Skocz do zawartości

Pazdziernik 2013 | Forum o ciąży


SyLa1205

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Figaa3 napisał(a):
Fela u mnie ft4 na granicy dolnej normy albo troszkę powyżej i nie wiem dlaczego mam taką dużą dawkę, badania hormonów mam co miesiąc
Podpowiedzcie mi dziewczyny czy baldachim jest lepszy czy moskitiera? czy maluszek obędzie się bez tego? Znalazłam fajny zestaw na allegro za 470zł łóżeczko plus 17 elementów i jest moskitiera, zastanawiam się czy baldachim nie byłby lepszy bo zasłania dziecka od światła, żeby nie raziło a moskitiera to wiadomo od owadów czy tak naprawdę te obie opcje są zbędne?

mnie sie w lecie przydawal baldachim, ale to zalezy jak masz oswietlony pokoj, czy slonce mocno tam zaglada. moskitiera tez fajna, chcoaz ja mialam tylko na wozek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Figa gratulacje!!! Super że wszystko ok. z tą datą porodu to bez znaczenia niewielki procent dzieci rodzi się w terminie. Ja jestem pewna że we wrześniu urodzę i byle to druga połowa była.
Dzisiaj mam niesamowitego lenia i ogólnie kiepski humor, skurczy pełno nie wiedzieć czemu i tak mnie brzuch bolał że nospę wzięłam.Na szczęście przeszło ale cały dzień na kanapie leżę.Całe szczęście że na zwolnieniu jestem i mam taką możliwość. Wydaje mi się że po prostu podświadomie wciąż się stresuje tymi wynikami.Jutro jak wrócę z dnia matki ze żłobka to zadzwonię do laboratorium.
Poza tym jest mi dzisiaj strasznie słabo, morfologię mam coraz gorszą i pewnie we wtorek lekarz przepisze mi żelazo.

Ola-mamusia pytalaś się o wagę ja jestem 4kg na plusie w ostatnim ms nic nie przytyłam,a to pewnie przez stres bo to dla mnie zawsze najskuteczniejszy środek odchudzający był. A ty schudlaś od początku ? Nie przejmuj się mamą jeśli boisz się przytyć. jedź zdrowo regularnie i unikaj słodyczy i innych pustych kalorii.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Figa ja nie mam ani baldachimu ani moskitiery, uważam że to zbędne i siedlisko kurzu, niezbędne to są ochraniacze do łóżeczka, co by dziecko na szczebekach nie lądowało.



Co do pieluch to my DADA właśnie używamy i wdzięczna jestem za nie Biedronce, bo moje dziecko niestety dalej w pieluchach a nawet przy Dadzie to jednak spora sumka. My na początku uzywaliśmy Pampersów Dady wtedy 1nie było, Huggisy dostaliśmy w prezencie to spazmy przy nich dostawałam beznadziejne są.Choć. może to od płci zależy też bo koleżanka ma chłopca i u niej się sprawdzają. Chusteczki nawilzajace Dady jak dla mnie najlepsze są też.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hmm Figa ja tez mam właśnie na granicy dolnej normy ft4 , ale lekarz przypisał mi 25 i pomogło przy pierwszej ciąży , bo później wyniki były już ok i mam nadzieje , że teraz też tak będzie.
A jeśli chodzi o baldachim czy moskitierę to też nie używam , bo tak jak dg uważam to tylko za siedlisko kurzu, jedynie właśnie moskitierę do gondoli jak np . spał na działce w lato.

I ja się ostatnio zastanawiam czy nie zacząc używać tych pieluch DADA, na początek te najmniejsze pewnie kupię od kolegi LIBERO, przywozi je z Danii, u Maksa używaliśmy i byłam z nich najbardziej zadowolona, teraz używamy pampers sleep&play , ale robią już się za małe a nie ma 6 , tylko największe 5. są 6 ale to już Pampers activ baby , a te są drogie 😞 teraz ta promocja to może kupię na wypróbowanie.

