Skocz do zawartości

Majóweczki 2014:) | Forum dla mam


KarolinaMotyl

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 4,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Witaj Natalia u mnie pierwsza ciąża 😉 fajnie ,że dołączyłaś 😉
Kangoor nie przejmuj się, ja miesiac temu tez mialam zle wyniki, okazalo sie, że to infekcja i ginekolog mówił, że jak najbardziej normalna w ciąży, ponieważ kobiety łapią to ustrojstwo, dostałam tabletki dopochwowe na 3 dni na noc, antybiotyk ten nie grozi dziecku, nie przenika do płodu, oraz maść. Póżniej znowu zrobiłam wyniki i wyszły nadal jakieś bakterie w moczu, ale już wszytsko ok jest 🙂
Będzie dobrze 😉
Ja mam wizytę za msc, mam nadzieje, że tez juz cos powie co do płci 🙂


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej dziewczyny myślałyście już o szkole rodzenia? Ja właśnie wysłałam zapytanie do jednej kiedy powinnam rozpocząć kurs. Mieszkam vis a vis tej szkoły wiec mam dosłownie pięć kroków 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć brzuszki 🙂
12.30 a ja dopiero z łóżka wstałam. W nocy dostałam straszną biegunke i wymioty, ale na szczęście to chyba żadna wirusowka,bo już dzis mi o wiele lepiej ☺️ Myśle ,ze to wczorajszy obiad, bo godzinę po nim tak mnie wzięło...
aga O szkole rodzenia nie myślałam i nie wiem czy się na nią zdecyduję.
W przyszłym tygodniu muszę zadzwonić do NFZ jak to jest z ubezpieczeniem za granicą, bo w grudniu do siostry jadę na kilka dni,ale już wiem,ze w styczniu wybieram się do Niej na dwa tygodnie,by mój M odświeżył trochę mieszkanie przed pojawieniem się maluszka.
Już tak się nie mogę doczekać świat, dzis rano leciał już jakis świąteczny,fajny film, aczkolwiek uważam ,ze jest to zdecydowanie za wcześnie,ale w tym roku jakoś mi to nie przeszkadza 😎
Wczoraj moja Nadia zadzwoniła ,ze poprosiła już Mikołaja o zabawkę psa w ubranku ( to lepiej chyba,bo w tamtym roku był Furby- najgłupsza zabawka gadająca jaka widziałam) wiec już niebawem trzeba rozglądać się za prezentami- uwielbiam ten czas.
Miłego dnia, ja ide sie trochę ogarnąć z tej pizamy 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aga ja nie chodziłam i teraz też nie planuje bo musiałabym dojeżdżać spory kawałek ale pewnie jakbym miała tak blisko jak Ty to bym skorzystała. Myślę że to fajna sprawa szczególnie jak to pierwsza ciąża, można się dużo fajnych rzeczy dowiedzieć nie tylko o porodzie ale też o pielęgnacji noworodka itd.
Rozmawiałyscie o pobycie w świecie, ja nie byłam poza granicami Pl dłużej jak 3 m-ce. Kiedyś po powrocie z takich dłuższych wakacji zarobkowych chciałam wyjechać na dłużej. W tydzień zarabiałam tyle co tu w miesiąc więc kasa super..ale ja bym się chyba zatękniła. Nie dziwie się ani tym co zostają bo komfort życia jest nieporównywalny, ani tym co wracają bo jednak nie ma jak u siebie.
Jade dziś do Deutschlandów, pytanie do Marty co warto kupić z chemii lub z kosmetyków? Bo pewnie prędko tego wyjazdu nie powtórzymy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
U mnie to pierwsza ciąża, często nie wiem czego się spodziewać. Brak energii, bezsenność w nocy, a później odsypiam do południa, z kolei innym razem mam tyle energii, że nie wiem co ze sobą zrobić. Dziwne to 😉

