Skocz do zawartości

czerwiec 2010 :) czy ktoś dołączy ?? | Forum o ciąży


szalona

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Ann, za namową pani od laktacji dalam Olci 2 łyżeczki marchewki Gerbera, większość i tak wylądowała poza buzią i ewidentnie jej niesmakowała, to było z jakieś 2 tyg. Teraz jak skończy 5 m-cy chcę sama zrobić jej marchewkową papkę, po 4 dniach wprowadzić starte na papkę jabłuszko, a póżniej do marchewki dodawać kolejno po jednym warzywku albo jabłuszko zmieszać właśnie z marchewką.
Pediatra powiedziała, że jak najbardziej mogę rozszerzać dietę, a już od 5 m-cy wprowadzić zupkę warzywną. Z tym że Olci pediatra jest miła i ok, ale trochę chaotyczna raz mówi tak a raz inaczej.
Mała też jest bardzo ruchliwa, ale przybiera ładnie na wadze na jednej piersi. Niby postanowiłam rozszerzyć jej dietę, ale gdzieś tam wątpliwości pozostają czy jednak nie zawcześnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • zuziek

    2811

  • laaf

    3647

  • Anulka81

    2446

  • kwasiek_

    2548

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Ja podaje Vita D w kapsułkach - fakt kosztuje ok. 21 zł - najtaniej jak do tej pory trafilam i już tyle czasu jej daję, że nie będę zmieniać. Kurcze ja to na pierdołowatych lekarzy i położne trafiam, bo nikt mi nie powiedział, że mozna wit. D czy inną kupic na receptę w kroplach.
A ten Multicebion spróbuję najpierw nakapać na łyżeczkę i zobaczę jak mała przyjmie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anulka łyżeczką nie powinno być problemu - tak się daje leki już noworodkom. Tym bardziej, że to tylko kilka kropelek 🙂 Ja dawałam Adze łyżeczką 6 kropelek, jak była chora. Teraz zaleceń nie dostałyśmy nowych, ale zmniejszyłam dawkę do 3 kropelek dziennie. Cholera wie, czy dobrze 😉 Ile Wy dajecie?

Ann kaszka manna i ryż to dwie zupełnie inne bajki. Kasza manna jest źródłem glutenu, dlatego tak od 4-5 miesiąca powinno się ją dodawać do posiłków - na początku malutko, łyżeczkę dziennie (ja dawałam łyżeczkę już ugotowaną, bo z łyżeczki suchej kaszki robiło się tej kaszki strasznie dużo...), później stopniowo należy tą porcję zwiększać. Ja Młodej gotowałam kaszkę na wodzie źródlanej i dodawałam do deserku.
A ryż to ryż 😉

Co di witaminy D, w tym linku, który Wam wczoraj podałam, jest witaD w kapsułkach za 16 zł - Anulka Ciebie to powinno zainteresować 🙂 ja się już zarejestrowałam na tej stronce i czekam, aż mi prześlą kartę rabatową 🙂 🙂

dziś nocka ok, Młoda obudziła się o 2 i 6, czyli znośnie 😉 spała do 9 🙂

dzwoniła do mnie moja mama, że ma dla nas pieniądze na ten rachunek... 🤔 nie wiem skąd ona tyle kasy wytrzasnęła, chyba kolejną pożyczkę w pracy wzięła... 🥴 trzeba będzie jej oddawać te pieniążki jakoś, chociaż pewnie nie będzie chciała. Najwyżej za 2 czy 3 lata zasponsorujemy jej podróż z nami gdzieś w jakieś tropiki 😉

łooooo ale mi się okno w pokoju spociło 😲 😲 😲 😮

a tak poza tym, to dziś idziemy z Agą na kontrolę bioderek... do lekarza innego niż zwykle (u tego, co zwykle, kolejki się zrobiły i najbliższy możliwy termin wizyty jest na 6 listopada), ale może "po starej znajomości" powie nam jakąś dobrą nowinę 🙂 ja się leczyłam przez wiele lat u jego ojca, nawet kilka razy u niego samego byłam z moimi biodrami. A podobno też jest starym znajomym mojej cioci 😉 trzeba będzie sobie z panem doktorem trochę pogadać 😁

Dobra, idę Młodej dać deserek. Dziś kaszka ryżowa z jabłuszkiem i winogronami 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Już podałam ten multicebion, wycisnęłam trochę mleka na łyżeczkę dodałam 4 krople - mała skrzywiła się, ale połknęła, oczywiście przez ciekawską (łyżeczkę zobaczyła i już do rączki ją chciała brać) panienkę odrobinka wylądowała na ubranku.

Oczywiście nie będę podwarzać wiedzy lekarza ani zaleceń, ale czy wit. D osobno + dodatkowa jako jeden ze składników w tym Multicebionie to nie za dużo? No chyba, że jest jej śladowa ilość.
Jezu jaka ja się podejrzliwa zrobiłam i niezdecydowana 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anulka, musisz zobaczyć ile witaminy D zawiera ten Multicebion. Rekomendowana dawka to 400 j.m. - i tyle dokładnie jest w kapsułce witaminy D. Jeżeli drugie tyle jest w Multicebionie, to rzeczywiście można sobie darować dodatkową witaminę D 🙂 poobliczaj sobie i będziesz miała jasną sytuację 🙂

Ann pierwsze słyszę o miksowaniu czegoś tak maleńkiego jak kasza manna 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
MUSZE isc do apteki wyprosic zeby mi dała bez recepty 🥴, byłam w biedronce i powiem wam tak grzechotki jak cie moge sztucce plastiki do niczego butelki podobnie wziełam małemu tylko talezyk z przykrywka DISNEYA bo nic poza nie było ciekawego 🤨 🤨pampery kupione wiec maly morze srac ile chce 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Coś Wam powiem, bo Wam nie mówiłam 🙂 byliśmy tydzień temu na ślubie znajomych. W pewnym momencie mój mąż popatrzył się na krzyż nad ołtarzem i zaczął się śmiać. Ja ślepa jestem, więc nie wiedziałam, o co mu chodzi. Pokazał mi w domu. Otóż krzyż wyglądał mniej więcej tak:


Coś Wam się rzuca w oczy? 😲 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...