Skocz do zawartości

Kwietniowe bobaski :) | Forum o ciąży


Wiola1983

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
ja też nie wiem ile przytyłam bo też u lekarza się ważę ale czuję, że ruszyło bo jakaś taka spuchnięta się czuję.

wiecie co dołuje mnie to, że coraz grubsza znów będę, włosy lecą mi już garściami, na twarzy wypryski jak u nastolatki 😞(( wiem, że to ciąża, cieszę się z niej ogromnie no ale cały czas sama dla siebie czuję się nieatrakcyjnie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

No twarz tez mam okeopna,z wllosami sie uspokoilo .. czuje sie rowniez sama dla siebie nueatrakcyjna i cos mi sie wydaje,ze dla mojego A.rowniez staje sie nieatrakcyjna..coz byle wytrxymac do konca i powoli po porodzie bedziemy wracac do formy,ale to jeszcze tak dlugo...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Też chcielibyśmy mieć córeczkę. Ale jak będzie chlopiec to tez nie bede plakac :p Jak to sie mowi: byle bylo zdrowe 🙂 Mi od ostatniej wizyty przybyło 1 kg.

A pryszcze to teraz mi znow wyskoczyly jakby przed okresem ... Myślaam, że w ciąży to kobieta tylko pięknieje i ma spokój z "wulkankami" :p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z Alanem w ciazy mialam tak,ze raz w miesiacu mi pryszcze na plecach wyskakiwaly i na twarzy..no a ja tak mam tydz.przed okresem,wiec chyba tak to jest,ze mimo ze w ciazy to pryszcze wyskakuja jak na okres
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzien dybry 😉
co do cery to ja raczej nie mialam problemow a w czasie ciazy mnie wysypalo na buzi. Poprzednim razem tez tak bylo ale pozniej przeszlo.
jezeli chodzi o wage to ja przed ciążą byłam na takiej malej diecie ale jak tylko wiedzialam ze jestem w ciazy to zaczelam normalnie jesc a czasem nawet zachlannie bo ciagle godna chodzilam.
z moim synkiem przytylam prawie 30kg :/ a;e spoko pozniej udalo mi sie jakos powoli wrocic do poprzedniej wagi. mam nadzieje ze tym razem az tak sobie nie pofolguje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Dziewczyny 🙂

ja po pierwszej ciąży też szybko wróciłam do formy i ważyłam mniej niż przed ciążą co było dla mnie wielkim zaskoczeniem bo nie jestem osobą, której bez trudu przychodzi utrzymanie figury w ryzach. Błyskawicznie kg ze mnie zeszły. Rok karmiłam syna ale nie wiem czy to było powodem takiej utraty wagi. Niestety potem trochę wróciło no i znów diety diety diety i teraz ciążą. Mam nadzieję, że mało przytyję a potem jeszcze więcej zgubię 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No to ładnie dziewczynki. Ja to musiałam się sporo natrudzić ale na szczescie dalam rade.

Pytałam o karmienie piersia bo mojej kolezanki dzidzius byl uczulano na mleko krowie i miala restrykcyjna diete musiala wszystko czytac bo takie mleko dodawane jest do wielu produktow i w bardzo szybkim tempie wychudła jak patyczek bidulka. Sama byla nie zadowolona bo wszystkie ciuchy jaki miala z przed ciazy na niej wisialy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja piersią karmiłam 7 m-cy. Jadlam wszystko tak od 3miesiaca zycia Alana..jak przestalam karmic to waga wrocila i troszke przebila poznoej ta sprzed ciazy,a pozniej diety,cwiczenia,teraz ciaza 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja też właśnie jakoś od 3mca wszystko jadłam ale starałam się bez mleka krowiego bo pdejrzewałam alergię u Młodego, co później się potwierdziło po części. spadek wagi największy był przez te 3 mce bo jadłam wtedy tylko indyka gotowanego, serki kozie , młode ziemniaki i bułki z dżemem :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziękuję za przyjęcie w Waszym gronie 🙂
a w jakim wieku są Wasze starsze dzieciaczki??

