Skocz do zawartości

czerwiec 2010 :) czy ktoś dołączy ?? | Forum o ciąży


szalona

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
justi, no właśnie kurza twarz nic mi nie przyszło jeszcze 😠 😠 😠 a wygrałam w losowaniu z 3 grudnia. Dzwoniłam niby gdzieś w okolicach Świąt do nich, ale powiedzieli, że dopiero otrzymali bony od firm i dopiero teraz zaczną wysyłać. No i cisza 🤢 😠

Nie wiem czy czytałaś regulamin... "Nagrody I i II stopnia zostaną wysłane Pocztą Polską lub pocztą kurierską najpóźniej do dnia
15.05.2011 roku, na adres wskazany przez Laureata" 😮 🥴 😠 😠 😠

zaraz do dziadów zadzwonię, może czegoś się dowiem.

Niczego się nie dowiem - nie obierają. Wrrr... Ale podam Ci nr do nich, może Tobie się uda dodzwonić i czegoś dowiedzieć: 228587980, 228587981 - pierwszy nr jest do ogólnej informacji. Mi zawsze kazali dzwonić o szczegóły pod ten drugi numer, pod którym nigdy nikt nie odbiera... 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • zuziek

    2811

  • laaf

    3647

  • Anulka81

    2446

  • kwasiek_

    2548

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Kwasiek wlasnie czytalam ten punkt w regulaminie . . . choc uwazam,ze to troszke nie powazne czekac pol roku na nagrode . . . ale juz wole czekac tyle byle by ja w ogole dostac 😮 🙃 🙃
no nic w takim razie gdybys juz go dostala to prosze pochwal sie i u mnie na lipcoweczkach 🙂 bede wtedy spokojniejsza , ze i ja sie doczekam bonu na pewno dostaniesz pierwsza, bo w wczesniejszym losowaniu go wygralas
POZDRAWIAM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Agulka to faktycznie miałas powody ale ja się chyba boje swoich teściów 🤨 bo jak na razie czasem ,i coś nie pasuje ale się nie odzywam.

Ann ok jak nie masz to trudno będe szukac w necie co i jak 🙂

Fajne te rajstopki ja mam jedne ale używane ale obawiam się ze zanim Piotruś zacznie raczkować to będą małe.
A Wiecie że moje dziecko będzie miało blad włoski 🤪 Tata ciemny mama tez a dziecko bląd. 🤪 🤪 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Madalena moja też się zrobiła bląd ale ja jak byłam mała to miałam jasne włosy dopiero w podstawówce zaczęły ciemnieć

Konieczynka fajne te rajstopki ale drogie jak ...piiiipp... my bardziej zastanawialiśmy się nad kaskiem he he 😁 bo głowa ciągle poobijana
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sylwia my nigdzie nie mamy dywanow, czyli panele lub plytki więc Mały na tym wygląda jak wrzeszcząca rozplaskana żaba. A po rozłożonej kanapie śmiga, że aż miło. Także...
A kask swoją drogą to nie jest taki głupi pomysł.

My jeszcze chcemy kupić huśtawkę, taką na haki do drzwi lub sufitu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
my dwa dni temu przynieśliśmy małej huśtawkę taką na stojaku (dostaliśmy a w sumie ma już 12 lat z fsher prisa i moja jest 5 któa z niej korzysta he he)
i na moje dzicko huśtawka działa usypiająco właśnie nie mogłam jej uśpić więc bach do huśtawki i śpi troche się budzi jak ja przekładam ale zasypia dalej

Konieczynka to rozkładaj małemu koc na podłodze my i tak na dywan kładziemy koc bo salon jest nad garażem i od podłogi to zimno chociaż najczęściej i tak ląduje obok koca
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Iga na łóżku to takie rzeczy wyprawia że nie da się opisać cwaniara wyczaiła że może się przewracać bez problemu bo miękko i takie akrobacje tworzy że mamy z mężem ubaw z rana he he a na podłodze to jest taka bardziej ostrożna

