Skocz do zawartości

Pazdziernik 2013 | Forum o ciąży


SyLa1205

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
kasiaub napisał(a):
Ale mialam cholercia zaleglosci... 🙂 No coz, rodzinny weekend wymaga poswiecen 🙂 Pogoda piekna-trzeba korzystac 🙂 🙂 🙂
dg- Starszy Oliwier ma 3,5roku a mlodszy Alex 2lata i 7 mies. Wesolo,glosno bez przerwy,ale nie beda samotni za 20 lat (ja jestem jedynaczka i nie zrobie tego moim dzieciom). Oni beda mieli siebie 🙂 Zdecydowalam sie na trzeci dziecko tylko dlatego , ze marzy mi sie corcia 🙂 Jak teraz nie wyjdzie to juz pasuje 🙂 a POZA TYM KTOS MUSI PRACOWAC NA NASZE EMERYTURY 🙂


🙂)) bardzo pdoba mi soe Twoje podejcie
ja jestem prawie jedynaczka, pisze prawie bo moj brat urodzil sie jak mialam 16 lat wiec mam z nim kontakt raczej jak z siostrzencem 😉
jedynaki tak maja ze chca miec duza rodzine!! 🙂))
niestety moi bliscy z serii babcia, rodzice, sa bardzo anty moj plan i nawet im nie powiedzialam ze jestem teraz w ciazy , bo oni twierdza ze to glupi pomysl!!! 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia

syla ja pierwsze usg w szpitalu mam 28marca więc już niedługo 🙂 doczekać sie nie moge :P chociaż słyszałam ze moge tam spędzić pół dnia :/ bo wizyte niestety mam na południe no ale zobaczymy jak to bedzie..
a Ty teraz jakoś do polskiego sie wybierasz.. zdaj potem relacje 🙂 a w ogóle to czemu masz wizyty na mitchelstown a nie w cork?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
solenizantka u mnie w rodzinie reakcja na druga ciaze byla juz nieciekawa-ze jak to tak? dziecko ma 2 miesiace i ja juz w ciazy, ze za mloda jestem na drugie,i jak wy dacie sobie rade finansowo?przeciez teraz sa takie ciezkie czasy...ale nie zwalalam na zdanie innych. chce byc szczesliwa, a dzieci daja mi prawdziwe szczescie. Na kolejna ciaze juz nawet nic nie mowili bo wiedzieli ze ja tego chcialam i pogodzili sie z tym, ze pozostalo im sie tylko cieszyc. Ja jestem jedynaczka, bo moja mama poronila po mnie 2 ciaze,wiec ja dziekuje Bogu za kazda kolejna 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kasiaub napisał(a):
solenizantka u mnie w rodzinie reakcja na druga ciaze byla juz nieciekawa-ze jak to tak? dziecko ma 2 miesiace i ja juz w ciazy, ze za mloda jestem na drugie,i jak wy dacie sobie rade finansowo?przeciez teraz sa takie ciezkie czasy...ale nie zwalalam na zdanie innych. chce byc szczesliwa, a dzieci daja mi prawdziwe szczescie. Na kolejna ciaze juz nawet nic nie mowili bo wiedzieli ze ja tego chcialam i pogodzili sie z tym, ze pozostalo im sie tylko cieszyc. Ja jestem jedynaczka, bo moja mama poronila po mnie 2 ciaze,wiec ja dziekuje Bogu za kazda kolejna 🙂


cos czuje ze u mnie bedzie podobnie... widze ze nie jesem sama,widocznie takie pokolenie jest naszych rodzicow, bardziej kapitalistyczne.

moja mama tez miala problemy (ciaza pozamaciczna, potem poronienie) dlatego tez mam brata tak pozno, no ale ciesze sie bardzo ze w ogole jest 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dziendobry;] a ja usmiechnieta od ucha do ucha mam nadzieje ze wsyztsko bedzie dobrze bo dzis moje usg i obym zoabczymla serduszko1!!!!!! o 11 wszytsko sie okaze doczekac sie nie moge siedze jak na szpilkach i okropnie sie denerwuje:]

dziewczyny ja zajme sie tabelka dzis wieczorek ok??