Solenizantka kupiłaś ten zamek dmuchany?? Jaki jest jakościowo? ja się zastanawiam nad nim, ale trochę się boję , że badziew i zaraz pęknie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
i dupa.. u mnie po pieluchach nie zostało nawet żadnego śladu.. może były po 2 opakowania z każdego rozmiaru i pracownicy dla siebie pobrali.. a mogłam lecieć przed 7 i warować aż otworzą, to może byłabym szczęśliwą posiadaczką jednej paczki 🤔 ale myślałam, że ta promocja dopiero od przyszłego tygodnia.. mam nauczkę, nie myśleć tylko działać
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A ja się tylko z mężem poprztykałam bo nie chcę kupowac jeszcze niczego bo ciągle gdzieś tam mam strach ze moze się coś stac 😠 A mój mąż mi wypomniał,ze on to dziecko kocha juz od początku,jak się tylko o ciąży dowiedział 😮 No i wyszłam na zołze ☺️
Do tego weszłam dziś na wage i okazało się ,ze przytyłam 7 kg.Wyjściową wagę miałam 57 przy 160cm a teraz 64 buuuuu,masakra.Bo mąż mi ciągle coś wciska,to kanapeczka ,to sok pomarańczowy to jeszcze coś i wyglądam jak nie powiem co 😠 A sobie dałam limit do 69 kg bo po 12 kg przytyłam z poprzednimi dzieciaczkami.Chyba się nie uda 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kati u mnie lekarz dał limit na 8kg a już mam przeszło 6.. więc nierealne.. gdzieś te nasze Bobasy muszą pływać i rosnąć, a może tym razem będzie większy dzieć i stąd szybciej urosło, nie załamuj się 🙂 teraz pewnie przystopuje, u mnie w ciągu tygodnia zrobiło się plus 1,5kg a teraz wolniutko ale przybywa. Może źle podchodzę do mojej wagi i głupio się pocieszam ale w pasie brakuje mi jeszcze 5cm do największego obwodu jaki miałam, a w kg jeszcze 4 do maksymalnej wagi, powtarzam sobie, że jak na piąty miesiąc nie jest aż tak źle. Najważniejsze pozytywne myślenie Kochana 🙂 uszy do góry!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dg - widzisz a ja tego ochraniacza w ogole nie uzywalam 😉 takze kazdy musi sobie wyprobowac.

co do zamku z biedronki to kupilismy, o 9 byla ostatnia sztuka!!! ale lezy w aucie w pudelku, brzydka pogoda to nie ma co popmpowac... w komplecie jest nawet latka do dziur 😉

a ja dzis bylam na wizycie, z moim bobasem, ktory narobil rabanu, bo jak mnie zobaczyl na fotelu z nogami w kurze to sie tak wystraszyl zenie mogl sie uspokoic!!!! i mialam badanie z bobasem na brzuchu 😉)
no a mniejszy bobas w brzuchu, ma sie dobrze, wazy juz 299g i wyprzedza swoj wiek o 2 tygodnie 🤪 ilosc wod w normie 35mm kieszonka. no i potwierdzona dziewuszka! 🙂))

u mnie +4kg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie, u mnie jak do tej pory do przodu 2 kg, ale brzuszek mam już naprawdę spory 🤢 Co będzie dalej? Bardzo nie chciałabym osiągnąć wagi słonicy jak przy pierwszej ciąży.
Z wczorajszego rocznicowego przytulania nici - niesttety mężuś ykazuje się sporą blokadą> poza tym ten dzień dał nam się wyjątkowo we znaki i padliśmy w objęcia Morfeusza.
Dzwoniłam dzisiaj do laboratorium, ale niestety pani uświadomiła mi, że muszę czekać równe 3 tygodnie, a więc do następnej środy. Łooo matko, to jest trudne.
