Skocz do zawartości

witam | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Henimedes fajnie, że z dzieciątkiem wszystko ok 😁 i już jakie duże. Szkoda, że się nie chciało pokazać ale miejmy nadzieje, że następnym razem da się już określić.

A co do kremów na rozstępy to ja od 2 tyg. stosuję dwa razy dziennie. Najpierw używałam kremu z AA, a teraz zakupiłam sobie krem Mustella jest trochę droższy ale słyszałam, że jest rewelacyjny. Koleżanka używała go całą ciąże i nie ma ani jednego rozstępu. Używam również oliwki z olejkiem migdałowym. Pamiętajcie, że najważniejsza jest systematyczność! Rano i wieczorem ja najpierw nakładam oliwkę a następnie po wsiąknięciu nakładam krem a wieczorem w czasie brania prysznicu, szoruje tą bardziej szorstką stroną gąbki skórę brzucha, boczków, pośladki, biust oraz uda do czerwoności. Następnie polewam brzuch oraz pośladki na przemian gorącą i zimną wodą. Trochę jest ciężko ale daje radę, czego się nie zrobi dla swojego ciała. 😉 Po takim zabiegu oliwka oraz krem lepiej docierają do skóry właściwej, a tym samym mają lepsze działanie.
Mam nadzieje, że te moje męki nie pójdą na marne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
henimedes napisał(a):
Też mi się podoba ta płeć 😎
Jamargaretka będzie dobrze, furaginę pobierzesz i przejdzie. Często się w ciąży podobno zdarza. Co jeszcze gin mówił??


dostalam antybiotyk i globulki zeby drodzakow nie dostac. dodatkowo kupilam probiotyki. gin tez mowila ze czesto sie zdarza ale i tak sie martwie. na poczatku bralam dufaston i po tym mam ciagly katar - sama sobie diagnoze postawilam ze mi sie drozdzaki rozwinely. dzis gin powiedziala ze po leku hormonalnym to baardzo mozliwe i niestety po antybiotyku mogą sie jeszcze bardziej rozwinac. na dodatek corka mi sie rozchorowala. a ze ona mizerotka a teraz jesc nie moze i goraczke ma
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
MoniaG napisał(a):
A wiecie co ja zauważyłam, że uwielbiam teraz jeść... większość potraw i rzeczy o których tylko usłyszę 😉 piszecie o żelkach - mam ochotę na żelki, klientka dzisiaj wspomniała o szarlotce na ciepło - pobiegłam po pracy na szarlotkę 😁 a już nie daj Boże niech ktoś wspomni o pizzy 🙂


no ja wogole moglabym teraz glownie pizze jesc. tzn teraz mi troche juz przeszlo ale co tydzien pieklam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Asiu z tym tarciem brzucha to ostrożnie. Żeby ci żadnych skurczy nie wywołało to... Czytałam że najlepszy na rozstępy jest olejek Inca Inchi- i to był artykuł z prasy ciążowej. Co do smarowania- systematyczna jesteś, nie ma co 🙂

Monika ja zauważyłam że wszystko jem ale oczami 🙂 Wogóle moje porcje są mniejsze niż sprzed ciąży. I za dużo czuję smaków... Dla mnie lekko przesolone danie jest już bardzo przesolone


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
henimedes - co do żelek to zależy czasami takie mocno kwaśne z posypką a dzisiaj słodkie misie :P

Dzięki za wpisanie do tabelki. No i fajnie, że podoba Wam się wybrane imię.

Co do rozstępów kiedyś coś usłyszałam, że dobrym sposobem jest codzienna kąpiel z oliwą z oliwek. Wtedy całe ciało jest nawilżone, no i woda też nie może byc za gorąca bo to niewskazane. Ale nie próbowałam. Ja też mam problemy ze systematycznością. Raz posmaruje się oliwką raz nie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej laski!
wczoraj bylam u lekarza, z dzidzia wszystko ok, lozysko sie podnioslo a krwiak ladnie sie wchlania,jejku ale sie ciesze!moge juz wrocic do normalnego funkcjonowania, tzn jakis spacer itd.niestety nie widac bylo plci bo tak sie jakos ulozylo, skrzyzowalo nozki i nie dalo rady nic podejrzec:/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej laski!
wczoraj bylam u lekarza, z dzidzia wszystko ok, lozysko sie podnioslo a krwiak ladnie sie wchlania,jejku ale sie ciesze!moge juz wrocic do normalnego funkcjonowania, tzn jakis spacer itd.niestety nie widac bylo plci bo tak sie jakos ulozylo, skrzyzowalo nozki i nie dalo rady nic podejrzec:/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Imię mamy-
Wiek mamy-
Która ciąża-
Termin porodu-
Zachcianki-
Płeć ( co mówi Ci intuicja)-
Imię/Imiona-

Ciesze się, ze wszystko z Tobą w porządku. Co do krwiaków, to bardzo często się wchłaniają i niedługo nie będzie po nim śladu. Jednak z łożyskiem trzeba leżec.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Madziu, uważaj jeszcze z tymi spacerami... Niech się krwiak wchłonie, łożysko wróci do normy... Spacer to jednak duży wysiłek teraz. Ja nie mogę zbytnio chodzić bo mi miednica się rozszerza i boli po takim spacerze jak cholera.

A dane wyślij mi na priv lub tutaj wg opisu Ewy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...