Skocz do zawartości

Kwietniowe bobaski :) | Forum o ciąży


Wiola1983

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
maly wczoraj dal mi popalic ale slicznie za to przespal juz noc byc moze to wlasnie przez pogode

dzis zalozylam malemu tylko rampersa i czapeczke wzielam na wszelki wypadek skarpetki ale bylo tk goraco ze nei bylo potrzeby przykrylam gho tylko pielucha flanelowa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Kurde Mała dostała mm 😞 bo przy piersi sie wkurzala,bo nie lecialo od razu jjak zwykle tylko musiala mocno ciagnac ... a z butli lecialo,ale to nie cycuś i tez byla jazda zanim zaczela jesc.. 😞 dla mnie to naprawde przykre,ze brakuje mi tego mleka i musze mm podac .. tak wczEsnie ale co zrobic,moze jakos mi sie uda jeszcze rozkrecic ta laktacje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hey

Ania no to chyba faktycznie się umówili

No moja laktacja zaczyna mnie przerażać bo oprócz mojej dzidzi mogła bym wykarmić jeszcze jedno dziecko dziś zjadła z obu piersi a ja jeszcze ściągnęłam 160 ml mam dość a nie pije żadnych herbatek na laktacje bo to już w ogóle miała bym kosmos 🤪 🤪 🤪

Tuska a próbowałaś najpierw nacisnąć pierś a dopiero później przystawiać??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A moje dziecko o kapieli znow jakiegos ataku szalu dostalo. plakal i nawet przerw w placzu nie mial. nie wiem - wydaje mi sie ze byl za bardzo wyspany i marudzil z powodu zbyt duzej energii. cycka nie chce, smoka ssie teraz jak sie uspokoil, nozek niby nie podkorczal ale nie jestem pewna czy to nic z brzuszkiem bo jak ryczal to i tak byl spiety. dalam mu kilka kropel espumisanu i niby cos przeszlo. czyzby to kolki? na pewno nie od jedzenia bardzo sie pilnue i nie zjadlam nic nowego. wczoraj byl spokoj a dzis znow jazda. juz sama nie wiem. nie chce kolek ... 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Marta a próbowałaś przy kąpieli puszczać muzykę jakiej w ciąży słuchałaś i brać maleństwo na wpół śpiące do kąpieli?? Ja Wiktorii puszczam muzykę z Pearl Harbor albo rock i aż się śmieje w kąpieli a i jeszcze jej myjkę kładę na brzuszku a drugą ją myję 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny

U nas sytuacja sie troche rozluźniła mama czuje sie dobrze i nawet ma dobry humor 🙂 Filip wczoraj był tak grzeczny tak jakby wiedział ze ja nie czuje sie psychicznie za dobrze i tak jakby chciał mi pomoc z tym wszystkim sie ogarnąć
Jak dostał wczoraj mleko o północy to o 3 obudził sie tylko na zmianę pampersa a mleko zjadł dopiero przed 6 ale byłam w szoku 🙂
Dzis u nas ładny dzien chociaż nie tak jak było w weekend. Słonko poświęciło bylismy na spacerze pozniej mama z małym siedziała sobie na ogródku 😉 słuchała radia i robiła na szydełku a ja posprzatalam cały dom 😉 zrobiłam krokiety na obiad i jak mój k wrócił z pracy to jeszcze raz poszliśmy na spacer 😉

Tuska nie denerwuj sie ta laktacja ja tez mam takie dni ze wydaje mi sie ze tego mleka nie ma, ale ja juz sobie sama mowię ze to zależy od humoru 😉 ja kryzys przeważnie mam w sobotę jak mamy gdzies jechać 😉 pij te herbatki duzo wody odżywiają sie dobrze a mleko bedzie lecieć 😉 i myśl pozytywnie musi być dobrze 🙂 a tak na marginesie ja tez mam mm w szafce w razie "wu"

Partyzantka podeslij Tusce chociaż troche mleka 😉 albo tej energii do wytworzenia go 🙂

Wiola kobieto jesteś niezniszczalna dobrze ze jesteście juz w domu duzo zdrowka dziewczyny 😉 ja to nie wiem czy bym psychicznie dała rade :/ mojego brata synek był w szpitalu przez miesiąc jak miał chyba 3 czy 4 tygodnie i kuli go wszędzie i w główkę tez jak to usłyszałam to serce mi do gardła skoczyło a co by to było gdybym to widziała :/ trzymam za was kciuki 😉

