Skocz do zawartości

Witajcie | Forum o ciąży


dorcia1989

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 4,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Złożyliśmy dzisiaj komodę i chyba muszę jeszcze jedną taką kupić bo w miarę pojemna i ładnie wygląda
🙂
Teraz czas zacząć odkładać kasę na resztę wyprawki, znieść ubranka z góry, poprać i można będzie stwierdzić że jestem gotowa. A już za 2 tyg zaczynam pakowanie torby do szpitala.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kasiu co do łóżeczek to w domu mamy szczebelkowe a u teściów jest turystyczne które oni sami kupili aby mały miał gdzie spać jak jeździ do babci.
Tak więc to kwestia zorganizowania, ja jakoś sobie nie wyobrażam wożenia łóżeczka ze sobą w tą i spowrotem....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kasiu z tego co wiem, to te łóżeczka turystyczne nie mają regulowanej wysokości podłoża.
A dla mnie istotne jest to, że jak dzidziuś jest mały to aby leżał wysoko, bo po prostu jest to wygodniejsze. Niż takie schylanie się do niego 🙂 O kręgosłup należy dbać. 🙂

Także gdybym się decydowała na zakup ł-ka turystycznego to pewnie nie zrezygnowałabym z tradycyjnego w domu, bo tego raczej najczęściej się korzysta.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja robiłam wczoraj naleśniki 🙃 i tez mialam z bananem serem i dzemorem + bita smietana z syropem malinowym 😁 Kuba to już przestał pasek do spodni nosić 🤪
Wiecie może by któraś zrobiła taką prawdziwą z prawdziwego zdarzenia wyprawkę do szpitala dla Nas i dla maluszków 🙂 ile bodów jakie rozmiary itd . co dla nas nie biorąc pod uwagę tego, że coś może mieć szpital po prostu wszystko co może być potrzebne 🙂 Ja bym była wdzięczna 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hancia napisał(a):
Dziewczyny co dziś na obiad? U mnie z lenistwa wczorajsza szczawiówka i klopsiki w sosie z makaronem 🙂


zwracam się z wnioskiem o założenie wątku: CO DZIŚ NA OBIAD 😉 myślę, ze pomysł nie głupi (skromna jestem - wiem 😉) mogłybyśmy chociaż trochę ułatwić sobie życie.
właśnie zjadłam pyszny obiadek w postaci szpinaczku... mniaaaaaaami 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
atomota napisał(a):
klk1509 napisał(a):
A Ja chce jesc,jesc,jesc .... ale pierw krew a pozniej szamu 🤨
To już wszystkie mają wózki ? :P Tylko chyba ja z Anią nie mamy tak ? :P no i na pewno Ilona bo ta to zakręcona jak słoik po ogurkach 🙃


Aleś mnie podsumowała 😁.
Faktycznie nie mam wózka. Planuje kupić dwa: wielofunkcyjny (gondola+ spacerówka) i spacerowy (z opcją zamontowania fotelika samochodowego)- poręczny i bardzo lekki aby składał do samochodu, będzie na wycieczki oraz na zakupy 🙂.


u mnie był ten sam problem - mały bagażnik ale wózek retrus fire, który kupiliśmy super się zaprezentował w bagażniku - w ogóle nie zauważyłam stelaża. szok. no i 3w1. i gondolka i spacerówka i fotelik. prezentuje się bardzo sympatycznie i powiem szczerze, ze już bym sobie pojeździła wokół bloku. może włoże tam kota 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gawinka lozeczko turystyczne tak jak mowi Ania ma dwie wysokosci, ale uwaga nie kazde wiec zwroc na to szczegolna uwage.Ja mialam przy Mai turystyczne, fakt ze nie jest lekkie ale latwe w przewozeniu po zapakowaniu w pokrowiec.My czesto wyjezdzamy na weekendy wiec lozeczko jezdzilo z nami na wycieczki.I drugie uwaga do takiego lozeczka tez trzeba dokupic materacyk, najlepiej gryka-pianka-kokos.Wiadomo materac nie jezdzil z nami bo to za duzy gabaryt juz 😁 Ja bylam zadowolona.
Wyprawka do szpitala???Na razie nie chce mi sie o tym myslec 😜 😜 Ania i Gunia pewnie rozwina ten temat 🙂
Ide klasc Majke, mam nadzieje ze sprawie nam to pojdzie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No więc tak wyprawka do szpitala.
Dla Mamy:
* 3 koszule ( zazwyczaj szpital do porodu daje koszule swoją ale w zapasie trzeba mieć taką co wam nie będzie szkoda wyrzucić potem)
* szlafrok
* kapcie i kapcie pod prysznic
* majtochy siateczkowe/ bawełniane
* ciepłe skarpety ( często po znieczuleniu ma sie wrażenie zmarzniętych nóg)
* kosmetyki pod prysznic (żel, szampon,szczoteczka do zębów i pasta)
* płyn do higieny intymnej i chusteczki do higieny
* 2 ręczniki w ciemnym kolorze co by nie było wam ich szkoda
* 2 ręczniki zwykłe
* duże podpaski/ podkłady porodowe
* sztuczce, kubek, talerzyk ( z higienicznych względów biorę swoje)
* ściereczka do naczyń
* ręczniki papierowe
* papier toaletowy
* woda w małych butelkach
* coś do przekąszenia

Na wszelki wypadek też do wyprawki wklejam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a tak poza tym to właśnie się dowiedziałam, ze moja sąsiadka urodziła śliczną córeczkę (sąsiad przyszedł się pochwalić 😉 )... biedna męczyła się 10h skurcze były ale brak rozwarcia. poza tym miała jeszcze wielowodzie.od 30tyg ciąży w szpitalu. w końcu łajzy zdecydowały się na CC. Niech ktoś mi powie - dlaczego w tym pieprzonym szpitalu lekarze tak bardzo nie chcą robić CC. na samą myśl o porodzie mam ciarki...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tak, wiem że turystyczne ma opcję regulacji wysokości. Bardziej chodziło mi o opinię czy sprawdza się takie łóżeczko w domu i starcza na 2-3 lata dla Dzidzi i czy macie na ten temat opinię.

Byłam u lekarza dziś 🙂 i Miluś jest w porządku, waży 1200 gram i wagowo jest starszy o tydzień niż wiek ciąży - oooby nie wdał się w Tatę jak się rodził bo mój miał 60 cm długości i 5,5 kg wagi.... 😮
A no i bóle podbrzusza najprawdopodobniej pochodzą od rozrastania się wszystkiego..
Zakazu podróżowania nie dostałam tak więc jutro drogie Panie Warszawa 🙂 - mam nadzieję że nie odchoruję tego dwa razy bardziej bolącym brzucholem.
Aaaa pooglądałam sobie Wasze brzuchy na "baloniku" 😁 hehe niebawem wrzucę moją kulę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...