Skocz do zawartości

Kwietniowe bobaski :) | Forum o ciąży


Wiola1983

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 6,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Tuska wszystkiego najlepszego, dużo zdrówka i mało zmartwień i szczęśliwego rozwiązania 🙂
Leniuch fajowy chlebek, też mnie kusi upieczenie własnego mniam
a ja jestem taka przymulona i śpiąca jak na początku ciąży, aż mi to przeszkadza bo jeszcze tydz temu chciałam malować sypialnię i krzesła w kuchni a teraz jestem dętka buu
ja kupowałam 2 staniki w triumphie chyba za 80 zł bo troche usztywniane były i cycki nie wyglądaly w nich jak flaki, jeszcze je mam więc zużyje 😉 a koszule miałam dwie: z odpinanymi guzikami i ta mi się podobała i zwykłą kopertową na biuście to ta mi się rozciągała i cycki mi wisiały na zewnątrz. Muszę piżamę sobie zakupić jakąś bo w sumie za koszulami nie przepadam...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczyny 🙂

Ja się może trochę opowiem na temat cc. Pierwsze miałam przez ułożenie pośladkowe małej. Nie ukrywam że doszłam do siebie bardzo szybko i nie kojarzę tego z jakimś mega traumatycznym przeżyciem. Wiadomo że operacja to operacja ale nie taki diabeł straszny. Teraz mam z uwagi na to, że pierwszy był przez cc, przez moją chorobę i dlatego że lekarz powiedział że z doświadczenia wie że jak ktoś już miał cc raz to ciężej się rodzi naturalnie a i zazwyczaj i tak kończy się cesarką ale do niczego mnie nie przymuszał ani nie namawiał. A jak rozmawiałam z nim na temat znieczulenia to od razu powiedział że szkodzi tylko to ogólne znieczulenie kiedy usypia się kobietę całkowicie a i wpływ takiego znieczulenia na dziecko jest znikomy.
A co do karmienia piersią to ja karmiłam miesiąc. Nie dlatego że nie chciałam (chociaż nie powiem żeby było to dla mnie coś mega przyjemnego) ale dlatego że pewnego dnia już nic w tych cycach nie miałam a mała się darła z głodu. Ja cierpię na maskopatię i mam sporo guzków i zgrubień w piersi które poniekąd miały na to wpływ. Teraz mam zamiar znowu spróbować karmić jak najdłużej ale nic na siłę!
No to się wygadałam 🙂

Co do poduszki to jeżeli któraś byłaby zainteresowana czymś takim co Ola pokazała w pierwszym linku (taka większa ) to mam na zbyciu w bardzo korzystnej cenie. Dostałam ją w prezencie od mojego T. przy pierwszej ciąży ale z uwagi na to że ja pokaźnych rozmiarów jestem (wzdłuż i wszerz) niestety nie sprawdziła się u mnie do końca i niebawem mam zamiar wystawić ją do sprzedaży. Używana była może z dwa razy i jest w idealnym stanie. Jakbyście chciały to mogę posłać zdjęcia na maila.

Pozdrawiam i życzę miłego dzionka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wiola ja też po cc się szybko pozbierałam, bolała ta rana tak mocniej z tydzień a potem znowu nabrałam pozycję homo erectus a nie zgarbionej babuleńki , zdjeli szwy i było ok 🙂

ja ze stanikiem do karmienia w poprzedniej ciąży wyjątkowo nie trafiłam, kupiłam go w jakimś smyku chyba, całkiem nie usztywniany był i okropnie wyglądały piersi w nim takie nabrzmiałe od mleka więc użyłam go kilka razy i kupiłam sobie w h&m staniki do karmienia za chyba 60 zł, były dość wygodne i długo posłużyły. jednak i tak moje cyce dostały po tym karmieniu i jak potem dodatkowo jeszcze schudlam to zaczęły być jakieś takie mało jędrne i nie wiem czy trzeba było jeszcze lepszy stanik czy to taka fizjologia i kolej rzeczy...
a koszule miałam dwie na guziki takie z bazarku i one mi się wiecznie rozpinały i jedną jakąś lepszą kopertową to ta wyglądała bardzo ładnie i też spełniała swoje zadanie. ale ja w koszuli pospałam może z miesiąc i wróciłam do mojego ulubionego zestawu - spodnie do spania plus koszulka na ramiączkach co też było wygodne bo ściągałam ramiączko, odpinałam stanior i głodomór jadł :P

