Skocz do zawartości

Wrześnióweczki 2013 | Forum o ciąży


Gosia734

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
ja wczoraj zaaszalałam 🙂 nakupowałam pajaców śpiochów bodów 🙂 i taką piękną sukieneczke z bodami znalazłam dla małej w TAKO w przecenie za 19 zł cała bialuka cudowna.
też mam ochote wybrac sie na basen ale nie wiem jak sie wbije w górę i dół od kostiumu 🙂 ja musze dokupic kosmetyki dla małej i całą reszte potrzebną dla mnie na okres poporodowy 🙂
sama nie wiem co mi tak naprawde sie przyda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Jakie Wy dziewczyny szybkie jesteście. Ja to w ciemnym lesie z wyprawką jestem. Teraz to raczej mam przygotowaną torbę dla siebie do szpitala, ale jeszcze nie taką na poród, bo po tym szpitalu obawiam się, że historia może się powtórzyć.
A dla dziecka zawsze mogę zamówić wszystko z dostawą do domu. Bądź zamówić w sklepie przez internet a tylko mąż podjedzie to odebrać. Choć i tak planuję za jakieś dwa tygodnie (po wypłacie) wziąć się na porządnie za zakupy. W sumie sierpień to ostatni dzwonek, bo być może na początku września będę miała wywoływany poród, bo te biodra siadają mi coraz bardziej i tutaj mogą dać mi ze względu na to szybszy termin. Nawet to by było fajne, bo wiedziałabym na kiedy kupić bilet lotniczy dla mamy (mama by wcześniej powiedziała w pracy o urlopie, a nie z dnia na dzień, choć wszyscy wiedzą, że we wrześniu będzie na 'alarmowym'), mój mąż też by dał znać z wyprzedzeniem o urlopie 🙂 poza tym on pracuje w takim miejscu, że telefonu nie może mieć ze sobą, więc o moim zaczynającym się porodzie, tak to może się dowiedzieć dopiero na przerwie 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siemanko własnie wrocilismy z nad morza 🤪 było superowo....opaliłam sie trochu na buzi 🤪
co do łóżeczka to mąż rozłozy dopiero jak bede w szpitalu, zrobiłam sobie podliste rzeczy i juz wiele mi nie zostało na spokojnie, własnie co do kosmetykow nie wiadomo czy dzidziusie nie beda uczulone na razie nie wiem kupie oliwke, puderek bede gadac z połozna o probki jakies i bede sprawdzac,
co do wagi to mam 8kg na plusie i 124cm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja nastawiłam sie na kosmetyki z nivea baby ,kupię sobie tak, : 😉
-krem do ciałka i buzi co chroni przed wiatrem, słońcem i zimnem
-mleczko do mycia ciała i włosow
-oliwkę bambino (lub jak będzie to mleczko do mycia ciała już oliwką)
-krem zapobiegający odparzeniom
-mały krem na ewentualne odbarzenia pieluszkowe(linomag/sudokrem)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o właśnie sudocrem jest chyba najlepszy ostatnio ja sama miałam tak obtarte uda ze szok posmarowałam na noc i rano juz nic nie było 🙂 tez myślałam o Nivea, ale puderek koniecznie Jonsona jak byłam mała mama go uzywała zapach nie zmienił sie nic do dzis 😁
u mnie dziś straszny upał dosłownie nie mogę wytrzymac...a takie coś mam na karku, włosów nie farbowałam, myć sie myje co dziennie moze to byc ucisk na wątrobe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mi też ostatnio jakieś dziwne czerwone plamy wyskoczyły ale na dekolcie 😮 wzięłam wapienko i do rana zeszło wiec u mnie to raczej uczulenie na coś było

mój mały przez ostatnie pare dni ostro daje mi się we znaki 🤔 kopie prawie non stop! dziś jestem mega nie wyspana bo pół nocy przez niego nie spałam.... nawet teraz naparza 🤢 taki jakiś mały ten brzuch może ma ciasno. jutro ide do lekarza i już nie mogę się doczekać kiedy zobaczę tego rozbójnika 😁

zadzwoniłam dziś do mojego szpitala bo podobno jest bezpłatna szkoła rodzenia i..... pani powiedziała że dla mnie to już właściwie za późno 🤨 na lipiec nie ma miejsc a w sierpniu będę jak beka (pani ujełą to ładniej)

łóżeczko... ehhh już bym z chęcią ustawiła ale go jeszcze nie mam 😁 tak samo jak wielu innych rzeczy. po wypłacie obiecuje poprawe 😜 ahhhaaaa przestawiliśmy szafe w sypialni i teraz łóżeczko wejdzie bez problemu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja lozeczko dostalam w spadku po kuzynki synku wiec tylko je zlozyc pozostalo 🙂 a ja teraz po wyplacie planuje pokupwac juz wszystko co potrzebne bedzie do szpitala dla mnie i dla Malego.

