Skocz do zawartości

Kwietniowe bobaski :) | Forum o ciąży


Wiola1983

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 6,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Marta dopochwowo..przynajmniej ja tak mialam. Moj dzidzius sie nie ruszal,chyba spal 🙂

Wiola ja mam zlecone hcv,musze zrobic badania jakos w nastepnym tygodniu. Twoja dzidzia juz duza :d ja mam nadzieje,ze moja sie obroci tak,zeby zobaczyc co tam skrywa miedzy nozkami 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dobry wieczór - hehe 😉

któraś z Was pytała o ćwiczenia w trakcie laktacji - można jak najbardziej - tylko najlepiej dziecko karmić przed treningiem i chwilę po odczekać oraz unikać BARDZO intensywnych wysiłków ponieważ zakwaszenie naszego organizmu wiąże sie również z zakwaszeniem pokarmu, który zmienia wtedy smak i może dziecku nie smakować mleczko. To zakwaszenie szybko znika, także nie należy się go obawiać. Ja polecam pociążowe treningi 🙂

a czy usg teraz bedzie dopochwowe czy przez brzuch to zależy od tego jak dobrym sprzętem lekarz dysponuje w gabinecie i od tego jakiej wielkości mamy brzuszek i przez ile warstw tłuszczyku trzeba się przebić by maleństwo zobaczyć.

Marta ja też we wtorek do lekarza idę 😁 i też już czekam i czekam-niech ten czas szybko leci.

mnie też brzuch pobolewa-czasem jak na okres, czasem mam wrażenie że trochę inaczej, ale tak właśnie rozciągająco-więc chyba tak ma być, no ale oczywiście skonsultuję z lekarzem na wizycie.

jejku-Wy już o płci rozmawiacie...ja to nawet nie marzę, że już się uda coś rozpoznać...ale bardzo bym chciała już wiedzieć :P

dobrej nocki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzieńdoberek 🙂)
wczoraj byłam u gina... i widziałam moja fasolke.. 🙂 ma 3,5 cm, lekarz powiedział ze jak na 11 tydzien to prawidłowo...ruszała rączkami i nózkami.. niesamowite uczucie, jak sie tak oglada i juz jest zarys maleńkiego człowieczka 🙂
wszystkie badania mam w normie.. na HCV nie mialam zleconych i nic mi na ten temat nie wiadomo abym miała takie mieć ..za dwa tygodnie mam sie ponownie pojawic bo to juz bedzie można zbadać tą przyziernosć karkowa.. czy jakos tak 🙂)
USG miałam robione dopochwowo.. ale to tez mi sie wydaje własnie od wyposażenia gabinetu, przy pierwszej ciazy pamietam ze bardzo długo na samym początku miałam robione usg na zewnatrz brzucha , bo doktorka nie miała innego...
miłego dzionka zycze...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mi jeszcze coś tam zostało z ciuchów z poprzedniej ciąży, chociaż takich typowo ciążowych to za dużo i tak nie miałam... największym wyzwaniem to czuję, że będzie kurtka zimowa-nie wyglądajaca jak namiot ;( ale moze coś się uda znaleźć, a może nie będę mieć jeszcze na tyle olbrzymiego brzucha i się zmieszczę w jakiejś starej kurtce-co mam teraz za duże.

ja dziś znowu wymioty od rana...myślałam że już mi trochę odpuściło, ale niestety 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie dziewczyny!

Dolaczam do Waszej grupy 😁. Dopiero dzis zobaczylam na pierwszym usg, ze w moim brzuszku zamieszkala dzidzia i uwierzylam w to. Oczywiscie wczesniej juz wiedzialam, ze jestem w ciazy i poczytywalam Was, ale dopiero dzis zyskalam pewnosc, bo zobaczylam na wlasne oczy fikajacego malucha 🙂
pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja pożyczyłam mojej siostrze jak była w ciąży i teraz mi zwróciła 😁 typowo ciążowe to miałam 2pary spodni i dwie koszule,ale to juz na taką zaawansowaną ciążę. Co do kurtki to też mam z poprzedniej ciąży.. powinnam się zmieścić,bo jak byłam w tamtej ciąży to byłam o miesiąc dalej w zimę,gdyż termin miałam wtedy na 5 marca.

oj ja to się już nie umiem doczekać wizyty,żeby zobaczyć mojego maluszka 🙂

Witam kolejną kwietniową Mamusię 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam 🙂 jasne,że można 🙂 im nas więcej tym lepiej 😁

