Skocz do zawartości

czerwcowe Maleństwa 2013:) | Forum o ciąży


MartaMartaMarta

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Blue napisał(a):
Mamuska2706 napisał(a):
DZIS BYLAM U LAKARZA NA POŁÓWKOWYCH. WSZYSTKO JEST OK 🙂 TYLKO DZIDZIE SLABO WIDZIALAM BO MIAL EKRAN BARDZIEJ DO SIEBIE ODWROCONY 😠 DAL MI ZDJECIE MAŁEJ BOKIEM MOJ NIC NA NIM NIE WIDZI ALE JA WIDZE NAWET GDZIE MA OCZY ITP. FACECI SIE NIE ZNAJA! A CO DO IMIENIA TO MNIE WKURZA ZE KAZDY REAGUJE ZDZIWNIENIEM JAK MOWIE ZE MALA BEDZIE NAZYWAC SIE JOLA I CZY SERIO MOWIE 😠 ALE SKORO TAKIE IMIE WYMYSLIL MOJ SYNEK PO ZA TYM MI SIE PODOBA I MOJEMU TO JUZ INNI MUSZA SIE PRZYZWYCZAICA I JESZCZE SIE WKURZYLAM BO ANI NIE ZMIERZYL ANI NIE ZWARZYL MAŁEJ 😠 😠 😠 CO DO BALETEK TO DZIEWCZYNKI SA PO 12 ZŁ I WYSYLKA JESZCZE NIE WIEM ILE ALE TO PARE ZLOTY BO SA LEKKIE MOGA SIE ROZNIC WZOREM LUB KOLOREM 😉


Na pewno ją zmierzył i zważył, bo inaczej to by się nie nazywało usg połówkowe tylko mega zwykła wizyta usg. Poza tym do takiego typu usg są upoważnieni tylko specjaliści, którzy mają certyfikaty, a nie tylko b. dobry sprzęt. Na to trzeba zwracać uwagę. Możliwe, że Ci po prostu nie podał wymiarów 🙂 wymiary dziecka są bardzo ważne tylko po tym wiemy, że prawidłowo się rozwija.


zgadzam sie choc nie wiem czy ten lekarz tomusi byc jakas fachura, ale moj ginekolog na bank nie zrobilby mi tego badania, najnormalniej w swiecie nie ma odpowiedniego sprzetu. Ja zawsze dostaje po wizycie u genetyka pelny opis badania wraz ze szczegolowymi pomiarami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,7 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
apropos glukozy to miałam na czczo 71 a po 2 h po wypiciu 138 więc niby jest w normie ale nie wiele brakuje do przekroczenia więc zobaczymy co mi jutro lekarz powie 🤨

Armiatka czekamy na wieści po wizycie 🙂 Na pewno będzie wszystko dobrze, trzymam kciuki, żeby dzidzia pokazała swoją płeć 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
agapit napisał(a):
apropos glukozy to miałam na czczo 71 a po 2 h po wypiciu 138 więc niby jest w normie ale nie wiele brakuje do przekroczenia więc zobaczymy co mi jutro lekarz powie 🤨

Witam 🙂 W którym tygodniu robiłaś glukozę nad czczo ?? Ja jestem w 23 tygodniu i jeszcze nie robiłam tego badania.
Pozdrawiam 😉 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
klauduska162 napisał(a):
agapit napisał(a):
apropos glukozy to miałam na czczo 71 a po 2 h po wypiciu 138 więc niby jest w normie ale nie wiele brakuje do przekroczenia więc zobaczymy co mi jutro lekarz powie 🤨

Witam 🙂 W którym tygodniu robiłaś glukozę nad czczo ?? Ja jestem w 23 tygodniu i jeszcze nie robiłam tego badania.
Pozdrawiam 😉 😉


chyba glukoze robi sie standardowo 24-28tc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ta glukoza teraz u nas na 1 miejscu widze 🙂 ja jutro będe robić i Pani w laboratorium powiedziała, ze mam ja wypić w domu i po 1h przyjść na pobranie krwi.... Czyli krew będzie pobierana tylko 1raz... a czy któraś z Was też tak miała,że piła w domu... Bo kolezanka mi tu mowi ze powinnam isc do laboratorium pobrac krew, wypic i pobrac 2 raz... ale chyba ta Pani z lab. wie lepiej niz moja kolezanka I oczywście teraz nie wiem jak mam to zrobic... masakra 🙂 🙂 dodam, że do wypicia mam 50g