teraz planuje poszukać tanio na allegro jakichś dwóch koszul, byle mieć do szpitala a w domu coś w tym stylu :
http://allegro.pl/praktyczna-pizama-do-karmienia-xl-42-dost-s-l-xl-i3885306048.html

jeju a popatrzcie jakie tu są śliczne rzeczy do karmienia, tylko drogie 🤨
http://www.lovemum.pl/categories/koszulki-do-karmienia-koszulki-ciazowe-pizamy-ciazowe-pizamy-do-karmienia/page/2/?order=price_asc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja siostra miala rogala,ale od swojej szwagierki pozyczonego.ja musze sobie kupic chyba,bo straszmie zle mi sie spi.
Bardzo dziękuje za życzenia! 😘
Summer moje kondolencje ..
Dzisiaj wstałam zła,bo mój miał się zamienić zmianami,bo na 14:00 ma w tym tygodniu..ja patrzę,a On sobie śpi..no to wstałam zrobim śniadanie i wstawiłam mięso na zupę,żeby do 12:00 się wyrobić z nią..a wymyśliłam sobie barszcz taki a la ukraiński,więc trochę roboty jest..bo trzec wszystko,kapuste poszatkowac..szykuje sniadanie,a On przychodzi z synkiem na rękach i z pudełeczkiem 😉 - dostałam zegarek,biały,sportowy..taki miękki jak teraz są 😉. Podoba mi się bardzo. Jemy śniadanie i pytam się Go czemu się nie zamienił..a On mi,że wolne sobie wziął 😉. I szykuje mi wieczorem kolacje! 😉. Kupił jakieś mięsko,pieczarki,szpinak wyjął..mix sałat 😉 . Także może być smacznie 😉. Co prawda winka do kolacji nie będzie,ale co tam! O 16:00 ma przyjechac szwagierka ponoc,dzwonila do A.,ze przyjedzie wczoraj na wieczor.
Zobacze ile zaplacimy za mechanika,to moze zaprosze rodzicow,siostre,tescia,szwagierke,babcie i dziadka na sb 😉. Od babci juz w niedziele dostalam prezent toster 😉.

Cos jeszcze mialam pisac..aaa..co do ustepowania w kolejce,wczoraj Pani w aptece mnie przepuscila..ona to mi wgl kazala juz wczesniej isc,ale jak widzialam wzrok ludzi,ktorzy zaraz udawali,ze mnie nie widxa,tzn.mojego brzucha to powiedzialam do niej,ze poczekam.a u nas naprawde duze kolejki w tej aptece..no ale jak juz byla jej kolej to kazala mi isc pierwszej.

Dzisiaj Pani sprzedająca w piekarni,chyba upewniła się,że jestem w ciąży i zapytała czy będzie siostr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy bedzie siostrzyczka czy braciszek..mowoe,ze siostra..a to fajnie sie Pani udalo 😉. No i pyta Alana czy cieszy się,że będzie miał siostrę..a On,że taak.. a no i u nas chyba jednak Lila będzie,bo Alan do bas już mówi Lila :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
oj Tuska a Ty się tak piekliłaś wczoraj na męża a tu chłop pewnie po sklepach za prezentem latał...bo jak to chłop na ostatnią chwilę 😜 w dodatku wziął wolne żeby spędzić z Tobą cały dzień 🙃 ale co poradzić na hormony hehe zawsze podpowiadają najgorsze...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hey 😁

Tuska WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO lekkiego i krótkiego porodu pociechy z dzieci i wszystkiego co najlepsze[color=red][/color] 😁

