to nastawiam ... tylko jeśli zrobią tak jak piszą w tym artykule to będzie przegięcie na całej linii i dyskryminacja mamuś z początku roku - w tym nas 😞
poza tym już od nowego roku zmieniają się zasady przyznawania becikowego i też nie każdy może się załapać i kolejny raz jesteśmy stratni 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
właśnie co do becikowego to wyczytałam że nie można przekraczać 1922 zl netto na osobe...ale mam dzielic przez 3 rozumiem?juz z dzidziusiem?
czytalam tez o uldze na dziecko ze jesli sie przekracza 85 tys zl dochodu rocznie w rodzinie to sie nalezy ulga dopiero od 2 dzieci:/
czemu mam jakies niejasne wrazenie ze wszystko mnie omija...i nic mi sie nie nalezy:/;/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja jeszcze się nie wczytywałam w konkrety dot. becikowego - chociaż instytucja w której jestem zatrudniona zajmuje się naliczaniem i wypłatą 😉 jak się zaktualizuję to napiszę 🙂
na dziś dzień wiem, że dochód trzeba będzie brać za rok poprzedni ... a w naszym przypadku jeszcze bez Maluszka ... chociaż na dzień składania wniosku będzie nas 3 🙂 poczytam i dam znać co i jak 🙂
nie tylko ty masz takie wrażenie ... bo coraz częściej coś wycofują niż dorzucają ... ulga na internet w rocznym rozliczeniu też ma być zdjęta a jedyna jaka będzie przysługiwać to za 1 podłączenie 🙂 podobnie jak zwrot VAT za materiały budowlane też tylko do końca 2013 roku ma być.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja to myślę, że im trzeba byłoby podesłać paczuszkę z pełnymi pieluszkami, żeby poczuli jak śmierdzącą chcą wprowadzić politykę rodzinną 😉 dziady jedne ;p
chociaż po cichutku mam nadzieję, że kwestia macierzyńskiego w ich kształcie nie przejdzie 🙂 znajdą się mądrzy ludzie, którzy stwierdzą, że to jest niehumanitarne i dyskryminujące 🙂 trzymam przynajmniej za to kciuki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tyle się napisałam i ...zawiesił mi się internet i się wzieło i skasowało wrrr...
może to i lepiej bo to szkoda gadać.....
w skrócie to niestety tak to jest,że ktoś zyskuje a komuś koło nosa przechodzi.
Ja to i tak nie narzekam bo przynajmniej mam umowę o prace i chociaż przez te w sumie 6 miesięcy jakieś pieniądze dostanę. Ale to jest rzadkość w moim zawodzie. Ale w innych zresztą też coraz mniej osób ma taki luksus.. wiele moich koleżanek albo nic nie dostanie albo np 300 zł. brzmi trochę jak żart,co? 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja też w kwestii pracy jestem zabezpieczona, chociaż w piątek okazało się, że odwołują moją Pania Dyrektor 🥴
co prawda mam umowę na czas nieokreślony, ale jak to mówią ... szanuj szefa swego możesz mieć gorszego ... a to jednostka budżetowa = układy polityczne = nie wiadomo kogo posadzą na stołku ;/
na macierzyński się wybieram na pewno ten 24 tygodniowy a jakby była możliwość dłuższego na pewno bym ją wykorzystała 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja to i tak planuję wychowawczy bo jakoś nie wyobrażam sobie 6 miesięcznego bombla zostawiać na cały dzień w żłobku i wracanie o 21 albo później z pracy....
Chociaż nie będzie to takie proste bo mamy kilka obciążeń,które ciągną mnie do pracy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
albo rozbudzić w sobie hobby rybaka ... i próbować złowić złotą rybkę ... całe szczęście do odry mam rzut beretem 😉 patrzcie jakie pozytywne aspekty z tego wynikają:
- jak nie złowię złotej rybki ... to wpadnie coś innego i będzie na obiadek,
- mój mąż uwielbia rybki i jeść i łowić,
- sprzęt wędkarski zalega u teściów w piwnicy,
- Maluszek będzie super dotleniony, bo oczywista ja muszę mieć towarzystwo do tego łowienia,
- no i ja oczywiście też sporo powietrza się nawdycham

żyć nie umierać ... tylko łowić 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
..Co do macierzynskiego to jest 24 tyg na jedno urodzone dziecko?Wydawalo mi sie ,ze 20 tygodni,choc moge byc do tylu z wiadomosciami 🙂Ja oczywiscie wybieram sie na macierzynski i wychowawczy rowniez...musze moje zerowkowiczki jakos dowozic i przywozic ze szkoly,a maz pracuje od rana do wieczora...napewno z kasiorka bedzie troche ciezej,ale suma sumarum wyszloby to na to samo gdybym niani miala placic kasiorke.Dzis nachodzilam sie po przychodniach 😞Dzieci zapalenie oskrzeli maja a ja gardlo i dostalam antybiotyk 😞Martwie sie troche tym leczeniem no ale jak mus to mus,mam tylko nadzieje,ze na malenstwo to bardzo nie wplynie.Pozdrawiam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
macierzyńskiego podstawowego jest 20 tygodni, ale od jakiegoś czasu jest jeszcze dodatkowy macierzyński w wymiarze 4 tygodni dla jednego urodzonego dziecka 🙂 a od 2014r. ma być 6 tygodni zamiast 4 ... no i nie zapominajmy, że nasi panowie też mają prawo do 2 tygodniowego nieprzerywanego i obowiązkowo udzielanego urlopu tatusiowego 🙂
oh matko to masz niezłą epidemię w domq ... 3maj się dzielnie kochana i życzę ogromnych sukcesów w walce z bakteriami 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Zdrówka Mamuśka dla Ciebie i całej Twojej ferajny !
Myślałam też żeby wrócić na pół etatu później ale to zarobię wtedy na samą opiekunkę i tak to mija się z celem...

Złota rybka....hmmmmm
nie wiem tylko jaka złota rybka miałaby ochotę pływać w toksycznej w Wiśle... Szczecin jednak ma większe możliwości niż Warszawa 🙂

A powiedzcie co ciekawego Wam mówią na tych szkołach rodzenia? Bo ja ciągle nie mam zgody na uczestnictwo... 😞(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...