Skocz do zawartości

witam | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
gizelda napisał(a):
madzialicious napisał(a):
no wlasnie ja mam krwiaka i od kilku tyg z nim walcze, wogile nie wychodze z domu, niby nie moge dzwigac ale wiadomo, czasem musze cos podniesc...w poniedziałek mam wizyte u lekarza i mam nadziej ze krwiak sie nie powieksza... a co powiecie o problemach z łożyskiem?czy ktoras z was ma nisko ulozona kosmowke badz lozysko przodujace?

sory że się wtrącam ale madzaialicious śmigasz po tych wątkach że nie nadążam
otóż ja mam łożysko przodujące do tego bardzo nisko osadzone a czemu pytasz??


oj, to wspolczuje, a w ktorym tyg jestes? ja w 14...w poniedzialek ide do lekarza i zobacze czy lozysko sie wytwarza nisko, 3tyg temu lekarka stwierdziła ze kosmówka nachodzi na ujscie szyjki macicy, boje sie straszliwie...jak sobie radzisz z tym lozyskiem?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
madzialicious napisał(a):
gizelda napisał(a):
madzialicious napisał(a):
no wlasnie ja mam krwiaka i od kilku tyg z nim walcze, wogile nie wychodze z domu, niby nie moge dzwigac ale wiadomo, czasem musze cos podniesc...w poniedziałek mam wizyte u lekarza i mam nadziej ze krwiak sie nie powieksza... a co powiecie o problemach z łożyskiem?czy ktoras z was ma nisko ulozona kosmowke badz lozysko przodujace?

sory że się wtrącam ale madzaialicious śmigasz po tych wątkach że nie nadążam
otóż ja mam łożysko przodujące do tego bardzo nisko osadzone a czemu pytasz??


oj, to wspolczuje, a w ktorym tyg jestes? ja w 14...w poniedzialek ide do lekarza i zobacze czy lozysko sie wytwarza nisko, 3tyg temu lekarka stwierdziła ze kosmówka nachodzi na ujscie szyjki macicy, boje sie straszliwie...jak sobie radzisz z tym lozyskiem?

tygodnie w profilu 😉
no wiesz nie mam jakiś specjalnych zaleceń , w pierwszej ciąży też tak miałam
ja ogólnie jestem ewenementem jeśli chodzi o ciąże ale o tym kiedy indziej
jeśli chodzi o łożysko to ja mam bardzo maleńką macicę cytuję "jak orzeszek włoski" i u mnie jest jeszcze szansa że wraz z powiększającą się macicą łożysko też się trochę przesunie ( w pierwszej ciąży już w 20 tc byo na swoim miejscu) , więc liczę na to że i teraz tak będzie i urodzę SN
a co do "radzenia sobie z tym " to tak jak pisałam nie mamy na to wpływu
a jeśli chodzi o kosmówkę to nie mam pojęcia co z tym
będzie dobrze zobaczysz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
henimedes napisał(a):
Wszystko zależy od ciąży, ułożenia i masy matki. Niektóre lipcówki czują już od 14-go tygodnia. To druga ciąża Karoliny i nie dziwię się że czuje już w 14 tygodniu 🙂 My pierworódki możemy czuć już od 16-go. Moja mama mówiła że ona czuła ruchy bardzo wcześnie, już na początku 4-go miesiąca. Ja w połowie 🙂 Tego nie da się pomylić z gazami 🙂 Gazy się przemieszczają a te ruchy czujesz w jednym miejscu i to takie fajne delikatne jest 🙂


Henimedes dla mnie to druga ciaza, jestem w 15 tygodniu, jestem bardzo szczupła wiec teoretycznie powinnam wczesniej czac i nie czuje. owszem czasem wiem ze cos tam sie dzieje , w wannie mam wrazenie ze sie przemieszcza ale po przylozeniu reki nie czuc ruchow. ale jesli któras z was mowi ze czuje to widocznie tak jest
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gosia734 napisał(a):
Hej ja jestem po wizycie u doktora... Niestety moje obawy co do bólu brzucha nie były bezpodstawne... Mam twardy brzuch i dostałam jakieś leki+ scopolan 2x1 😞 Bóle kręgosłupa stwierdził że od podnoszenia starszej córki... Ogólnie mówił że powinnam leżeć choć przy dziecku to nie możliwe ale mam się oszczędzać...Poza tym dostałam skierowania na badania no i wizyta 28.02...

