Skocz do zawartości

czerwcowe Maleństwa 2013:) | Forum o ciąży


MartaMartaMarta

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Witam !

Jak na razie przytyłam prawie 3 kg co w moim wypadku daje minus 8
.
Gratuluje dobrych wieść ! Cieszę się razem z wami. 🙂

Zdjęcie brzuszka zrobię jutro i dodam. Hullu, a nie masz czasem takiego zdjęcia z teraz z 21 tygodnia. Bo to co na stronie to z 18 jeśli dobrze pamiętam.
Ja ten mój brzuszek to mi się wydaje, że mam strasznie nisko. Wasze, które zamieściłyście to tak jakby wyżej hmmmm .....czy to normalne ? 🤔

Blue coś nie mogę podejrzeć tabeli wyskakuje mi komunikat że dostępna tylko dla twoich znajomych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,7 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
no własnie mam zamiar na dniach wstawic nowe- tamto z 18 tygodnia wstawilam zeby was rozruszac. 🙂 jutro odbiore aparat i od razu wrzucam zdjecie 🙂

ale i tak dobrze, bo mozna porownac jak bylo np w 18 tyg a jak teraz jest.
mi brzuszek bardzo przez 3 tygodnie urosl 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wysłałam do Was dziewczyny zaproszenia 🙂 zaznaczyłam taką opcję, bo chcę żeby moje zdjęcia oglądali tylko znajomi, a nie obce osoby z netu. Także jakby co to zapraszajcie mnie do znajomych, bo ja nie jestem w stanie o wszystkich pamiętać, tyle Was tutaj jest 🤪 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anita0707 napisał(a):
Mi przyszły dzisiaj zakupy z coccodrillo ale rewelacja 😁 wszystko super gatunkowo i śliczności...super polecam, ale tak mi się spodobało ze bym jeszcze coś kupiła...ale to po wypłacie 😁



Ja też dziś kupiłam ubranko :-)
pierwsze ubranko dla mojego dzidziusia z H&M z napisem BORN 2013 😁 jest rewelacyjne (bodziak z czapeczką)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ania13 napisał(a):
Dużo przytyłyście-ja już 7 kg 🤪
Jeszcze jedno pytanko. Będziecie chodzic do szkoły rodzenia????????


a ja już 8 kg
i już dawno się zapisałam do szkoły rodzenia i teraz czekam na telefon od kiedy będę mogła chodzić
mają zadzwonić niby w lutym ale nie wiem czy nie zadzwonią później
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Blue napisał(a):
Wysłałam do Was dziewczyny zaproszenia 🙂 zaznaczyłam taką opcję, bo chcę żeby moje zdjęcia oglądali tylko znajomi, a nie obce osoby z netu. Także jakby co to zapraszajcie mnie do znajomych, bo ja nie jestem w stanie o wszystkich pamiętać, tyle Was tutaj jest 🤪 😘


Okej dziękuję 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ania13 napisał(a):
Dużo przytyłyście-ja już 7 kg 🤪
Jeszcze jedno pytanko. Będziecie chodzic do szkoły rodzenia????????


Ja przytyłam około 4kg. A odnośnie szkoły rodzenia to nie zapisuję się. Uznałam, że jakoś dam radę bez tego. W końcu kiedyś nie było takiego wynalazku a kobiety jakoś rodziły 😁 Doszkalam się w necie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hania83 napisał(a):
Ania13 napisał(a):
Dużo przytyłyście-ja już 7 kg 🤪
Jeszcze jedno pytanko. Będziecie chodzic do szkoły rodzenia????????


Ja przytyłam około 4kg. A odnośnie szkoły rodzenia to nie zapisuję się. Uznałam, że jakoś dam radę bez tego. W końcu kiedyś nie było takiego wynalazku a kobiety jakoś rodziły 😁 Doszkalam się w necie 🙂


Ja na początku ciąży schudłam 5 kg, teraz przytyłam 2. Więc jest i tak -3 😁

Ja tak samo jak Hania, szkołę rodzenia odpuszczam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hania83 napisał(a):
Ania13 napisał(a):
Dużo przytyłyście-ja już 7 kg 🤪
Jeszcze jedno pytanko. Będziecie chodzic do szkoły rodzenia????????


