Skocz do zawartości

Kwietniowe bobaski :) | Forum o ciąży


Wiola1983

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
no właśnie ciekawe skąd sie bierze ta chęć na alkohol, bo generalnie ja pije od dzwonu, a piwo to już w ogóle musi mieć słodki smak 😉
dziś mam wizytę u gina, ale pewnie tylko obejrzy wyniki, zważy, ciśnienie i ewentualnie posłucha serca...chociaż nie pamiętam czy już się da...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
ja bardziej niż na piwo mam ochotę na lampkę czerwonego wina... ehh pomarzyć mogę póki co 😉

zazdroszczę Wam tych wizyt , ja jeszcze ponad tydzień muszę poczekać. póki co tylko raz widziałam Fasola więc już mi trochę się dłuży... i serca wtedy słuchałam więc już raczej można Kamila 🙂

a co do ciśnienia to w ciąży na samym początku chyba normą jest, że trochę jest obniżone. ja muszę u siebie kontrolować tę sprawę bo na 1szej wizycie wyszło mi lekko zawyżone... no ale to chyba wywołane było stresem bo w domu jak mierzę to już jest ok.

a wiecie może czy kwas foliowy można brać dłuzej niż 1szy trymestr?pytam bo mi zostanie trochę tabsów i nie wiem czy potem brać czy wyrzucić :p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hm... o tym kwasie foliowym to nie słyszałam

ja natomiast zastanawiam sie czy brac dalej Luteine (mialam zalecone 3x2) bo podobno po 12 tyg role ochronna przejmuje łożysko dziecka i dodatkowy progesteron jest zbędny

i w pierwszej ciąży od 9 tyg do 13tc przytylam tylko 1kg a teraz chyba bedzie ze 3-4kg 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam wszystkich... Nie bywam czesto ale czytam na bierzaco 🙂 ja bylam dzisiaj u ginekologa i widzialam jak moj skarb sie rusza niesamowite przezycie moj partner to az sie podniosl z krzesla hehe no i jestem w 3miesiacu i pol i wszystko wporzadku 🙂z czego jestem dumna . 🙂pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Marta24 napisał(a):
Witam wszystkich... Nie bywam czesto ale czytam na bierzaco 🙂 ja bylam dzisiaj u ginekologa i widzialam jak moj skarb sie rusza niesamowite przezycie moj partner to az sie podniosl z krzesla hehe no i jestem w 3miesiacu i pol i wszystko wporzadku 🙂z czego jestem dumna . 🙂pozdrawiam
i za miesiac juz bede widziala plec 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Marta24 napisał(a):
Witam wszystkich... Nie bywam czesto ale czytam na bierzaco 🙂 ja bylam dzisiaj u ginekologa i widzialam jak moj skarb sie rusza niesamowite przezycie moj partner to az sie podniosl z krzesla hehe no i jestem w 3miesiacu i pol i wszystko wporzadku 🙂z czego jestem dumna . 🙂pozdrawiam
i za miesiac juz bede widziala plec 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
leniuch napisał(a):
A ja skorzystalam z ładnej pogody i pomyłam okna w duzym pokoju jesze tylko kuchnia i mały pokoj mi zostal i luzik. Ale zeby sie nie nadwyrezyc to rozloze to moze na kilka dni bo pogoda ma byc w sam raz.

oj oj, Ty uważaj z tym myciem okien, lepiej dmuchać na zimne przy tym krwiaczku
moje okna też doprowadzają mnie do szalu jak na nie patrzę, ale postanowiłam że któregoś dnia uraczę nimi męża 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mowicie,zeby nie lykac kwasu foliowego? Ja niestety mam skleroze i nie pilam codziennie.. dzisiaj kupilam paczke 30tabl.bo mi sie skonczyl,a tu juz powoli odstawiacie.co do okien to ja umylam jakies3tyg.temu u Alana w pokoju,a moj maz na drugi dzien umyl w kuchni,bo ja bym tam musiala sie po blacie wspinac,wiec moj A.mnie wyreczyl 😉 w duzym pokju bym musiala umyc,ale mam pelno biedronek na balkonie i wlatuja do moeszkania..wiec balkon i okno zamkniete i nie otworze jeszcze dlugo ich..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc laski, normalnie nie mam kiedy pisac. Jutro mam wiyte u gina i badania genetyczne beda, troche sie denerwuje;( co do okien to juz rozlozylam robote na mojego meza i brata;D musze zapytac czy brac jeszcze kwas czy juz odstawic i czym go zastapic bo tak.srednio widzi mi sie branie sztucznych witamin;/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dzisiaj jakis gorszy dzien..totalnie nic mi sie nie chce 😞 poza tym strasznie mnie rano glowa bolala,jakby cos mnie bralo.. 😞 rano bylismy na zakupach i po tym jak wrocilismy,od tej piry totalnie nic nie zrobilam..ja tylko wymyslilam,zeby na szybko zrobic obiad to ziemniaki,kalafior i jajko sadzone,a moj A.zrobil Go..no a pozniej na 14.do pracy szedl.. wydaje mi sie,ze zrobil,bo widzial,ze naprawde zle sie czulam..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no ja chyba dzis troche przeforsowałam. Mialam bardzo długi spacer bo wymyslilam sobie ze wszedzie bede chodzic na piechote. I jak wyszlam z domu o 15:20 tak wrocilam dopiero o 18. Myslalam ze mi nogi w d*** wejda. Jeszcze dodatkowo mojemu dziecku pod szkola podstawowa zachcialo sie mocno do wc w twardej sprawie wiec musialam go wziac na rece i pobiec szybko do szkoly. Mam nadzieje ze te kochane 20kg mi nie zaszkodzilo. Raczej czuje sie dobrze tylko mnie nogi bola od łażenia dobrze ze chociaż ładna pogoda jest.

