Skocz do zawartości

czerwcowe Maleństwa 2013:) | Forum o ciąży


MartaMartaMarta

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
hania83 napisał(a):
Yvonne1987 napisał(a):
Wróciłam z wizyty. Najprawdopodobniej będzie synek, nawet widziałam co tam próbował schować 😁
Mały machał rączkami i nożkami :P Nie podobało mu się badanie 😜 Ma aż 410 g 😮
Rozwija się bardzo dobrze 🙂 Będzie mięc na imię Maksymilian


Gratuluję syneczka 🙂 Faktycznie duży z niego chłopaczek. Przynajmniej w porównaniu z moim, który ma tylko 280g. Bardzo ładne imię wybrałaś 🙂 Ja jeszcze nie wymyśliłam ehh 🙂

A może po prostu długi będzie? moja koleżanka urodziła synka 3,4kg i 60cm 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,7 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
hullu napisał(a):
cześć mamusie ;-*
Dzidzia odzywa sie coraz cześciej, zwykle pod wieczór daje czadu.
Choć u mnie nie skacze po słodyczach a po brzoskwiniach w puszce i tym syropie brzoskwiniowym. OOj luubi po mamusi 😜


Jesteś mi nadzieję, że lada dzień i ja poczuje że kluska się odezwie. Bo jak na razie to 😞

WITAM W DZISIEJSZYM DNIU.
U mnie ostatnio poprawa apetytu. Ciągle jestem głodna coś czuje, że szybko dogonię wasze brzuszki, non stop bym jadła płatki na mleku, czekoladowe i inne masakra ☺️
Jeszcze tydzień do wizyty, jejku nie mogę się doczekać aż zobaczę szkraba, a jeszcze to prenatalne badanie (stres jest) 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
zonanagazie napisał(a):
hullu napisał(a):
cześć mamusie ;-*
Dzidzia odzywa sie coraz cześciej, zwykle pod wieczór daje czadu.
Choć u mnie nie skacze po słodyczach a po brzoskwiniach w puszce i tym syropie brzoskwiniowym. OOj luubi po mamusi 😜


Jesteś mi nadzieję, że lada dzień i ja poczuje że kluska się odezwie. Bo jak na razie to 😞

WITAM W DZISIEJSZYM DNIU.
U mnie ostatnio poprawa apetytu. Ciągle jestem głodna coś czuje, że szybko dogonię wasze brzuszki, non stop bym jadła płatki na mleku, czekoladowe i inne masakra ☺️
Jeszcze tydzień do wizyty, jejku nie mogę się doczekać aż zobaczę szkraba,

Wiem co czujesz, ja mojego leniucha zobaczę już jutro, ale tydzień temu miałam podobne myśli; tylko, że jednocześnie z ciekawością idzie strach czy będzie wszystko dobrze 🥴 od dzisiaj już mnie żołądek lekko z nerwów pobolewa. To jutro już nic jeść nie będę, zawsze tak mam jak się mocno denerwuję.,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja też staram się spać jak najwięcej na lewym boku, a czasami jak przekręce się na prawy lub na plecy to mąż mnie pilnuje i przekręca na lewy 😁
Ja od początku przytyłam tylko 1 kg i nie wiem czy to dobrze czy nie. Jak myślicie? Nie za mało?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Blue napisał(a):
Dziewczyny to ja proszę was przy okazji o aktualizacje tabelki z wymiarami usg!!
Hania jak zwykle porządna już wypisała wszystko duży plus! 🤪 😘

Armiatka piękne zdjęcia 🙂 szkoda, że ja takich jeszcze nie mam 😞


to u mnie mozna dopisać, że będzie dziewczynka -Lilianna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hugolinka napisał(a):
Blue napisał(a):
Dziewczyny to ja proszę was przy okazji o aktualizacje tabelki z wymiarami usg!!
Hania jak zwykle porządna już wypisała wszystko duży plus! 🤪 😘