Ja juz padam,ale musze czekac na mojego meza,zeby mu drzwi otworzyc..mam nadzieje,ze zaraz przyjedzie..juz bym dawno spala,ale kluczy tu do rodzicow moich A.nie ma. Jutro z rana jedzie z moja siostra na grzyby 🙂 tez bym jechala,ale niestey mamy z dwojka.dzieci nie zostawimy..tym bardziej,ze sie bija jak cholerka :/ nie idzie im przetlumaczyc..i to wiecej Alan tucze Zuzke,a jest starszy 8m-cy!! Normalnie mozna mowic jak do sciany i do jednego,i do drugiego
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Mamusie.
dzień znowu do spania...
ja mam od kilku dni małego dołka... i tak nie moge sie z niego wydostać.
jeszcze mnie w nocy okropne sny mecza. dziś był szczególnie okrutny... ze sie wszystko skonczylo i wogule ech... ja pierwsza ciaze poronilam wiec obawy mam i wiem jak ten caly procesz przebiega. i sni mi sie to ciagle. pocieszam sie tym ze moje sny zazwyczaj sa na opak.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej 🙂
no dzisiaj jest strasznie senny dzień,a tu się nie da 🙂
jeszcze dziś mamy znajomych w gościach,bo gala ksw jest i koledzy przychodzą..trzeba coś upichcić .. a mnie tak się nie chce !!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witamy nowe dziewczyny 🙂

USG prenatalne chyba robi sie tylko brzusznie. Po to musi byc odpowiedni wiek ciąży i wielkość malucha jest ważna.
Ja też kiepsko sypiam, mam jakies koszmary ale ich nie pamiętam, ale potem dzień zaczyna się jakośc paskudnie....
Jutro wyruszam z mężem do Turcji do jego rodziny, jedziemy samochodem... w niedziele 1600 km a potem jeszcze 900.
Niewiele mu pomogę w prowadzeniu auta bo moja koncetracja jest okropna...Czy też tak macie?
czasami zapominlam co 10 minut wczesniej powiedziałam...parkuję jak łamaga w ogóle ciemajda ze mnie okrutna....

buziaki dla wszystkich
Ale za to potem bedzie znacznie cieplej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mój mężu to na wszystkie wizyty ze mną chodzi 😉 ostatnio nawet synuś z nami poszedł i jak babeczka włączyła obraz z usg to powiedział pierwszy raz "dzidzia" - się uśmialiśmy z Niego 🙂

też mam jakąś obniżoną koncentrację w tej ciąży - dużo zapominam :/ esz...

przytyłam już chyba 2,5 kg 😞

dobrej nocki!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Ja mam dzień do dupy pewnie,bo wczoraj,a juz w sumie dzisiaj po wizycie znajomych pozarlam sie z moim,bo Ci wymyslili sylwestra w gorach..ogolnie na 2-3dni,zeby jechac i moj juz zalatwiac bedzie,zeby nam ktos z dzieciem zostal i jedziemy..jeszcze bym sie tak nie wkurwila,gdyby mie to,ze 3dni wczesniej jak powiedzialam o tym aby zostawic z tesciami Alana,jak sie zgodza i isc na jakas impreze sylwestrowa to uslyszalam,ze bede w zaawansowanej ciazy i on woli spokojnie w domu posiedziec,zaprosic kogos! No a teraz kuzwa bedzie jechal na impreze sylwestrowa,juz mu nie przeszkadza i jeszcze 2-3dni!!! Jego kumple bezdzietni,w wiekszosci kawalerowie to moga imprezowac,a on to by chcial tak jak oni..nie da sie!! Powiedzialam mu,ze nie musi zalatwiac sobie nikogo do dziecka,bo ja nie jade nigdzie nie jade,moze sobie jechac sam:/ i stqierdzil,ze pojedzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Musze zapytac mojego gina kiedy mezul moze potomka zobaczyc, bo na razie nie chcial wchodzic i patrzec na usg dopochwowe;p ja to tak jeste roztargniona ze zdarza mi siw takie takie glupoty plesc typu wez odkurzacz i pozamiataj czy wywietrz okna;D masakra. Moj ma taka polewe.. 😜 a co do samochodu to zawsze bylam kumata wiec tu sie nie wykladam. Tuska moze znajdziecie jakis.kompromis? 😉 milego dzionka 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ola_szelma to życzymy bezpiecznej podróży. Fajnie że do ciepłego miejsca jedziesz jak u nas taka szaruga.

tuska8 nie dziwie Ci się też bym się wkurzyła. Pytanie czy na pewno nie chcialabyś pojechac czy po prostu powiedziałaś tak w złości. Musisz zastanowić się czy bedziesz dała rade imprezować i czy znajdziecie kogoś do małego. No i czy perspektywa spedzenia czasu z chłopakami bedzie dla Ciebie wypoczynkiem cz męczarnią.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Dziewczyny 🙂

jak weekend mija? my w domu wszyscy podziębieni, gardła bolą i leczymy się paracetamolem i herbatą z miodem... oby przeszło bokiem.
Na działce trochę czasu spędzamy. Masatkra, myślałam,że jak weźmiemy działkę to tylko relaks będzie a tu ciągle jak nie kosić to kopać jak nie kopać to sadzić itp. :P ale jest przynajmniej odpoczynek od miasta i to tylko 20 min od domu 🙂

ola_szelma bezpiecznej podróży, zazdroszczę tej Turcji.

tuska8 w 1szej ciąży na sylwestrze o 24 przysypiałam na ramieniu mojego w samym centrum rynkowego szaleństwa więc ja bym imprezować pewnie nie dała rady. I też to było w górach bo mój z gór pochodzi. Ja teraz potrafię usnąć wszędzie, o każdej porze.

chodzi za mną big mac ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...