Skocz do zawartości

czerwcowe Maleństwa 2013:) | Forum o ciąży


MartaMartaMarta

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Super, że u Maluszka wszystko gra, życzę Ci, żeby to była dziewczynka 🙂 Ja odwrotnie - marzę o synku 🙂 10stycznia idę na kolejne badanie na NFZ i będę wtedy na początku 16 tygodnia. Myślicie, że mogę liczyć na to że dowiem się czegoś o płci??? 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,7 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Klaudia witaj 🙂 ja dopóki nie znam płci o imionach nie myślę, może uda mi się zapisać na wizytę 31.12 to byśmy pięknie przywitali Nowy Rok gdybym poznała płeć 😉 wczoraj wieczorem moje maleństwo się uaktywniło, kopało po środku potem po lewej stronie na dole i u góry; coś mnie tknęło, żeby sprawdzić czy te ruchy można poczuć no i przystawiłam palce przy samej górze i dostałam mega kościstego kopniaka 🤪 czuć było taką kościstą kulkę, a jak mąż przykładał rękę to było koniec zabawy, cisza 😁

Titinka gratuluję!! jeśli możesz podaj aktualne wymiary maluszka w naszym temacie od usg 🙂 dziewczyny aktualizujcie te zapiski będziemy mogły później wszystko porównywać !! Podaję linka jak ktoś nie może znaleźć http://brzuszek.net/forum,wymiary-usg,378,1244719.html,str=12#1250777
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
TITINKA napisał(a):
Hej hej
Dzisiaj mam szczęśliwy dzień co wizyt lekarskich i samych dobrych wieści.Zaliczyłam gastrologa i ginekologa oraz umówiłam się na badanie prenatalne na 21 stycznia.Co do maluszka wszystko wporząsiu zadrowiutko rośnie.Już wiemy kto mieszka w brzuszku.Właściwie jak w 12 tygodniu było powiedziane,że póki co nic tam nie ma tak do tej pory nic a nic się nie pojawiło 😁 Co bardzo ale to bardzo mnie raduje,bo faktycznie marzę o córeczce.Lekarz stwierdził,że nie sądzi,aby pani doktor na kolejnych prenatalnych podała inną płeć 🙂 Ja wiem,że każdy jest tylko człowiekiem i rzeczą ludzką jest się mylić no ale...wierzę w to.Ja obstawiam JULKĘ 😁


Gratulacje TITINKO 🙂 Ja mam rutynową wizytę kontrolną u mojego gina 04.01, ale już mnie uprzedził, że on nie podejmuje się określania płci, bo ma średniej jakości aparaturę i że na prenatalnych na lepszym sprzęcie dowiem się kto tam siedzi 🙂 Czekam więc jeszcze 2tygodnie i może się dowiemw końcu,a jak nie to też tragedii nie ma gdyż nie nastawiam się ani na konkretną płeć 😉A i tak wyprawkę zaczne dopiero kompletować w kwietniu najprędzej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Blue napisał(a):
dziewczyny aktualizujcie te zapiski będziemy mogły później wszystko porównywać !! Podaję linka jak ktoś nie może znaleźć http://brzuszek.net/forum,wymiary-usg,378,1244719.html,str=12#1250777


Ja już dopisałam swoje najnowsze wymiary 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Fajnie szybko poznać płeć, bo można już normalnie się do dziecka odzywać i kupować ubranka bardziej dla dziewczynki czy chłopca. Mam zboczenie po córce i strasznie podobają mi się śpioszki/bodziaki dla dziewczynek są zdecydowanie ładniejsze niż dla chłopców.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja mam 2kg na plusie...
Co do wózków to będę szukała gondoli używanej, bo nowe to zazwyczaj 3w1 i te spacerowki z tego zestawu czesto są albo brzydkie albo wielkie... Jedyne zestawy 3w1 to mi sie podobają z firmy peg perego albo chicco czy jak to się tam pisze. Warto kupic gondole używaną,bo są w ogóle niezniszczone często, a póżniej więcej zainwestować w spacerówkę z którą jeździ się dłużej.
Dziewczyny wiecie coś na temat kontroli ciężarnych na zwolnieniu z ZUS? Bo mnie nastraszył mój lekarz :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej ja jestem na zwolnieniu od 5 tygodnia bo bardzo wymiotowałam teraz mam nadczynność tarczycy. Lekarz wypisuje mi zwolnienie zanim do niego przyjdę na planową wizytę. Nic nie mówiła o kontroli z ZUS z tego co wiem bardzo rzadko kontrolują ciężarne bo jak udowodnią Ci cokolwiek że np nie możesz stać albo do pracy na czas dojechać; że bardzo bolą Cię plecy albo na okrągło kręci CI się w głowie, albo chociażby śpisz w ciągu dnia i nie możesz tego powstrzymać. Ja np zasypiałam w pracy i koleżanki mnie kocem nakrywały :P Nic się nie martw to jedyny czas kiedy bezkarnie możesz posiedzieć w domu i odpocząć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nie spotkałam się z kontrolą ZUS wśród ciężarnych...natomiast te zwykłe zwolnienia od lekarza pierwszego kontaktu to stale kontrolują, bo przychodzą pacjenci po ksero dokumentacji...a wśród ciężarnych nie było żadnego takiego przypadku, a mamy z 200 ciężarnych w roku więc na pewno bym coś wiedziała....także nie masz się czym martwić...a tak na marginesie to ZUS nawet nie mógłby w żaden sposób sprawdzić zasadności wystawienia takiego zwolnienia, bo niby jak?/przecież tam siedzą lekarze różnych specjalności ale ginekologa nie ma żadnego, a musiał by wykluczyć fakt że ciąża jest podwyższonego ryzyka...u nas w Przychodni wszystkie dziewczyny biorą zwolnienie od samego początku i jest ok..także naprawdę nie masz powodów do obaw...

A co do wózków to oglądałam wczoraj ich sporo i najbardziej spodobał mi się Navington Galeon, ma takie fajne zawieszenie umożliwiające kołysanie....miała któraś z was taki wózek??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Blue chyba reszta dziewczyn już baluje bo taka cisza na forum.. 🙂
My idziemy do znajomych, mąż się śmieje bo to akurat moja przyjaciółka położna, więc będę mogła coś z niej wyciągnąć...a on żeby tego nie słuchać weźmie się za picie i będziemy patrzeć na pijaków tzn głównie ja, bo tylko ja nie będę piła, ale są tego plusy nikt nie będzie musiał się martwić o kierowce wszystkich rozwiozę do domu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mam pytanie do dziewczyn, które chodzą prywatnie do gina. Zapisujecie się na wizytę dzwoniąc tego samego dnia czy musicie z wyprzedzeniem 1-2dniowym? Jutro i w czw moja lekarka przyjmuje no i się zastanawiam czy mnie wepchnie tego samego dnia czy dopiero nastepnego. Rejestracja jest w tych samych godzinach co przyjmuje pacjentki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja chodzę prywatnie i też jest rejestracja w dniu przyjęć ale niestety na inne terminy..mój lekarz jest oblegany ale oczywiście jak by się coś działo to kazał przyjść, zawsze się pyta czy coś się dzieje czy tak po prostu na wizytę... a teraz to zapisuje mnie przy wizycie na kolejną itd.a jak nie byłam w ciąży to około tygodnia czekałam na wizytę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...