Armiatka piękne zdjęcia 🙂 szkoda, że ja takich jeszcze nie mam 😞


to u mnie mozna dopisać, że będzie dziewczynka -Lilianna


Gratulacje Hugolinko 🙂 U mnie też gdyby była córcia to byłaby Lilianna właśnie 🙂 A tak to muszę myśleć nad imieniem dla synusia 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Moja Lilka mierzy ok 17 cm i waga to 270 g. Lekarz zbadał i powiedział, że wszystko jest w porządku. Serduszko bile ok 145 uderzeń na minute. we wtorek idę na konsultacje i po zwolnienie lekarskie a na kolejne USG za 4 tyg. Gin zapytał się mnie czy chcę znać i płeć i jak powiedziałam , że tak to zaczął sprawdzać a tu dzidzia zaczęła fikać i nie można było sprawdzić, potem zaczął badać kręgosłup i inne narządy i jak znów zaglądał między nóżki to nic się nie pokazało i powiedział,że nic nie widać i że na jego oko to dziewczynka. Za 4 tyg sire potwierdzi. Co do wagi to ja od początku ciąży przytyłam 0,5 kg ale już je zgubiłam i na razie waga w miejscu stoi. Ja mam niby apetyt ale co zaczynam jeść to zaraz jestem tak pełna, że więcej już nie mogę wcisnąć. Mama moja mnie ochrzania, że za mało jem i że dziecko będzie chorowite , bo nie dostarczam mu odpowiedniego pożywienia. Ale co ja mam zrobić jak już nie mogę więcej wcisnąć w siebie. We wtorek poszłam do swojej pracy w odwiedziny to się mnie pytali czy na pewno jestem w ciąży bo nic nie widać. Jaki brzuch miałam taki nadal jest. ale się rozpisałam 😲
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hania83 napisał(a):
Hugolinka napisał(a):
Blue napisał(a):
Dziewczyny to ja proszę was przy okazji o aktualizacje tabelki z wymiarami usg!!
Hania jak zwykle porządna już wypisała wszystko duży plus! 🤪 😘

Armiatka piękne zdjęcia 🙂 szkoda, że ja takich jeszcze nie mam 😞


to u mnie mozna dopisać, że będzie dziewczynka -Lilianna




Gratulacje Hugolinko 🙂 U mnie też gdyby była córcia to byłaby Lilianna właśnie 🙂 A tak to muszę myśleć nad imieniem dla synusia 😁


Mnie się podoba imię Alan albo Ignacy ( mały Ignaś)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Dziewczyny 🙂
Jestem po pierwszej nocy z moją poduszką 🙂 REWELACJA!!! wyspałam się jak nigdy!!!

polecam http://allegro.pl/antybakteryjna-poduszka-dla-kobiet-w-ciazy-relax-c-i2946227872.html

Do karmienia kupię mniejszego rogala 🙂 a ta jest tylko moja 😁


Miłego dnia!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hugolinka napisał(a):
Blue napisał(a):
Dziewczyny to ja proszę was przy okazji o aktualizacje tabelki z wymiarami usg!!
Hania jak zwykle porządna już wypisała wszystko duży plus! 🤪 😘

Armiatka piękne zdjęcia 🙂 szkoda, że ja takich jeszcze nie mam 😞


to u mnie mozna dopisać, że będzie dziewczynka -Lilianna


Gratuluję córci !!! Starsza już wie, że będzie miała siostrę? cieszy się ? 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Blue napisał(a):
hania83 napisał(a):
armiatka napisał(a):
hania83 napisał(a):
Armiatko mam takie pytanie czy na opisie z badań prenatalnych ma coś wspomniane o rogu tylnym komory bocznej? Ja mam takie coś napisane i nie wiem czy to źle, czy jest w normie. Dopiero w domu to doczytałam.

Tak, wiem że jest taki parametr jak rogi tylne komory bocznej. Moja Pola miala spore poszerzenie tych właśnie rogów tylnich po narodzinach, ponieważ miała wodogłowie. Komora Lewa 21 mm a prawa 18mm. Nie wiem jakie są prawidłowe wymiary na tym etapie ciąży w jakim jesteś. Ale jeśli nie ma mowy po poszerzeniu tych rogów tylnich to nic się nie przejmuj. Zwyczajny parametr jak wszystkie inne służące do opisania rozwoju maluszka.
\Co do wyrostka nie mam żadnego zdjęcia i puki co nie było go nigdy widać... No zobaczymy w przyszły wtorek. Mam wizytę przed 19. Był by super prezent dla dziadków, poznać płeć. 😁


To mnie uspokoiłaś 🙂 U mojego maluszka ten parametr wynosi 6mm. A jesli nie widać wyrostka to może będzie córcia 🙂