A co do szkoły rodzenia to myślę, że się zapiszę 😉 zawsze to jakieś dodatkowe informacje, będę wiedziała choć trochę co mnie czeka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ania najlepsze są proszki Lenor i Ariel(ale patrz tez na promocje), a z płynów do plukania kupuje softlany (uwielbiam niebieski), ogólnie to ja wpadam do rosmanna ,oglądam i kupuję. Ze słodyczy polecam wafeleki Hanuta (cos jak knoppers ale 100razy lepsze) i czekolady marabou polecam z ta z cukierkami daim\'a 😲 poza tym mój Piotrek zawsze bierze nutelle i mnóstwo zelkow (bo my strasznie slodyczowi jesteśmy). poleciałbym Ci pyszne japońskie wino, które u nas w Pl mozna dostać ale jest dość drogie, a tam kosztuje ok 2euro 🙂 ale Ci nie polecę ,bo w tym stanie pic nie możesz 🙂 jeszcze idź sobie popatrzeć na lodówki- maja pyszne sałatki do obiadu, szczególnie taka w zielonym pudełku z kapustą i ogórkiem chyba - mniam! udanych zakupów 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkola rodzenia to naprawde fajna sprawa przy pierwszym dziecku. Ja porzednio chodzilam i sporo informacji pozniej okazalo sie bardzo przydatnych. Jesli chodzi o pielegnacje maluszka to niektore rzeczy robilam i tak po swojemu bo jakos tak bylo mi latwiej i sprawniej ale czesc rad faktycznie sie przydala. Natomiast jesli chodzi o zajecia z przygotowania do porodu- extra. Techniki oddychania, masaze itd... super, bardzo pomocne. Jesli macie mozliwosc to polecam.
Natomiast ja powoli szukam opinii o szpitalach i zastanawiam sie w ktorym rodzic. Magda, Ty jestes z Wrocka prawda? Podpowiesz cos? Z gory dziekuje 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to raczej nastawiam się na to że trochę sie poruszam na tych zajęciach w szkole rodzenia bo od tego siedzenia w domu dostaję na głowe. Tyle co na zakupy wyjdę i to jedyny ruch.
Uwielbiam przygotowania do świąt, zabieram się do zamówienia bombek styropianowych i tasiemek i będę robiła ozdoby na choinkę 🙂 To będą pierwsze święta na naszym własnym mieszkanku więc postanowiliśmy że choinka musi być!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Martag napisał(a):
Ania najlepsze są proszki Lenor i Ariel(ale patrz tez na promocje), a z płynów do plukania kupuje softlany (uwielbiam niebieski), ogólnie to ja wpadam do rosmanna ,oglądam i kupuję. Ze słodyczy polecam wafeleki Hanuta (cos jak knoppers ale 100razy lepsze) i czekolady marabou polecam z ta z cukierkami daim\\\'a 😲 poza tym mój Piotrek zawsze bierze nutelle i mnóstwo zelkow (bo my strasznie slodyczowi jesteśmy). poleciałbym Ci pyszne japońskie wino, które u nas w Pl mozna dostać ale jest dość drogie, a tam kosztuje ok 2euro 🙂 ale Ci nie polecę ,bo w tym stanie pic nie możesz 🙂 jeszcze idź sobie popatrzeć na lodówki- maja pyszne sałatki do obiadu, szczególnie taka w zielonym pudełku z kapustą i ogórkiem chyba - mniam! udanych zakupów 😉