a co do drugiega dziecka ja nie bylam jedynaczka mam siostre 8 lat starsza z ktora nigdy sie nie dogadywalam uwazam ze to duza roznica wieku ja zawsze chcialam miec 3 dzieci ale poki ci nie stac mnie na 3 gdyz pracuje tylko moj maz maksiu jak sie pojawil na swiecie to wiedzielismy ze chcemy miec jeszcze jedno napewno ale planowalismy tak jak maks bedie mial 3 latla zebym zaszla w ciaze;] a tu taka niespodzianka al;e uwazam ze bog sam decyduje kiedy nam dzieci dac;] moze swiruje ale tak uwazam modle sie zeby to bylo zdrowe i tak kochane jak moj synek:] bedzie idealnie dwa lata roznicy bez 2 tygodni i mysle ze to dobrze bo sie dogadaja ja mialam duzy problem ktory odbjija sie do dzis mimo ze obydwie juz jestescmy dorosle
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
anusia , widzisz ja wychodze znowu z zalozenia ze jak 4 osoby sie najedza to i piata sie naje. U nas tez tylko Damian pracuje. Ja siedze w domu-malo tego nie przysluguje mi nawet smieszny zasilek rodzinny bo przekraczamy dochodem o 11zl 🙂 Jakby czlowiek mial patrzec tylko pod katem finansow to jedno dziecko byloby zbyt duzym obciazeniem budzetu. 🙂 No coz,takie niestety mamy czasy....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam,
byłam wczoraj na wizycie, tym razem nie miałam badania usg, ponieważ usg miałam w tamtym tyg kiedy pojawiło się brązowe plamienie, na szczęście wszystko jest w porządku. Dostałam skierowanie na badania podstawowe i następna wizyta za 3tyg. Mam pytanie, czy któraś z Was robiła już badania? Tylko podstawowe, czy też dodatkowe tj. hcv,hiv, różyczka, toksoplazmoza?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aniusia i ja wizyta?!!!
ja czekam, bo mam na 17.
u nas tez tylko maz pracuje, ja dorywczo mu pomagam 🙂 a trojke mamy w planach o ile tylko zdrowie dopisze 🙂 Julek tez mial miec rodzenstwo za pol roku dopiero, ale w sumie fajnie wyszlo, i oby dzidzia byla zdrowa bo kochana bedzie na pewno 🙂))) u nas bedzie roznica 22 miesiace.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

solenizantka napisał(a):
no i po wyzycie! 🙂)
wszystko super, bije juz serducho nawet!! 🙂)))
niestety lekarka nie uspokoila mnie co do lekow ktore bralam w 3 tc, powiedziala ze mogly zaszkodzic ale nie musialy, tyle to sama wiedzialam... 😞

