Skocz do zawartości

Czerwcóweczki 2014 | Forum dla mam


Julka85

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Hej,

ja też mam wrażenie, że brzuch mam niżej, choć czytałam gdzieś że tak dzieje się tylko u pierworódek, więc nie wiem... Póki nie odszedł mi czop to nie zwracam na to uwagi. Z córką czop odszedł mi równo 2 tyg przed porodem... Nie wiem jak będzie teraz i czy w ogóle zdąży odejść przed planowanym cc 🙂 Też tak macie, że jak siedzicie np przy stole to brzuch leży Wam na udach? Ja tak właśnie mam 🙂

Kurde, muszę się w końcu wziąć za pakowanie torby, bo jeszcze tego nie zrobiłam i nie bardzo mi się chce ☺️ W ogóle ostatnio chce mi się tylko jeść i nic więcej ☺️ I sama nie wiem co bym zjadła... 🙃

Aaa i nie bardzo wiem po co szpitalowi aktualny dokument ubezpieczenia? 🤔 😮
Przecież jest EWUŚ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Beata u mnie ten balsam już można kupić chyba w każdym sklepie, nawet w Tesco widziałam wystawkę. Jak zobaczycie w sklepie (nie musicie kupować, nie namawiam) to dajcie znać jakie wrażenia 🙂 I wg mnie wyjątkowo długo pachnie na skórze 😉

Ja, podobnie jak Daga mam jakoś niżej brzuch, że rękę spokojnie włożę między piersi a brzuch, może dlatego tej zgagi nie ma. Za to krok tak mnie codziennie napierdziela, że szok 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
alexia_79 napisał(a):
Hej,

ja też mam wrażenie, że brzuch mam niżej, choć czytałam gdzieś że tak dzieje się tylko u pierworódek, więc nie wiem... Póki nie odszedł mi czop to nie zwracam na to uwagi. Z córką czop odszedł mi równo 2 tyg przed porodem... Nie wiem jak będzie teraz i czy w ogóle zdąży odejść przed planowanym cc 🙂 Też tak macie, że jak siedzicie np przy stole to brzuch leży Wam na udach? Ja tak właśnie mam 🙂

Kurde, muszę się w końcu wziąć za pakowanie torby, bo jeszcze tego nie zrobiłam i nie bardzo mi się chce ☺️ W ogóle ostatnio chce mi się tylko jeść i nic więcej ☺️ I sama nie wiem co bym zjadła... 🙃

Aaa i nie bardzo wiem po co szpitalowi aktualny dokument ubezpieczenia? 🤔 😮
Przecież jest EWUŚ...

Mi brzuch nie leży na udach jak siedzę, ale to pewnie dlatego, że nie mam aż tak dużego brzucha 😉
Co do torby i jedzenia, to mam tak samo 🙃
A jeśli chodzi o aktualny dowód ubezpieczenia, to zapewne nie zmienili informacji na stronce 😉 Bo przecież EWUŚ działa, a jak coś nie zadziała, to zawsze jest 7 dni na dostarczenie dokumentu. Mogą jeszcze chcieć NIP firmy, żeby zwolnienie lek. wystawić (np. dla męża zwolnienie na żonę po cesarce).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
alexia_79 napisał(a):
Hej,

ja też mam wrażenie, że brzuch mam niżej, choć czytałam gdzieś że tak dzieje się tylko u pierworódek, więc nie wiem... Póki nie odszedł mi czop to nie zwracam na to uwagi. Z córką czop odszedł mi równo 2 tyg przed porodem... Nie wiem jak będzie teraz i czy w ogóle zdąży odejść przed planowanym cc 🙂 Też tak macie, że jak siedzicie np przy stole to brzuch leży Wam na udach? Ja tak właśnie mam 🙂

Kurde, muszę się w końcu wziąć za pakowanie torby, bo jeszcze tego nie zrobiłam i nie bardzo mi się chce ☺️ W ogóle ostatnio chce mi się tylko jeść i nic więcej ☺️ I sama nie wiem co bym zjadła... 🙃

Aaa i nie bardzo wiem po co szpitalowi aktualny dokument ubezpieczenia? 🤔 😮
Przecież jest EWUŚ...


z synem czop mi wypadł równy tydzień przed porodem, zobaczymy jak będzie teraz, podobno każda ciąża jest inna , mam tylko nadzieję że córa da mi wyraźny znak że to już czas jechać do szpitala 😁 jak siedze mam tak samo, brzuch siedzi mi na udach 😜
a mała w brzuszku non stop ma czkawkę 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mojej siostrze czop wypadł 1h przed porodem 🤪
Jeszcze dzwoniła do mnie a ja jej powiedziałam, ze spoko ma jeszcze czas do dwóch tygodni i nagle ja skurcze złapały 🤪 a to był początek 37tyg 🤪
6km do szpitala a ledwo zdążyła 🤢

U mnie jakoś wcześniej wypadł ale nie pamietam dokładnie tydzien lub dwa.