Nie pamiętam dokładnie do kiedy, ale na pewno do 13tyg. dziewczynka i chłopiec mają takie same wyrostki, tylko chłopcom bardziej pionowo stoi ☺️ 😁 Dziewczyny co mają już po 2 dzieci (licząc ciąże) to ta druga ciąża przebiega u Was tak samo czy może inaczej? u mnie wszystko jest odwrotnie jak z córą czułam się super, bardzo dużo jadłam tak tutaj mdłości, wymioty od 5tyg. plamienia, brak apetytu do wszystkiego się zmuszam. Mamuska jak Ty się czujesz? bo już znasz płeć 😜


No ja mam zupełne przeciwieństwo pierwszej ciąży.Z Filipkiem tylko spałam,a teraz(z podobno córką)to senność fakt męczyła na początku ciąży,a potem doszły mdłości,wymioty,zawroty głowy,niskie ciśnienie,zajady,przesuszona skóra i totalny brak apetytu 🤢 Ao narma dla odróznienia płci to nie mam pojęcia 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Brzuszki 🙂... mam pytanko, czy orientujecie się może jaki materac tzn z jakim wypełnieniem jest odpowiedni dla dziecka??Bo muszę zamówić na wymiar do kołyski ale nie znam się totalnie z czego on ma być?/ są jakieś piankowe, piankowo kokosowe, piankowo gryczane czy jakos tak...kokos, pianka, kokos....plisss pomocy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anita0707 napisał(a):
Hej Brzuszki 🙂... mam pytanko, czy orientujecie się może jaki materac tzn z jakim wypełnieniem jest odpowiedni dla dziecka??Bo muszę zamówić na wymiar do kołyski ale nie znam się totalnie z czego on ma być?/ są jakieś piankowe, piankowo kokosowe, piankowo gryczane czy jakos tak...kokos, pianka, kokos....plisss pomocy...


Ja mam kokos pianka gryka i czy ja wiem czy to dobre? nie mam pojęcia.. jest pełno opinii na temat składu materacy, byś musiała poczytać 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
HEH A JA DZIS POCZUŁAM NARESZCIE POCZUŁAM RUCHY DZIDZI 🤪 TAKIE KOPNIACZKI RAZ Z JEDNEJ STRONY RAZ Z DRUGIEJ HAHA BYŁAM W ODWIEDZINACH U KUZYNKI PO PORODZIE W TYM SZPITALU W KTORYM JA BEDE I TE DZIECIATECZKA TAKIE MALE JUZ SIE NIE PAMIETA JAK SIE MIALO TAKIEGO MALCA MASAKRA! I SPOTKALAM TAM POJEGO LEKARZA POGADALAM Z NIM CHWILKE O PRZYSZLEJ WIZYCIE BO SIE DZIS ZAPISALAM NA PRENATALNE I PYTALAM CZY DOBRA DATA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam wszystkie czerwcowe mamusie.

Ja od momentu kiedy spadłam ponad 10 kg nadrobiłam z tego 1,5 kg. Już nie narzekam, że brzuszka nie widać bo teraz jest taki lekko do przodu. Najbardziej widoczny popołudniu.

Uspokoiłyście mnie z tym spaniem piszcząc że staracie się na lewym ale śpicie też na prawym i plecach. Uf to tak jak ja. Już się bałam, że ten lewy to taki przymusowy, a mnie zaczyna bolec jak na nim za długo śpię. A co do spanie to ostatnio źle sypiam. Budzę się w nocy i potem spać nie mogę, robię sobie rulonik z kołdry między nogi i pod brzuch i w tedy łatwiej zasnąć, a i tek wstaję już o 6 rano.

Hugolinko gratuluje 🙂

Magdad86 ja to chyba za wcześnie się pochwaliłam tym apetytem. Te płatki co tak rano wcinałam przez tydzień dziś przechodzą do historii. Przejadły się zostają zwracane i nawet na podjadanie przestałam mieć ochotę 😞

Mamuska zazdroszczę tych kopniaczków.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Blue napisał(a):
armiatka napisał(a):
A ja dziś miałam warzenie. Przybyłam 1 kg! Nieźle. Jestem z siebie dumna!


A wcześniej ile przytyłaś z Polą? bo ja ponad 20kg ☺️ teraz jest zupełnie inaczej i te moje 3kg z hakiem to dla mnie powód do dumy 🙂


No niestety nic nie przytyłam, schudłam 7gk. Rodząc Polę ważyłam 7 kg mniej niż na początku ciąży... 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...