Skocz do zawartości

Witajcie | Forum o ciąży


dorcia1989

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 4,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Syla1988 napisał(a):
wracaj szybko do domu.. szpitale sa tak dolujace ze sam pobyt wzmaga ból głowy. I mówie to ja piguła :P


zgadza się Syla... ja pierwszego dnia pobytu w szpitalu miałam takiego doła, ze nawet męża oglądać nie chciałam bo zaraz ryczeć mi się chciało. dopiero jak dostałam laptopa to mi się polepszyło 😜 moja mama mówiła, że zwolnienie dostałam po szpitalu aby dojść do siebie po pobycie w nim..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aaaaa. przypomniało mi się 😉 Agatko, Aniu.... jeśli wszystko pójdzie planowo to już za 4 miesiące powinnyśmy tulić swoje Skarby na rączkach.... ale ten czas leci....
Aniu - jak zdrówko i pobyt w szpitalu?
pozdrawiamy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Co do ubranek z tego wszystkiego to podliczyłam co mi potrzeba i z ubranek nic bo internetowa przyjaciółka mi paczkę spakowała i po nowym roku wysyła tak więc co najwyżej będę na ciucholandzie na jakieś extra sukieneczki na lato dla księżniczki polowała i na ubrania dla mojego gagatka który już niedługo dwa latka skończy. Ach jak ten czas leci, dzisiaj wspominałam z moją położną mój poród to śmiałyśmy się z tego jak się darłam i mówiłam że nigdy tam nie wrócę a ona mi na to "do zobaczenia za 2lata" i tak się dzieje. eh a już niedługo tak jak Kasiu piszesz będziemy tulić swoje maleństwa 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Kochane !!!
Słuchajcie dzisiaj o 9 rano obudziłam się z bólem w skali od 1/10 daje mu jakies hm...4 nie byl na ppewno przyjemny - w podbrzuszu i troszkę powyżej , Larisa się wypinała i kopała po mimo,ze czesto tak robi to dzisiaj to naprawde bolalo probowalam wstac i nie moglam musialm przejsc na boczek i dopiero - moze wy cos powiecie na ten temat ? przeszlo po tym jak lezalam na boku a maz masowal . Pozniej jak juz bylam poza domem wstalam z krzesla i tez lekko ukuło . Sama nie wiem co mam myslec ? Moja Mama mowi,ze przy Mojej Siostrze miala takie "bole" jak sie wypychala i urodziła miesiac wczesniej . Isc lepiej wczesniej do gina ? Pytam Was bo moze ktoras to spotkalo ? Buziaki czekam na szybkie odp 🙂))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jak będziesz na wizycie u ginekologa to wtedy mu o tym powiedź. Chyba, że powtórzą się znowu i będą bardzo bolesne to możesz skonsultować się z nim wcześniej. Ale wydaje mi się, że to nic takiego, mnie czasami w nocy jak się szybko przekręcam na drugi bok łapie dziwny ból..

  • A ja jestem po wizycie.. Dzisiaj równo 23 tydz i położenie główkowe. 😜 A Maleństwo waży 530 g 🤪
    No i jeżeli wymioty i biegunki z którymi się zmagam nie ustąpią w ciągu 3 dni to mam się do niego zgłosić i do szpitala na pare dni.. Na same święta 😮 Chyba oszalał.. 😜

    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    • Mamusia
    Podreptałam dzisiaj do gina. bo Mąż powiedział,ze jak nie pójde to do szpitala mnie zawiezie 🙂
    Więc dreptałam szybko . Macica mi się nie powiekszyła jest okej - mam po prostu skurcze takie mocne i może być możliwość,ze Larisa będzie chciała wyjść wcześniej ale jeszcze nie teraz - dostałam nospe i jakiś magnez ... dzwilam się,ze Wy tyleeee lekow lykacie a teraz sama biore 4 ;/ po prostu powiedziała mi,ze prowadze zbyt intensywny tryb zycia ... muszę siedziec w domu i odpoczywac bo inaczej szpital ;/ powiedzialam,ze juz wole siedziec w domu niz w szpitalu bo z niego to na pewno ucieknę 🙂 niestety nie jestm zwolenniczką siedzenia w domu - wiec po prostu ZWARIUJE !!!
    Oleńka - Ja tez juz mam polozenie glowkowe 🙂 duza dzidzia 🙂 Ja jestem ciekawa ile Moja wazy ostatnio 4.12 wazyla 359 gram i powiedziala mi,ze jest troszkę za mała ;/ ciekawa jestem czy to prawda bo te USg czesto zawodzi .... I dzisiaj mamy 6 MIESIAC 🙂))))))))))) Łiiiiiiii !!!!!
    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    • Mamusia
    Klk powiem Ci ze mnie podobnie bolalo, wtedy jak sie zglosilam do szpitala.Taki potwornie klujac bol na dole, od od srodka ciagfnac do lewej strony.Nie moglam kroku zrobic, lezalam pol dnia i nie przechodzilo mi wiec pojechalam do szpitala i mnie zostawili.No ale po badaniach nie wiedzieli od czego to dokladnie a w wypisie napisali mi "zagarzajacy porod przedwczesny".Na szczescie od tam tej pory juz mnie nie lapal ten bol.I tak jak ktoras z was wspominala, bol lapal przy wstawaniu, podnoszeniu sie.
    Madera moje cycki nie sa moze taaakie ogromne 😮 bo po pierwszej ciazy nie wrocily do stanu pierwotnwego, teraz sa poprostu hmmm pelniejsze 🙃 i zawsze robily wrazenie na mezu
    Ja to ostatnio dola jakiegos lapie, jak mysle o tym jak druga ciaza zmieni moje cialo.Po Mai niby nie bylo tragedii,fajna dupa bylam ale teraz mam jakies obawy.Siedze i placze wieczorami mezowi z rekaw.Licze ze fundnie mi nowe cycki na 30stke 😜 joke!
    Powoli robi sie u mnie swiatecznie, pierniczki leza i pachna, czesc wisi sobie na choince.O dziwo w tym roku dalam sie namowic na zywa.Gotowac nie mam zamiaru, bo bedziem jezdzic po rodzinie i sie opychac 🙃
    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    • Mamusia
    Hej dziewczynki 🙂 Co do piersi to moj chl tez zawsze byl w pelni zadowolony z ich rozmiaru bo przy takiej wadze miec rozmiar d/e to samo mowi za siebie. Ale teraz staly sie wieksze i moj non stop by mogl na nie patrzec, dotykac i mowic i smieje ze bez ciazy byly duze a teraz to na ich widok od razu "banan" 🤪
    Nie wiem kobietki jak u Was ale u mnie dzidzia w brzuchu szaleje a mi z radosci az lzy leca 😜
    Mam nadzieje ze kazda z nas urodzi w swoim terminie, nie wczesniej !!! Pozdrowki.
    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    • Mamusia
    adriana886 napisał(a):
    Hancia wyszlas z tego szpitala???daj jakiegos znaka