Henimedes ja bym strasznie chciała czuć już dzieciątko przynajmniej miała bym pewność że jest ok... 😞



ja corke nosze. mieszkam na 5tym pietrze bez windy. nie ma szans na nienoszenie. domu w biore ja na rece i tanczymy. na poczatku mnie to stresowalo , powiedzialam mojej gin a ona powiedziala ze owszem nie przeginac ale poza szczegolnymi przypadkami gdzie mama musi bardzo sie oszczedzac to spokojnie mozna nosic starsze dziecko.

ale skoro Tobie twardnieje brzuch, a do tego bole kregoslupa to faktycznie powinnas mocno ograniczyc, bo jeszcze wiele miesiecy przed Toba, a poznej znow noszeniei
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Co za dzień... Dziewczyny zasypało podkarpacie praktycznie po kolana, a przynajmniej Tarnobrzeg... W drodze do pracy o mały włos się głupio nie wywróciłam na chodniku (wcale nie idąc szybko). Ale się przestraszyłam... Masakra! Musimy teraz bardzo na siebie uważać, a ja kurcze czasem o tym zapominam i zachowuję się jak przed ciążą...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gosia734 napisał(a):
Monika niby podkarpacie a u nas sypie dopiero od rana i to wcale nie tak intensywnie...


Bo Ty jesteś trochę dalej jednak 😉 U nas też od wczesnego rana, ale tak dowaliło, że się cieżko pozbierać... A moja stażystka zdawała dziś egzamin na prawko i oblała od razu na łuku, bo najechała na linię, która była pod śniegiem... wrr... No cóż, trzeba zakończyć wreszcie ten dzień. Kolorowych snów :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
MoniaG napisał(a):
Tak, Asiu - osobno już nie biorę, wg zaleceń. To już by była podwójna dawka chyba... A Ty jak masz? Podwójnie?


Tak kazała mi brać podwójnie (czyli w wit. Femibion i osobno sam kwas foiowy) Dlatego pytałam bo nie sądziłam, ze w 13 tyg jest jeszcze taka potrzeba. No ale cóż dostosuję się do zaleceń czyli do 18 tyg będę zażywać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
gizelda napisał(a):
madzialicious napisał(a):
gizelda napisał(a):
madzialicious napisał(a):
no wlasnie ja mam krwiaka i od kilku tyg z nim walcze, wogile nie wychodze z domu, niby nie moge dzwigac ale wiadomo, czasem musze cos podniesc...w poniedziałek mam wizyte u lekarza i mam nadziej ze krwiak sie nie powieksza... a co powiecie o problemach z łożyskiem?czy ktoras z was ma nisko ulozona kosmowke badz lozysko przodujace?

sory że się wtrącam ale madzaialicious śmigasz po tych wątkach że nie nadążam
otóż ja mam łożysko przodujące do tego bardzo nisko osadzone a czemu pytasz??


oj, to wspolczuje, a w ktorym tyg jestes? ja w 14...w poniedzialek ide do lekarza i zobacze czy lozysko sie wytwarza nisko, 3tyg temu lekarka stwierdziła ze kosmówka nachodzi na ujscie szyjki macicy, boje sie straszliwie...jak sobie radzisz z tym lozyskiem?

tygodnie w profilu 😉
no wiesz nie mam jakiś specjalnych zaleceń , w pierwszej ciąży też tak miałam
ja ogólnie jestem ewenementem jeśli chodzi o ciąże ale o tym kiedy indziej
jeśli chodzi o łożysko to ja mam bardzo maleńką macicę cytuję "jak orzeszek włoski" i u mnie jest jeszcze szansa że wraz z powiększającą się macicą łożysko też się trochę przesunie ( w pierwszej ciąży już w 20 tc byo na swoim miejscu) , więc liczę na to że i teraz tak będzie i urodzę SN
a co do "radzenia sobie z tym " to tak jak pisałam nie mamy na to wpływu
a jeśli chodzi o kosmówkę to nie mam pojęcia co z tym
będzie dobrze zobaczysz


dzieki 🙂 ja juz wariuje ze strachu, bo w poniedziałek kontrola lekarska, zawsze przed wizytą bardzo sie boje, co usłysze:/ musi być dobrze! musze isc tez do dermatologa bo czuje sie jakbym dorastala- takie mam wypryski na twarzy- masakra, nigdy tak nie mialam, nie mowiac o skorze glowy, lupiez mi sie pojawil, nie wiecie czy mozna w ciazy stosowac jakies preparaty na lupiez i lojotokowe zapalenie skory?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
gizelda napisał(a):
madzialicious napisał(a):
gizelda napisał(a):
madzialicious napisał(a):
no wlasnie ja mam krwiaka i od kilku tyg z nim walcze, wogile nie wychodze z domu, niby nie moge dzwigac ale wiadomo, czasem musze cos podniesc...w poniedziałek mam wizyte u lekarza i mam nadziej ze krwiak sie nie powieksza... a co powiecie o problemach z łożyskiem?czy ktoras z was ma nisko ulozona kosmowke badz lozysko przodujace?