Co do pileuszek to DADA są naprawdę OK, stosowałam je na przemian z tymi z LIDLA i były super. PAMPERSY wychodzą zabójczo drogo. Czy któraś z was posiada orzechy piorące? Jak jest ich cena? Dobranoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Solenizantka gratuluje córci, masz swoją wymarzoną dziewuszkę 🙂 a imię macie wybrane? czy jeszcze w toku? hehe wyobraziłam sobie to Twoje badanie z dzieckiem jednym w brzuchu , drugim na 🤪 🤪 nieźle musiało to wyglądać! A Ty masz jeszcze robione USG dopochwowo?
Dziewczyny czy to normalne , że moja szwagierka ma od samego początku robione USG przez brzuch?? tylko na pierwszym USG w 5 tyg miała dopochwowo, później już przez brzuch, przecież to ledwo widać!! A jak to u Was było?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczynki. Ja usg przezpochwowe miałam 1 raz przy potwierdzeniu ciąży, potem już normalnie. Widzę że tylko ja mam takie zapasy pampersów porobione 😁 Boję się wydatków na koniec bo budujemy dom i bedziemy go kończyc akurat na koniec ciąży i wtedy to nie wiem jak portfel będzie wietrzał. Więc kupuję co zakupy coś dla dziecka. Kupuję pampersy z Pampers new baby czy coś takie zielone. Na stanie mam 500 pampersów jedynek i 300szt dwójek. 6 Paczek chusteczek z Pampers Premium bo była promocja za 25 zł. Kupiłam już podstawowe kosmetyki, Oliwkę od pierwszych dni z NIvea bo chyba z tego kupie wszystkie, mam też zestaw B duży i mały Sudocrem bo też był w promocji za 25 zł 2 szt. Mam wyprawkę do łóżeczka( kołderka, poduszka, pościel, ochraniacze i baldachim) Kupiłam w promocji za 150zł.Łóżeczko mam zdobyczne. Dziś jedziemy po wózek ale to akurat od koleżanki używany ale okazja duża bo Tako Laret 3w1 biały w groszki kupiony w listopadzie odsprzeda nam za700zł to myślę że się opłaci. Ja już bym mogła rodzić 🤪 gdyby nie fakt że to połowa ciąży. W biedroncre są dobre promocje, ja tam kupiłam kocyk, pieluszki tetrowe i flanelowe a wczoraj kupiłam proszki do prania Lovela, smoczek i szczoteczkę do wlosów. Ja dużo kupuję bo mnie to tak cieszy jak potem oglądam w domu i układam. Miałam się was pytać, wybieracie się na szkołę rodzenia?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja nie miałam w ogóle dopochwowego USG,mój gin wysłał mnie tylko na prenatalne i to są jedyne USG ,które mam i to przez brzuch .A co wizytę (co 2 tyg) bada mnie wgłębnie ha ha ha.
Ola ja mam strach i nie kupuję,mam tylko kołdrę i poduszkę do łóżeczka ,które mi kupiła moja mama i stoi wózek ,który mam pożyczony od brata a on nie ma już miejsca w piwnicy no to stoi u nas.
U Was też taka paskudna pogoda?Zimno brrr 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jeżeli chodzi o usg to dopiero w środę miałam pierwszy raz przez brzuch a do tej pory dopochwowo, ze względu na wagę, a poza tym po cichu podejrzewam, że moja gin jest maniaczką takiej formy usg 😮
Co do szkoły rodzenia to od jakiś dwóch tygodni ściga mnie położna o kontakt, a jak już wczoraj nastawiłam się, że może jednak by już się umówić i ruszyć z miejsca to ona jak na złość nie chce odebrać telefonu 😠 dziś będę próbowała. Z tego co się dowiedziałam to spotkania są co tydzień ale ile trwają to nie wiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
fela - mamy imie Jagienka 🙂)
a usg mialam teraz pierwsza raz przez brzuch, ale wczesniej badanie takie standardowe ginekologiczne z wymazem i cytologia.