moj juz tak czesto nie kopie tylko strasznie sie rozciaga w zebra proboje sie wciska i w zoladek co utrudnia troche siedzenie i zjedzenie czegos w wiekszej ilosci
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Haha Kami wiem co czujesz 😁 odkąd Bartuń się prawidłowo ustawił do startu to czasem po jedzeniu mam wrażenie kija w żołądku tak wpycha mi tam coś 😁 😁 😁

Polemika nie martw się tą szkołą rodzenia - intuicja sama nam podpowiada co robić w danej chwili 🙂

Udało nam się kupić wczoraj komodę kąpielową - tym sposobem pozostało tylko łóżeczko.
No i część torby do szpitala spakowaną mam dla siebie. Jeszcze Malucha muszę spakować. Kupiłam małą paczkę pampersów 1-nek do szpitala. Ale jeszcze trzeba zakupić do domu 🙂

A co do plam - na twarzy mam brązowe przebarwienia - pytałam lekarza, mówi, że to sprawka hormonów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja też mam tylko jedną paczkę jedynek 100 szt, ale zastanawiam się czy nie dokupić jeszcze jednej lepiej może jak będzie w zapasie 🙂
mój facet dziś stwierdził, że jednak on chce jechać na parę dni nad morze więc może uda nam się wyskoczyć chociaż na cztery dni 🙂 znacie jakieś fajne tanie miejsca nad morzem ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hejo, własnie chyba tez pampersów duzo nie kupie mi juz wszyscy zapowiadaja ze nie mam kupowac bo co najlepsze dla malucha to czysta pupa 😜 ciuchow mam fuuul to pieluszki beda najlepsze.

co do morza ja byłam jeden weekend w sarbinowie drugi w chłopach bo jest najblizej ode mnie ale jesli chodzi o te miejscowosci to jezdze od dzieciaka do chłopow i jest fajnie spokojnie i pokoje 35zł za dobe 🙂 i maja tam pyszne lody 🤪 tylko ze Tobie blizej z drugiej strony wybrzeza ale tam nigdy nie byłam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Taka mała aktualizacja do tabelki ode mnie. Będzie chłopczyk - Igorek, w 27 tygodniu ważył 1000g, termin porodu mam na 26 września. Zachcianek totalnie brak. Pierwsze ruchy odczułam między 17/18 tygodniem.
Zazdroszczę Wam, że możecie wypoczywać nad morzem, ja niestety musiałabym przyjechać całą Polskę, by tam dotrzeć. Mieszkam praktycznie w górach, mogłabym wybrać się na wycieczkę, ale miesiąc temu odkryto, że mam dość krótką szyjkę macicy, jak już pisałam 2.8 cm no i trzeba się oszczędzać. Na szczęście na ostatniej wizycie, która miała miejsce w poniedziałek lekarz stwierdził, że długość szyjki taka sama.
Jeśli chodzi o test obciążenia glukozą, gdzie przy normie 7.8 wyszło mi 7.9 i jeden lekarz - nie mój stwierdził, że mam cukrzyce ciążową. Poszłam do poradni diabetologicznej, dali glukometr, kazano robić 6 pomiarów dziennie itp, itd. Zestresowałam się całą sytuacją niemiłosiernie. Coś mnie tknęło i za tydzień poszłam powtórzyć test obciążenia i uwaga - wyszło 6.1 ! Poszłam ponownie do poradni i pani doktor kazała się znów kłuć jedząc normalnie przed i w dniu pomiaru- cukry w normie. Dodam, że cała sytuacja trwała miesiąc i przez ten miesiąc i kosztowała mnie stracone 1,5 kg... Jutro wybieram się jeszcze do poradni i zobaczymy jakie będą zalecenia, ale przypuszczam, że znów będę musiała za jakiś czas wykonać te 6 pomiarów cukrów dziennie w celu utworzenia krzywej cukrowej.
Pozdrawiam Was! 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczyny
Ja sobie mysle, ze z pieluszkami jest tak: jak kupi sie za duzo, to zawsze bedzie mozna komus podarowac w 'prezencie', a jak za malo, to przeciez po narodzinach naszych dzieci wszystkich sklepow niepozamykaja, zawsze mozna dokupic wiecej - maz po pracy kupi czy cos w tym stylu.
Powiedzcie mi: kiedy zamierzacie pierwszy raz isc na spacer z Waszymi Malenstwami. Tutaj w UK juz z tygodniowym dzieckiem wychodzi sie na dwor, a w Polsce pamietam, ze moja mama z mlodszym rodzenstwem robila najpierw takie lezanki przy otwartym oknie, pozniej 10-15 minut na podworku w wozeczku, pozniej dopiero jakis spacer i to tak bylo rozciagniete w miare w czasie.
A w ogole wczoraj sie dowiedzialam, ze szwagier chce do Anglii zjechac za miesiac - pracowal do tej pory we Francji, ale cos mu sie stosunki z pracodawca pogorszyly i tam z zona nie moze mieszkac i chce za miesiac przyjechac do nas, sprobowac sil w UK (kilka miesiecy pomieszkac u nas, pozniej cos wynajac i zone sciagnac). Odmowic nie wypada, bo juz dawno mu to proponowalismy (jakies ponad rok temu) i zdecydowal sie akurat tuz przed moim porodem 😞 wiem, ze niby mieszkanie duze (salon plus podwojna sypialnia + pojedyncza sypialnia + dwie lazienki), ale ja mialam juz wszystko zaplanowane, ze w malej sypialni bede pranie suszyc, wozek trzymac i inne tymczasowo nie potrzebne graty i teraz cala noc myslalam gdzie co poustawiac, na nowo planuje wszystko 😞 no, ale nam kiedys tez ktos pomogl w ten sposob zjechac do UK, wiec my teraz pomagamy w ten sam sposob innym 🙂 juz moje rodzenstwo 'zwiezlismy', teraz czas na rodzine meza 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
właśnie wróciłam od lekarza i powiem wam że zaczynam się bać porodu.... dzidzie wyszacował na 1838g ! (31 tc), ma dłuuugie nogi, w jednej z nerek na 2 tętniczki zamiast jednej, ale wszystko działa prawidłowo 😁