jutro jade do endokrynologa bo mam niedoczynnosc tarczycy. Normalnie to jezdzilam co trzy miesiace ale teraz jak jestem w ciazy to musze sie pojawiac tam co miesiac a to na drugim koncu Wawy... i jesze jutro ten dentysta... ajj mam nadzieje ze moje dziecko jest bardziej dzielne niz ja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kingasz i leniuch - trzymam kciuki!
Marta24 - super przeżycie zobaczyć na USG swojego dzidzusia jak sie rusza 🙂 Tez bylam przeszczesliwa jak to zobaczylam. Meza musze zabrac za 2 tygodnie to i moze jemu sie udzieli euforia, bo na razie to cieszy sie ale dopiero jak zobaczy na wlasne oczy to bedzie prawdziwa i wielka radosc 🙂

Wczoraj wieczorem tez strasznie mnie glowa bolala. Chyba cos z cisnieniem jest. I brzuszek tak pobolewał delikatnie ale jak na jajeczkowanie a nie na okres. Mam nadzieje ze rosne i dlatego.

Pozdrawiam i miłego wieczorku zyczę 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no tak-niektóre dzieciaczki nie lubią się chwalić co tam mają między nóżkami 😉 także nigdy nie wiadomo kiedy ostatecznie o płci będziemy wiedzieć.

wszystkie "rosną" niedługo trzeba będzie wątek zdjęciowy założyć by mieć dokumentację z rosnących brzuszków 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
tuska8 a kiedy masz wizyte u lekarza? cos czesto Cie pobolewa ten brzucho... mnie czasem boli a czasem nie. raz załkuje podem piecze różne są te bóle ale do przezycia i po wziecu nospy przechodza. Moze tez sporobj wziąć NOSPE?

ale dzisiaj kiepski dzien. mialam z synem mala sprzeczke z rana bo oczywiescie nei chcial isc do przedszkola. i juz mnie zagotowal a przede mna jeszcze dzisiaj tyle spraw. dobrze ze moj M go zawiozł a ja zaraz spadam do lekarza. no wrescie sie zwaze. miesiac temu jak bylam wychodzilo u niej 67,5 a dzis to pewnie z 70-71 bedzie 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

leniuch nie przesadzaj na pewno tyle nie przytylas,no cos Ty! 😉

Jutro mam isc do gina dokonczyc to prenatalne badanie. Musze kupic no-spe,bo nie mam..paracetamol jedynie mam w domu.. mnie juz bol przeszedl.. lekarz robil mi cytologie ostatnio,czyli w pn,wiec jakby cos bylo z szyjka nie tak to by zauwazyl na pewno.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🙂

leniuch daj znać co u lekarza! i nawet jeśli przytyłaś te 3 czy 4 kg to przecież to dziecko, wody płodowe itp. , ja tak to sobie tłumaczę, że to wcale nie sprawa tych boczków co się nagle pojawiły tylko właśnie takie o sprawy ciążowe :P

tuska a nie nosisz czasem Syna? ja jak właśnie podniosę czasem Młodego czy go gdzieś "transportuje" jak nie chce mu się iść to potem mnie podbrzusze tak ciągnie. Waży 12,5 kg więc staram się jak najmniej to robić ale wiadomo jak to się ma z dzieciokami.

odebrałam wczoraj wyniki badań, wszystko ok. nie ma żadnych przeciwciał w związku z konfliktem serologicznym jaki mamy z moim więc jestem spokojniejsza. teraz tylko czekać do wizyty, którą mam już za tydzień ufff 🙂

nie mam pomysłu co na obiad zrobić buuuuuu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No czasem Go podniosę..choć często jest tak,ze zrozumie,ze nie moge go podniesc i idziemy,zebym usiadla i biore go na kolana..potrzebuje sie teoszke poprzytulac.. po prostu!
Ja dzisiaj robie pulpety w sosie pomidorowym z makaronem(bo moj maz najbardziej lubi z makaronem)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...