ja w poprzedniej ciąży przytyłam 11kg-teraz po roku ostatecznie byłam jeszcze 10kg na minusie jak przed ciążą, więc byłam bardzo zadowolona 😉 przez rok się "cyckowaliśmy". no i u mnie początek ciąży to wymioty 24h na dobę, także jeszcze ze 2 kg poleciało w dół, ale trochę mi przeszło z mdłościami i waga wróciła do normy. brzuszek już trochę widać - szczególnie wieczorami 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ahh Wiola to nie zarejestrowałam hehe, jakoś ciągle widzę że chłopaki są z 1 ciąży...no to we dwie jesteśmy w mniejszości 😉
u mnie też widać już oponkę i wszystko co przymierzam wygląda beznadziejnie, nie wiem w czym ja będę chodzić zimą 🤢 teraz jest pelno fajnych legginsów albo rajstop bo w tym mi jest najwygodniej, a drogo nie wychodzi więc chyba w to się zaopatrzę 🙂 ja karmiłam 9 m-cy i do mojej wagi brakowało mi 3 kg, a przytyłam 17 🤨 teraz już obmyślam plan jak od maja wezmę się za siebie nie ma bata! można ćwiczyć karmiąc cycem?
też mi włosy lecą (chociaż z córą praktycznie przestały) a na plecach mam takie krochy że spać nie mogę na wznak bo bolą 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A ja wypryskow nie mam, mam.tylko taka chropowata buzie to smaruje kremem garniera hydra adapt i rano jest troche roznicy 😉 ja mam konkretny brzuch szczegolnie gdy sie najem 😜 zastanwia mnie czy maluch tak szybko rosnie czy to.ja sie zapuszczam powoli. Co do atrakcyjnosci to tez mam mieszane uczucia. Maz mi tego nie okazuje ale mniej mniw przytula, dotyka nie wiem dlaczego. Fakt z dzieckiem juz sie zzylam i nie chce zeby byl odrzucony choc czasem sie izolujemy. No ale coz jestesmy wieksze mnie sie cellulit pokazal.na.udach i tylku boje sie co bedzie jak.sie.nie.daj Boze rozstepy pokaza;/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mój syn w maju 2 lata skończył 🙂

wiecie co w poprzedniej ciąży wyszły mi dokładnie 4 rozstępy pod pępkiem dokładnie 2 dni przed porodem 🤢 teraz są jakby przezroczyste, mam nadzieję, że nie będę miała jakiejś masakry z nimi teraz.
pierniczę rodzę i robię plastykę brzucha i cycki bo jednak to karmienie trochę im dało 😉 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Oj ja to mam rozstepow od cholery ale jakos mi to nie przeszkadza raczej drazni mnie tłuszcz który tam pozostał.
Moj syn w listopadzie skonczy 4 latka.
Tez sie zastanawiam w co ja sie zmieszcze ale mam tam cos z poprzedniej ciąży niewiele co prawda ale zawsze cos. Najgorzej z kurtka na zime bo juz brzucho bedzie i trzeba bedzie kupic cos wiekszego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześc dziewczynki
Chciałabym sie do was dołączyć 🙂 Można??
Moj termin porodu to 15.04.2014 🙂
Mam 32 lata i ponad 4 letniego synka Janka 🙂 Jak byłam z nim w ciązy to również udzielałam sie na tym forum i stworzylyśmy z dziewczynami dość fajna grupkę a nawet udało nam sie spotkac w wiekszym gronie z już naszymi czerwcowymi bobasami 🙂) Z niektórymi mamusiami mam do dzis dobry kontakt
🙂
Mam nadzieje ze zostane przyjeta do grona i bedziemy mogły razem sie wspierac, dzielic radościami oraz trudniejszymi momentami podczas tej naszej 9-cio miesiecznej "podrózy"
Pozdrawiam ciepło 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej summer ja tez już raz byłam na tym forum w Listopadówki2009 jak dla mnie super sprawa 🙂 dlatego gdy dowiedzialam sie o ciąży od razu postanowilam sie tutaj zamldować 🙂