Beata w takim razie muszę zobaćzyc te balsamy, bardzo fajne jest to, ze zapach długo utrzymuje sie na skórze 🙂 a nie 5minut.
Emilia ja tez nie lubiłam błyszczykow i pomadek, zaczęłam używać takie w delikatnym kolorze i jak sie okazało, nie potrafię bez nich żyć 🙃
Mam kilka oczojebnych 😁 ale praktycznie ich nie używam, wole w kolorze nude lub delikatne róże.
Ja z kolei nie używam nic do włosów! Napisz mi co można kupić w takim sklepie, bo nawet nie używam odzywki do włosów ☺️
Mam jedynie lakier do włosów, stoi w szafce 5rok, serum fuente-ktore 4lata temu wcisnęła mi fryzjerka 😁 i gliss kur- bez tego czegoś ńie ma szans żebym rozczesala moje kudły. 🙃


Ja tez moge spokojnie położyć dłoń pod biustem, z tym ze jest lekko pod ukosem, a brzuch tez mi leży na udach, muszę siadać w rozkroku no inaczej mi niewygodne po prostu. A brzuch mam duzo mniejszy niż z synem i mniej tez przytylam 🙂

na jedzenie przez cała ciąże nie miałam zbytnio ochoty, tzn. Tak jak zawsze kilka posiłków dziennie.
Jakoś nie oczuwam głodu specjalnie, czasem mam większa ochotę na cos słodkiego lub na soczyste owoce ale przed ćiaza tez miałam takie dni, różnicy żadnej nie widzę.
Jedynie nie mam ochoty na obiady 🤢 a mięso nie pamietam ile tygodni temu jadłam po raz ostatni!

Dziś mam zamiar zrobić stroganow z kurczaka, moze sie skuszę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wlasnie policzyłam, zostało mi 35 dni do porodu, mam nadzieje,ze wcześniej sie z mała nie zobaczę 🙃 wczoraj dostałam fakturę ze szpitala i jakoś troche sie uspokoilam, z drugiej strony obawiam sie zeby wćzesniej sie nie zaczęło. Mój M ma jeszcze wyjazd do Wawy, do Krakowa, boje sie zeby mnie nie złapało wtedy 🤢

Czy wasi partnerzy/ mężowie biorą wolne po porodzie?
Mój zrobił sobie wolne w dniu porodu, pózniej będzie będzie pracował jak będę w szpitalu i jak wyjdę to tydzien będzie z nami w domu. Mam nadzieje, ze tydzien wystarczy. Z synem zrobił sobie łącznie wolne na 3 tyg. i było to zupełnie bez sensu... Z tym, ze wtedy miał tydz wolnego przed terminem z OM a nie wiedziałam kiedy sie zacznie, kiedy będę rodzic. Wtedy mieszkaliśmy w innym mieście i do szpitala nie miałam tak daleko.

Torbę i szlafrok juz wypralam. Moze dziś zacznę sie powoli pakować, mam luźny dzień wiec muszę to wykorzystać. Jeszcze mam zamiar umyć łóżeczko.
A jak odświeżylyscie gondolę po poprzednim dziecku? Tego do pralki raczej nie wrzuce, jak pokrowiec z fotelika samochodowego 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
sloneczna627 napisał(a):
Hej dziewczyny!!!!!
Od wczoraj jestem w szpitalu:/ Nie wiem jak długo tu zostane, bo mam bardzo krotką szyjkę i skurcze. Na razie starają się to wyciszyc. Trzymajcie się!!


