Skocz do zawartości

Kwietniowe bobaski :) | Forum o ciąży


Wiola1983

Rekomendowane odpowiedzi

No ja w pierwszej ciąży byłam koło 31tyg.jak byl sylwester i poszlam spac ok.2:00. Mysle,ze najlepsza opcja byloby go spedzic w domu. Chcialam isc na jakas zabawe,bo w nastepnym roku i ogolnie przez kilka lat pewnie nikt nam nie zostanie z dwojka.dzieci malych. Za rok to bym sie nawet nigdzie nie wybierala,bo 8m-cy dzidzia bedzie miec. Jak Alan sie urodzil to sylwestra spedzilismu z moja siostra i szwagrem,bo Alan mial 9miesiecy,a Zuzka miesiac 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Ola ale masz fajnie z tą Turcją, chociaż samej podróży nie zazdroszczę 🙂
Tuska w sumie to Ci sie nie dziwię, chyba też by mi się nie chcialo balować z brzuchem 🙃
też jestem szybko senna i wtedy nic mnie nie obchodzi, jak byłam z córą w ciąży to zasnęłam w kinie na filmie akcji 🙃 gdzie z głośników waliły efekty specjalne 😜
teraz umówilismy się się ze znajomymi na posiadówkę w domku.
jej niektóre z Was skończyły już 1 trymestr 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dziewczyny a wiecie coś o tym żeby wit b6 wpływała na przyswajalność kwasu foliowego? mi lekarz właśnie kazał magnez bez b6 ze względu na to i czuję, że mam niedobory spore. zawsze miałam z tym problem, jestem na ciagłej kuracji i teraz zgłupiałam 🙂

szpital w domu mamy 😞 tylko Młody biega bo on to petarda i nawet w chorobie skacze. a my jedno przez drugie kichamy i smarkamy, łóżka i kanapy oblegiwane.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Dziewczyny,
Mnie sie dzisoaj po prostu nic,ale to kompletnie nic nie chce 😞 jeszcze jak sie obudzilam to mnie strasznie podbrzusze bolało,aż się przestraszyłam..juz przeszlo i nie wiem czy nie dlatego,ze lezalamn brzuchu..musialabym wyjsc na zakupy,ale naprawde mam problem przez moje lenistwo'!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwonilam o badania i do zaplacenia bede miala 87,badz 95zl..po prostu porazka...mam nadzieje,ze w koncu te badania bardziej specjalistyczne sie skoncza i nie bede musiala tyle placic:/ jutro na 7:45 mam przyjsc na pobranie.masakra jakas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hcv,hbs,morfologia..
Dzwonilam do innego punktu pobran i tam za wszystkie wyszlo 64..to za 87 badz 95 mam tal,ze na nogach podejde,a to za 64 musze autem badz autobusem podjechac,ale i tak chyba tam bardziej mi sir oplaca.
U mnie gin w pierwszej ciazy robil,ale nie wyszlo..powoedzial,ze tak w ciazy moze byc. Ja tez robilam ponad rok temu,ale moj gin pewnie mi zrobi na wizycie.
A co do skierowan to ja chodze do gina prywatnie,wiec wszelkie badania na swoj koszt.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wiecie moja kolezanka chodzi prywatnie i ze wlasnie nie chciala płacic za badania poszła na wizyte na NFZ. Powiedziala lekarce ze chodzi prywatnie i ze potrzebuje skierowania na badania. Babeczka na poczatku nie byla zbyt mila ale dala jej na wszystko. Teraz juz jest na koncowce ciazy. Chodzila sumiennie i prywatnie i na kase chorych i teraz ,mi powiedziala ze o wiele bardziej podobala jej sie opieka i podejscie pani z NFZ niz tej do ktorej łazi i co wizyta płaci.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja też prawie 100 na badania wydałam 😞 ale już teraz to głównie morfologie i mocz będzimy robić, więc największe wydatki za nami.
ja miałam cytologię ponad rok temu robioną, na razie nie robiłyśmy ponownej-jutro zapytam co i jak 😉 ajajaj-już się nie mogę doczekać tej mojej wizyty! 😁 a jeszcze jutro dopiero na 16:40...

