Skocz do zawartości

czerwiec 2010 :) czy ktoś dołączy ?? | Forum o ciąży


szalona

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 24,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • zuziek

    2811

  • laaf

    3647

  • Anulka81

    2446

  • kwasiek_

    2548

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Zuziaku, widziałam! 🙂 🙂 🙂 jest super 🙂 🙂 jeszcze wszystko może się stać, ale i tak jest super 🙂 🙂

Ann
to mnie dobiłaś teraz 🤢 Dobrze, że ten bon wygrałam na 200 zł, to kupię Młodej "na zaś" jakąś kurtkę i parę innych rzeczy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kurcze dzisiaj mam takiego płaczka w domu 🤢 ale taka irytująca jest bo to nie jest płacz tylko jęczenie jak tylko jej się coś nie spodoba np. bo nie siedze na widoku tylko za nią albo że nie siedzi tylko leży płacze nawet jak nie patrze na nią tylko pisze na klawiaturze albo nawet dlatego że przełączyłam kanał w tv 🤔 wiecie jakie to irytujące 🤢 🤢 🤢 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A O CO CHODZI Z TYM GŁOSOWANIEM??
też bym se zagłosowała 😜

KWASIEK, jak raczkowanie u młodej?? Zaczęła już? Bo moja jak na razie tylko pełza na boki (to robi w takim tempie że szok) i do tyłu. Generalnie przemieścić już się potrafi po całym pokoju ale tylko pełza, poza tym nie umie jeszcze do przodu. Powili zbiera się do pozycji czworaczej, tyłek podnosi do góry ale zaraz opada.

a poza tym wkurzyli mni 😠 😠 😠 😠 😠sąd mnie wkurzył że aż mam ochotę przeklinać. Mam urzędówkę i sąd zrobił głupio, dużo by opisywać, ale w sprawach z urzędu generalnie jest tak, że sąd lubi pełnomocnikom zrzuć wszystko na głowę. angry: 😠 😠 😠 😠 I teraz mam wszystko na głowie a nie mam jednocześnie kontaktu z klientem- w urzędówkach często tak bywa że klient ma wszystko w nosie! 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Oświećcie mnie jeszcze kobity jak jest z tymi kaszkami do picia na mleku z piersi. Dzisiaj doszłam do proporcji 1 czubata łyżeczka od herbaty na każde 10ml mleka i nadal kaszka zalewa Staśka jak ciągnie ją przez smoczek do kaszek. W przepisie na pudełku jest 5 łyżek stołowych na 200ml płynu (100ml mleka + 100ml wody), a ja już wielokrotnie te proporcje przekroczyłam. Czy powinnam pakować tej kaszki tyle żeby pulpa była odpowiedniej gęstości czy raczej zmienić smoczek na taki z mniejszą dziurą i stosować się do proporcji na pudełku?
Stasiek dziś wyciągnął z butli ok. 60ml ale spora część poszła za zewnątrz bo było za płynne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzięki! 🙂 🙂
moja Aga namiętnie dziś cmoka 😁 i chyba jej idą górne dwójki... 😮

Ann, te proporcje są na mleko modyfikowane. Do kobiecego są zupełnie inne proporcje (cholera wie, jakie). Ja Agę karmię łyżeczką, więc nie wiem, jak masz postępować ze smoczkiem...

WB
, u nas raczkowanie na etapie nauki. Czyli Młoda bez problemu pełza w kierunku, który ją interesuje, bez problemu zakręca, podciąga się rączkami, mając tyłek w górze, nóżki pracują na zmianę. Więc lada moment i będę mieć raczka w domu 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kwasiek_ napisał(a):
Dzięki! 🙂 🙂


WB
, u nas raczkowanie na etapie nauki. Czyli Młoda bez problemu pełza w kierunku, który ją interesuje, bez problemu zakręca, podciąga się rączkami, mając tyłek w górze, nóżki pracują na zmianę. Więc lada moment i będę mieć raczka w domu 🙂 🙂