i ostatnio zauważyłam że Iga śpi na brzuchu w identycznej pozycji jak ja 🤪 chociaż tyle po mamusi odziedziczyła he he
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A ja się jutro zamieniam w cyborga 😉 Jakoś czarno to widzę żeby ukryć przed Staśkiem te wszystkie fajne kabelki i elektrody które do mnie przyczepią. Na wszelki wypadek mąż wziął dzień urlopu bo może być mi trudno w tym całym osprzęcie zajmować się dzieckiem, w dodatku marudnym.
Poza tym zapisałam się na jutro do dermatologa żeby pokazać mu jedno z moich znamion, które mnie ostatnio niepokoi. Mam takie na boku na wysokości gumki od majtek, w ciąży mi urosło razem z brzuchem a teraz zrobił się na nim jakby strup i zaczął odchodzić. Przy okazji obejrzy mi wszystkie pozostałe, wreszcie się dowiem czy nie powinnam czego wyciąć.
Stasiek dziś straszliwie marudny, ale o dziwo Babci udało się wkarmić w niego porcję Sinlaku (tzn. taką Staśkową porcję czyli 1/3 tej przepisowej). Na próbę zrobiłam zgodnie z recepturą, może mi się tylko wydawało że on woli kit a takiej zwykłej nie ruszy?
Jakaś jestem skonana, poza tym ten czerwony merc mi skomplikował mocno życie bo te badania kardiologiczne powinny być robione kiedy indziej, ale skoro terminy są na za dwa miesiące to jak miałam przewidzieć że to się akurat zbiegnie? Próbowałam się przepisać, ale najbliższy termin jest na koniec marca, a ja mam na wizytę 9 marca mieć już wyniki, z kolei do tej lekarki najbliższy wolny termin jest na maj więc też przesuwać nie ma sensu. Ech...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sylwia Antoś na kocu położonym na panelach to dopiero jest loowisko 🙂

Ann kurcze tak to już jest z tymi terminami na NFZ 😞 Masz rację lepiej nie przekładać, bo nik nie daje gwarancji, że wtedy też Ci się wszystko tak nie zbiegnie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Sylwia, koc na panelach się strasznie przesuwa, podwija i w efekcie g..no daje. Ja mam ten sam problem, co koniczynka 😉 czyli panele i płytki bez dywanów 😉 fajne te rajstopki, ale strasznie drogie. Aga co prawda już przyzwyczajona do ślizgania się o podłodze, ale podejrzewam, że z antypoślizgiem na kolankach szybciej nauczyłaby się raczkować..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Problem w tym, że te terminy to wcale nie w NFZ tylko w Luxmedzie 😉 Tzn. do jakiegokolwiek kardiologa miałabym szybciej, ale ja chcę do tej konkretnej bo wiem, że mi nie będzie wynajdywała chorób na siłę (badania mi czasami wychodzą przedziwnie) tylko potrafi ocenić realnie sytuację. No ale na Holtera to się czeka długo nawet zupełnie prywatnie, trzeba by iść do szpitala żeby było od ręki.
My też nie mamy dywanów, zdecydowaliśmy się zamówić panele piankowe dla Staśka, takie jak się kładzie w wyszalni. Wyłożymy nimi środek dużego pokoju, żeby chociaż główny plac zabaw był izolowany od zimna i w miarę miękki (tak, wiem że najciekawsze rzeczy są poza tym terytorium 😉
http://picasaweb.google.com/salezabaw/VelavesMontazKonstrukcji#5490350379274563010
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwasiek wiem rajstopki są drogie, ale kurcze to jest też fajny pomysł na prezent dla dzieciaczków. Można komuś zawsze podsunąć 🙂

A na taką huśtawkę (tylko w innych olorach) zbieraliśmy punkty w Almie:
http://allegro.pl/hustawka-zawieszana-drewniana-kolorowa-alberta-i1430000721.html
i jak już nam się udało je uzbierać to - na stronie internetowej okazuje się, że jest już niedostępna 😞 (a katalog obowiązuje jakoś od listopada) więc szybko się skończyły. Jest jeszcze nadzieja, że iaczej wyglądała sprawa w punkcie obsługi klienta Almy.
Dzisiaj M. idzie się zorientować. Strasznie nam się ona podoba i będzie nam przykro jak już są niedostępne. Bo na allegro strasznie droga jest!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no faktycznie nie pomyślałam że się ślizga ale znajomi pod dywany podklejali takie rzepy żeby im się dywany nie przesówały i wiem że jedną część przykleja się do podłogi a drugą przymocowuje się do dywanu i się zczepia na zasadzie rzepu nie wiem jak to się nazywa i gdzie to można kupić ale to by mogłobyć niezłe rozwiązanie albo te puzle piankowe ale nie ma bardziej kolorowych?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Przede wszystkim dobrzy specjaliści przyjmują nie codziennie tylko np. raz w tygodniu, więc wiadomo że trzeba poczekać dłużej. Ja w sumie na Luxmed nie narzekam i jak pójdę na wychowawczy to będę sama płacić abonamet, bo i tak wychodzi dużo taniej niż gdyby biegać prywatnie po lekarzach, terminy do specjalistów w ramach NFZ są dużo gorsze, więc i tak dużą część lekarzy i badań byśmy mieli z własnej kieszeni.
Matę zamówiliśmy tu:
http://www.sale-zabaw.eu/podloga_bezpieczna_maty_eva-87.html
To jest firma która zasadniczo robi wyszalnie a sprzedaje dodatkowo jakieś nadwyżki materiałów. Te maty nie są tanie, ale gdzie indziej znaleźliśmy co najmniej 2 razy droższe. Powinna przyjść jutro lub pojutrze, wtedy będę mogła powiedzieć czy rzeczywiście jest taka fajna na jaką wygląda. Chcieliśmy kupić taką jaka jest na zdjęciach w najnowszej książce Zawitkowskiego, ale nie mam pojęcia, skąd oni ją wzięli, w necie nie udało nam się znaleźć nic podobnego. Zbliżone są jeszcze takie do fitnessu (np. z decathlona), ale one wszystkie są czarne.
A, no i zdecydowaliśmy się na to ze względów higienicznych: takie panele można co jakiś czas wsadzić do wanny i umyć, a dywan jest dużo trudniejszy w utrzymaniu. Co prawda taka niebiesko - żółta mozaika w pokoju ze starymi meblami będzie wyglądać ciekawie, ale przynajmniej będzie widać że to jest plan zabaw dla dziecka a nie nieudolna próba dobrania czegoś pasującego 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja tez kiedys szukałam takiej maty bo ogladłam program Zawitkowskiego i mi sie spodobała. Ale coś w tym stylu http://allegro.pl/puzzle-30x30-cm-mata-piankowa-10-szt-52485-i1408653902.html
Kwasiek o ile dobrz pamiętam tez chciała takie cos kupic tylko nie pamietam jaki wymiar. W tesco sa teraz fajne z Kubusiem Puchatkiem po 49 zł ale strasznie smierdzą. Ale podobno wszystkie tak smierdza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ann wiem wiem jak to jest w Luxmedzie. miałam tak z ginekologiem. Firma M zrezygnowała z końcem roku z Luxmedu więc wychodząc z tego samego założenia co Ty postanowiliśmy Antosiowi przedłużyć abonament na własną rękę, bo nie wyobrażam sobie czekania z dzieckiem kilku godzin w poczekalni do pediatry. My generalnie nie chorujemy więc przedłużenie abonamentu dla nas nie ma sensu, ale jeśli chodzi o dziecko to to jest super sprawa.