wiecie od kilku dni pobolewa mnie lewa strona podbrzusza (tak mnie wiecej gdzie ulokowany jest mały lokator) mysle ze to po prostu macica się rozciaga ale boli mnie tez w miejscu gdzie mam blizne po CC myslecice ze to tez od tego ze wszystko sie rozrasta?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej summer 🙂 🙂

ledwo się dziś zwlekłam z łóżka...co za pogoda.
co do ciuchów ciążowych to jakaś porażka. mam wrażenie, że jak coś ma w nazwie "ciążowe" to cenią sobie to jakby to były jedwabie z guzikami svarovskiego. z synem w ciąży na zimę kupiłam na allegro całkiem fajną, używaną kurtkę ale niestety potem ją sprzedałam więc znów poluje na coś co nie wygląda jak namiot wojskowy pod którym sprzedają grochówkę i nie kosztuje tyle co równowartość fajnego już łóżeczka, którego oczywiście też nie omieszkałam sprzedać 🤢

leniuch mnie też boli czasem dół brzucha, takie kłucia jakieś, rozpierania. chyba to normalne bo się tam wszystko rozciąga. sama blizna po cc mnie nie boli, trochę mnie przeraża to, że ona się może rozejść czy inne takie brrrr.

miłego dnia dla Was Dziewczyny 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mnie rownież pobolewa w dole brzucha.. ale to raczej niormalne...w zwiazku z tym ze wszystko rośnie...
co do brzucha to napewno mi troche urósł, gdyz w spodnie zapinane w pasie już mnie strasznie cisną i poszły w odstawke... narazie zostały mi trzy pary biodrówek, które są zapinane pod brzuchem i to juz dla mnie komicznie wygląda 🙂 wiec musze równiez sie zaopatrzyc w jakies ciuszki...z pierwszej ciązy juz nic nie mam gdyz pooddawałam koleżankom które po mnie zachodziły w ciaże, a zresztą i tak nie zeszłam do swojej wagi sprzed I ciązy i mogłyby nie pasowac... wiec moja waga startowa teraz jest o 10 kg wieksza niż za pierwszym razem.. i mam ogromną obawe aby ponownie nie przytyc 30 kg 😞(

dzisiaj ide do gina...jestem po pierwszej serii badań.. wszystko jest ok, ale konsultacja musi byc 🙂) ciekawa jestem czy znów bedzie mi robił USG 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam nowe Koleżanki 🙂

ja jestem u rodziców, jednak pojechałam, bo odwołali mi dentystę. Mnie pobolewa czasem brzuch na okres,ale myślę,że to też normalne,bo miałam tak w pierwszej ciąży też.. na razie nie panikuje i powiem mojemu ginekologowi na wizycie..zobaczymy co powie.. wiem,że wtedy no-spę kazał mi brać i magne B6.
ja staruje z wagą 3kg więcej niż w tamtej ciąży..w 11tyg.jak miałam w tamtej ciąży pierwsze ważenie to było 3kg mniej niż teraz w 11tyg. Mam nadzieję,że dużo więcej nie przytyje..
ja również pisałam na tym forum na marcówkach 2011 i piszemy nadal z tym,że utworzyłyśmy sobie grupę zamkniętą na facebooku. No i nie piszemy już wszystkie te co na forum,z resztą ja też już coraz mniej postów tam piszę i się udzielam,ale kontakt z niektórymi dziewczynami mam non stop.. Z dwójką z nich się spotkałam,z jedną spotykam się dość często,bo mieszkamy od siebie może 14km max.
Chyba to na tyle póki co 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejka.

Wczoraj byłam u lekarza i moja dzidzia ma 6,6 cm. Poza tym wszystko ok ale uparciuch się odwrócił plecami i nie można było podglądnąć co ma między nóżkami (w poprzedniej ciąży też dowiedziałam się bardzo wcześnie o płci).

Czy wy macie zlecone badania HCV? Ja poprzednio nie miałam a teraz mam. Podobno standardy się zmieniły i teraz jest to obowiązkowe i bardzo dużo kobiet dowiaduje się całkiem nieświadomie że ma wirusa 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...