Solenizantka na pewno wszystko będzie dobrze.
Fela dzięki za zyczenia dla Agatki. Urodziny były super, zrobiliśmy taki filmik krótki o Agatce żeby rodzinka sobie między slodkim a kolacją obejrzała. Na końcu był slajd: teraz niespodzianka i pytanie podstawowe: Czy za 7miesięcy bedę dobrą siostrą? Krzyki zaskoczenia, wzruszenie i mnóstwo gratulacji. Było super 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzicie do lekarza prywatnie czy na kasę chorych? Ja pierwszą ciążę chodziłamna kasę ale lekarz się nie sprawdził zresztą teraz nie ma podpisanej umowy z Nfz.Od tego czasu byłam u 3innych lekarzy na Nfz i niestety byli dalecy od ideału. Teraz chodzę z polecenia za ciezkie pieniądze lekarz rzeczywiście super ale wizyta kosztuje 180zł a ostatnio z cytologią i biocenozą 230! Do tego. Duphaston 36złotych a teraz jeszcze te badania wszystkie i jestem przerażona kosztami.Dzisiaj byłam u mojej lekarki rodzinnej z prośbą owypisanie mi skierowania na mocz, morfologie i tsh(hormon tarczycy) odmówiła gdyż stwierdziła że limit na mnie się wyczerpał bo w zeszłym roku mialam morfologie i tsh bo podejrzenie nadczynnosci mialam. Wasi lekarze dali wamskierowanie na te podstawowe badania czy tez placicie same?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dg - super pomysl z tym slajdem!! 🙂 🙂 🙂
ja rowniez chodze prywatnie, do lekarki ktora prowadzila wszystkie moje ciaze. Jest z-ca ordynatora w klinice w katowicach, wiec to na prawde baaardzo duzo zmiania jesli chodzi o opieke w szpitalu. Kosztuje 200zl, no ale czego sie nie robi 🙂) Poza tym ma psa, a ja jestem weterynarzem i czesto robimy wizyte za wizyte, tyle ze ja musze do niej jechac 🙂) A u mnie duphaston 40zl w najtanszej aptece, wiec ciesz sie, masz taniej 😉)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć 🙂
Ja nadal bycze się nad morzem, wczoraj zostawiłyśmy dzieci z babcią i pojechalam z siostra na zakupy, oczywiście udane 🙂 w h&m są teraz fajne kolorowe spodnie ciążowe za 79 zł , kupiłam sobie takie miętowe i czerwone , idelane na wiosne 🙂 i oczywiście pełno już wiosennych ubrań dla Maksa 🙂 wszystko byłoby fajnie gdyby nie to, że jechałam ( jako kierowca ) tam pierwszy raz i jak wracałyśmy to sie zgubiłyśmy 😁 😁 a najlepsze było to, że wjechałam na płatną autostradę, a paliwa miałam tylko już na 30 km, ile było strachu ale i śmiechu zarazem. W końcu udało się znależć stację benzynową i zapytałam o drogę, chłopak mi tłumaczy taki jakiś zaczerwieniony i speszony, myśle sobie hmm chyba nie jest ze mną tak źle skoro tak na niego działam 😁 😁 dopiero siostra mnie uświadomiła , że wysiadłam z rozpiętymi spodniami ( rozpiełam je bo mnie cisnęły w brzuch jak siedziałam) 🤪 🤪 Ale się naśmiałam, do domu wracałyśmy 2 godziny, gdzie normalnie się jedzie ok 50 minut ahh 🙂
dg3003 super pomysł z tym slajdem , ja coś takiego zrobiłam na roczek Maksia, tez własnie taki filmik zaczynający się od zdjęcia testu ciążowego , mojego brzuszka, i potem już Maksia 🙂 też wszyscy byli wzruszeni, ale oczywiście nie było takiego spektakularnego zakończenia jak u Ciebie 🙂 to musiało być COŚ !!! 🙂
solenizantko dobre wieści , fajnie , że moglaś już zobaczyć serduszko, a tymi lekami się nie martw, wszystko będzie dobrze 🙂 zobaczysz !!
U nas dziś piękna pogoda, także pewnie bedziemy na dworzu tyle ile sie da , miłego dnia brzuchatki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A do lekarza tez chodze prywatnie, tyle że ja az tyle nie płace, mój za wizyte bierze 100 zł. Do niego tez chodziłam w pierwszej ciązy i jestm na prawdę zadowolona. No i niestety za wszystkie badania tez musze płacić 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aaa_aniusia napisał(a):
dziendobry;] a ja usmiechnieta od ucha do ucha mam nadzieje ze wsyztsko bedzie dobrze bo dzis moje usg i obym zoabczymla serduszko1!!!!!! o 11 wszytsko sie okaze doczekac sie nie moge siedze jak na szpilkach i okropnie sie denerwuje:]







my też. się denerwujemy czemu nic nie piszesz?!