Summer Moje kondolencje

Justynka takie same piżamki jak te na allegro są na Świebockim co niedziele i jak dobrze pamiętam to ok 50 zł kosztuje jedna 🙂
A co do rogala ja już korzystam z niego od początku grudnia bo inaczej bym nie mogła spać 😜
Pozdrawiam 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No pewnie tak było 😉 .
Był z rana porobić biżuterię,tzn.zawieszki 😉. Przyszedł o 9:00 poszliśmy na zakupy i później jeszcze poszedł do 12:00. Przyszedł na obiad i teraz poszedł po auto do mechanika. Wróci to pomoże mi w porzadkach,bo juz mi coraz wiecej czasu zajmuje sprzatanie :O
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kurde nie ma u nas dalej tego gazu, dzwoniłam jeszcze kilka razy na pogotowie gazowe to facet, że już już zaraz ktoś przyjedzie. 18 stopni w domu się zrobiło a ja przecież z Młodym tu koczuje a normalnie mamy 21,5 nastawione więc przyzwyczajeni nie jesteśmy i łazimy jak dwa lumpy poubierani na cebule :p

partyzantka no to muszę pojechać na świebodzki, właśnie miałam już dawno skoczyć bo potrzebuje skarpet nakupić takich do ciuchrania i jeden facet tam ma stoisko ze słodyczami niemieckimi a mi się marzą anyżowe żelki, tylko u niego je widuje :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Justyna napisała
\" partyzantka no to muszę pojechać na świebodzki, właśnie miałam już dawno skoczyć bo potrzebuje skarpet nakupić takich do ciuchrania i jeden facet tam ma stoisko ze słodyczami niemieckimi a mi się marzą anyżowe żelki, tylko u niego je widuje :P
\"

Też je uwielbiam a ta babka od piżam jest super ugodowa ona stoi za budką żółtą obok są firany po za tym można z nią pohandlować 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kamila1 napisał(a):
oj Tuska a Ty się tak piekliłaś wczoraj na męża a tu chłop pewnie po sklepach za prezentem latał...bo jak to chłop na ostatnią chwilę 😜 w dodatku wziął wolne żeby spędzić z Tobą cały dzień 🙃 ale co poradzić na hormony hehe zawsze podpowiadają najgorsze...

dokładnie to samo sobie pomyślałam 🙂

ja juz po wojarzach znowu mi dupsko zmarzlo. musialam do szpitala pojechac zeby sie wkoncu do tego diabetologa zapisac. no i jestem umowiona na 19 lutego.

justyna co do biustu to mi sie wydaje ze to ta nieszczesna grawitacja.... ech 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
justynaaaa napisał(a):
leniuch opłaca się ale data ważności jest do końca marca tylko więc nie wiem czy zdążysz zużyć w tym czasie.


😁 ale ze mnie ciemna masa nawet dobrze aukcji nie przeczytalam to dlatego taka niska cena
a ja wlasnie chcialabym jak juz kupowac wiecej zeby dla maluszka miec wiec marzec to faktycznie za krotki termin. dzieki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba też zakupię 😉.

Wiecie? Chcieliśmy Alanowi kupić łóżko po urodzinach..takie węższe,tj. Drewniane,jednoosobowe 😉 póki co śpi na naszej starej kanapie,ale jak dojdzie łóżeczko to prawie w ogole przejscia nie będzie pomiędzy,jak kanapa rozłożona będzie. Mówiłam o tym mojej mamie i że jeżdżą oglądać łóżko sypialniane sobie,patrzeli tez na takie..wyslali mi zdjecie lozka pietrowego i dzwonili czy chceemy takie..pytalam o cene,a oni,ze nie wazne..mam sie o cene nie pytac,tylko czy chcemy..bo na razie mozemy rozlozyc jedno,a pozniej jak przyjdzie czas dolozyc drugie.. no i kupią! Pewnie juz Alanowi na urodziny,ale mimo wszystko..dla nas wydatek mniej!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tuska wszystkiego najlepszego z okazji urodzinek! Widzę, że same dobre wiadomości - życzę Ci aby każdy dzień był tak wspaniały jak dzisiejszy a nawet jeszcze lepszy! 😉

Mam taka straszna ochote na fast foody. Oszaleje zaraz :p Mój nałóg w ciąży - wraz ze słodkim :p Same kaloryczne i niezdrowe rzeczy. Jak byłam mała to nie lubiłam takiego jedzenia fajnie jakby Bartek tez nie lubił to dla niego na dobre wyjdzie 🙂 Heh

Pozdrowionka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tuska sto latek, dużo zdrowka!! 🙂)

Summer moje kondolencje.