O kurcze Ewka nie strasz!!!!
A jeszcze wyprawki nie masz naszykowanej, nie możesz wcześniej urodzić! Dobrze, ze jesteś w szpitalu pod opieka lekarzy, na pewno będzie dobrze. Trzymaj(cię) się! 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
beatasz napisał(a):
Mojej siostrze czop wypadł 1h przed porodem 🤪
Jeszcze dzwoniła do mnie a ja jej powiedziałam, ze spoko ma jeszcze czas do dwóch tygodni i nagle ja skurcze złapały 🤪 a to był początek 37tyg 🤪
6km do szpitala a ledwo zdążyła 🤢


właśnie tego się obawiam, że mogę nie zdążyć do szpitala (w nocy jedziemy ok 25 min a w dzień w korkach z godzinę lekko), już teściowa mnie straszy że ona prawie w aucie urodziła mojego męża i jak tylko coś poczuję to szybko mamy jechać...a ja już drżę 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
beatasz napisał(a):
Wlasnie policzyłam, zostało mi 35 dni do porodu, mam nadzieje,ze
Czy wasi partnerzy/ mężowie biorą wolne po porodzie?
Mój zrobił sobie wolne w dniu porodu, pózniej będzie będzie pracował jak będę w szpitalu i jak wyjdę to tydzien będzie z nami w domu. Mam nadzieje, ze tydzien wystarczy. Z synem zrobił sobie łącznie wolne na 3 tyg. i było to zupełnie bez sensu... Z tym, ze wtedy miał tydz wolnego przed terminem z OM a nie wiedziałam kiedy sie zacznie, kiedy będę rodzic. Wtedy mieszkaliśmy w innym mieście i do szpitala nie miałam tak daleko.

z synkiem, mąż wziął 2 tyg opieki na mnie i w sumie tylko tydzień mi się przydał, a teraz z razcji obowiązków zawodowych nie będzie brał wolnego, wiadomo rodzimy razem ale po powrocie ze szpitala moja mama bierze tydzień wolnego 🙂
ja w sobotę s synusiem prałam i czyściłam wózek , gondolę z zewnątrz myłam gąbką delikatnie zwilżoną a środek gondoli, budę, przykrycie, nawet kosz na zakupy i torbę wszystko wrzuciłam do pralki na 30 st
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
sloneczna627 napisał(a):
Hej dziewczyny!!!!!
Od wczoraj jestem w szpitalu:/ Nie wiem jak długo tu zostane, bo mam bardzo krotką szyjkę i skurcze. Na razie starają się to wyciszyc. Trzymajcie się!!


oj dziewczyny, przecież my czercóweczki jesteśmy a Wy już chcecie się rozpakowywać 😉
a tak serio, to 3mam kciuki żeby maleństwo jak najdłużej pozostało w brzuszku , będzie dobrze, głowa do góry 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
[URL=http://www.iv.pl/viewer.php?file=17950343258630067170.jpg][IMG]http://www.iv.pl/images/17950343258630067170_thumb.jpg[/IMG][/URL]

zdjęcie tydzień temu zrobione

[URL=http://www.iv.pl/][IMG]http://www.iv.pl/images/70434810072292559016.jpg[/IMG][/URL]

i zdjęcie z soboty 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ojej Ewa, bez takich numerów, zaciskaj tam te nogi mocno. Jak tak dalej pójdzie to żadna z nas nie urodzi w czerwcu 😉 A poważnie to trochę wcześnie, żeby chociaż maluszek posiedział w brzuchu ze 2 tygodnie dłużej... Daj znać później co mówią lekarze i jak sytuacja, trzymam kciuki mocno.

Daga
- mniejszych fot nie mogłaś dać? 😜

Ja gondoli od wózka nie prałam ani nie czyściłam, przechowywana była ofoliowana, więc jest ok, jedynie cały środek wyprałam i mam już gotowy 🙂

Mój mąż wolnego nie bierze, jedynie na poród i wyjście ze szpitala, bo ma własną działalność i jest na kontrakcie, więc ma płacone za godzinę... A wczoraj zaczął nową pracę w nowym miejscu, więc nawet nie bardzo ma jak teraz iść na \"urlop\".
Do mnie przyjedzie mama na pierwsze 2-3 tygodnie, a potem zobaczymy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
neverlosehope napisał(a):
alexia_79 napisał(a):
[color=black]Ojej Ewa, bez takich numerów, zaciskaj tam te nogi
Daga - mniejszych fot nie mogłaś dać? 😜


no właśnie nie wiem jak to się stało :/ zrobiłam jak zawsze 🙂




Sa OK, kliknelam na zdjęcie i widzę w normalnych wymiarach 🙂 masz taki fajny brzuszek! Zazdroszczę Ci!!! Chcociaz mój wydaje mi sie duzo mniejszy niż w pierwszej ciazy, to Twój chyba jeszcze mniejszy od mojego- ale za to jaki ładny i zgrabny 🙂 wszystkie kobiety chciałyby tak wyglądać !