Ja przytyłam około 4kg. A odnośnie szkoły rodzenia to nie zapisuję się. Uznałam, że jakoś dam radę bez tego. W końcu kiedyś nie było takiego wynalazku a kobiety jakoś rodziły 😁 Doszkalam się w necie 🙂

W pierwszej ciąży nie chodziłam i teraz też nie pójdę, nie czuję takiej potrzeby 🙂 każda kobieta instynktownie wie jak oddychać i jaka pozycja jest dla niej najlepsza, co z tego, że położna mówiła jak oddychać.. jak robiłam tak jak ona chciała to myślałam, że zejdę z bólu, a jak robiłam po swojemu to było mi lżej 😉 jak macie czas i chęci to pewnie, chodźcie, zawsze się czegoś ciekawego można dowiedzieć i poznać inne mamuśki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja na szkole rodzenia zapisałam sie i zacznę chodzić od 5.03 🙂
Koleżanki mnie namówiły, pewnie będę miała cesarke,ale kol.mi pow.,że tam nie uczą rodzić,ale wiele fajnych informacji można sie dowidzieć, a ja chce chodzić, po to by nie siedzieć w domu i wyjść do ludzi 🙂
A ja przytyłam jakieś 4kg ale ja już dawno miałam nadwagę,a podobno takie osoby tyją mniej, ale nie wiem, mam nadzieję 🙂
Co do wyprawki, to ciuchy już sie zbierają, łóżeczko po siostrzenicy i pościele itp.tez, leżaczek już dostałam od koleżanki, więc wózek jakiś trzeba będzie kupić... ale myślę o używanym...
Gorączki już nie mam ale dalej sie kuruję 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziś miałam badanie połówkowe, wszystko jest ok. Jaś waży 353g i był bardzo ruchliwy, nie ułatwiał badania.
Wszystkie wymiary są w normie, serce też w porządku, ale lekarz zasugerował, że można zrobić jeszcze usg kardiologiczne płodu u kardiologa, choć powtarzał, że jego nic tam nie niepokoi. Czy któraś z Was robiła takie badanie, albo zamierza?

My zamierzamy chodzić do szkoły rodzenia, w marcu.
Dziś kupiłam bodziaki w mothercare i smyku, to taka frajda 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ekoladka na pewno wszystko jest dobrze z synusiem twoim. Pewnie żebyś była pewniejsza powiedział że możesz pójśc na takie badanie. Nasze forum jest szczęśliwe. Wszystkie maleństawa są zdrowe i się prawidłowo rozwijają. Także nie martw się. 🙂
Co do szkoły rodzenia ja również się nie wybieram. Sądzę że bez tego też damy sobie radę. Przynajmniej taką mam nadzieję 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzwoniłam dziś do Szkoły Rodzenia i na razie nie rozpoczyna się kolejna edycja. Na wiosnę coś pewnie ruszy. Pani wzięła mój nr tel i mam czekać na info.
Mnie zależy głównie na info o pielęgnacji Maluszka bo nie miałam kontaktu z małymi dziećmi już dawno.

Jeszcze Wam napiszę, że w tym tygodniu byłam na kolejnej wizycie u dentysty - wypadła już druga plomba. Przed ciążą miałam wszystko wyleczone a tu mi się tak sypią.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
zucchini napisał(a):
Dzwoniłam dziś do Szkoły Rodzenia i na razie nie rozpoczyna się kolejna edycja. Na wiosnę coś pewnie ruszy. Pani wzięła mój nr tel i mam czekać na info.
Mnie zależy głównie na info o pielęgnacji Maluszka bo nie miałam kontaktu z małymi dziećmi już dawno.

Jeszcze Wam napiszę, że w tym tygodniu byłam na kolejnej wizycie u dentysty - wypadła już druga plomba. Przed ciążą miałam wszystko wyleczone a tu mi się tak sypią.


Ja też z takim maleństwem nie miałam dawno do czynienia ale zawsze będę miała mame pod ręką, bo mieszkamy razem z rodzicami. Także liczę w razie konieczności na jej pomoc.
Teraz w trakcie ciąży strasznie się sypią zęby. Ja sama mam 5 wizyt już umówionych teraz na luty. Zaczynam od poniedziałku. Nie będzie zbyt przyjemnie ale trzeba jak najszybciej wyleczyć. 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja też nie wybieram się na szkołę rodzenia, przez pracę i tak mam aż za dużo informacji.....ale wydaje mi się jak ktoś zupełnie nic nie wie to warto bo mówią jak przebiega poród, jakie są opcje, w sensie lewatywa, nacięcie krocza, o prawach kobiety rodzącej co zabrać do szpitala, o pielęgnacji noworodka....a i u nas jest jeszcze zwiedzanie porodówki. pewnie wszystkie te szkoły wyglądają podobnie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam !

Yvonne1987 ja biorę żelazo Ferrum Lek SANDOZ Tabletki do żucia bleeee....... 🤢
Co do szkoły rodzenia to nie myślałam o tym i raczej obejdzie się bez.

Wracam do mojego kiwi 😜
p.s. może by tak przy tych zdjęciach brzuszków wpisać też obwód by łatwiej porównać
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...