Skocz do zawartości

czerwiec 2010 :) czy ktoś dołączy ?? | Forum o ciąży


szalona

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 24,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • zuziek

    2811

  • laaf

    3647

  • Anulka81

    2446

  • kwasiek_

    2548

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
hejak w ten orzydliwie deszczowy dzien 🥴

Komsi do teraz czosnek nie odpuszcza, tak wiec grzecznie sie polozylam bez zdnych ekscesow 😜

Anulka zakladajac ze taki maly bak popuszcza przy kazdym karmieniu to musisz miec 8 szt na dobe ale spokojnie od czego masz menzola, jak bedzie trzeba to przywiezie. Po za tym w torbie do szpitala sa najwazniejsze rzeczy do porodu, daj szanse rodzince 😉

a tak z ciekawostek na sr mowiono nam zeby na porodowke wziasc skarpetki, ponoc stopy mozcno marzna i to nie dla tego ze brak ogrzewania 🙃 w sumie to tego nie pamietam...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
DZIEN DOBRY BOBASKI 🙂 🙂 Byłam wczoraj w szpitalu na ktg i faktycznie były skurcze choc brzuch mnie nie bolał tylko krzyż, lekarz po zbadaniu powiedził ze brzuch jest juz tak nisko ze mały pcha głowe w kanał rodny z tad te bóle .SZYJKA MIEKKA ]]] I narazie nic te skurcze nie dały ale mam przystopowac zeby sie nic nie rozkreciło za bardzo , bo jeszcze mam czas na poród noi raz na trydzie ktg mam zaliczyc 🙂 🙂 A ja myslałam ze to juz i powiem wam ze nawet sie opanowałam i jeszcze swojego mezulka do pionu ustawiałam bo sie biedny znerwicował 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry mamusie 🙂

U nas znowu pochmurno i ciemno... brrr pogoda zamiast do życia zachęca do spania.

Dziewczyny zaczynacie szaleć już Angela, Ania i teraz Kkasia... jak tak dalej pójdzie to czerwcówki podzielą się na majowo-czerwcowe i czerwcowe mamusie... Trzymajcie się i byle do ustalonego terminu 🙂

Wczoraj pomęczyłam położną na SR i przy przyjęciu trzeba podać tylko czy chce rodzić w wannie reszta dopiero potem. Uff całe szczęście... 🙂

Co do proszku to lovella uczula wszystkie dzieci więc lepiej wybrać Jelp o białym jeleniu nic nie mówiła. Natomiast co do kosmetyków to na oddziale stosowane są kosmetyki j&j więc zobaczymy jaka będzie reakcja marysi na nie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kkasia nie wydaje mi się żeby był problem z L4 bo co wtedy masz zrobić, wrócić do pracy na okres który pozostał do porodu?? Dziwne by to było...

Ann nie zastanawialiśmy się nad chustą, za to nad nosidełkiem po 3 miesiącach tak. Przyda się przy wyjściu w góry czy czymś podobnym 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hejka 🙂

Kasia - jak Ci ginekolog L4 nie wystawi to ma to obowiązek zrobić lekarz rodzinnny ... , i tak aż do porodu , bo potem i tak jak wylądujesz w szpitalu to poradniowe L4 traci ważność i wskakujesz na macierzyński ( tyle zmojej wiedzy przynajmniej wynika)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Już się naspałam 😉
Kkasia, nie szalej, miałaś być lipcówką, a nie majówką 🙂
A wracając jeszcze do L4, to podrążę dalej: wiem, że niektórzy lekarze wypisują L4 tylko do planowanego terminu porodu, a jak się do tej pory nie urodzi, pozostaje tylko zwykły urlop albo macierzyński. Wiecie coś o tym więcej, szczególnie czy takie są faktycznie przepisy, czy to tylko nadgorliwość niektórych lekarzy?
Co do nosidełka i gór: swojego czasu rozmawialiśmy z góralką z Bieszczadów, która mówiła nam, co uważają miejscowi lekarze na temat chodzenia z dzieckiem po górach: mianowicie, że wolno dopiero z rocznym dzieckiem, bo młodsze ma za słaby kręgosłup, żeby sobie poradził z wstrząsami przy obciążeniach górskich. Tzn. chodzi o góry góry, po dolinach oczywiście można chodzić wcześniej. Wczoraj z kolei pani rehabilitantka na sr powiedziała, że nosidełko tak, ale od roku dopiero. Wcześniej tylko chusta (taka nieelastyczna) i raczej tylko po w miarę równym terenie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej babki 😉
Ja mam takie bóle krzyzowe często, ale nic z tego nie wynika... może i dobrze, jak mały wytrzyma jeszzce 6 dni to możę po moich urodzinach się wykluje 🙃