A puzzle są extra. Muszę M pokazać. Daj tylko znać czy faktycznie są fajne. My co prawda mamy dla Małego mały dywanik na którym urządzony jest plac zabaw (taki 120x90, może trochę większy) ale cały jest zawalony zabawkami i wolnego pola na nim jest już niewiele.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
My mamy takie puzzle piankowe z owocami (teraz służą jako podkładka izolacyjna pod matę edukacyjną) i one będą pomocniczo też służyć, ale wg mnie są o tyle gorsze, że po pierwsze mają małe fragmenty które dziecko może połknąć, poza tym przez to że są puzzlami, dużo trudniej je utrzymać w czystości bo mają dużo zakamarów. Poza tym jak się je chce na chwilę szybko przenieść w inne miejsce to wszystko się rozpada i szlag człowieka trafia. Te w książce u Zawitkowskiego też były puzzlami ale z dużo większymi elementami, jakimiś takimi geometrycznymi. Podobno te z Tesco śmierdzą dużo bardziej niż inne, z tymi puzzlami da się wytrzymać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Acha, tylko żeby nie było tak różowo z tymi panelami: pamiętacie że w Belgii i we Francji je wycofują w ogóle ze względu na jakieś tam składniki co są podobno szkodliwe? My uznaliśmy że w dywanie kleje itp. są prawdopodobnie gorsze więc się nie przejmujemy, ale warto jednak decyzję podjąć świadomie. Poza tym brzegi tej pianki znakomicie nadają się do obgryzania więc pewnie prędzej czy później Zębatemu kawałek się uda użreć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak teraz patrze na te puzzle i te które wkleiła Madalena są z tej samej pianki które ma Ann. Tylko kurcze mają małe elementy, więc nic dziwnego, że są dla dzieci od 3 lat, a tamte są duże i w całości ale znalazłam też takie z cyferkami:
http://allegro.pl/puzzle-piankowe-eva-duza-mata-cyfry-cyferki-somap-i1427893707.html
a tu elementy w jednym puzzlu są już tylko 2 i na tyle duże że takie Małe dzieci raczej ich same nie wyciągną. Jak myślicie??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Masz racje ze te zwykłe rozpadają się. Ale np te w tesco sa w całosci bez mniejszych elementow w środku i z oryginalniej firmy Disney. I są bardzo ładne tylko ze smierdzą straszni.
Np w tych są duże elementy
http://allegro.pl/puzzle-puzle-piankowe-cyferki-nauka-zabawa-i1430889314.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe. Madalena faktycznie 🙂

tak doczytałam w linku w którym wkleiłam, że te ich właśnie nie śmierdzą jak większość. Pytanie na ile to prawda a na ile chwyt marketingowy.

Ann ja właśnie po tych artykułach które wklejałaś byłam przeciwna tym puzzlom. No ale coś trzeba zadziałać na te panele. Najpierw zobaczymy jak się spiszą rajstopki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...