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kasiulka1989 napisał(a):
Ta glukoza teraz u nas na 1 miejscu widze 🙂 ja jutro będe robić i Pani w laboratorium powiedziała, ze mam ja wypić w domu i po 1h przyjść na pobranie krwi.... Czyli krew będzie pobierana tylko 1raz... a czy któraś z Was też tak miała,że piła w domu... Bo kolezanka mi tu mowi ze powinnam isc do laboratorium pobrac krew, wypic i pobrac 2 raz... ale chyba ta Pani z lab. wie lepiej niz moja kolezanka I oczywście teraz nie wiem jak mam to zrobic... masakra 🙂 🙂 dodam, że do wypicia mam 50g

hmm nie ukrywam ze to dosc dziwne, BO jak ja mialam robiona glukoze musialam siedziec, nie chodzi i nie spac. bo wtedy cukier jest spalany, a to nie o to chodzi w tym badaniu. wiec dziwne ze masz wypic w domu, nikt nie sprawdza ile tak naprawde wypilas, i jeszcze spacerek do laboratorium.. hmm no ale jak sama twierdzisz, pani w laboratorium wie pewnie lepiej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
oczywiscie ta pani mi powiedziała, że po wypiciu mam nic nie robic tylko odpoczywac... do lab mam bliziutko ale nie to mnie niepokoi, tylko to że piszecie, ze przed wypiciem miałyscie tyle a po wypiciu tyle czyli wszystkie miałyście pobierana krew 2 razy a ja bede miałą tylko raz... Moze dlatego ze miałąm juz robione wczesniej badanie na glukoze i bylo dobre... aha i jeszcze bylam teraz pytac w innym lab i babka mi powiedziala ze pobieraz raz pozniej pije i pozniej drugi raz 🙂 a w trezcim lab pan mi powiedzial ze pobiera krew z palca takim aparatem dla cukrzykow potem pije a potem znowu z palca tym aparacikiem... i z tego wynika, że u mnie w miescie w kazdym lab. robia inaczej...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mamuska2706 napisał(a):
ARMIATKA to zazdroszcze ci takiego męża 🙂

Sama sobie zazdroszczę.
U mnie z glukozą było tak. Roztwór robiłam w domu, wlałam do butelki i z tym napojem poszłam do przychodni. Tam Pani pobrała mi krew na czczo. Wypiłam plyn i siedzialam 2 h w poczekalni. Po 2 h miałam krew pobieraną znowu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
tak piszecie o tym badaniu na glukoze. ja pewnie dopiero będę miała zrobić za jakie 3 tygodnie a może nawet i więcej. Póki co to tylko mam mocz zrobić, a do lekarza mam dopiero za dwa tygodnie, już doczekać się nie mogę żeby zobaczyć mojego synusia 🙂 dobrze chociaż że go czuje to zawsze jakieś pocieszenie 🙃
Wczoraj byłam na godzinę czasu u dentysty i siedząc na fotelu cały czas czułam małego jak to się wiercił i podkopywał 😁 i przynajmniej byłam bardziej rozkojarzona i mniejszy ból czułam 🤪bo wszystkie zęby robię bez znieczulenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ale macie dziwaczne te glukozy 😮 ja normalnie w 1 ciąży szłam do lab, pobrali krew, potem pielęgniarka przyniosła mi gotowy roztwór glukozy wypiłam poczekałam godz. u nich i poszłam znowu na pobranie krwi. Teraz też tak będzie. No i przede wszystkim od 24tyg. a dobry wynik z krwi na cukrzycę w I trym. nie ma nic wspólnego z teraźniejszym.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja 18.02 ide na konsultacje do gina i da mi zwolnienie i skierowania na glukoze a usg mam na 20.02. Ciekawe czy mojej Lilce też coś urośnie? 😁 co do imion to jak mówiłam,że w pierwszej ciąży chce nazwać córcie Oliwka to mówili, że strasznie popularne i że kojarzy się z oliwkami. Moja mama strasznie się uparła na Kornelię ale ja nie wyobrażam nazwać tak swojej córci, bo mój teść ma na imię Kornel. Gdy teraz ktoś teraz się pyta jakie będzie imię to mówię, że Lilianna to też się na mnie dziwnie patrzą ale ja mam to gdzieś. Ważne żeby mnie się podobało. Wszystkim się nie dogodzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hugolinka napisał(a):
Ja 18.02 ide na konsultacje do gina i da mi zwolnienie i skierowania na glukoze a usg mam na 20.02. Ciekawe czy mojej Lilce też coś urośnie? 😁 co do imion to jak mówiłam,że w pierwszej ciąży chce nazwać córcie Oliwka to mówili, że strasznie popularne i że kojarzy się z oliwkami. Moja mama strasznie się uparła na Kornelię ale ja nie wyobrażam nazwać tak swojej córci, bo mój teść ma na imię Kornel. Gdy teraz ktoś teraz się pyta jakie będzie imię to mówię, że Lilianna to też się na mnie dziwnie patrzą ale ja mam to gdzieś. Ważne żeby mnie się podobało. Wszystkim się nie dogodzi.