WOW, prawdziwy expert z Ciebie Marta 🙂 Szkoda ze mii nie po drodze w tamtym kierunku bo pewnie tez bym skorzystala. A zelki tez uwielbiam!!! Mniam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kangoor ja ze szpitalem to nie miałam trudnego wyboru 🙂 Szpital położniczy mam jakieś 500m od domu, chodzę do lekarza który w nim pracuje, a szkołę rodzenia prowadzi położna też z tego szpitala 🙂
Z tego co wiem to na prawdę warto zaczerpnąc porad od mam które już rodziły w danym szpitalu, ale wiecie jak to jest jednej się podoba drugiej nie. Może zwróć uwagę na to w którym szpitalu mają najlepszy sprzęt 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki dobra kobieto 😘
Koledzy z pracy mojego Michała poprosili by im kupił co najmniej 15 paczek haribo 😮 także niby wszystko u nas jest ale czasem i drożej wychodzi i jakość nie ta 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaa właśnie jakby któraś była zainteresowana to do niedzieli w internetowym c&a jest 22% zniżki, a mają fajne jakościowo ciuszki do ciężarnych i w razie czego można bez problemu zwrocić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja to wogole jestem slodyczozercą,teraz staram sie ograniczać,ale tak mi jakoś cieżko. Najlepiej zeby w domu żadnych słodyczy nie było,ale wtedy wpadam we wściekłość jak mi cukier spadnie 🤪 a za torcik wedlowski to bym dała sie pokroic 🤢
Co do haribo to w Niemczech mają duzo większy wybór ,szczególnie tych kwaśnych co az gębę wykręca 🥴 najlepiej Ania patrz na promocje jesli chodzi o kosmetyki, bo jak tam maja promocje, to nie o 2 zł jak u nas 😞
Jesli chodzi o ubrania ciazowe, to jeszcze wchodzę we wszystkie spodnie i ciazowe mam w szafie jeszcze z metkami,bo ani razu nie musiałam ich ubrać 🙂 podobno w kappahl tez maja ubrania ciazowe,bo koleżanka mi mówiła,ale nie sprawdziłam tego 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Od kilku dni męczy mnie gula w gardle jakby mi kawałek jedzenia stanął... wkurzające strasznie. Czytałam jakieś forum i pisali, że to może być powiększona tarczyca, może być na tle nerwowym, może być alergia albo stan zapalny i 1000 innych może być... Odkąd gula się pojawiła ja stałam się spokojniejsza... czyżby organizm znalazł sobie sposób na stres????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj miałam okropną noc, co chwilę się budziłam i nie mogłam się ułożyć 😞
Widzę Marta że jesteś już po pełnych 15 tygodniach więc 16 się zaczyna 🙂 super 🙂 ciekawe kiedy poczujemy ruchy maleństw.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aga myśle ,ze ruchy to pewnie gdzieś w 20 poczuje, tym bardziej,ze to moja pierwsza ciaza,ale faktycznie doczekać sie nie moge.
Doti moja koleżanka w ciazy na katar bardzo chwaliła sobie PRENALEN katar-koszt ok.13zl- spróbuj,moze pomoze 😁
Pierwszy raz od 4miesiecy napije się zaraz kawy 🙂 Inki(to nie kawa,ale chociaż jakaś pochodna)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ewelina ja we wszelkie czary-mary w ciaży i po absolutnie nie wierzę. Żadne przepowiednie co do płci czy łapania się gdzieś jak cię ktoś wystraszy a potem dziecko ma "myszkę" w tym miejscu mi się nie sprawdziły. Tak samo wiązanie czerwonej wstążki przy wózku/łóżeczku jest dla mnie co najmniej dziwne, choć na allegro widzę całkiem duży wybór czerwonych kokardek: http://allegro.pl/dla-dzieci?string=czerwona+kokardka+do+w%C3%B3zka&search_scope=wszystkie+dzia%C5%82y&department=wszystkie+dzia%C5%82y
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe Doti to mnie rozwaliłaś tym linkiem 😁 ale skoro jest na allegro to zapewne i ktoś to kupuje 🙂 ja tam też nie wierze w zabobony ciążowe. Ale co do zauroczenia dziecka to słyszałam kilka historii, nawet babcia kiedyś opowiadała jak mamę sąsiadka zauroczyła więc może coś w tym jest.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...