My jutro wizyta u lekarza i pierwsze szczepionki juz mam strach w oczach :/

Kolorowych snow 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tuska
ja dokarmiałam mm a teraz miałam lekki problem z nawałem i bolcymi piersiami 🙂 spokojnie rozkręcisz laktację

dziewczyny po co opaska? na uszy?

ja wychodzę z malą teraz do ogródka i nie na słońce tylko cieniu i wieje u nas.. miałam ją w pajacyku lekkim ale przykrytą kocykiem..

mała się przysatwiła chyba 2 gi raz zasnęła o 8 mej.. gdzie zwykle zapypiała między 11 a 1 szą w nocy..przez to ją wykąpać nie mogę bo chciałam o 9 tej..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej.

mnie łapie jakiś dziwny stan... boję się normalnie być z dzieciakami sama w domu, boje sie, że sobie nie poradzę, że któreś z nich poczuje się zaniedbane 😞 wczoraj byl nasz 1szy raz i naprawdę nie było źle, ogarnęłam wszystko ale wieczorem jak już spali to się poryczałam z nadmiaru emocji. Bo ja bym chciała i z Młodym się bawić i lulać Małą i obiad zrobić na czas i pranie i na spacerze byliśmy 2 h a godzinę to nas szykowałam i tak biegam jak poparzona byle wszystko w czasie zgrać zamiast trochę na luz wrzucić. dodam, że do pedantek nie należę, nie przeszkadzało mi nigdy jak nie zdążyłam naczyń do zmywarki włożyć itp. a tu nie wiem co mi się w głowie porobiło...

moja Maja pięknie noce nam przesypia, zazwyczaj budziła się jak u Was o 24 a potem koło 3/4 a od trzech dni wstaje raz o 2 a potem o 5 czy 6 koniec spania. Kąpiemy ją o 19:30 a usypia ok 20.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
my mamy szczepienie w środę i trochę się boję bo moja Lena jak płacze to tak się zanosi że aż robi się czerwona i się zapowietrza, tragedia. Maja tak nie miala, a z tą to nawet wyjście na spacer wiąże się z takim płaczem dopóki jej nie ululam 🤢 co prawda wiem że przy zapowietrzeniu trzeba dmuchnąć w buźkę ale i tak czasem to trwa....
u nas dziś chyba powyżej 30 st jest, byłyśmy na spacerze, ale nie dało się chodzić zbyt długo...a teraz mam przymuła, spać mi się chce 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,
Mała jak dostała mm o 20:00,tak obudziła się dopiero o 2:45. Dostała cyca i wstała 6:30.
Do tej pory jest tylko na cycku,ale dosc czesto go chce,malo spi..jakas masakra.. z tej piersi co nie karmie po 50ml sciagam..po nocy sciagalan i teraz.
Zlewam po 150ml i zamrazam ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz sprobuje dokoncxyc post,bo wczesniej mala mi sie przebudzila..
Jeszcze mojego pokarmu troche zwraca i nie wiem dlaczego,bo nie jadlam nic nowego. Pije ta herbatke i nie wiem .. mam nadzieje,ze bedzie lepiej.. choc mam strasznie sutek poraniony ten co mleko odciagam..az krwawi 😞 dlatego go nie forsuje tym sciaganiem za duzo.. mysle nad tym aby sprobowac mala dostawic do tej piersi na nowo,ale ona sie tylko wkurza.. jak sie nie rozkreci to trzeba bedzie przejsc na mm..choc chcialabym jeszcze do tych 6mcy pokarmic.
My bylismy rano na spacerze cos ponad godzinke,upal jak nie wiem..jeszcze z Alanem sie ganialismyn zmiane z moim..i on mokry,my mokrzy.. mala byla ubrana w bodziaki dligi rekaw,skarpetki i takie lekkie spodnie.. i mysle,ze to i tak za cieplo bylo..a pytalam mojego jak na dworze jest,bo my na parterze mieszkamy,wiec chlodno w domu.
Ja mam zadzwonic 2-3czerwiec umowic sie na szczepienie.
Jutro moj wzial sobie urlop i jedziemy na caly dzien nad wode do moich rodzicow..moze zostanoemy na noc,zobaczy sie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Moja Zosia jak ja jeszcze karmilam to nie lubiła lewej piersi wiec ja karmilam spod pachy zeby głowę miała skierowana jakby jadła z prawej. Tuska może to Ci pomoże? Dostawiaj często to pokarm na płynie. A może miał kryzys laktacyjny? Jakoś w 3 czy 5 tyg jest. Musisz poczytać. I duża cześć produkcji pokarmu siedzi w głowie. Wiec powtarzają sobie ze masz mleka 😉
U mnie tez trochę wieje, rano straszy mi uciekł na rynku warzywnym, przypadkowa babka mi wózka pilnowała a po niego bieglam. No w takich sytuacjach potrafię wyjść z siebie 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No u mnie problem z tym wkleslym sutkiem..jakos sprobuje ja dostawic..jak to bedzie sie okaze.
A co do histerii starszego dziecka na zakupach to ja sie nie wypowiadam,bo nie raz myslalam,ze udusze swoje dziecko ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no my bylismy na dworzu od 14.30 i Zalozylam Sylwkowi tylko body na krotki trekaw i skarpetki, przykryty byl pielucha flanelowa i tak nam sie zeszlo do 18.