Ja uważam, że to moje dzieci, ja je urodzę to i ja dam imię, a reszta albo to zaakceptuje albo nie 😉 ich sprawa!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
klauduska162 napisał(a):
agapit napisał(a):
apropos glukozy to miałam na czczo 71 a po 2 h po wypiciu 138 więc niby jest w normie ale nie wiele brakuje do przekroczenia więc zobaczymy co mi jutro lekarz powie 🤨

Witam 🙂 W którym tygodniu robiłaś glukozę nad czczo ?? Ja jestem w 23 tygodniu i jeszcze nie robiłam tego badania.
Pozdrawiam 😉 😉


W 21 TYGODNIU, MAM NADZIEJĘ, ŻE TO NIE ZA WCZEŚNIE ALE DOSTAŁAM SKIEROWANIE I NIE MÓWIŁ W KTÓRYM MAM ZROBIĆ TYLKO, ŻE NA NASTĘPNĄ WIZYTĘ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
agapit napisał(a):
klauduska162 napisał(a):
agapit napisał(a):
apropos glukozy to miałam na czczo 71 a po 2 h po wypiciu 138 więc niby jest w normie ale nie wiele brakuje do przekroczenia więc zobaczymy co mi jutro lekarz powie 🤨

Witam 🙂 W którym tygodniu robiłaś glukozę nad czczo ?? Ja jestem w 23 tygodniu i jeszcze nie robiłam tego badania.
Pozdrawiam 😉 😉

W 21 TYGODNIU, MAM NADZIEJĘ, ŻE TO NIE ZA WCZEŚNIE ALE DOSTAŁAM SKIEROWANIE I NIE MÓWIŁ W KTÓRYM MAM ZROBIĆ TYLKO, ŻE NA NASTĘPNĄ WIZYTĘ

21tc? to troszke za wczesnie.. chyba. a co ile masz wizyte?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
agapit napisał(a):
klauduska162 napisał(a):
agapit napisał(a):
apropos glukozy to miałam na czczo 71 a po 2 h po wypiciu 138 więc niby jest w normie ale nie wiele brakuje do przekroczenia więc zobaczymy co mi jutro lekarz powie 🤨

Witam 🙂 W którym tygodniu robiłaś glukozę nad czczo ?? Ja jestem w 23 tygodniu i jeszcze nie robiłam tego badania.
Pozdrawiam 😉 😉

W 21 TYGODNIU, MAM NADZIEJĘ, ŻE TO NIE ZA WCZEŚNIE ALE DOSTAŁAM SKIEROWANIE I NIE MÓWIŁ W KTÓRYM MAM ZROBIĆ TYLKO, ŻE NA NASTĘPNĄ WIZYTĘ

21tc? to troszke za wczesnie.. chyba. a co ile masz wizyte?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...