Ale się dzisiaj naczytałam Waszych postów 🙂
Ja dzisiaj byłam u lekarza i wszystko w normie tamten lekarz, który podal mie wtedy te wymiary to chyba z kosmosu je wziął.
Bo teraz najwyżej 4 dni jest różnicy między brzuszkiem i głóką. a wtedy przepaść bo aż 5 tygodni.
Mała ma już pozycję główkową.
Od kilku dni miałam mega problemy z siusianiem myślałam, że to normalne a dzisiaj w nocy przeżyłam szok, poszłam siusiu i wysiusiałam małego kamyczka i od razu ulga. Już wszystko skonsultowałam z lekarzem i jest ok 🙂!
Teraz ja się trochę wygadałam 🙂

Pozdrawiam wszystkie kwietnióweczki 🙂!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tuska fajnie mieć rodziców którzy sami od siebie czasem coś kupią, my też tak mamy z moimi rodzicami i teściami. Jak usłyszą że coś planujemy kupić to zaraz dokładają, opłacają przedszkole a ze obie strony to robią to jedną część wpłacamy sobie na konto 🙂 a wiem że nie każdy tak ma w sensie z takimi zakupami - jedynie od święta...
justyna fajnie że podałaś tego linka z oillan bo ja kupiłam w aptece ostatnio za 26 zł 250 ml więc tu wychodzi mega promocja 🙂 jak macie takie hity to dawajcie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kinga a okulista to czemu trzeba też w ciąży?

Ola ja sobie zrobie wizyte kontrolna bo mam wade wzroku na lewym oku, niby nie grozna bo okularow na stale nie nosze ale wole potwierdzenie ze nie ma przeciwwskazan do porodu naturalnego. Gdybym nie miala wady tez bym zrobila badanie kontrolne 😉
A te wszystkie quady i majtki jednorazowe to w aptece najszybciej 😉 wkladki laktacyjne i wklady porodowe jeszcze u nas w sklepie z artykulami dziecemi mozna kupic to tez musialabys u siebie w takich miejscach zapytac 😉 musze zobaczyc tez te koszule kopertowe 😉 aaaale sie rozpisalyscie 😉)

dziewczyny
Kupujecie staniki takie odpinana do karmienia? gdzie? bo mi moje ciążowe staniki zrobiły się za małe.. i gdzie mozna kupic te podkładki, wkładki,...???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja jeszcze mogę Wam polecić tego sprzedawcę : http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=4222926 ma dużo rzeczy potrzebnych do wyprawki w niskich cenach. z Młodym kupowałam od niego 🙂

ja jestem uzależniona od allegro, teraz dla Fasoli mam pełno już perełek upolowanych za bezcen. Chłop to mi mówi, że blokadę rodzicielską założy :P

Iza super, że się wyjaśniło z pomiarami i że dzidzia zdrowa 🙂

tuska moi rodzice też nas tak czasem zaskakują i sponsorują jakieś wydatki. teściowie niestety już rzadziej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no i napisalam i wszystko poszlo...

Tuska najlepsze zycznia 🙂 spelnienia marzen duzo szczescia szybkiego i bezbolesnego rozwiazania i pociechy z dzieciaczkow 🙂

summer moje kondolencje 😞

dzis bylismy znowu ogladac domy no i chyba znalezlismy to co chcemy 🙂 cena nawet dobra tylko czekamy na odpowiedz czy wymienia kuchenke elektryczna na gazowa. mam pamiatke z dziecinstwa na dloni po kuchence elektrycznej wiec dmucham na zimne 🙂

mialam zamowic juz lozko ale wstrzymam sie do piatku bo jesli sie wyprowadzimy do dostarcza nam juz na nowy dom 🙂 najlepsze jestw tym wszystkim to ze najblizszy termin dostawy dopeiro na 24 lutego 🙂 moj jak to uslyszal to mi nie chcial uwierzyc 🙂

ja myslalam nad ta podudzka do spania ale tu one sa strasznie drogie bo sa popularne wiec raczej nie zakupie sobie takowej 🙂
ale juz mame prosilam czy by mogla mi rozek kupic dla dziecka bo tu nie ma i mamcia chce mi wyprawke zrobic 🙂 ale jeszcze zobaczymy czy nie bedzie jej tutaj jak sie wszystko zacznie 🙂
ide zaraz lulki bo przez ostatnie 3 dni na 7 rano to tak ciezko i jeszcze te ogladanie domow to troche meczy 🙂 dobrze ze jutro mam na 10 to chociaz pospie dluzej 🙂

buziaki dla was wszystkich 😘 😘 i milego wieczoru 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...