U mnie pochmurno, zrobiłam jajecznice na śnaidanie i potem nie mogłam jej zjesc, bo niedobrze mi było...bleee. 🙃

No Kasiu jednym razem zrobisz nam kinder niespodzianke 😉

Ja biorę 10 pieluszek do szpitala newborn pampers 😜


[URL=http://www.naobcasach.pl]









Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kkasia mi mój gin wypisal L4 w 35 tc na 3 tyg., we wtorek zobaczymy czy dalej dostanę, bo jak nie to mam 2 opcje - wziąźć urlop z pracy (oczywiście płatny) albo odrazu zacznie mi się macierzyński. W razie co można iść jeszcze do lekarza rodzinnego, może wystawi.

Ok. czyli z pieluszkami nie szaleje, najwyżej mężulek podrzuci, jak będzie trzeba 😉

Ann, ja na razie nie myślę o zakupie ani chusty ani nosidełka, nawet nie wiem czy chcę, ale zobaczymy, na pewno dla niektórych mam są praktyczne.

Zmykam, do napisania 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
NIe sadze aby pod koniec ciazy jakikolwiek lekarz robil problem z L4. Jak np Wam da na 3tyg. to umowcie sie z nim na kontakt telefoniczny ze jesli po tych 3tyg. nie urodzicie to z zadzwonicie i z automatu przedluza. I tak jak pisze Natka jesli urodzicie to automatem zacznie byc naliczany macierzynski. Na to logika wskazuje (cholera ale zyjemy w Polsce...). Zapytajcie poprostu lekarza.

Co do chusty...nie zamierzam kupowac bo wycieczek jakis wielkich po terenie gdzie wozek nie wjedzie, nie planuje. Nawet jak do sklepu wyskoczyc to przeciez nie bede dzwigac dziecka i siatek z zakupami. Przy KAmili mialam nosidelko z ktorego bardzo zadko korzystalam ale wtedy jeszcze nie mowiono ze nosidlo jest nie dobre na kregoslup tak samo jak sie nie mowilo ze chodzik jest nie dobry. Moja Miska zaczela smigac w chodziku jak miala 7 miesiecy (uwielbiala go) a chodzic jak miala 9 m-c i zadnych krzywych kregoslupow ani skolioz nie ma...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczynki ;*

ja biore 10 szt. pampersów jeśli się skończą to dowiozą mi... dzisiaj miałam kiepską noc 😞 brzuch nie dość że bolał i boli do teraz to jeszcze cały czas mam twardy brzuch prawie wcale nie odpuszcza 😞 nie chce żeby mnie dzisiaj bolało chciałam się skupić na tej pracy z matury 🤢 wrr...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Zuziaku dokladnie jak Kkasia mowi apap zarzuc i zobaczysz...powinno choc troche odpuscic i blagam CIe mysl ze malej zaszkodzisz. Apap jest oficjalnie dozwolony dla kobiet ciazy. 🙂

Kkasia zasmarkancu 😜 a jak Ty sie czujesz (pytam o przeziebienie) 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Oglądnęłam sobie właśnie filmy z porodów i normalnie tam gdzie było nacięcie i polała się krew zrobiło mi się słabo... nienawidzę widoku krwi bleee. Za to zaczęłam się zastanawiać nad porodem w wodzie. Ponoć trwa on dłużej ale jest łagodniejszy. Wiecie może czy krocze w takim przypadku też jest nacinane??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anulka jezeli jest taka porzeba to napewno bedzie nacinane mimo wszystko , teraz ponoc nie robisie tego za czesto i nie zawsze znam pierwiastki które urodzily bez nacinania , duzo zalezy jaka była twoja aktywnosc fizyczna przez całą ciaze , jak sie dba i cwiczy jest latwiej 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...