ja też z badanimi miałam taki pomysł w poprzedniej ciąży jak Twoja koleżanka-ale mnie akurat ta babka z nfz wkurzała, wiecznie spóźniona, cały czas sie czułam jakby mnie opierniczała a nie coś mówiła-więc stwierdziłam że wolę płacić niż się denerwować :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mi też za 1 badania wychodziła ponad 100, ale poszlam do innego laboratorium i tam wyszlo 70 zł a morfologie i mocz poszłam do ogólnego żeby mi dał...ale akurat tu zaoszczędziłam 15 zł hehe...ale co tam
teraz robiłam już tylko mocz i morfologię wiec to już grosze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie tak mysle,ze teraz to mi juz chyba tylko morfologia i mocz zostanie do robienia .. kurde. Glowe zachodze gdzie isc zrobic te badania,ale tu maja mega przebitke..
Hcv 50zl tam 40
Hbs 20lub28zalezy jaki rodzaj tam 14
Morfologia 17 tam 8 :O
A z tego co kojarze to tego samego laboratorium wysylaja!!!
Strasznie zle sie czuje dzisiaj..bylam na zakupach,zimno bylo tak,ze wracalam sie cieplej ubrac,bo Alana to ubralam cieplo,ale siebie po co..
Chyba bede musiala sobie paracetamol zapodac,bo boli mnie glowa..jak sie schylam to bol sue nasila,ogolnie jakas slaba jestem,chocbym miala zemdlec..a ja tu z dzieckiem w domu sama...lamie zasady dzis i oglada bajki prawie caly czas,bo nie mam sily go zabawiac..i tak latam i cos co chwila probuje zrobic..to pranie,to zmywarke puscic,to zupe pichce..ale zaraz musze sobie usiasc..no i z twgo powodu nie wiem czy nie zaplace wiecej i pojde tutaj..bo i tak mlodego ze soba bede musiala zawlec,bo nie mam komu podrzucic...sie rozpisalam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jak ja robiłam badania to też w różnych punktach pobrań były różne ceny i pewna pani w recepcji w przychodni powiedziała, że jak jest się zapisanym u nich w przychodni to nie płaci się za samo pobranie tylko za badania w laboratorium. Różnica w cenie była bo np za morfologię płaciło się chyba 8 zeta a gdzie indziej połowe więcej.
Ogólnie za badania toksoplazmozę, tsh, igg, igm i za oznaczenie grupy krwi zapłaciłam 78 zł a reszta poszla na nfz bo bylam u lekarza rodzinnego po skierowanie.
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja tez za badania zabulilam chyba 140 zl i mimo.ze robilam badania w swojej przychodni to za wszystko placilam, znizke tylko mialam na badania ktore robione byly u nich a labolatoryjne to tagiczne ceny. Na szczescie wyniki byly ok 😉 ciekawe kiedy i co teraz mi da. A wizyta 10 dopiero. Ale.chyba teraz tez pojde na nfz zeby zaoszczedzic troche.
Ja sie dobrze czuje, moze dlatego ze pracuje i nie mam czasu na nude, wczoraj tylko w kosciele mi sie slabo zrobilo. Bylo duszno i zapachow wszedzie tyle i tak roznych;/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry 🙂