Moja mama nie moze wziąć urlopu, taty nie będę ściągać, a teściowa deklaruje swoją pomoc- ale ta opcje bierzemy pod uwagę jak naprawde po tygodniu będzie zle będę kogoś potrzebowała 😁 😉

Mój maz sam za bardzo jej nie chce w domu, bo będzie tyle gadania co i jak powinnismy robić, jeść, spać i oddychać, ze na sama myśl boli głowa 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
beatasz napisał(a):
Dziś w lidlu kupiłam 2 op. pampersow za 29zl/ 76sztuk, to chyba dobra cena 🙂
Z serii baby dream.

Miałaś na myśli Baby Dry? Jeśli tak to ja ich nie polecam.. Może to tylko moja opinia, ale ja mam złe doświadczenia z tymi pieluchami - raz że ciągle coś bokiem uciekało, a dwa wydawały mi się mało chłonne... Może u Was się sprawdzą. Jakbym miała polecać to albo Premium Care albo Aktiv baby.. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
beatasz napisał(a):
neverlosehope napisał(a):
alexia_79 napisał(a):




Sa OK, kliknelam na zdjęcie i widzę w normalnych wymiarach 🙂 masz taki fajny brzuszek! Zazdroszczę Ci!!! Chcociaz mój wydaje mi sie duzo mniejszy niż w pierwszej ciazy, to Twój chyba jeszcze mniejszy od mojego- ale za to jaki ładny i zgrabny 🙂 wszystkie kobiety chciałyby tak wyglądać !


ja teraz też mam brzuch o wiele mniejszy niż w poprzedniej ciąży i kształt ł też inny 😉
a teściowa to niech się trzyma z daleka - im dalej tym lepiej dla niej 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
alexia_79 napisał(a):
beatasz napisał(a):
Dziś w lidlu kupiłam 2 op. pampersow za 29zl/ 76sztuk, to chyba dobra cena 🙂
Z serii baby dream.

Miałaś na myśli Baby Dry? Jeśli tak to ja ich nie polecam.. Może to tylko moja opinia, ale ja mam złe doświadczenia z tymi pieluchami - raz że ciągle coś bokiem uciekało, a dwa wydawały mi się mało chłonne... Może u Was się sprawdzą. Jakbym miała polecać to albo Premium Care albo Aktiv baby.. 🙂


Oczywiscie! Albo zle napisałam albo komp sam zmienił wyraz, bo to norma 😠
Tak czy inaczej, trudno 😉 jakoś wykorzystam te dwie paczki, bo do śmieci nie wyrzucę ale warto wiedzieć 🙂 dzieki.
Premium care chyba najlepsze?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
wiecie co, ja dziś caly dzień biegam do toalety, siusiu to swoją drogą ale "dwójecza" non stop, nie mam rozwolnienia i tak sie zastanawiam czy to nie opróżnianie przed porodem 🤢 mam jakieś schizy ...
w piątek mam wizytę u mojego gin i jestem ciekawa co i jak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
neverlosehope napisał(a):
wiecie co, ja dziś caly dzień biegam do toalety, siusiu to swoją drogą ale \"dwójecza\" non stop, nie mam rozwolnienia i tak sie zastanawiam czy to nie opróżnianie przed porodem 🤢 mam jakieś schizy ...
w piątek mam wizytę u mojego gin i jestem ciekawa co i jak


Czytałam, ze często tak wlasnie jest nawet da tyg przed porodem- organizm sie oczyszcza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
beatasz napisał(a):
neverlosehope napisał(a):
wiecie co, ja dziś caly dzień biegam do toalety, siusiu to swoją drogą ale \"dwójecza\" non stop, nie mam rozwolnienia i tak sie zastanawiam czy to nie opróżnianie przed porodem 🤢 mam jakieś schizy ...
w piątek mam wizytę u mojego gin i jestem ciekawa co i jak


Czytałam, ze często tak wlasnie jest nawet da tyg przed porodem- organizm sie oczyszcza


jak dwa tyg to spoko, bezpiecznie ciąża donoszona będzie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...