ola - masz racje, kupuj sobie powoli wszystko, ja tez tak robilam w pierwszej ciazy, bo za pierwszym razem jest duzo wydatkow, teraz praktycznie wszystko jest, nawet pieluchy bo mamy wielorazowe 🙂

musze kupic tylko materacyk i posciel, no i kilka rozowych ciuszkow 😉

wozki tako podobno sa spoko,slyszlalam od znajmowego znajomej, ale samanie sprawdzalam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej,
no ja też się w sumie niecierpliwię żeby rozpocząć szykowanie i kupowanie (tego co potrzeba) dla maluszka ale obiecałam sobie że po pierwsze zaczekam żeby poznać płeć dziecka, a po drugie ja jestem jak Kati_rls, wolę ostrożnie podchodzić do sprawy i poczekać jeszcze trochę, a tak wogóle Kati to widzę że mąż się strasznie niecierpliwi u Ciebie 😉 mój ma tylko nastroje i humory czasami 😉
co do usg to ja miałam dwa, albo 3 razy dopochwowo a potem już przez brzuch, usg mam co wizytę bo taką opcję sobie wykupiłam ( u mnie to raczej mus).
Wózki Tako polecam i wogóle ja z obsługi tej firmy byłam baaardzo zadowolona, oddałam do reklamacji a wymienili mi pół wózka 😲 bo sami widzieli jeszcze inne defekty, niż ja zgłosiłam 😆 dlatego ja wracam z chęcią do tej firmy i też mam już upatrzone modele z tej firmy, jeszcze tylko muszę je na żywo zobaczyć 🙂 i już nie mogę się doczekac 😁
u nas pogoda też do bani, jest normalnie jesień 😞 a ja chcę słodkie truskawki a nie niedobre bez smaku 🤔 bo słońca brak :/
ok tak czy tak miłego dnia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
solenizantka wow Jagienka , super , bardzo mi się podoba , takie oryginalne 🙂
Pytam o te USG , bo ja mam dopiero od dwóch wizyt robione przez brzuch ,a tak to dopochwowo, ale jak widać co lekarz to inne sposoby , pewnie to też zależy od tego jaki kto ma sprzęt.
Ja też w pierwszej ciąży robiłam systematycznie zakupy już dużo wcześniej , teraz też większość mam , ale dziś np kupiłam takie słodkie czerwone spodenki z wisienkami 🙂
Musze na pewno dokupić nową pościel, śpiwór do gondoli, nowe butelki, i kilka ubrań typowo dziewczęcych.
No i mam dylemat z wózkiem , bo niby mam po Maksie , ale on mi się średnio podoba już, ten stelaż już takie trochę rozklekotany, gondola jeszcze jest spoko , ale spacerówka już trochę dobita , no i przede wszystkim jest niebieski i zastanawiam się czy nie kupić nowej spacerówki , podoba mi się bardzo ta quinny mood , tylko , że ona kosztuje ok 2000 zł 🙃 , ale jest po prostu śliczna i funkcjonalna ,no po prostu idealna dla dziewczynki 😁 Czy ja nie wydziwiam?? jak myślicie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kati świetnie że mąż ma takie podejście do maluszka z drugiej strony ja podchodzę do zakupów tak samo i nawet w pierwszej ciąży nie chciałam oglądać rzeczy od koleżanek wcześniej. Zaczęłam kupować po 30tyg i już tylko przez internet z łóżka szpitalnego. I choć wiem że. teraz. też tak może być nic nie kupuje do 30tc
co do wagi to ja w poprzedniej ciąży miałam o tej porze +6kg, a na koncu +12kg bo potem mniej z ms na ms przybieralam. Zresztą bez przesady ale +15kg to nie jest nawet zły wynik i bez problemu wróci się szybko do. formy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tinka to mialaś dokładnie robioną amniopunkcję w tym samym dniu co ja, ja też dzisiaj dzwoniłam to mi powiedzieli że rzeczywiście preparat jest do sprawdzenia ale mają dużo i dzisiaj nie zdążą bo mam dzwonić w pn o 13! Choć gwarancji nie ma że będzie wynik, łatwo powiedzieć a ja na głowę już. powoli dostaję wczoraj to Relanium wzięłam.Zadzwoniłam do męża by ich poprosił by łaskawie spojrzały na próbkę, że żona od zmysłów odchodzi itp.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no pogoda na prawde do niczego... bobasy sie nudza w domu 😞
my wlasnie wrocilismy z Juliuszkiem ze sklepu dzieciecego, zakupilismy butelke avent na mleko bo nam sie zagubila poprzednia Nuk, i zostalismy z jedna. ogladalam oczywiscie dziewczece ciuszki ale jakos nie bylo nic specjalnego, szczegolnie ze teraz raczej letnie sukieneczki sa a my sie rozpakujemy na jesien 🙂

fela - jesliWas stac na ten wozek i nie macie pilniejszych wydatkow to ja Ci sie nie dziwie. Gdybysmy nie planowali rozpoczecie budowy domu na wiosne to tez bym pewnie poszalala 🙂)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej kobitki 😉 kurcze 2dni mnie nie było a tu tyle zaległości :P
byłam wczoraj na tej kontroli w szpitalu i potwierdziło się ze chłopczyk 😉 mój maleńki dobrze się rozwija także jestem mega zadowolona 🙂 po szpitalu oczywiście poszalałam na zakupach, było tyle słodkich ubranek że nie mogłam się powstrzymać dobrze że mój był ze mną bo bym chętnie dużo więcej kupiła i wiecej kasy udała :P
a jak już tak mówicie na temat rzeczy dla dziecka to ja już w sumie dużo rzeczy mam.. ostatnio kupiłam nowe łóżeczko za 110e z materacykiem i do tego zestaw pościeli +kołderka, podusia i ochraniacz także opłacało sie 🙂 wózio tez juz mam ten Tako Laret ale o tym już kiedyś pisałam, kupiłam też już 2kocyki, troche ubranek, zestaw butelek ze sterylizatorem i innymi potrzebnymi, no i jeszcze pare innych pierdołek.. niby biore sobie te zakupy na spokojnie ale co chwile gdzieś jakies promocje lub przeceny także korzystam :P

marzkap a widzisz mówiłam że nie ma sie co stresować, mi lekarz tez mówił o tych wodach że mogłoby byc więcej ale jest dobrze 🙂 no i gratuluje córci! 😉

ola-mamuśka jesteś z Jastrzębia a ja pochodze z Rybnika 🙂 to bliziutko.. ja podobnie jak Sylwia mieszkam w Irlandii 🙂 jeśli chodzi o wage to mam ten sam przypadek co Ty tez przed ciążą ważyłam więcej , później były wymioty i schudłam 4kg a teraz nadrobiłam niecałe 2,5 kg a jem normalnie a ostatnio to nawet bardzo duzo jem, także to chyba nie jest zła waga zobaczymy jak bedzie pod koniec :P

Figa gratuluje synka 🙂 no i witaj w klubie 🙂 ja jak sie juz dowiedziałam jaka płeć to tez od razu nabrałam większej ochoty na zakupy 🙂

fela ja usg dopochwowe tez miałam tylko za 1szym razem w 6tyg a pozniej juz tylko przez brzuch


to chyba wszystko co miałam napisac :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...