    Chciałabym.
    Jest tak, bóle na chwilę ustąpiły lecz powróciły ponownie i leże podłączona 2razy dziennie pod kroplówką. Wczoraj miałam spirometrię, wyszła dobrze ale mało płuc nie wyplułam przy durnym badaniu. Po południu zrobili mi echo serca i tu bach okazało się że mam niedomykalność lewej zastawki trójdzielnej w sercu i całe to moje duszenie się i bóle w klatce są od tego. Badanie mam powtórzyć po 30 i 36 tygodniu i dowiem się czy się do cc kwalifikuje. Ja mam nadzieje na poród naturalny więc nawet o cc nie chce słyszeć. Zrobili mi usg i 3 lekarzy debatowało nad tym czy to chłopiec czy dziewczynka bo dupalem się odwracało maleństwo i dupa z poznania na 100% płci.
    A z szpitala wyjdę zapewne w poniedziałek.
    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    • Mamusia
    Witam mamusie.

    widzę że wielkość piersi na topie 😆 No mnie też push up teraz nie jest potrzebny, ale bardziej przeszkadza mi powiekszony obwód, bo wiekszość biustonoszy zrobiła się za ciasna. Wasze piersi powiekszą się jeszcze w ostatnim miesiącu ciąży conajmniej o jeden rozmiar... pocieszyłam??? 🤪

    Hancia bidulo żebyś tylko świąt nie spędziła w szpitalu. Ale dobrze że już wiadomo co jest źródłem bólu.

    A ja ogarniam chate jeszcze po urodzinach 😎 Dzisiaj pożegnałam ostatnich gości. Teraz wkroczy magia świąt. Jutro wyciągnę pudła z ozdobami i udekoruję dom.
    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    • Mamusia
    Ja mam za to problem ze stanikami z powodu obwodu najlepiej pasuje mi 70 ew. 75 C, a wszystko co C to najczęściej 80 lub 85.. A to, że urosną jeszcze z rozmiar w ostatnim miesiącu to z jednej strony fajnie, ale z drugiej przy mojej wadze i wzroście.. sądze że nie będzie wyglądało to za dobrze..
    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    • Mamusia
    To widzę impreza urodzinowa z przytupem się odbyła, super 🙂

    Oleńko, ja przed ciążą miałam rozmiar C75 i nie miałam problemu z dobraniem takiego biustonosza. Najczęściej kupowałam w estoiqu, tam na pewno są.
    Chociaż teraz kupiłam sobie bazarową bielizne, bo myślę, że mi starczy na miesiąc 🙂
    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    • Mamusia
    Przy stanikach z powiększonym obwodem zgadzam się w pełni ze warto rozejrzeć się na bazarze 🙂 Po porodzie i karmieniu piersią (jeśli będzie się karmić) wszystko wróci do swoich należytych rozmiarów.
    Ale jak będziecie rozglądać się za stanikiem do karmienia to warto kupić sobie taki lepszy. Ja miałam jeden ulubiony bardzo wygodny, na szerokich ramiączkach z triumpha. Kupiłam też takie zwykłe bawełniane na allegro, ale nie były za wygodne.
    Ze względu na powrót do pracy karmiłam Helenke przez pół roku i teraz też tak bym chciała, ale jak będzie to czas pokarze.

    P.S. Kocham świąteczne ozdoby w domu, od rana mam super nastrój 🙂 A najważniejsze - żywa choinka jeszcze przed nami. Będziemy stroić ją w sobotę, bo jestem zdania że "tatuś" i dziecko powinni mieć w jej dekorowanie największy wkład. Ja tylko wykończę detalami 🙂
    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    • Mamusia
    U mnie aktualnie jest 80DD wcześniej było 75 D więc biust rośnie jak szalony i obwód pod również. Co do kupna po ciąży zamierzam wybrać się do brafiterki żeby sobie coś profesjonalnie dobrać.

    I jest dobra wiadomość jeśli dziś nie będę brała kroplówki to jutro wychodzę 🙂
    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

    Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



    Zaloguj się

    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...