to będzie fajne uczucie zobaczyć jak raczkuje!! Zuch dziewczyna 🙂 🙂 Pamiętam jak Marysia ruszyła do przodu, to był istny szok, po prostu któregoś dnia po kilkunastu dniach stania na czworakach i podnoszenia na przemian raz jednej ręki do góry raz drugiej a potem nóg,RUSZYŁA. A była już w tym wieku co Ania.
FAJNIE! Ale u nas trzeba będzie jeszcze trochę poczekać.
DAJ KONIECZNIE ZNAĆ JAK RUSZY!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
uśpiłam Agę 🤪 jakoś wcześniej dziś, ale Młoda niewiele w dzień spała. Może pośpi do rana 🙂 chociaż pewnie niedługo się obudzi z rykiem, bo jest świeżo po zjedzeniu kaszki (całą michę pożarła! 😲 ) i jeszcze sobie nie beknęła 🙂 Zaraz Wam wrzucę zdjęcia Agi podczas zmagań przed-raczkujących 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A ja dzwoniłam właśnie do pediatry i wypytałam o wszystko, co do czego miałam wątpliwości. Może którejś się jeszcze przydadzą te odpowiedzi, więc spisuję.
1) Obiadek - niejadkowi dawać tyle ile tylko chce jeść, może być znacząco więcej niż słoiczek. Konsystencja raczej kitowata, dokitowywać kaszką.
2) Deser - dawać jako osobny posiłek, dokitowując kaszką. Oprócz jabłek i gruszek można wprowadzić jagody i maliny.
3) Kaszka wieczorna - mam dawać kaszkę łyżeczką z miseczki, a nie z butli. Chodzi o to żeby nie uczyć dziecka zasypiania przy butli z kaszką, bo potem będą problem z próchnicą. Ponieważ karmię dalej piersią, nie wprowadzać mm do kaszki tylko robić ją na wodzie, z ew. dodatkiem odrobiny swojego pokarmu, tylko tyle żeby był wyczuwalny smak. Można dodać jabłuszko, marchewkę, dynię do smaku jeśli dziecko nie chce jeść samej. Może zjeść tyle ile chce.
4) Dopajanie - powinno wypić 40-50ml płynu na każdy stały posiłek (nie musi być bezpośrednio po posiłku). Dopajanie piersią nie wystarczy. Jeśli można, unikać butli, poić łyżeczką albo nauczyć ze zwykłego kubeczka (lepiej niż z niekapka), wlewając do niego na raz 2-3 łyki. Jeśli dziecko robi plastelinowe kupki, prawdopodobnie ma za mało płynów. Do picia najlepiej dawać przegotowaną wodę źródlaną, jeśli nie chce, można parzyć lekką herbatkę ziołową albo owocową (z dzikiej róży albo malin).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja dzisiaj sama wykąpałam Olinkę (trochę szybciej niż zwykle), bo mąż poszedł z kumplem na koncert, po cycusiu spała już o 19.40. Potem upiekłam pierniczki i odciągnęłam mleko na jutro, bo idę do fryzjera na farbkę i cięcie.

Kwasiek, jaka fajniutka jest Agusia 🙂 no pewnie niebawem ruszy przed siebie na czworakach 🙂

Olcia, jakby mogła to wzdłuż i wszerz przemierzyłaby pokój, pupę podnosi, ale jest jeszcze za ciężka hehe, za to szuka wszelkiego sposobu jakby tu usiąść - w leżaczku to chwyci się pałączka albo i nie i siada, pochyla się do przodu.

Zuziek, to będzie teraz taki czas, że nasze maluchy będą jęczeć, płakać, jak za duża odległość będzie między nim a rodzicem albo co gorsza straci rodzica z oczu. Moja mała czasem tak reaguje, wtedy zabieram ją ze wszędzie,bo nie mogłabym nic zrobić wyjątkiem jest wc 😉 Na szczęście zdarza jej się też samej bawić.

Na koniec jeszcze powiem, że wit. K szybko zadziałała, bo okresu już jest namiastka, więc mam nadzieję, że niebawem skończy się 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jutro mogę nie mieć czasu, żeby zajrzeć, więc jeszcze przed północą złożę życzenia jutrzejszym miesięcznym jubilatom:

Wszystkiego najlepszego dla naszych półroczniaków Julki, Marysi, Bartusia i Kubusia!!! Buziaki śle ciocia Ania oraz Olcia 🙂

Ann, a Staś jest z 11.07 czy 15.07, dostałam małego zonka, bo na suwaczku i Twoim profilu jest inaczej?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej a ja już po północy życzę wszystkiego najlepszego dla Julki, Marysi, Bartusia i Kubusia!!! Buziaczki od Igusi i jej mamusi he he

głosik też już oddany goście poszły trzeba iść spać bo pewnie za 1,5 godz pobudka 🥴

coś laff nie było dzisiaj albo przeoczyłąm.. 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
To i ja oddam głosik i złoże życzenia 🙂


Wszystkiego najlepszego dla naszych solenizantów Kubusia, Julki, Marysi i Bartusia. Dużo zdrówka i uśmiechu.



Dziewczyny przysłał by mi ktoś tą książkę kucharską dla niemowląt bo musiałam sformatować dysk i jej nie mam. A z poczty mi gdzieś sie zapodziała musiałam ja usunąć. ☺️
[email protected]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...