sory że się wtrącam ale madzaialicious śmigasz po tych wątkach że nie nadążam
otóż ja mam łożysko przodujące do tego bardzo nisko osadzone a czemu pytasz??


oj, to wspolczuje, a w ktorym tyg jestes? ja w 14...w poniedzialek ide do lekarza i zobacze czy lozysko sie wytwarza nisko, 3tyg temu lekarka stwierdziła ze kosmówka nachodzi na ujscie szyjki macicy, boje sie straszliwie...jak sobie radzisz z tym lozyskiem?

tygodnie w profilu 😉
no wiesz nie mam jakiś specjalnych zaleceń , w pierwszej ciąży też tak miałam
ja ogólnie jestem ewenementem jeśli chodzi o ciąże ale o tym kiedy indziej
jeśli chodzi o łożysko to ja mam bardzo maleńką macicę cytuję "jak orzeszek włoski" i u mnie jest jeszcze szansa że wraz z powiększającą się macicą łożysko też się trochę przesunie ( w pierwszej ciąży już w 20 tc byo na swoim miejscu) , więc liczę na to że i teraz tak będzie i urodzę SN
a co do "radzenia sobie z tym " to tak jak pisałam nie mamy na to wpływu
a jeśli chodzi o kosmówkę to nie mam pojęcia co z tym
będzie dobrze zobaczysz


dzieki 🙂 ja juz wariuje ze strachu, bo w poniedziałek kontrola lekarska, zawsze przed wizytą bardzo sie boje, co usłysze:/ musi być dobrze! musze isc tez do dermatologa bo czuje sie jakbym dorastala- takie mam wypryski na twarzy- masakra, nigdy tak nie mialam, nie mowiac o skorze glowy, lupiez mi sie pojawil, nie wiecie czy mozna w ciazy stosowac jakies preparaty na lupiez i lojotokowe zapalenie skory?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ciekawe, czy dermatolog Ci coś poradzi na wypryski? Takie rzeczy dzieją się na podłożu hormonalnym i przyczyny się wyleczyć na tym etapie nie da, a jedynie skutek troche zatuszować - moim zdaniem oczywiście. Napisz co Ci lekarz powiedział, bardzo jestem ciekawa 🙂 Miłego dnia!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
MoniaG napisał(a):
Ciekawe, czy dermatolog Ci coś poradzi na wypryski? Takie rzeczy dzieją się na podłożu hormonalnym i przyczyny się wyleczyć na tym etapie nie da, a jedynie skutek troche zatuszować - moim zdaniem oczywiście. Napisz co Ci lekarz powiedział, bardzo jestem ciekawa 🙂 Miłego dnia!


Hej! mnie również ciekawi czy dermatolog coś na to poradzi, w co raczej wątpię bo w czasie ciąży wiele kosmetyków nie działa tak jak powinny. Teraz nasza cera jest dużo wrażliwsza.
Moja również się zmieniła mam pryszcze na twarzy, plecach oraz na szyi 😞