Ja pojade na badania tam,gdzie taniej..ale jutro,bo cos sie zle czuje..a to autem jechac i na czczo,wiec poczekam do jutra..wczoraj obylo sie bez paracetamolu,ale dzis mysle,ze juz sie nie obedzie..nie wiem powyleguje sie moze dzisiaj..pod kolderka,na tyle na ile Alan pozwoli..ja nie wiem jak przez sen. Przewroce sie na brzuch to nawet nie wiem,wiec musi mi byc wygodnie,a rano troszke brzusio boli..:/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hejka!
troche tych pieniązków trzeba na te wszystkie badania.. a nie mozecie pokombinowac aby były fundowane przez NFZ??
o tyle jestem w komfortowej sytuacji ze nie musze płacic za badania... bo naprawde tak jak piszecie jest to spore obciazenie dla budzetu i do tego pewnie jeszcze kazda wizyta u gina tez koło 100 zł kosztuje 😞
mam strasznie zakrecony tydzien.. wogóle ostatnio bardzo zle z moją koncentracją i robie straszne głupstwa...tez tak macie???
a dzisiaj obudziłam sie z zawalonym gardłem i bolącymi migdałami.. a jak na złosć musze siedziec w pracy.. gdyby to byłe inne dni miesiąca napewno nie wyszłabym z spod kołdry 😞(
miłego dzionka zycze i duzo zdrówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🙂
wszyscy u mnie wyszli z choroby tylko ja zostałam jeszcze i się męczę. Kaszel mam taki, że czuję jakby mi wnętrzności przy nim wyrywało. Ehhh ciężko chorować z dwuletnim dzieckiem ale jakoś to muszę ogarnąć. Na herbatę już patrzeć nie mogę, miodu zjadłam tyle, że na nic słodkiego długo ochoty mieć nie będę. Teraz wynalazłam syrop stodal i maść majerankową w apteczce i robię natarcie na wirusy nr 2 ... oby pomogło.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem..tylko z rana sie tak zle i slabo czuje..polezalam tylko chwile i wstalam zrobic sobie sniadanie,bo Alanowi wczesniej zrobilam .. no i od tej pory tak chodze i ogarniam..ja nie wiem,nie umiem lezec i nic nie robic..kiedys to byscie sila mnie z wyra wyciagaly,albo do roboty zaganialy..teraz musze choc powierzchownie sprzatnac..niestety mam tak jak meza w domu nie ma,bo zanim wyjdzie albo jak juz wroci z pracy to ja siadam i chce zeby on sie mlodym zajmowal,a ja uwazam,ze mam czas wolny-na odpoczynek..wiem,ze troche to samolubne,bo on tez po pracy chcialby odpoczac,ale tak juz jest i choc chce nie umiem tego zmienic..troche w tym tez jego winy,bo mnie tak przyzwyczail,ze we wszystkim mi pomaga..a teraz ma do mnie pretensje,np.jak patrzy na moja siorke i szwagra,bo Andrzej to sobie robi co chce..Zuza praktycznie w ogole sie nie zajmuje..no jest tak,ale siostra na to pozwolila..zreszta ja to uwazam,ze najwiecej moja mama sie zajmuje Z.,a nie jej rodzice..ale tak to jest jak sie mieszka razem. Maz od poczatku mi pomagal przy Alanie,zanim nauczylismy sie karmic piersia robilismy A.mm,wiec wstawalismy razem..i albo ja przebieralam,on mm robil,badz odwrotnie..pozniej jak juz cyckoowalismy sie spal 🙂 ale zawsze liczyc na niego moglam i moge..co czesto za bardzo az wykorzystuje.. kurde i tak z tematu choroby zeszlam na temat pomocy taty przy dziecku 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny czym smarujecie cialo? Glownie o brzuch mi chodzi..u mnie chyba czas najwyzszy cos sobie kupic..mam balsam do ciala poki co to nim posmaruje. W pierwszej ciazy smarowalam olejkiem dla kobiet w ciazy z rossmana. No,ale i tak w ostatnich 2tyg.zrobily mi sie rozstepy..mam je koloru ciala,wiec widac tylko pod slonce,ale jednak troszke ich mam..bardziej mi sie po ciazy zrobily niz w czasie..przez te szybkie chudniecie,pozniej przybieranie na wadze..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ale choróbska wszystkie rozkładają...jakiś wirus wisi w powietrzu
moja Mańka też nie chodzi do przedszkola bo przeziębiona jest a od wczoraj coś na pęcherz narzeka 🤨 muszę jutro mocz zanieść do badania.
ja jutro po wizycie kupię sobie coś do smarowania, co zaproponują w aptece to wezmę hehe bo mi też pod koniec wyszły 3 rozstępy, wlaśnie teraz takie blade są, więc jak ma coś wyjść to i tak wylezie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...