Skocz do zawartości

czerwcowe Maleństwa 2013:) | Forum o ciąży


MartaMartaMarta

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Kerry napisał(a):
zonanagazie napisał(a):

p.s. może by tak przy tych zdjęciach brzuszków wpisać też obwód by łatwiej porównać


Myślę , że to bez sensu, bo każda z nas inaczej wyglądała przed ciążą... :P


Nie chodzi mi o porównanie między sobą, tylko między tygodniami np 20 tydzień obwód 90 a po te u tej samej osoby 22 tydzień 95 czyli 5 cm w ciągu dwóch tygodni. A u kogoś innego np przyrost na tym etapie był np 3 cm.

Ale jak tak teraz o tym myślę to nie wiem czy ma sens. Po prostu chciałam czymś też wzbogacić ten nowy wątek ze zdjęciami brzuszków, żeby nie był taki suchy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,7 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Po dzisiejszej wyprawie po producentach wózków dziecięcych mam mieszane uczucia. Pierwszy "Sojan" był dość solidny,gondola miała plastik od spodu a u pozostałych producentów mieli chyba tekturę. Wszystkie gondole maja opcje bujania po wyciągnięciu ze stelaża. Każdy składał się z gondoli,spacerówki i fotelika. Jedna babeczka to raczej nie była producentem tylko sprowadzała sobie z allegro (można u niej kupić wszystko dla dziecka,płyny,proszki,wózki,przewijaki,pościel, foteliki,ciuszki). Dobrze że jeszcze mam troche czasu.
U nas szkoła rodzenia kosztuje 100zl i może będę chodzić bo i tak nie mam co robić a zawsze coś powiedzą. Koleżanka mówiła ze to ok 5 spotkań.
Wszystko zależy jak się będę czuła.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ekoladka napisał(a):
Dziś miałam badanie połówkowe, wszystko jest ok. Jaś waży 353g i był bardzo ruchliwy, nie ułatwiał badania.
Wszystkie wymiary są w normie, serce też w porządku, ale lekarz zasugerował, że można zrobić jeszcze usg kardiologiczne płodu u kardiologa, choć powtarzał, że jego nic tam nie niepokoi. Czy któraś z Was robiła takie badanie, albo zamierza?

My zamierzamy chodzić do szkoły rodzenia, w marcu.
Dziś kupiłam bodziaki w mothercare i smyku, to taka frajda 🙂





gratuluje Ekoladko, że wszystko z dzidzią dobrze :-)

dziś oglądałam na alegro mega-paki ze stanów, te disnejowskie ubranka są suuuuuuuuuuuuuuuperanckie ;-) 😁 😁 😁
mogłabym synka tylko w takie ubierać 😆 są takie kolorowe (żywe kolory)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hullu napisał(a):
ja nie ide do zadnej szkoly 😉 szkoda pieniedzy, moja mama urodzila czwórke dzieci i od niej dowiem sie doslownie wszystkiego 🤪




część szkół rodzenia jest bezpłatnych 🙂 ja przynajmniej do takiej się zapisałam, mieści się w przychodni 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja to od jakiegoś czasu wkręcam sobie ze mam tawrdy brzuch, choc twardnieje baaaaardzo rzadko, ciagle sie boje ze moze byc cos nie tak, no doslownie sobie wmawiam.
ponadto dzidzie czuje delikatniej niz wczesniej,ale moze mam urojenia, a dzidzia jest aktywniejsza gdy ja spie. jezeli naprawde mnie cos zaniepokoi to lece to lekarza

ale mialam ostatnio alarm!
do depilacji uzywam maszynek, a poniewaz juz brzuszek mi przeszkadza to za bardzo nie widzę co się dzieje tam głebiej i golę się na ślepo. wiem ze to intymny temat no ale musze wam to powiedziec.
no i dobra, wykapalam sie wszystko ok, ide do tolatety, ja patrze a na papierze krew!!
myslalam ze zawalu dostane!! ale uswiadomilam sobie ze to moze byc od maszynki i faktycznie - zacielam sie tak ze nie czulam a krew sie saczyla. ale panika ogarnela mnie okropna, nigdy sie tak nie czulam jak w tamtym momencie.
na szczescie nastepnego dnia mialam usg i zobaczylam dzidziolka calego i zdrowego , ulga jak nigdy 🙂