Ostatnio zrobiłam sobie maseczkę oczyszczającą, jak ją zmyłam to się przeraziłam patrząc w lustro. Moja twarz była mega czerwona, dosłownie jak pomidor!!! przestraszyłam się, ale do wieczora wszystko zeszło. Więc radzę, uważajcie dziewczyny na maseczki! jak już macie potrzebę to nakładajcie ją na wieczór, w razie czego do rana zejdzie heh! 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ojj wątpie żeby dermatolog cos zaadził
poprostu taki urok ciazy.
od zawsze mam problemy z cera w pierwszej ciazy bylam mile zaskoczona bo nie mialam ani jednej zmiany na twarzy, po ciazy wszystko wrociło do normy heheh jak nastolatka . teraz nic sie nie zmieniło
trzeba uwazac na maseczki , te ktore sie uzywalo przed ciaza
moze to powodowac nawet plamy barwnikowe skóry.... uczulenia itp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ojj wątpie żeby dermatolog cos zaadził
poprostu taki urok ciazy.
od zawsze mam problemy z cera w pierwszej ciazy bylam mile zaskoczona bo nie mialam ani jednej zmiany na twarzy, po ciazy wszystko wrociło do normy heheh jak nastolatka . teraz nic sie nie zmieniło
trzeba uwazac na maseczki , te ktore sie uzywalo przed ciaza
moze to powodowac nawet plamy barwnikowe skóry.... uczulenia itp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny, gratulacje 🙂 życzę przede wszytskim Wam zdrówka w ciązy, wszystko inne da się załatwić. Jestem sierpniówką 2012, urodziłam dokładnie 15 sierpnia przez cc Franka, tu na forum poznałam tyle wspaniałych osób. Do tej pory mamy ze sobą codzienny kontakt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny, gratulacje 🙂 życzę przede wszytskim Wam zdrówka w ciązy, wszystko inne da się załatwić. Jestem sierpniówką 2012, urodziłam dokładnie 15 sierpnia przez cc Franka, tu na forum poznałam tyle wspaniałych osób. Do tej pory mamy ze sobą codzienny kontakt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej bisia, cudowne imie Franek- ja planuje takie dla synka 🙂
dziewczyny w poniedzialek spytam sie mojej ginki o cere, ale i tak umowie sie do dermatologa, moze cos zqaradzi, ja jestem sama kosmetyczką, teraz przez ciaze nie moge pracowac, ale niestety nie moge tez sobie wykonywac zabiegow ktore zawsze robilam:/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gosiu, trochę za wcześnie byś czułą swoje maleństwo, stawiam na stres- on potrafi robić rewolucję w brzuchu... Poczekaj spokojnie z osądem jak już będziesz spokojna i nie narażona na stresy 😉

Basiu, gratuluję 🙂 Miło że dodajesz nam otuchy 😉

Madziu, może spróbuj płyn micelarny??? Ja teraz używam praktycznie tylko jego. Powiem ci że tak do 12-13 tyg miałam straszny problem z wypryskami. na twarzy było ich mało ale całe ramiona i połowa pleców były usiane dosłownie ;/ Teraz samo wszystko ładnie się wygaja. Może tak będzie u ciebie. Do 12 czy 13 tyg hormony produkuje nasze ciało, później już łożysko i ono reguluje tą pracę. Wytwarza tyle ile potrzebuje a nie na hura- burza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
karolina211188 napisał(a):
wiecie co a ja juz czuje dzidzie , normalnie dzis lezalam na plecach i czulam jak sie rusza.... i to chyba juz nie wyobraznia


Witajcie!
wiem, że sie wtrącam ale ja cc bedę miec na pewno juz w sierpniu . To już wiem. Hmmm to jest niesamowiet, że czujesz ruchy,ale pierwsze słysze , że mozna tak wcześnie czuć. Ja jestem mama juz 3 raz ale wszystko czułam bliżej 20 tygodnia. z drugim tez wczesniej poczułam ale tez ponad 16 tygodniu własnie przeczytałn .

Będę was podczytywać 🙂
termin mam na 7.09 ale to jest termin wg @ a cc będzie gdzieś, 22.08 chyba , że sie jeszcze pospieszy 🙂 🙂

Pozdrawiam mama 2009, 2011 i teraz 2013 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
marinka napisał(a):
karolina211188 napisał(a):
wiecie co a ja juz czuje dzidzie , normalnie dzis lezalam na plecach i czulam jak sie rusza.... i to chyba juz nie wyobraznia


Witajcie!
wiem, że sie wtrącam ale ja cc bedę miec na pewno juz w sierpniu . To już wiem. Hmmm to jest niesamowiet, że czujesz ruchy,ale pierwsze słysze , że mozna tak wcześnie czuć. Ja jestem mama juz 3 raz ale wszystko czułam bliżej 20 tygodnia. z drugim tez wczesniej poczułam ale tez ponad 16 tygodniu własnie przeczytałn .

Będę was podczytywać 🙂
termin mam na 7.09 ale to jest termin wg @ a cc będzie gdzieś, 22.08 chyba , że sie jeszcze pospieszy 🙂 🙂

Pozdrawiam mama 2009, 2011 i teraz 2013 🙂



czesc Marinko 🙂))))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...