wszystkie zaliczają morze a ja jade na południe, jutro jedziemy na pare dni do Szczawnicy 🤪

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
To super ze dzidzius rozwija sie prawidlowo 🙂 i tez coraz bardziej sie boja znaczy mam takie napady ze sie zestersuje porodem ale wmawiam sobie ze sie nie boje i ze dam rade 😁 jutro ide do gina mam nadzieje ze bedzie wszystko wporzadku i ciekawa jestem czy podejrze mojego Skarba 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to wieeeeelki maluszek 🤪
a mnie wzięło na płatki z mlekiem, wyczytałam ze musze dostarczac mleczka maluszkowi 🙃
hmm....jakie pyszniutkie 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a u mnie postęp duuzy musze dokupic szczotekcze do zebow i koszule nocna i torba spakowana do konca 🤪
mam nowa koncepcje na pokoj bedziemy przestawiac komode juz ustawie potem tylko łóżeczko zorganizuje maż (ale to jak bedziemy w szpitalu) no i w sumie jestem prawie gotowa na porodówke, staram sie nie nakrecac jak to bedzie wygladało jak ma byc tak bedzie 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej ;-)

Ja też wczoraj miałam wizytę. Mały waży 1 kg a ja 65 kg. Rozwija się dobrze, badania też ok. Szyjka macicy ładnie się trzyma. Dostałam tylko lek na to wspinanie się brzusie i macicy. Mam brać Fenerol i Apargin. Mam nadzieję, że pomogą bo same wiecie że twardy brzuszek to nic przyjaznego. Co dowakacji to my chcemy skoczyć pod koniec lipca na parę dni ale tu u nas w góry. Może Ustroń
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Fajnie dziewczynki, ze z Dzieciaczkami wszystko w porzadku 🙂 No nasze Malenstwa coraz wieksze i wieksze i coraz bardziej je czuc 🙂 Ja normalnie czuje w ktorym miejscu moja Malenka sie ulozyla, jak wstaje z lozka. Podkladacie sobie poduche pod brzuszek jak spicie? Ja w Pl jak bylam mialam ta specjalna poduszke-weza dla ciezarnych, ale ona nie zdala mi egzaminu i w Uk nakupilam sobie wiecej poduch i jaskow i tak mi wygodniej jest 🙂

eveline9118 ja mieszkam calkiem na polnocy Anglii - Newcastle, moj brat mieszka w poblizu Londynu. Luton podobno jest bardzo opanowane przez muzuman, duzo tam ich sie nazbieralo, ale oni raczej maja swoje wybrane dzielnice i mieszkaja blisko siebie. Zycze mamie powodzenia 🙂 i mam nadzieje, ze jej sie spodoba na angielskiej ziemi.
Moja mama tez by tutaj z tata chcili przyjechac i sprobowac zyc, ale ja mam jeszcze rodzenstwo mlodsze w wieku szkolnym i nie chca ich wyrywac z srodowiska. A rodzenstwo sie nastawia na zdanie matury w Pl i dopiero przyjazd do Uk i jakos nie widza siebie wczesniej tutaj.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
gigus napisał(a):
a staram sie nie nakrecac jak to bedzie wygladało jak ma byc tak bedzie 😁


A ja strasznie nastawilamsie, ze urodze 2 tygodnie wczesniej 😞 i teraz nie umiem sobie wybic z glowy, ze wcale tak nie musi byc 😞 bo przeczytalam, ze z tym rozejsciem spojenia czesto w uk lekarze kieruja na wywolanie porodu dwa tygodnie wczesniej, ale przeciez u mnie fizjoterapeuta moze stwierdzic, ze ono nie przeszkadza i nie dokucza mi az tak bardzo i bede czekala na naturalne rozwiazanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...