dziewczyny ja zajme sie tabelka dzis wieczorek ok??

a co do drugiega dziecka ja nie bylam jedynaczka mam siostre 8 lat starsza z ktora nigdy sie nie dogadywalam uwazam ze to duza roznica wieku ja zawsze chcialam miec 3 dzieci ale poki ci nie stac mnie na 3 gdyz pracuje tylko moj maz maksiu jak sie pojawil na swiecie to wiedzielismy ze chcemy miec jeszcze jedno napewno ale planowalismy tak jak maks bedie mial 3 latla zebym zaszla w ciaze;] a tu taka niespodzianka al;e uwazam ze bog sam decyduje kiedy nam dzieci dac;] moze swiruje ale tak uwazam modle sie zeby to bylo zdrowe i tak kochane jak moj synek:] bedzie idealnie dwa lata roznicy bez 2 tygodni i mysle ze to dobrze bo sie dogadaja ja mialam duzy problem ktory odbjija sie do dzis mimo ze obydwie juz jestescmy dorosle
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
solenizantka napisał(a):
Witajcie,
ja tez sie martwie o Aniusie... 😞 ale skoro nie wchodzi to znaczy ze nie chce. Moze nie chciala nas smucic zlymi wiadomosciami? 😞


solenizantka
Dokładnie, też mi sie tak wydaje.


A tak w ogóle to jak Wasze samopoczucie dziewczyny?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
asiu88 napisał(a):
solenizantka napisał(a):
Witajcie,
ja tez sie martwie o Aniusie... 😞 ale skoro nie wchodzi to znaczy ze nie chce. Moze nie chciala nas smucic zlymi wiadomosciami? 😞


solenizantka
Dokładnie, też mi sie tak wydaje.


A tak w ogóle to jak Wasze samopoczucie dziewczyny?


mnie jest niedobrze jak tylko przerwa w jedzneiu wynosi wiecej niz godzine... a jak zjem za duzo to tez mi niedobrze... 🙃

poza tym bola mnie piersi jak maly sie na mnie wspina na lozku i depcze 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

asiu88 napisał(a):
solenizantka napisał(a):
Witajcie,
ja tez sie martwie o Aniusie... 😞 ale skoro nie wchodzi to znaczy ze nie chce. Moze nie chciala nas smucic zlymi wiadomosciami? 😞



Mam nadzieję że jednak nie.



U mnie różnie często jestem śpiąca mdłości mniejsze po zmniejszeniu dawki Duphastonu. A jem non stop, odrzuca mnie od kawy, herbaty też natomiast soki szczególnie Kubusie piła bym non stop..

solenizantka
Dokładnie, też mi sie tak wydaje.


A tak w ogóle to jak Wasze samopoczucie dziewczyny?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja chodze do ginekologa tez prywatnie,ale tylko z tego wzgledu ze jest to lekarz ktory prowadzil mi dwie wczesniejsze ciaze. tylko, ze przyjmowal wtedy na kase chorych,ale zostal ordynatorem w szpitalu i musial zrezygnowac, a ja nie jestem w stanie zaufac nikomu tak jak jemu 🙂 A co do badan to On mi wypisuje skierowanie na platne badania le kazal mi sie zapisac jeszcze do ginekologa,ktory przyjmuje na NFZ i powiedziec ,ze chodzi mi glownie io przepisywanie skierowan,ze moge sie u niego pokazywac rowniez raz w m-cu,ale lekarzem glownym prowadzacym ciaze bedzie tgen moj prywatny-udalo sie 🙂 mam przepisywane skierowania na podstawowe badania krwi i moczu, za te dodatkowe-toksoplazmoze,hiv i nie wiem co tam jeszcze musialabym placic bo NFZ tego nie finansuje. Teaz ide w poniedzialek na wizyte. Juz nie moge sie doczekac 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...