wkoncu mialam chwile zeby sie rozpisac 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej Ekoladka! wiesz ja bylam na tym badaniu serduszka,poniewaz mam toxoplazmoze i lekarz zalecil zrobic choc mowi ze widzi ze jest ok. bylismy z mezem u profesora ktory ma specjalistyczny sprzet.samo badanie wyglada jak usg,ale bardzo dokladnie widac serduszko i aparat robi dokladne pomiary pracy serca.dostalismy wydruk skladajacy sie z czterech stron A4 z wykresami.profesor powiedzial ze wszystko jest ok i mam jeszcze do niego isc w 34 tc. mysle ze jak u ciebie jest wszystko ok to nie trzeba tego badania robic!ja robilam ze wzgledu na ta toxo. pozdrawiam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Yvonne1987 napisał(a):
Ja mam ok. 5 kg na + , co do szkoły rodzenia też nie będę chodzić 🙂

czy któraś z Was bierze może żelazo? jeśli tak to jakie 😉



Ja nie biorę i mam nadzieję,że nie będę musiała brać.Ale jak miałam dwie anemie to najbardziej skuteczny był dla mnie sorbifer durules.Po porodzie miałam hemoglobinę 6.2 i po zastrzykach praktycznie nie wzrastała a po tym szybciutko poszła w górę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Magdad86, ja jak miałam katar to pomogła mi maść majerankowa, należy ja smarować delikatnie pod nosem,kosztuje ok 2-3zlote. Z apteki Euphorbium do nosaz koszt około 30zloty. I jedno i drugie jest bez recepty i mogą stosować kobiety w ciąży. Co do gorączki to mi lekarz mówił ze w ciąży 37 stopni to norma,więc jak nie przeszkadza to nie przejmuj sie ta gorączka. Życzę szybkiego powrotu do zdrowia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aniutka102 napisał(a):
hej Ekoladka! wiesz ja bylam na tym badaniu serduszka,poniewaz mam toxoplazmoze i lekarz zalecil zrobic choc mowi ze widzi ze jest ok. bylismy z mezem u profesora ktory ma specjalistyczny sprzet.samo badanie wyglada jak usg,ale bardzo dokladnie widac serduszko i aparat robi dokladne pomiary pracy serca.dostalismy wydruk skladajacy sie z czterech stron A4 z wykresami.profesor powiedzial ze wszystko jest ok i mam jeszcze do niego isc w 34 tc. mysle ze jak u ciebie jest wszystko ok to nie trzeba tego badania robic!ja robilam ze wzgledu na ta toxo. pozdrawiam 🙂

Wielkie dzięki za informacje, już się umówiłam, wolę potwierdzić, że wszystko jest ok bo wierzę, że tak jest.
A możesz napisać ile płaciliście za to USG?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
magdad86 napisał(a):
Masakra,mam dosyć tej choroby, KATAR MNIE WYKANCZA I SPAC MI NIE DAJE 😞
W dodatku co jakiś czas goraczka >37
MACIE JAKIS SPOSOB (najlepiej domowy) na katar???


Też stosowałam maść majerankową i kropelki z solą morską bezpieczne w ciąży.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hullu co do napinań brzucha to możesz śmiało brać nospe, byłam u lekarza i napisał mi dwa duże opakowania tej forte i powiedział że mam brać bez obaw..na razie mam przez tydzień ale jak nie przejdzie to można całą ciąże brać...Mam kol. która bierze 3x dziennie forte przez cały czas...lepiej wziąć niż się martwić..i polegiwać
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziękuję dziewcznki :]
Gorączką 37 się nie przejmuje, bardziej denerwuje mnie ten katar, a o maści majerankowej zapomniałam :/
Ja robię inhalacje z soli fizj. zaraz idę znowu zrobić bo ten katar mnie wykańcza...
A jak dalej tak będzie,to trzeba wysłać chłopa po coś do apteki ;]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Póki jest typowa zima i temp -5 stopni wtedy mniej ludzie chorują, a tak jak teraz są roztopy i temp na + to pełno ludzi jest chorych i zapełnione są ośrodki. Także 3majcie się i nie dajcie się chorobie. ja sama próbuję się nie dawać, chociaż katar mnie trzyma, ale odpukać nic więcej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anita0707 napisał(a):
Hullu co do napinań brzucha to możesz śmiało brać nospe, byłam u lekarza i napisał mi dwa duże opakowania tej forte i powiedział że mam brać bez obaw..na razie mam przez tydzień ale jak nie przejdzie to można całą ciąże brać...Mam kol. która bierze 3x dziennie forte przez cały czas...lepiej wziąć niż się martwić..i polegiwać


Ja będąc u lekarza we wtorek mówiłam mu właśnie o tym napiętym i twardym brzuszku i powiedział że tak ma być. Także prócz femibionu 2 nic więcej nie biorę. A zaczynają mi cierpnąć ręce i nogi w nocy ale na to też żadnej reakcji. Jak myślicie czy powinnam sama od siebie zacząć brać jakieś żelazo lub magnez czy raczej nie? Na razie skurczy nie mam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...