w biedronie jest jakas akcja na dzieciece artykuly i karton pieluch jest za 50zl

justyna
Ty starasz sie ograniac wszystko a ja odwrotnie tylko probuje ale z miernym skutkiem (szczegolnie jesli chodzi o sprzatanie)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja odpukac mam w domu zrobionego co zawsze, posprzatane, pomyte i obiad ugotowany. Robię wszystko automatycznie i po kolei jask codzien, Zosia czasem marudzi to się streszczam, ale staram sie .bo jak raz nie zrobię to się rozleniwie 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej.

leniuch u mnie też daleko od porządku mimo, że latam jak kot z pęcherzem 🙂 bo zaczynam cos robić, wybijam się z rytmu i porzucam na bliżej nie określone "potem" 😁

Ola tutaj masz chyba komplet informacji becikowe

czy Wasze dzieci mają już stałe godziny drzemek? bo moja Mała prócz snu nocnego to w dzień zasypia codziennie inaczej...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej
I ja probuje ogarnac chate codzien..a nie jest to łatwe. O tyle ze ugotuje obiad, wrzuce pranie, posprzatam z rynku..ale juz jak chodzi o prasowanie, jakies głebsze porzadki to wtedy jest wybor albo spacer z Zuza albo reszta i z reguly Zuzka.wygrywa:-) ja nawet czasami nie mam kiedy glowe umyc...
Zuzka nie ma ustalonych drzemek...spi sobie kiedy chce no i odwrotnie...tez sie zastanawiam kiedy to sie unormuje...
Najgorsze to to ze zrobila sobie smoka z cyca:-( a prawdziwego smoczka.nie tknie i nie wiem jak ja nauczyc. Bo przy cycu zasnie i jak tylko go wyciagam to po spaniu i u nas ciezko z tym spaniem...
Na becikowe to najlepiej druki z Mopsu pobrac bo troche tego jest..massakra
Zastanawiam sie wlasnie czy moja Zuza nie ma tej asymetrii o ktorej pisalyscie..a moze sie wkrecam...ale jakos tak dziwnie sie uklada jak lezy na plasko...
Powiem Wam ze zaczelam jej dawac na noc butle mm...bo wieczorami tak mnie wyciumka ze nie mam co jej podac przed spaniem bo nie zdazy sie zrobic...a odciagac nie potrafie bo te osciagacze sprawiaja okropnu bol:-(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,
Co do porzadku to ja staram sie posprzatac,a raczej ogarnac..pranie,zmywarka,zlozyc lozko,pozamiatac - ok.3-5razy dziennie zamiatanie,bo kuzwa nie wiem skad ten syf sie bierze..ach,noiobiad..jak moj ma na 14.to zazwyczaj on jakisobiad upichci. A tu by trzeba jeszcze bylo na spacer wyjsc..czasem dzien za krotki.

No a co do kremow z filtrem to z ziajki. 30tka jest od pierwszych dni zycia,bo wlasnie w rossmanie bylam kupic..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Moj malec ma ogolnie problemy ze spaniem. Spi na raczkach, w wozku ale na spacerze i to wszystko. sam cos ma problemiki. Mniej wiecej wiem kiedy on ma spac w dzien. ale w dom to krotkie drzemki a na spacerze to 3 godziny potrafi spac. a no i ze smokiem usypia mi sam 🙂 tylko do wyplucia bo potem placze i od nowa. a smok to ciezko mu go wsadzic ale jak juz zalapie to ssie jak opetany.
Dzis w nocy to usypialam go 3 godziny. 😮 co usnal i odlozylam go do lozeczka to pobudka. ach cos mu sie poprzestawialo.
Ale jest przeslodki i tak bardzo go kocham 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...